vibrátor použitie

Vibrátor – potešenie nie len pre ženy

Vibrátor – erotická pomôcka aj terapeutický nástroj

Ak nie je práve k dispozícii poriadny chlap, ktorý by ženu uspokojil, keď „to“ na ňu príde, je práve vibrátor pomôckou a náhradou, po ktorej ženy siahnu najčastejšie. Preto pár faktov o tomto šikovnom pomocníkovi príde určite vhod

Obsah článku

  1. Definícia
  2. Typy vibrátorov
  3. Výrobné materiály
  4. Ako ho používať
  5. Správny výber

Čo to vlastne je

Je jasné, že jednoducho sa dá vibrátor charakterizovať ako sexuálna pomôcka, ktorá je určená na uspokojenie (prevažne) žien. Princíp jej fungovania je jednoduchý. Pomocou zdroja energie, ktorým sú batérie, sa táto pomôcka v tvare mužského prirodzenia rozkmitá a tieto kmity potom prenášajú vibrovanie na citlivé partie ženských orgánov, čím sa v nich stimulujú nervové zakončenia. Výsledkom týchto vzruchov prenášaných do mozgu je – správne – orgazmus ako reakcia na sexuálnu stimuláciu.

Odkiaľ prišiel

Možno to bude znieť prekvapivo, ale pôvodne bol vibrátor používaný oficiálne ako lekárska pomôcka. Ak ste žili okolo roku 1800 a boli ste ženou, mohlo sa stať, že na základe nevhodného správania vám bola stanovená diagnóza „hystéria zo sexuálneho neuspokojenia s následkom anorgazmie“. Áno, čítate dobre. Je pravdepodobné, že zrejme šlo len o úchylnú zámienku mužov-lekárov, nakoľko terapeutické účinky ani sanotná existencia uvedenej diagnózy sa neskôr nikdy oficiálne nepotvrdili.

Od terapeutickej pomôcky k liečivému strojčeku

Asi o sto rokov neskôr, keď už zrejme úchylní lekári boli dostatočne uspokojení, sa pozícia vibrátora zmenila. Už nebol viac využívaný na liečbu, ale stal sa z neho „liečivý strojček na osobnú potrebu“. Tento strojček mal priaznivo pôsobiť na stimuláciu krvného obehu a priaznivo mal tiež vplývať na žiarivú pleť. Toto obdobie trvalo zhruba 10 rokov, následne sa vibrátor dočkal oficiálneho prívlastku sexuálnej pomôcky.

A hoci dnes ho voláme často Robertko, začiatkom 20. storočia sa masážny vibrátor nazýval Arnold. Revolúcia nastala v roku 1968, keď prvý krát vyrobili model – Niagara – s reguláciou otáčok na oddialenie orgazmu.

Typy vibrátorov

Vaginálny vibrátor

Tento vibrátor má zvačša tvar mužského penisu, a je určený na stimuláciu vnútorných pohlavných orgánov. Doplnený môže byť tiež o rôzne výbežky, ktoré sú podľa určenia vhodné na stimuláciu klitorisu či análneho otvoru.

Môžete si pozrieť asi najlepší vibrátor na trhu we Vibe 2017 – netypický tvar a najlepšie vibrácie sú jeho hlavné prednosti.

Pozrieť vibrátor We Vibe

Análny vibrátor

Od vaginálneho sa v zásade nelíši, avšak vyskytujú sa rôzne tvary, napríklad zväčšujúce sa guličky spojené gumou alebo šnúrkou, análny kolík ukončený širokou časťou, aby nehrozilo „stratenie“ sa análneho vibrátora v útrobách ženy a podobne. Inak povedané hovoríme o vibrujúcich análnych kolíkoch a guličkách.

Joydivsion XPANDER – určený tento krát pre mužov – že nie možné stimulovať análny otvor, prostatu aj hrazdu? OMYL!

Pozrieť Joydivision v obchode

Vibrátor na klitoris

Ten môže byť buď ako súčasť vaginálneho vibrátoru alebo je to jeho menší kamarát, ktorý je ľahko uchopiteľný dvoma prstami, prípadne sa dá na prst aj navliecť. Dôvodom je zabezpečenie jednoduchej manipulácie a stimulácie klitorisu.

