Testosterón – zvýšenie + cena a predaj

Testosterón: aké sú jeho účinky a vplyv na mužské telo?

Dalo by sa povedať, že základom každého muža je testosterón. Alebo inak, bez testosterónu nie je muž mužom.

Čo je to

Testosteron zloženie vzorec

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý je prirodzenou zložkou mužského tela. Jeho tvorbu zabezpečujú semenníky a čiastočne nadobličky. O jeho produkciu a vylučovanie sa stará zase iný hormón – luteinizačný, ktorý sa nachádza v adenohypofýze. Testosterón môžeme považovať za jeden zo základných rozdielov medzi mužom a ženou a síce, testosterón je produkovaný aj v tele ženy.

Funkcia a vplyv

Testosterón ovplyvňuje a pôsobí na primárne aj sekundárne znaky muža, ako je veľkosť pohlavného orgánu, rast svalovej hmoty, zarastanie a pod. U mužov sa vyskytuje v malých množstvách aj estrogén. Tak ako aj testosterón u žien.

V posledných desaťročiach môžeme považovať za najväčší objav vzhľadom k funkcii a vplyvu testosterónu to, že neovplyvňuje len vzhľadové črty muža, ale má zásadný vplyv aj na jeho myslenie.

Jeho tvorba najviac narastá v období puberty, kedy ovplyvňuje vonkajšie znaky. Znaky myslenia už od tehotenstva.

Ako je to s testosterónom u žien

Základný hormón pre sexuálny a reprodukčný vývoj je u žien estrogén. Ide o hormón, ktorý vzniká vo vaječníkoch z tzv. vačkov. Malé množstvo estrogénu sa nachádza aj u mužov.

Teraz však naspäť k tomu, ako je to s testosterónom u žien. Jeho vysoký výskyt u nežného pohlavia spôsobuje prakticky iba problémy (rovnako je to aj s estrogénom u mužov). Vyvoláva zarastanie, akné, narúša menštruáciu a dokonca v extrémnych prípadoch môže viesť až k neplodnosti a smrti.

V skratke, aký je prospešný mužom, tak je škodlivý ženám.

Účinky testosterónu

Ako vyplýva z predchádzajúcej časti, muži sú vďaka testosterónu tým, čím naozaj sú. Prečítajte si najzásadnejšie zmeny, ktoré u chlapov tento hormónu spôsobuje.

 • rozdielne myslenie od žien,
 • viac logiky, ale menej zdravého strachu,
 • veľkosť pohlavného orgánu,
 • zarastanie,
 • rast svalovej hmoty,
 • viac sily a fyzickej energie,
 • psychická pohoda,
 • sexuálna chuť a dominancia,
 • pevnejšia a dlhšia erekcia,
 • väčšia produkcia spermií,
 • menej závažných ochorení.

Buď chlapom a zvýš si testosterón


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Vplyv na erekciu

Testosteron zloženie

Keď hovoríme o testosteróne v súvislosti s erekciou, jeho vplyv je  viac ako len kľúčový. Potrebu po vysokej resp. optimálnej hladine môžeme rozdeliť na dve obdobia, a to buď v puberte alebo následne počas celého sexuálneho života. Vekom hladina testosterónu klesá a tým sa znižuje aj chuť na sex a schopnosť dosahovať erekciu či orgazmus.

Nedostatok testosterónu

nedostatok testostewronuKeďže je testosterón nevyhnutný pre sexuálny apetít, plodnosť, výdrž či erekciu, jeho nedostatok môže mužovi skomplikovať život. Nedostatok býva častejšie pozorovaný u mužského pokolenia ako u ženského.

Deficit tohto hormónu sa môže u mužov prejaviť už v období puberty, čo je schopné ovplyvniť druhotné pohlavné znaky muža. Muž môže pozorovať nízku produkciu testosterónu prostredníctvom rozličných príznakov a symptómov, ako sú:

 • Problémy s depresiami alebo časté zmeny nálady 

Výrazným spôsobom ovplyvňuje zvládanie stresových situácií, čo sa koniec koncov odzrkadľuje aj na striedaní nálady, či výskyte nepríjemných pocitov. V takomto prípade môžeme hovoriť aj o zvýšenom riziku prejavenia úzkosti.

 • Znížený fyzický výkon

Deficit testosterónu sa môže odraziť aj na pociťovanej únave, rýchlejšom vyčerpaní či problémoch s regeneráciou a oddychom. Ak ste teda aktívny športovec, mali by ste dbať na zvýšený prísun testosterónu do vášho tela prostredníctvom výživových doplnkov.

 • Znížený sexuálny apetít

Asi najväčšiu zmenu pocítite v sexuálnej oblasti, keďže nedostatok testosterónu má za následok predovšetkým tento nepríjemný jav. V najhorších, pokročilých fázach môže tento deficit vyústiť do úplného nezáujmu o sexuálnu oblasť.

