yohimbin

Yohimbin – zakázaný, ale vplýva na erekciu

Yohimbin – neprávom zakázaný?

Yohimbin je alkaloid, ktoré sú charakteristické svojím aktívnym fyziologickým účinkom na ľudí a živočíchy. Ide o alkaloid z afrického stromu “Pausinystalia yohimbe” (konkrétne z jeho kôry). Kôra tohto stromu obsahuje ešte asi 10 ďalších alkaloidov, ktoré sa viac či menej podieľajú na fyziologickom účinku na človeku.

Tip pre Vás
Hľadáte zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Látka Yohimbin je oficiálne a s doloženými účinkami využívaný vo veterinárstve, kde sa používa hlavne na zvrátenie sedácie u psov. U ľudí sa vo veľkom využíva pri liečbe erektilnej dysfunkcie, ale ako pri mnohých iný preparátoch, zatiaľ  neboli oficiálne dokázané jeho účinky na človeka, resp. na liečbu impotencie . Je súčasťou mnohých preparátoch na podporu chudnutia.

yohimbin

Yohimbin – ako sa používa?

V  tradičnej medicíne, hlavne v minulosti, bol a stále je využívaný ako silné afrodiziakum. Časom sa začali skúmať jeho účinky a ako bolo spomenuté, oficiálne sa používa ako účinné liečivo vo veterinárskej oblasti. Pri liečbe erektilnej dysfunkcie ho síce nezaraďujeme medzi oficiálne liečivá, avšak účinky na impotenciu sú v istých prípadoch značne pozoruhodné. Istý výskum dokázal významný rozdiel medzi účinkami Yohimbinu a placebo efektu. Počas tohto výskumy boli nepriamo dokázané pozitívne účinky Yohimbinu na liečbu tohto ochorenia, čím sa samozrejme, zlepšil sex. Pri požití má pozitívny vplyv na stimuláciu nervovej sústavy a taktiež vo významnej miere rozširuje cievy.

Vedeli ste, že?

Pri pálení kôry Yohimbin spôsobuje halucinogénne účinky, ktoré boli podobne ako afrodiziakum, využívaný hlavne v minulosti pri rozličných, aj sexuálnych obratoch.

Yohimbin účinky

Yohimbin, resp. strom z ktorého pochádza táto zlúčenina sa označuje aj “stromom lásky”. Je to vďaka účinkom, ktoré preukázal v sexuálnej oblasti:

 • prírodné afrodiziakum,
 • zvyšuje libido, 
 • zvyšuje sexuálnu aktivitu,
 • zabezpečuje pevnú erekciu.

Ďalšie pozoruhodné účinky sú:

 • je účinný pri redukcii hmotnosti, 
 • telu dodáva energiu,
 • podporuje uvoľňovanie adrenalínu,
 • má omladzujúce účinky, 
 • urýchľuje hojenie rán,
 • odbúrava tuk z ciev, 
 • podporuje mentálne zdravie.

Kde ho nájdeme?

Yohimbin sa v praxi využíva v dvoch stavoch, teda v dvoch formách. Jedna je vo forme čistého Yohimbinu (chloridu) a druhá forma je tzv. sumárny suchý extrakt, o ktorom sa tvrdí, že má lepšie účinky.

V Amerike sa Yohimbin zakázal predávať ako liek na liečbu erektilnej dysfunkcie, zato v afrodiziakách a v doplnkoch na podporu erekcie a libida je využívaný takmer všade. V Európe sa krajiny, pokiaľ EÚ nenariaďuje inak, riadia vlastnými zákonmi. U nás bol kedysi voľne predajný a používal sa na liečbu či už impotencie alebo obezity. Postupne sa však predaj akýchkoľvek produktov s obsahom Yohimbin zakázal a dostať sa k nemu dalo len prostredníctvom liekov na lekársky predpis.

Aktuálne, ale Yohimbin zakazuje Európska únia! To znamená, že ho nie je možné zakúpiť nikde v rámci SR a EÚ. Preto ak objavíte internetový obchod s predajom Yohimbinu, radšej sa mu vyhnite.

Tip pre Vás
Hľadáte zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Pestovanie a pôvod

Alkaloid Yohimbin sa získava z exotickej rastliny, ktorá prirodzene rastie v tropických podmienkach. Lepšie povedané, ide o strom, ktorého oficiálny názov je Bujarník yohimbe, a ktorý rastie hlavne v afrických horúcich krajinách. Najbohatšie krajiny na tento vzácny strom sú Kongo, Kamerun a Nigéria, pričom ideálnym miestom pre jeho zdravý rast sú tropické pralesy, kde má rastlina dostatok vlahy.

Stromy Yohimbe dokážu dorásť až do výšky 20 metrov, čo je neprehliadnuteľná výška. Spoznáte ho však aj vďaka jeho listom v tvare vajca či vďaka hnadej kôre, z ktorej sa získavajú viaceré alkaloidy vrátane Yohimbinu. Kvety tejto byliny sú nevýrazné a neskôr aj opadnú, takže identifikácia podľa kvetov nie je spoľahlivá.

Čo sa týka pestovania stromu Yohimbe, budeme k vám úprimní, v našich podmienkach naň môžete zabudnúť. Nakoľko strom je zvyknutý na tropické horúčavy a dažďových pralesov, v našej klíme by sa tento vzácny strom ani len neuchytil.

Yohimbin a užívanie

Doporučená denná dávka vo forme chloridu sa pohybuje na úrovni 10mg, pri suchom extrakte sa povoľuje až 1 gram Yohimbinu. Neodporúča sa užívať dlhodobo.

