zahnutý penis

Zahnutý penis – je to problém?

Trest alebo požehnanie?

Zahnutý penis môže mať mnoho podôb. Rôzne uhly, rôzne smery zahnutia.  Je však zahnutý penis niečo, čo sa musíš riešiť?  Prípadne, je zahnutý penis nebezpečný?

Ak váš pohlavný úd nie je najrovnejší a obávate sa, že je s vami niečo v neporiadku, určite pokračujte v čítaní nášho článku, kde sa dočítate odpovede, ktoré vás zaujímajú.

Je zahnutý penis problém?

Pri pohľade na váš penis sa vám v mysli možno vynára otázka, či je normálne, aby bol zahnutý. Týka sa to stavu erekcie. Pýtate sa to nie len kvôli sebe, ale aj kvôli partnerke, pretože máte obavy, ako by na situáciu reagovala. Možno už aj reagovala, ale otázne je, či bola voči vám úplne úprimná.

Na jednoduchú otázku teda jednoduchá odpoveď: ak erekcia nie je bolestivá, zahnutý penis nie je problém.  

Zahnutý penis je nutné riešiť v prípade, ak je erekcia bolestivá a nepríjemná. V takom prípade môže ísť o nejakú chorobu alebo poruchu, napríklad o Peyronieho chorobu

zahnutý penis

Čo s Peyronieho chorobou
Peyronieho choroba je zjazvenie tkaniva v penise, čo spôsobuje, že sa penis neprirodzene ohýba a dochádza tak k bolestivej erekcii, ktorá sa prejavuje počas sexu a aj masturbácii.

Ak máte podozrenie, že trpíte Peyronieho chorobou. mali by ste navštíviť doktora, ktorý by vám Ďalej poradil, ako pokračovať a ako chorobu liečiť. 

Každý penis sa prirodzene zohýba

U niekoho je to badateľné viac, u niekoho menej. Počas erekcie sa však penisy zohýbajú na stranu. Dôvodom je naplnenie žíl krvou, ktoré majú rôzne tvary a smerujú rôznymi smermi. Je to teda úplne normálne a nemali by ste sa hanbiť za to, že váš penis nie je úplne rovný.

Výhody zahnutého penisu

Ak zahnutie penisu nespôsobuje žiadna choroba, môžete si vydýchnuť a začať sa zameriavať na množstvo výhod, ktoré isté zahnutie prináša. Možno nám ťažko veríte, ale naozaj, zahnutý penis a výhody idú spolu ruka v ruke.

Pozrite sa, aké výhody to sú:

  • lepší prístup k bodu G– ak ste už niekedy videli sexuálnu hračku, napríklad taký vibrátor, všimli ste si, že nie sú len rovné. Majú rôzne tvary a povrch. Je to kvôli lepšej stimulácii intímnych partií žien a k lepšiemu prístupu k nim. Tak isto pôsobí aj zahnutý penis. V určitých smeroch je omnoho lepší ako rovný penis, pretože poskytuje partnerke lepšiu stimuláciu. Pre žena je teda výhodnejšie nájsť si partnerov s nie najrovnejším penisom, aby zistili, že to nie je len fáma,
  • ilúzia väčšieho penisu– počas vniknutia penisu do vagíny je jeho zahnutie nie len vidieť, ale najmä cítiť. Okrem dĺžky je dôležitá aj hrúbka a tá sa so zahnutým penisom marí onoho väčšia, takže dámy, nenechajte sa odradiť,
  • jedinečný vzhľad- váš penis je jedinečný a mali by ste byť naň hrdý. Ak nepôsobí bolesť, nie je na ňom nič zlé. Prijmite, že ste jednoducho trošku iný a využívajte výhody, ktoré zahnutý penis prináša,
  • lepší orálny sex- vďaka zahnutie penisu sa lepšie prispôsobíte ústam vašej partnerky a dosiahnete väčšiu rozkoš s použitím menej námahy.

Je možné zahnutý penis vyrovnať?

Všimli ste si, že váš penis nie je najrovnejší?  Trápi vás jeho prílišná zahnutosť? Určite sa netreba báť hneď na začiatok, keďže zahnutý penis nie je závratný problém, ktorý by mal ovplyvniť kvalitu vášho sexuálneho života. Problémom sa však stáva iba vtedy, ak v stave erekcie pociťujete bolesť a nepríjemné pocity. Máme na mysli tzv. Peyronieho chorobu, ktorú vám váš lekár pomôže efektívne riešiť. Najbežnejším spôsobom liečby Peyronieho choroby je chirurgický zákrok, ktorého výsledkom je opäť zdravý a prirodzene ohnutý penis.

V prípade, ak netrpíte Peyronieho chorobou, no predsa len je vaša mužská pýcha mierne či viac zahnutá, nemusíte sa obávať, keďže existujú aj iné spôsoby, ako si môžete vyrovnať penis. Odporúčame využívať pomôcky zvané vákuové pumpy. Tieto nástroje slúžia na zväčšenie penisu pomocou vyvíjaného atmosferického tlaku. V prípade, ak máte penis neprirodzene zahnutý, spomínaný tlak môže spôsobiť jeho vyrovnanie.

Ak vám predsa len nevyhovuje takýto nástroj, vyskúšať ešte stále môžete Kegelove cviky, vďaka ktorým sa prietok krvi v oblasti vášho sexuálneho ústrojenstva nakopne, čoho výsledkom môže byť aj prirodzenejší tvar vášho penisu.

Kedy mám navštíviť lekára?

Ak vidíte, že váš pohlavný úd nemá prirodzenú ohnutosť, ešte stále nie je dôvod na paniku a vyvodzovanie predčasných záverov. Navštíviť lekára by ste mali až v prípade, ak vám takéto neprirodzené ohnutie spôsobuje problémy počas sexuálneho styku. Konkrétne hovoríme o tom, ak je vaša erekcia bolestivá a vyvolávajúca nepríjemné pocity. Za takýchto okolností sa nejedná o bežné formy zakrivenia, ale o závažnejší problém zdravotného charakteru, napr. Peyronieho choroba.

Ak máte podozrenie, že je váš penis zahnutý až príliš, nebojte sa opýtať na váš stav doktora. Hlavným príznakom, že niečo nie je v poriadku je neschopnosť udržať erekciu.

Máte skúsenosti so zahnutým penisom? Ak ste sa kvôli nemu trápili, prípadne vám uľahčil život, podeľte sa s ostatnými čitateľmi o svoje rady. Diskusia je anonymná. 

4.8/5 - (11 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+