Veľkosť penisu

Posledná aktualizácia článku:

Aká veľkosť je tá ideálna?

veľkosť penisu

S tým, aký veľký penis by mal byť, bojujeme všetci už nesmierne dlho. Páni, ruku na srdce. Kto z vás sa aspoň raz nepozastavil nad tým, ako váš pohlavný úd vyzerá? Aký je dlhý, široký, zakrivený, prípadne sfarbený. Možno si len zbytočne robíte starosti s problémom. ktorý ste si sami vymysleli. Ak vás zaujíma,  či je váš penis dostatočne veľký, prečítajte si náš článok. 

Obsah článku

  1. Priemery vo svete
  2. Kedy je penis naozaj malý
  3. Čo chcú ženy
  4. Nie je to len o dĺžke

Ideály naprieč svetom

Pre predstavu by bolo dobré určiť si, ako vnímajú ideálnu veľkosť všade možne vo svete. Lepšie povedané, aký priemer je v rôznych krajinách. 

Tak, ako nie sme všetci rovnako vysokí, nemáme rovnakú farbu pleti a vlasov, aj mužské penisy majú rôzne veľkosti. To, čo je u nás považované za priemer môže byť inde vysoký nadpriemer. Pre lepšiu predstavu si pozrite tabuľku s krajinami a údajmi o ich údoch.

KrajinaPriemerná dĺžka v cm
Kongo17,93
Island16,51
Česko15,89
Taliansko15,73
Maďarsko15,61
Slovensko15,21
Chorvátsko14,77
Nemecko14,48
Poľsko14,29
Kanada13,92
Rusko13,21
USA12,90
Kambodža10,04

Údaje v tabuľke sú usporiadané od najvyššej po najnižšiu hodnotu. Kvôli prehľadnosti v tabuľke nie sú uvedené všetky krajiny, z ktorých existujú údaje o ich obyvateľoch.

Krajinou s najobdarenejšími obyvateľmi je Kongo s priemerom 17,93 cm. Ak vás zaujíma prednostne Slovensko, nie je sa čomu čudovať. Už ste si určite všimli, že u nás je priemer solídnych 15,21 cm, čo vôbec nie je zlé. Umiestnili sme na na 44. priečke zo 110 krajín. Môžeme teda s pokojom prehlásiť, že sa nachádzame  v prvej polovici. 

Najmenší priemer je v Kambodži s 10,04 cm.

Nezabúdajte na to, že hodnoty sú iba priemery a nevzťahujú sa na všetkých mužov danej krajiny. Môžu sa vyskytovať ako menšie, tak aj väčšie hodnoty.

Kedy je penis naozaj malý?

Možno ste sa pozreli na tabuľku a smutne ste skonštatovali, že nepatríte k priemeru. Môže sa stať, že váš penis je menší než slovenský priemer. Je to však dôvod na obavy?

Odborníci uisťujú, že nie. Aby ste zistili,či je váš penis naozaj v poriadku, musíte ho poriadne odmerať. Návod nájdete TUV skratke však ide o dĺžku penisu v ochabnutom stave. Ak si penis odmeriate v ochabnutom stave a má menej ako centimetre, prípadne ak použijete náš návod a dosiahnete dĺžku menej ako 7,5 centimetrov,  je váš penis malý a mali by ste zvažovať o jeho zväčšení. 

Ak však máte penis o niečo väčší, nie je nutné obávať sa. Práve ste sa dočítali, že je s vami všetko v poriadku. Jednoducho ste neboli tak obdarení, ako iní.

Čo ak ho chcem aj tak zväčšiť?

Ak chcete väčší ú aj napriek tomu, že váš penis má normálnu dĺžku, je niekoľko možností, ako to dosiahnuť. Sú to napríklad:

Myslite však na to, že až na tú poslednú možnosť sú výsledky prinajmenšom nezaručiteľnéminimálne. Nečakajte, že pomocou krému získa váš penis 4 centimetre na dĺžke a 1,5 centimetra na hrúbke. Žiaľ, naše telo nedokáže len tak zmeniť svoju štruktúru a zväčšiť sa na miestach, ktoré sa zväčšovať prirodzenou cestou nedajú.

Iste, nejaké výsledky dosiahnete, ale nečakajte zázraky. Ak chcete zázrak, zvoľte si plastickú operáciu.

Čo chcú ženy

Jedna vec je, ako sa na celú problematiku pozerajú muži. Druhá vec je, ako sa na ňu pozerajú ženy. Koniec koncov, hlavný dôvod, prečo sa muži kvôli svojmu penisu cítia neistí, sú práve ony. Nechcú byť podpriemerní a ani sklamať svoju partnerku.

Pravde je však taká, že ženy až tak netrápi, aký veľký penis muž má. Určite ste už počuli o tom, že nie je dôležitá veľkosť, ale výkon. To znamená, že darmo budete mať penis veľkosti priemerného obyvateľa Konga, ak s ním nebudete vedieť narábať.

Štúdia dokázala, že až 85% žien je spokojných s výbavou svojho partnera. Naopak, muži sa stále cítia neistí tým, čo skrývajú v nohaviciach. Túto neistotu potom muži presúvajú aj na svoje ženy.

To znamená, že ak budete so sebou spokojní a sebavedomí, takmer žiadnej žene by veľkosť vášho penisu nemala vadiť alebo prekážať. 

Nie je všetko len o dĺžke

Mnoho mužov robí tú chybu, že merajú len dĺžku. Dôležitých je mnoho ďalších parametrov.

Okrem dĺžky je podstatná aj hrúbka. Pre mnohé ženy je totiž hrúbka doležitejšia než dĺžka. Zdá sa ale, že na to mmohí muži zabúdajú. Podtatné je aj zahnutie. Samozrejme nie také, ktoré pôsobí problémy, ale také, ktorým sa lepšie dráždi bod G. 

Navyše, vo veľkom množstve prípadov ženy nedosahujú vaginálny orgazmus. Čo to v praxi znamená? Že je  úplne jedno, aký má muž penis.  Podstatné je dať partnerke najavo, že sa o ňu partner zaujíma, správna predohra a zaujímavý sexuálny život. V prípade klitoriálneho orgazmu je jedno, koľko centimetrov má kto v nohaviciach, k jeho dosiahnutiu to žene nepomôže.

 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+