Podpora erekcie

Ak hľadáte Yohimbin kvôli zlepšeniu erekcie a zvýšeniu sexuálnej výkonnosti, skúste sa pozrieť na nasledujúce produkty, ktoré sme pre vás dôkladne vybrali. Obsahujú kombináciu bylín, ktoré podporia váš sexuálny apetít a erekcia bude tvrdá ako nikdy predtým. Najlepšie však je, že sú dostupné bez lekárskeho predpisu.


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Formy Yohimbin

Yohimbin sa vyrába v rozličnom prevedení a to v sušenej a v tekutej forme. Sušenú formu nájdete predovšetkým v sypanom čaji alebo si čaj môžete pripraviť aj z Yohimbin drte. Vyrába sa aj vo forme prášku a tabliet. Tekutý extrakt je často súčasťou tinktúry a kvapiek. Vo fitness priemysle sa používa ako prísada do tabletiek alebo práškov na spaľovanie tukov. V priemysle zameranom na sexuálne zdravie ho môžete nájsť v produktoch na zlepšenie erekcie.

Upozornenie

Účinná látka Yohimbín má nielen fyziologické ale aj psychologické účinky a je možné sa predávkovať, preto neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Pri vysokých dávkach môže byť byť vyvolaná silná úzkosť. Ďalej pôsobí ako inhibítor monoaminoxydázy. Tento inhibítor spôsobuje vážne nežiaduce reakcie pri kombinácií s inými potravinami obsahujúcimi tyramin (napr. syr, červené víno) a ďalej s niektorými voľnopredajnými liekmi, ktoré obsahujú fenylopropanolamin.

Túto látku by taktiež  nemali konzumovať ľudia, ktorí sa liečia na krvný tlak, majú ochorenie srdca, poruchy obličiek a pečene. 

Vysoké dávky a teda nadmerný príjem sa prejavuje zväčša opačným účinkom ako bežne a to slabosťou, vyčerpaním a následnou paralýzou. Vo výnimočný prípadoch môže dôjsť až k usmrteniu.

Najčastejšie vedľajšie účinky sú: potenie, búšenie srdca, bolesti brucha, závrate, slabosť, rapídny pokles tlaku.

Ak máte s Yohimbínom skúsenosti, podeľte sa s nimi v diskusii s ostatnými čitateľmi. Diskusia je plne anonymná. 

Skúsenosti s Yohimbinom

V krajinách, kde je Yohimbin povolený sa bežne Yohimbin pridáva do fitness výrobkov a do prípravkov na podporu erekcie, či pre celkové zlepšenie sexuálneho života. Hoci jeho nesprávne použitie môže spôsobiť vážne ohrozenie zdravia, aj tu platí slovné spojenie: “Zakázané ovocie chutí najlepšie”. Ľudí láka, pretože sľubuje výrazné schudnutie a zlepšenie sexuálnej výdrže. Vzhľadom k tomu je aj mnoho skúseností s ním. Ľudia si ho pochvaľujú, nevedia bez neho žiť a neustále ho vyhľadávajú. Niektorí však nepocítili žiadny účinok Yohimbin a niektorým spôsobil srdcové problémy a depresie.

Vaše najčastejšie otázky ohľadne Yohimbinu

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Čo je to Yohimbin?

Yohimbin alebo Yohimbé je alkaloidná zlúčenina, ktorá pochádza zo stromu “Pausinystalia yohimbe”, ktorý rastie prevažne v Afrike. Už od nepamäti sa používa v liečiteľstve na liečbu erektilnej dysfunkcie a na redukciu hmotnosti. Žiaľ vzhľadom k tomu, že prípravok disponuje vážnymi negatívnymi účinkami, je jeho používanie obmedzené. V potravinárstve a v doplnkoch výživy je na území EÚ zakázaný.

Ako funguje Yohimbin?

Yohimbin hoci je na našom území zakázaní, má mnoho pozitívnych účinkov. Medzi jeho top účinok jednoznačne patrí jeho pozitívny vplyv na erektilnú disfunkciu. Je výborným prostriedkom na spaľovanie tukov. Používajú ho športovci na redukciu hmotnosti a na zvýšenie energie a fyzickej sily.

Prečo je Yohimbin zakázaný?

Yohimbin je zakázaný pretože okrem jeho blahodárnych účinkov na zdravie, môže spôsobiť fatálne následky. Pri jeho nadmernom užívaní, alebo pri jeho nevhodnej kombinácii s inými liekmi či dokonca potravinami, môže spôsobiť problémy s dýchaním, trasenie rúk, svalové kŕče, búšenie srdca, nehovoriac o prudkom zvýšení krvného tlaku. Ľudom s problémami kardiovaskulárneho systému môže spôsobiť aj infarkt.

Koľko stojí Yohimbin?

Yohimbin je síce zakázaný, no určite sa stretnete s nelegálnym predajom, ktorým ohrozujete nielen svoje zdravie, ale aj svoju slobodu. Na čiernom trhu sa cena Yohimbinu pohybuje od 7 € za 10 gramov.

Kde sa dá kúpiť Yohimbin?

Predaj Yohimbin je v štátoch EÚ zakázaný. V niektorých krajinách je dostupný a bežne sa používa ako prísada do doplnkov výživy. Znamená to, že hoci si ho môžete zakúpiť v inej krajine, produkt s obsahom Yohimbin nemôže prekročiť hranice krajiny, kde je zakázaný.

3.1/5 - (15 votes)

Zanechaj nám svoj názor