veľkosť penisu

Veľkosť penisu – alebo čo ste o nej nevedeli

Aká veľkosť je tá ideálna?

veľkosť penisu

S tým, aký veľký penis by mal byť, bojujeme všetci už nesmierne dlho. Páni, ruku na srdce. Kto z vás sa aspoň raz nepozastavil nad tým, ako váš pohlavný úd vyzerá? Aký je dlhý, široký, zakrivený, prípadne sfarbený. Možno si len zbytočne robíte starosti s problémom. ktorý ste si sami vymysleli. Ak vás zaujíma,  či je váš penis dostatočne veľký, prečítajte si náš článok. 

V akom stave je penis najväčší?

Existuje veľké množstvo mýtov o tom, že čím väčším penisom sa muž môže pochváliť, tým lepšie uspokojenie môže pre partnerku priniesť. Nie je to však celkom tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Okrem dĺžky rozoznávame totižto aj hrúbku, ktorá je mminimálne rovnako dôležitá ako dĺžka. Mužský penis sa skladá z viacerých druhov tkanív. Jedná sa o svalovinu, tukové tkanivo a tzv. toporivé tkanivo, ktoré sa vyskytuje vo forme dvoch toporivých teliesok.

Pre kvalitu vášho i partnerkinho sexuálneho života je dôležitá veľkosť, ktorú dosiahnete v stave erekcie, kedy je spravidla pohlavný úd najväčší. Samotná veľkosť závisí jednak od genetických faktorov a taktiež od kvality vašej erekcie. Zaujímavosťou je aj fakt, že mužom príroda požehnala dvoma druhmi penisov. Niektorí muži majú svoju mužnosť väčšiu v pokojnom stave a v stave erekcie sa im zväčší iba o malý kus, no nemôžeme zabudnúť ani na tú skupinu mužov, ktorých pohlavný úd je v normálnom stave oveľa menší, pričom počas stoporenia dôjde k jeho radikálnemu nárastu.

Ako správne merať veľkosť?

Najlepším spôsobom je siahnuť po krajčírskom metri. Penis sa meria zvrchu od lonovej kosti po špičku. Väčšie množstvo podkožného tuku v podbrušku však môže byť zodpovedné za skresľovanie údaja o dĺžke.

A ako na hrúbku? Obmotajte meter, ktorý máte k dispozícii okolo údu v jeho strede. Nepraktizujte meranie v oblasti žaluďa.

Penis vždy merajte v stopercentnom stave erekcie!

Ideály naprieč svetom

Pre predstavu by bolo dobré určiť si, ako vnímajú ideálnu veľkosť všade možne vo svete. Lepšie povedané, aký priemer je v rôznych krajinách. 

Tak, ako nie sme všetci rovnako vysokí, nemáme rovnakú farbu pleti a vlasov, aj mužské penisy majú rôzne veľkosti. To, čo je u nás považované za priemer môže byť inde vysoký nadpriemer. Pre lepšiu predstavu si pozrite tabuľku s krajinami a údajmi o ich údoch.

Krajina Priemerná dĺžka v cm
Kongo 17,93
Island 16,51
Česko 15,89
Taliansko 15,73
Maďarsko 15,61
Slovensko 15,21
Chorvátsko 14,77
Nemecko 14,48
Poľsko 14,29
Kanada 13,92
Rusko 13,21
USA 12,90
Kambodža 10,04

Údaje v tabuľke sú usporiadané od najvyššej po najnižšiu hodnotu. Kvôli prehľadnosti v tabuľke nie sú uvedené všetky krajiny, z ktorých existujú údaje o ich obyvateľoch.

Krajinou s najobdarenejšími obyvateľmi je Kongo s priemerom 17,93 cm. Ak vás zaujíma prednostne Slovensko, nie je sa čomu čudovať. Už ste si určite všimli, že u nás je priemer solídnych 15,21 cm, čo vôbec nie je zlé. Umiestnili sme na na 44. priečke zo 110 krajín. Môžeme teda s pokojom prehlásiť, že sa nachádzame  v prvej polovici. 

Najmenší priemer je v Kambodži s 10,04 cm.

Nezabúdajte na to, že hodnoty sú iba priemery a nevzťahujú sa na všetkých mužov danej krajiny. Môžu sa vyskytovať ako menšie, tak aj väčšie hodnoty.

Kedy je penis naozaj malý?

