tribulus terrestris

Tribulus Terrestris – cena, účinky a predaj

Tribulus Terrestris alá Kotvičník Zemný

Túto biologickú výhodu resp. tento dôležitý vplyv Tribulusu využívajú veľmi často aj špičkoví kulturisti na tvorbu svalovej hmoty. Druhým hlavným prínosom a pre nás zaujímavý vplyv spočíva v  posilnení celkovej potencie, samotnej erekcie či zvýšenej tvorbe kvalitných spermií u mužov.  Vplyv Tribulusu je veľmi silný aj u opačného pohlavia. Výťažok z kotvičníka zemného sa používa v rôznych výživových doplnkoch, či už samotný alebo v kombinácii s inými liečivými rastlinami a látkami.

Pôvodným zdrojom tejto rastlinky budú pravdepodobne piesočnaté pláže Číny a Japonska, odkiaľ sa postupne rozšírila prakticky do celého sveta. Podmienkou jej rozmnožovania je v podstate iba mierna klíma. V súčasnosti ju nájdeme už aj v Európe, hoci najrozšírenejšia je aktuálne v strednej Azií.

Charakteristika

 • zlepšuje imunitu a celkovú obranyschopnosť
 • podporuje tvorbu testosterónu až do 30%
 • podporuje libido
 • pozitívne vplýva na hormonálnu nerovnováhu
 • zvyšuje objem svalovej hmoty na úkor tuku
 • podporuje plodnosť
 • odstraňuje problémy s prostatou
 • u žien zvyšuje tvorbu estrógénu
 • zľachčuje priebeh menopauzy
 • má pozitívny vplyv na redukciu telesného tuku
 • je močopudný a žlčopudný
 • znižuje celkovú hladinu zlého cholesterolu až o 25 percent
 • vplýva pozitívne na tlak
 • Tribulus testris tiež celkovo zlepšuje sexualitu a zážitky z nej
 • zlepšuje celkovú silu
 • podporuje tvornu spermií

Tribulus Terrestris a jeho vplyv

Pri bylinách vždy existujú rôzne fámy či polopravdy, ktoré buď prideľujú rastline neuveriteľné schopnosti alebo naopak. ako pri tribuluse, jej tieto schopnosti skôr uberajú. Kotvičník je naozaj univerzálna rastlinka s ohromným vplyvom na ľudskú sexualitu a rieši rôzne problémy, ktoré sú s ňou spojené.

V roku 2012 bol preto vykonaný vedecký výskum, ktorý bol zameraný konkrétne na tvorbu testosterónu u jedincov s akútnym nedostatkom tohto hormónu. Na vybranej vzorke mužov 70-tich mužov vo veku približne 67 rokov bolo vedecky preukázaný silný nárast tvorby testosterónu priamo spojený s úžívaním Tribulus tesestris. U niektorých bolo zvýšenie hladiny mužského hormónu až trojnásobné!

Treba však tiež upozorniť na fakt, že u zdravých mužov je toto zvýšenie asi len 30 percentné (stále rapídne zvýšenie). Najmenší vplyv má na chlapcov vo veku 14 až 18 rokov, kedy sú v opojení hormónov a ich hladina je už aj bez podpory vysoká. (Najvyššia za celý život)

Tribulus Terrestris – tabletky

Kotvičník je možné užívať vo viacerých formách, avšak si najobľúbenejšou cestou konzumácie tejto bylinky sú tabletky alebo kapsule. Jednotlivé balenia sa môžu líšiť nielen cenou, ale tiež počtom tabliet a množstvom kotvičníka v jednej tablete. Dbajte na to, aby ste dodržiavali odporúčanú dennú dávku alebo sa riaďte pokynmi uvedenými pri konkrétnom doplnku.

Aká je denná odporúčaná dávka kotvičníka? Za 24 hodín by ste nemali prijať do tela viac ako 1250 mg kotvičníka, pričom toto množstvo by nemalo byť užité naraz, ale s odstupom času. Ideálne je užívať kotvičník niekoľko týždňov až mesiacov a na pravidelnej báze.

Konkrétne balenie a cena

Maxpotens

tribulus maxpotens (

Je prípravok obshujúci výlučne tribulus priamo zo sladkého koreňa kotvičníka

Jedna tableta obsahuje až 500 mg bio výťažku.

Cena za 60 tabliet čistého tribulusu je iba 49 eur. Na jednu tabletku to teda vychádza približne 0,82€. 