Silver Swan je presne ten typ vibrátoru, pre ženu ktorá potrebuje k orgazmu stimulovať ako vagínu tak aj klitoris

Pozrieť multifunkčný vibrátor

Vibrátor na bod G

Jedná sa vlastne o vaginálny vibrátor, ktorý svojim špeciálnym tvarovaním je určený práve na stimuláciu bodu G, ktorý by svojim tvarom mal stimulovať po zasunutí do vagíny.

Joydivision Sailor intense – nič via nepotrebuješ k bodu G!

Prejsť do obchodu

Vibrátory podľa použitých materiálov

Gélové vibrátory

Pohodlnosť gélu môže byť fajn, nie vždy však pozerajte na nízku cenu. U lacných vibrátorov z neoverených zdrojov bez kontrolných označení CE sa vystavujete riziku absorpcie ftalátov. Dobrý gélový vibrátor patrí k vyššiemu štandartu, preto to nie je zrovna najlacnejšia varianta.

Plastové vibrátory

Tieto rozoznáte jednoducho, ich tvar totiž pripomína cigaru. Môže byť teoreticky akéhokoľvek tvaru a farby. Povrch je tvrdý a umožňuje dobrý prenos vibrácií. Spravidla nedisponujú, narozdiel od gélových, žiadnymi výstupkami či hrbolčekmi.

Silikónové vibrátory

Kvalita a luxus. Silikón je príjemný na dotyk, hebký, pružný a odolný. Tiež je tu istota toho, že tu žiadne ftaláty nehrozia a teda je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Vibrátory z umelej kože

Nejedná sa o umelú kožu v pravom zmysle slova, aj tu hovoríme o silikóne, ale v takej úprave, že jeho povrch pripomína skutočnú mužskú kožu pre pocit ako pri sexe so skutočným penisom. Pri týchto vibrátoroch sa používajú len lubrikanty na báze vody. Silikónovým lubrikantom by ste povrch takéhoto vibrátora mohli nenávratne zničiť.

Kovové vibrátory

Zväčša sa jedná o plastové vibrátory s pokovovaným povrchom, ktorý im dodá lesklý a mohutný vzhľad. Rovnako ako u plastových aj tieto sú najmä rovného cigarového tvaru. Vďaka svojej povrchovej úprave sú vhodné aj pre alergikov a tiež nie je na mieste žiadna obava z uvoľnovania ftalátov. Obmedzenie pri použití lubrikantu pri kovových vibrátoroch nie je, vhodné sú všetky.

Vibrátory podľa predajnosti

Dovolili sme si pripraviť dve malé informačné tabuľky z dvoch najznámejší a samozrejme diskrétnych obchodov, kde uvádzame ich najpredávanejšie. Ich cena aj kvalita je zvyčajne primeraná a vyrovnaná.

Podľa Kondomshop.sk

VzhľadNázovCena
Joydivision Sailor intenseJoydivision Sailor intense47,9 eur
Prejsť do obchodu a pozrieť vibrátory
Joydivision Joyballs secretJoydivision Joyballs12,9 eur
Prejsť do obchodu a pozrieť vibrátory
Joydivision Joyballs secret singleJoydivision Joyballs secret single 13,9 eur
Prejsť do obchodu a pozrieť vibrátory

Podla iSexshop.sk

VzhľadNázovCena
silver-swanSilver Swan
89,9 eur
Prejsť do obchodu a kúpiť vibrátor
magic-talesMagic Tales Sweet Spheres48,95 eur
Prejsť do obchodu a kúpiť vibrátor
femme-fatale-flexi-rabbitFemme Fatale Flexi Rabbit 35,40 eur
Prejsť do obchodu a Kúpiť vibrátor

 

Ako používať vibrátor

vibrátor použitie

Postupovať podľa návodu?