Možno ste sa pozreli na tabuľku a smutne ste skonštatovali, že nepatríte k priemeru. Môže sa stať, že váš penis je menší než slovenský priemer. Je to však dôvod na obavy?

Odborníci uisťujú, že nie. Aby ste zistili,či je váš penis naozaj v poriadku, musíte ho poriadne odmerať. Návod nájdete TUV skratke však ide o dĺžku penisu v ochabnutom stave. Ak si penis odmeriate v ochabnutom stave a má menej ako centimetre, prípadne ak použijete náš návod a dosiahnete dĺžku menej ako 7,5 centimetrov,  je váš penis malý a mali by ste zvažovať o jeho zväčšení. 

Ak však máte penis o niečo väčší, nie je nutné obávať sa. Práve ste sa dočítali, že je s vami všetko v poriadku. Jednoducho ste neboli tak obdarení, ako iní.

Čo ak ho chcem aj tak zväčšiť?

Ak chcete väčší ú aj napriek tomu, že váš penis má normálnu dĺžku, je niekoľko možností, ako to dosiahnuť. Sú to napríklad:

Myslite však na to, že až na tú poslednú možnosť sú výsledky prinajmenšom nezaručiteľnéminimálne. Nečakajte, že pomocou krému získa váš penis 4 centimetre na dĺžke a 1,5 centimetra na hrúbke. Žiaľ, naše telo nedokáže len tak zmeniť svoju štruktúru a zväčšiť sa na miestach, ktoré sa zväčšovať prirodzenou cestou nedajú.

Iste, nejaké výsledky dosiahnete, ale nečakajte zázraky. Ak chcete zázrak, zvoľte si plastickú operáciu.

Čo chcú ženy

Jedna vec je, ako sa na celú problematiku pozerajú muži. Druhá vec je, ako sa na ňu pozerajú ženy. Koniec koncov, hlavný dôvod, prečo sa muži kvôli svojmu penisu cítia neistí, sú práve ony. Nechcú byť podpriemerní a ani sklamať svoju partnerku.

Pravde je však taká, že ženy až tak netrápi, aký veľký penis muž má. Určite ste už počuli o tom, že nie je dôležitá veľkosť, ale výkon. To znamená, že darmo budete mať penis veľkosti priemerného obyvateľa Konga, ak s ním nebudete vedieť narábať.

Štúdia dokázala, že až 85% žien je spokojných s výbavou svojho partnera. Naopak, muži sa stále cítia neistí tým, čo skrývajú v nohaviciach. Túto neistotu potom muži presúvajú aj na svoje ženy.

To znamená, že ak budete so sebou spokojní a sebavedomí, takmer žiadnej žene by veľkosť vášho penisu nemala vadiť alebo prekážať. 

Tipy na zväčšenie

Možností máte niekoľko. Nie je však dobré očakávať už vopred veľké zázraky, a preto odporúčame ísť krôčik po krôčiku za svojím cieľom a hlavne vytrvať. Váš pohlavný úd si môžete zväčšiť rôznymi metódami, pričom niektoré môžu pôsobiť iba dočasne. Môžete sa rozhodnúť, ktorá metóda vám bude najpríjemnejšia a najkomfortnejšia a ktorá vo vás nebude vyvolávať obavy a znepokojenie. Zväčšenie vášho pohlavného údu je predsa veľmi delikátna záležitosť, a preto by ste si mali dôkladne zvoliť to, čo vám najviac vyhovuje.

Aké možnosti zväčšenia vášho penisu sú k dispozícii?

  • špeciálne cvičenia – v tomto prípade vám odporúčame metódu zvanú jelqing, ktorú mnoho mužov pozná aj pod opisným názvom ,,dojenie penisu”. Ak by ste sa však radi porozhliadali po iných cvikoch, jednou z vhodných alternatív sú rozhodne aj Kegelove cviky primárne určené na posilnenie kvality erekcie.
  • vákuové pumpy – vákuové pumpy sú jednou z obľúbených metód mužov na zväčšenie penisu. Nevýhodou je však to, že toto riešenie nebude mať na váš penis dlhodobý dopad. Ak však máte problémy s kvalitným stoporením, tak klasické alebo vodné vákuové pumpy vám určite pomôžu.
  • gély, krémy a náplaste – ak vás vyššie zmienené možnosti nezaujali, nezúfajte. Aj pre vás je tu riešenie v podobe voľne dostupných výrobkov určených na predĺženie alebo zhrubnutie penisu.
  • výživové doplnky – výživové doplnky sú výborné nielen v tom, že väčšina z nich obsahuje čisto prírodné extrakty alebo minerálne látky, ale taktiež v tom, že ide o voľne dostupné a nenásilné riešenie rôznych zdravotných ťažkostí. Za pokus určite stoja na trhu dostupné tabletky obsahujúce rastlinné výťažky, aminokyseliny či iné prírodné látky, ktoré zvyčajne pomôžu aj pri vašich iných problémoch ovplyvňujúcich sexuálny život.