Zakúpiť v slovenskom obchode môžete aj priamo cez internet TU

Dávkovanie je 1 mesiac 2x denne jedna tableta, následne po jednej tablete.

Rýchly výber

prostalex
 • Predajca:
 • Čistý Tribulus + Arginín 90tbl
 • Predajca:
 • 60 kapsúl
  ☑️-Podpora erekcie
  ☑️-výkonnosť
  ☑️-zvýšená sexualita
  Obsahuje Tribulus, L-arginín, propionyl-L-karnitín, maca, pycnogenol, šafran, L-citrulín, zinok a ženšen
TOP
 • Predajca:
 • 20 tabletiek + zloženie:
  ☑️-Tribulus (kotvičník zemný)
  ☑️-Maca
  ☑️-L-arginín, ornitín, citrulín, arginín base, a vitamín E

Skúsenosti s Tribulusom

Prakticky každý, kto sa v diskusiách vyjadril na terrestris, nešetril pozitívnym komentárom. Väčšina ľudí si pochvaľovalo jeho prekvapivý vplyv na celkovú fyzickú výkonnosť. U niektorých silových športovcov je tribulus každodennou súčasťou. Niektorí dokonca vtipne konštatovali silný vedľajší účinok, ktorý sa po pár dňoch objavil. Týmto vedľajším účinkom bola silná chuť na sex.

Primulus

primulus

Výživový doplnok Primulus je aktuálna novinka zo susednej Českej republiky. Tento výživový preparát je špeciálne navrhnutý pre mužov. Ide o komplex vitamínov, minerálov a bylinných zložiek na zlepšenie mužskej sily, pohlavnej chuti, zlepšenie zdravotného stavu ale hlavne na zvýšenie tvorby testosterónu. Patrí do prvej skupiny opísanej vyššie.

Ide o absolútne unikátny preparát, ktorý svojím zložením nemá u nás konkurenciu. Obsahuje až 150 mg Tribulusu v jednej tablete.

Užívanie je úplne jednoduché, stačia 2 tablety na deň a vďaka tomu, že obsahuje až 60 tabliet, vydrží Vám bez problémov 1 celý mesiac

Zloženie:

 • Tribulus terrestris až 150mg v tablete,
 • Fengreek, Extrakt z čierneho korenia
 • Vitamíny C, D3 a B6
 • Zinok a Horčík

Primulus stojí iba 23 eur, čo je úplne bežná cena, dokonca väčšina výživových doplnkov nevydrží ani dva týždne!

Vložte do okienka pod platbou TST0119 a získate 10% zľavu!

Tribulus Terrestris – čaj

Veľmi obľúbeným spôsobom, ako svojmu telu dodať potrebné látky, je aj konzumácia čaju. V prípade kotvičníka je príprava čaju nenáročná, podobne ako u takmer všetkých rastlín. Čaj si môžete jednak zakúpiť v obchode alebo, ak ste vášnivým pestovateľom rastlín, si ho môžete pripraviť doma. Stačí, ak vysušíte jednotlivé časti rastliny a necháte vo vriacej vode lúhovať asi 1 čajovú lyžičku tejto zmesi. Preceďte cez sitko a čaj je pripravený na konzumáciu.

Kotvičník zemný – kvapky a tinktúra

Opäť sa jedná o formu užívania, ktorú obľubujú najmä priaznivci alternatívnej prírodnej medicíny, ktorá v posledných rokoch len rastie na popularite. Kvapky a tinktúru si môžete pripraviť sami alebo si zakúpiť hotové produkty v lekárňach, či už cez internet alebo v kamennej predajni. Vždy dodržujte odporúčané dávkovanie, ktoré by pri kupovaných produktoch malo byť uvedené na obale. Konzumácia je jednoduchá, stačí nakvapkať niekoľko kvapiek na lyžičku a prehltnúť, prípadne zapiť vodou.

Hodnotenie

Tribulus Terrestris je priam zlatá baňa pozitívnych účinkov na sexuálne zdravie nielen mužov ale aj žien. V súčasnosti prakticky nenájdete produkt, ktorý je zameraný na podporu erekcie, tvorby testosterónu či pozitívneho vplyvu na tvorbu spermií, ktorý by neobsahoval túto zázračnú bylinku. Nemôžeme šetriť chválou, pretože ak vám niekto povie že je dobrý tak vedzte, že je ešte daleko lepší ako Vám hovoria.