Nie každé balenie ho obsahuje a ak aj, tak len s veľmi strohými informáciami. V zásade platí, že pred prvým použitím by ste sa so svojim novým pomocníkom mali oboznámiť, preskúmať ho a spoznať.  Pohrajte sa s ovládaním, vyskúšajte všetky typy a rýchlosti vibrácií. Nakoniec ho nezabudnite umyť. Ak nie je vodotesný, môžete použiť vlhkú handričku, resp. špeciálne prípravky na čistenie erotických pomôcok. Ak sa ho chystáte používať s partnerom, tiež sa s vibrátorom najskôr pohrajte sama. Začnite sama, bez stresu, použite príjemnú hudbu na navodenie atmosféry a pozorujte vaše telo ako reaguje na jednotlivé impulzy. Väčšina žien používa vibrátor len na vonkajšiu stimuláciu. Ak však máte taký, ktorý je určený aj na penetráciu ,rozhodne to vyskúšajte. Pomaly, v pokoji. V tomto prípade ale nezabudnite na použitie vhodného lubrikantu.

Ako si vybrať ten správny?

V prvom rade si ujasnite v hlave, či máte skutočne záujem o vibrátor alebo vám postačí dildo, teda pasívny spoločník bez vibrácií.

Ak ste sa rozhodli pre vibrátor, potom je dôležité zvážiť, ktoré miesto má stimulovať. Vo všeobecnosti sa neodporúča zvoliť oveľa väčšiu veľkosť, ako má váš partner. Časom by sa mohlo stať, že s partnerovou výbavou by ste zostala nespokojná. Čo sa týka materiálu, tu je ťažko poradiť a žena až skúšaním zistí, čo jej pasuje najlepšie. Odporučiť snáď možno len materiál najviac pripomínajúci ľudskú kožu, tým sa nič nepokazí. Rovnako zvážte, kam chcete vibrátor používať. Neodporúča sa ten istý používať na análne i vaginálne dráždenie. Poobzerajte sa tiež po kúskoch s „extra dráždením“. Či už klitoris alebo bod G, ak vás nelimitujú financie, pridaná hodnota môže vždy padnúť vhod.

Ženy, nakopnite sa k výkonom

Aphrodisia V pre ženy

Aphrodisia je svojím zložením určená výlučne ženám ktoré potrebujú zlepšiť svoje libido a sexuálny výkon celkovo. Pôsobo pomaly a dlhodobo. Pri pravidelnom užívaní čoskoro pocítite ten rozdiel

Zloženie:

  • Damiána
  • L-arginín
  • Krpčiarka šípolistá
  • Maca

Aphrodisia je stvorená na dlhodobé užívanie, takže vedľajších účinkov z prírodných zložiek sa nemusíte obávať!

Bezpečnosť
Ani tú netreba zanedbať. Hoci sa jedná o vynikajúcich pomocníkov nielen pre osamelé ženy, intenzita a frekvencia používania by mala byť primeraná tak, aby ste „neopustili realitu“.  Pri každom použití by ste tiež nemali zabudnúť na použitie lubrikačného gélu, aby ste si nadmerným trením nespôsobili poranenie pokožky alebo slizníc. Nikdy nepoužívajte vibrátor ktorý prichádza do styku s análnym otvorom na stimuláciu vagíny a naopak. Je to nehygienické a mohlo by vám to spôsobiť nemalé zdravotné komplikácie. Nepreháňajte to ani s veľkosťou a silou. Kúpený vibrátor spoznávajte postupne.

Na záver

Nezabudnite, že vibrátory slúžia len na spestrenie sexuálneho života a na občasné spoznanie nových zážitkov. Preto sa stále nezabudnite venovať predovšetkým svojmu partnerovi. Ak žiadneho nemáte, sústreďte sa na lov živej „zvery“ viac ako na umelé hračky. Predsalen, hoci je vibrátor úžasným pomocníkom a aspoň raz by ho mala skúsiť každá žena, muž je vždy muž…

Hygiena

Nikdy nezabúdajte sa správnu hygienu. To sa musí opakovať vždy a stále.  Čistota je totiž polka života  a platí to aj o sexuálnom živote. Udržiavajte svoje sexuálne pomôcky v čistote, aby ste predišli infekciám alebo chorobám, prípadne nepríjemnému zápachu. Vaše zdravie je koniec koncov prvoradé.

4.9/5 - (7 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+