Každému mužovi môže fungovať niečo iné. Aby sme však neboli na tipy skúpi, ďalšími vhodnými pomocníkmi pri riešení problému ,,malý a tenký penis” sú aj extendery, lipofiling či liposukcia, prípadne chirurgický zákrok, ktorý by mal byť však až poslednou voľbou.

Nie je všetko len o dĺžke

Mnoho mužov robí tú chybu, že merajú len dĺžku. Dôležitých je mnoho ďalších parametrov.

Okrem dĺžky je podstatná aj hrúbka. Pre mnohé ženy je totiž hrúbka doležitejšia než dĺžka. Zdá sa ale, že na to mmohí muži zabúdajú. Podtatné je aj zahnutie. Samozrejme nie také, ktoré pôsobí problémy, ale také, ktorým sa lepšie dráždi bod G. 

Navyše, vo veľkom množstve prípadov ženy nedosahujú vaginálny orgazmus. Čo to v praxi znamená? Že je  úplne jedno, aký má muž penis.  Podstatné je dať partnerke najavo, že sa o ňu partner zaujíma, správna predohra a zaujímavý sexuálny život. V prípade klitoriálneho orgazmu je jedno, koľko centimetrov má kto v nohaviciach, k jeho dosiahnutiu to žene nepomôže.

Zaujímavosti o veľkosti penisu

Obezita podľa všetkého skracuje penis. Obezita a nadváha veru nie sú ničím príjemným ani pre naše fyzické či psychické zdravie a dokonca ani pre zdravie a celkovú dĺžku mužskej pýchy. Podľa istého zistenia sa mužský penis zmenšuje približne o 2-3 cm, ak muž priberie 10-15 kg.

Rekordná dĺžka penisu dosahuje až 34 cm. Áno, neuveriteľné. Istý muž menom Jonah Falcon má penis, ktorý je dlhý 34 cm. Nemá problém len pri kúpe spodného prádla, ale častokrát mu robí jeho prirodzenie problémy aj pri letiskových kontrolách.

Fajčiari nemajú dôvod na radosť. Vedeli ste o tom, že ak fajčíte, nielenže tým nepomáhate vašim pľúcam a iným orgánom, ale taktiež prispievate k poklesu dĺžky vášho penisu až o jeden cm. Prečo je tomu tak? Totižto fajčenie vám spôsobuje vápenatenie ciev a narúša kvalitný prietok krvi v pohlavnom úde.

Časté otázky o veľkosti

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Aký veľký by mal byť penis?

Hovorí sa, že na veľkosti nezáleží, čo je vo väčšine prípadov aj pravda. Dôležité je, aby bol muž sám so sebou spokojný a aby nemal subjektívny pocit malého penisu. Väčšina mužov, ktorí si myslia, že majú malý penis, nemá pravdu. Ide iba o subjektívny pocit. V stoporenom stave by mal byť pohlavný úd dlhý približne 13-14 cm.

Aký penis sa považuje za malý?

O tom, čo je malá dĺžka penisu, by sme mohli polemizovať veľmi dlho. Pre nás je dôležitejší ukazovateľ priemernej dĺžky mužského prirodzenia, ktorým je niečo cez 13 cm. Existuje však aj vrodená choroba, tzv. mikropenis, avšak túto je možné pozorovať už po narodení dieťaťa. Ide o dĺžku penisu, ktorá sa pohybuje na úrovni 6 a menej cm, pričom ide o zdravotný problém.

Je pravda, že od veľkosti penisu závisí aj kvalita sexu?

Mýtus, ktorý koluje ešte stále medzi mnohými mužmi nie je opodstatnený, keďže ku kvalite vášho i partnerkinho sexuálneho života stačí aj málo. A to nehovoríme o spomínanom mikropenise. Oveľa podstatnejším ukazovateľom je hrúbka, ktorá dokáže privodiť tie najlepšie chvíľky vašej partnerke v oveľa väčšej miere ako často diskutovaná dĺžka.

4.6/5 - (5 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+