Taktiež je skvelý v tom, že nie je chemického pôvodu, čoho sa mnoho ľudí obáva. Ak zhánate kotvičník v spojení s riešením určitého sexuálneho problému, odporúčame prečítať si erekciu napríklad na prípravok EREXAN. Ide o silné riešenie na problémy s erekciou.

Aké sú skúsenosti a recenzie?

Ľudia, ktorí mali možnosť vyskúšať niektorý z prípravkov obsahujúcich najmä rastlinu tribulus terrestris, sa vo všeobecnosti vyjadrujú veľmi pozitívne. Vyzdvihujú hlavne reálny nástup účinku, avšak nakoľko ide o prírodný produkt, účinky pocítite až po niekoľkých dňoch užívania. Muži vyzdvihujú najmä pozitívny efekt na zvýšenie hladiny testosterónu, čo sa prejaví v rôznych oblastiach života.

Starší páni vyzdvihujú najmä zlepšenie v intímnej oblasti, či už ide o libido, kvalitnú erekciu a lepšiu výdrž. Športovci oceňujú najmä to, že pri cvičení pociťujú väčšiu silu a tiež to, že prispieva k nárastu svalovej hmoty. Okrem iného sú schopní zvládnuť intenzívnejší tréning a a zmiernenie pocitu únavy.

Samozrejme, nájdu sa aj negatívne recenzie, pretože nie je tribulus ako tribulus. Vždy si vopred prehliadnite relevantné recenzie konkrétneho produktu, ktorý sa chystáte zakúpiť, aby nedošlo k sklamaniu. Berte do úvahy aj počet tabliet, aby ste zbatočne nezakúpili predražený produkt s minimálnym účinkom.

Tribulus terrestris a upozornenia

Hoci ide o bylinu zdravotne úplne nezávadnú, Tribulus Terrestris môže mať aj vedľajšie účinky pre ľudí trpiacimi:

 • rakovinou prsníka
 • rakovinou prostaty
 • problémami s inými orgánmi, ktoré sú hormonálne podmienené

Taktiež sa neodporúča ani ľuďom, ktorý majú závažné poruchy tráviaceho ústrojenstva. Neodporúča sa ani pri vredoch a iných žalúdočných ťažkostiach.

Užívanie kotvičníka nie je vhodné u maloletých do 18 rokov a taktiež sa neodporúča užívať v akejkoľvek forme tehotným a dojčiacim ženám. Ak sa u vás vyskytnú akékoľvek závažnejšie problémy a vedľajšie účinky, prestaňte Tribulus Terrestris užívať.

Prekvapivý a silný vedľajší účinok má tribulus terrestris na ovce. Je pre nich tak toxický, že môže spôsobiť až smrť. Táto skutočnosť sa však ľudí nijako netýka.

Tribulus Terrestris – čo vás o ňom zaujíma?

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Môžem ho užívať, ak mám vysoký tlak?

Áno, v takomto prípade vám bude každý produkt s obsahom kotvičníka zemného len nápomocný. Jedným z účinkov rastliny tribulus terrestris je aj znižovanie krvného tlaku, čo môže prispieť k vyriešeniu tohto zdravotného problému.

Môže sa Tribulus Terrestris kombinovať s alkoholom?

Alkohol má vo všeobecnosti negatívny vplyv na ľudský organizmus. Ak však užívate prípravok s obsahom rastliny Tribulus Terrestris za účelom zlepšenia vášho zdravia po sexuálnej stránke, tak konzumácia alkoholu je jednoznačne len kontraproduktívna. Alkohol je zodpovedný za neschopnosť erekcie a do istej miery aj za ostatné problémy intímneho charakteru. Ak však konzumujete tribulus za iným účelom, požívanie alkoholu by nemalo spôsobiť žiadny problém, avšak aj napriek tomu sa neodporúča.

Aká je cena?

Cena záleží na balení, ktoré sa chystáte zabezpečiť si. Cena sa odráža aj od toho, aký typ produktu kupujete, či ide o čaj, tablety alebo kvapky. Najčastejšie predávanou formou kotvičníka sú tablety, ktoré sa pohybujú na cenovej úrovni 6-7 € / 100 tabliet. Pozornosť však venujte aj obsahu tribulusu v jednej tablete, aby ste sa vyhli neúčinným produktom.

Máte skúsenosť s Tribulusom terrestris ? Užívate ho? Podeľte sa s nami s Vašimi skúsenosťami v komentároch.

4.6/5 - (7 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+