 • Znížená plodnosť

Nemenej dôležitý problém spôsobený nedostatkom testosterónu je problém mužskej plodnosti. Ide totiž o stav nízkej produkcii spermií, ktorý je spôsobovaný práve nízkym testosterónom. Z biologického hľadiska je teda nevyhnutný pre spermatogenézu – produkciu spermií.

 • Iné problémy spojené s pohlavnou sústavou a sexuálnou oblasťou

Jedným z najzávažnejších problémov v spojitosti s problematikou testosterónu, je problém s dosahovaním erekcie. Konkrétne sa jedná o slabšiu kvalitu erekcie, ktorá sa prejaví nedostatočnou tvrdosťou pohlavného údu. Poruchy erekcie súvisia s “erektilnou dysfunkciou”.

Aké sú príčiny nedostatku?

príčiny nedostatku tesosteronuZa každým zdravotným problémom stoja určité príčiny. Testosterón nie je žiadnou výnimkou, a teda aj jeho nedostatok je spôsobený určitými faktormi.

Medzi najčastejšie faktory patria :

 • Vyšší vek

Pokles hladiny testosterónu v závislosti od zvyšujúceho sa veku je prirodzeným procesom. Možno ste nevedeli, ale svoj rekord dosahuje produkcia testosterónu v pubertálnom veku. Približne od 25. roku života sa začína proces znižovania tvorby tohto dôležitého pohlavného hormónu. Pre zaujímavosť, tvorba hormónu klesne za jeden rok o 1-2%.

 • Porucha hormónov

Hladina testosterónu nemusí byť ovplyvnená len vyšším vekom, ale i faktormi, ktoré človek nie je schopný nijako ovplyvniť. Jedná sa o problémy týkajúce sa štítnej žľazy alebo rozličné ťažkosti súvisiace s tvorbou gonadotropných hormónov. Pod výkyvy hladín hormónov sa môže podpísať aj nádorové ochorenie či ochorenie prameniace priamo v semenníkoch.

 • Životný štýl – zlá životospráva

Tvorba testosterónu je výrazne ovplyvnená aj nesprávnou životosprávou, ktorá sa prejavuje napríklad nadmerným požívaním alkoholu, fajčením prípadne i nezdravou prijímanou potravou. Zaujímavé je, že zodpovedné za zníženú tvorbu testosterónu sú najmä potraviny obsahujúce veľmi veľa estrogénu. Odporúča sa teda konzumácia dostatočného množstva ovocia a zeleniny. Deficit športu a pohybu, spánku či stres sú tiež významné faktory ovplyvňujúce hladinu testosterónu muža.

 • Užívanie liekov a choroby

Samozrejme existuje mnoho liekov, ktoré nevplývajú najlepšie na hladinu testosterónu v našom tele. Odporúčame si občas prezrieť aj príbalové letáky, nakoľko sa môžete dozvedieť veľmi veľa informácií týkajúcich sa nežiaducich účinkov na hladinu testosterónu v mužskom tele. Pre príklad by sme mohli uviesť lieky určené na liečbu ochorení kardiovaskulárneho typu. Väčšina takýchto liekov má ako vedľajší účinok redukciu hladiny testosterónu a zníženie libida.

 • Nadmerný stres

Časté pociťovanie stresu negatívne ovplyvňuje duševné i telesné zdravie každého človeka. Ak je človek dlhodobo pod stresom, produkuje viac stresového hormónu kortizolu. Kortizol a testosterón sú v úzkej spojitosti. Zvýšená hladina kortizolu zapríčiňuje nízku produkciu testosterónu. To je aj častým dôvodom prečo práve pod stresom nemáte chuť na intímny život.

Ako zistiť hladinu testosterónu?

hladina testosteronu krvný testOdporúča sa pravidelné podstupovanie vyšetrení určených na zistenie hladiny testosterónu vo vašom tele. Keďže nízka hladina testosterónu u mužov spôsobuje rozličné komplikácie, najmä v sexuálnej oblasti, je vo vašom záujme sa nechať vyšetriť. Ako funguje vyšetrenie? Bude vám vykonaný krvný test, ktorý je nevyhnutné podstúpiť ráno, nakoľko môže hladina testosterónu počas dňa kolísať. Vzhľadom na váš pribúdajúci vek, je omnoho dôležitejšie podstupovať takéto krvné testy, pretože testosterón vo vašom tele klesá s vyšším vekom a môže nastať andropauza (mužský prechod). Odborníci odporúčajú vyšetrenie hladiny testosterónu z krvi najmä v situáciách:

 1. Ak máte problémy s erekciou
 2. Zvýšeného vypadávania vlasov
 3. Pri strate chuti do sexuálnych aktivít
 4. Ak ste neplodný
 5. Ak u vás nastal výraznejší úbytok svalovej hmoty
 6. Ak ste v procese naberania svalovej hmoty
 7. Ak máte problémy s osteoporózou alebo nízkou hustotou kostí

Zvýšenie hormónu testosterón

Ak patríte do skupiny mužov, ktorí si potrpia na kvalitnom živote a kvalitnom sexuálnom prežívaní, vašu hladinu testosterónu by ste nemali nechať bez povšimnutia. Je nesmierne dôležité udržiavať si stálu hladinu testosterónu. Existuje niekoľko zaručených ,,receptov‘‘, ktorými dosiahnete navýšenie hladiny tohto pohlavného hormónu. Tu je hneď niekoľko:

 • Dostatok pohybu a fyzickej aktivity, aj sexu

Možno ani netušíte, aký pozitívny reťazec reakcií dokážete prostredníctvom pohybu spustiť. Okrem toho, že robíte pre seba dobrú vec, budujete si kondičku, podporujete aj tvorbu testosterónu. Dostatočne vysoká hladina hormónu prispieva k stimulácii sexuálneho a fyzického výkonu. Odporúča sa preto pravidelný pohyb a fyzická aktivita. Nezabúdajte pritom aj na intenzívnu aeróbnu aktivitu, ako je napríklad šprintový beh.

 • Vhodná strava

Strava je taktiež veľmi výrazným faktorom, ktorý vplýva na reguláciu hladiny testosterónu v mužskom tele. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorým záleží na jeho zdravej hladine, mali by ste začať prijímať kvalitné tuky. Vhodným zdrojom sú najmä orechy a mastné ryby, ktoré pôsobia aj ako afrodiziakum. Okrem toho, nezanedbávajte aj príjem potravín, ako sú mäso, zelenina a ovocie.

 • Zdravý životný štýl

Na produkciu testosterónu v mužskom tele výrazným spôsobom vplýva aj dostatočná regenerácia a spánok. Ak budete dodržiavať túto zásadu, pomôže vám to navýšiť hladinu testosterónu, čo sa prejaví aj vo vašej sexuálnej výkonnosti. Je dôležité v prvom rade znížiť prílišné požívanie alkoholu a naučiť sa relaxovať.

 • Vyhýbanie sa negatívnym vplyvom

Niektoré dlhodobé problémy, ktoré trápia populáciu, sú taktiež zodpovedné za zníženie tvorby testosterónu v tele muža. Môžeme napríklad hovoriť o strese, fajčení, obrovskej záťaži fyzického či mentálneho charakteru alebo o určitých druhoch liekov viazaných na lekársky predpis. Bolo by ešte vhodné dodať, že potraviny bohaté na estrogén majú taktiež nepriaznivý vplyv na hladinu testosterónu v mužskom tele.

 • Liečba

Riešiť deficit testosterónu môžete aj prostredníctvom lekára, ktorý vám s týmto problémom určite pomôže. Nasadenie určitej liečby závisí od príčiny, ktorú treba odstrániť. Môže ísť napríklad o hormonálnu liečbu alebo liečbu iného ochorenia. Najznámejšia je tzv. testosterónová substitučná terapia.

 • Doplnky stravy

Vhodnou alternatívou, v prípade ak jedinec trpí nedostatkom testosterónu, môžu byť i doplnky stravy. Vo väčšine prípadov hovoríme o doplnkoch vo forme tabliet, ktoré majú výhodu v tom, že sú dostupné bez lekárskeho predpisu a nedisponujú takmer žiadnymi negatívnymi účinkami. Na zahodenie určite nebudú ani rozličné čaje s podobnými účinkami. Dôležité je povedať, že takéto doplnky sú určené na stimuláciu tvorby testosterónu. Vo voľnej prírode nájdeme rozličné rastliny a byliny, ktoré sa môžu popýšiť stimulačnými účinkami – napr. Maca peruánska alebo Kotvičník.

Zdroje testosterónu

Z rôznych dôvodov môže byť u mužov hladina testosterónu nižšia. Či už to je vekom, zdravotným stavom alebo niečím iné, vždy je potrebné ju zvýšiť. Ako zvýšiť hladinu testosterónu? Existuje niekoľko zdrojov a foriem, odkiaľ môžete testosterón čerpať.

 • Prírodný testosterón

Tento typ môžeme získať z rôznych rastlín vyskytujúcich sa v prírode. Tou najznámejšou je pravdepodobne Tribulus terretris”, teda Kotvičník zemný. Množstvom vedeckých výskumov dokázali, že požívanie tejto rastliny má zásadný vplyv na tvorbu a množstvo testosterónu u muža (zvýšenie až o 20-30%). Táto rastlinka býva aj základom prírodných výživových doplnkov na erekciu (napr. Erexan či Zerex) . Môže byť vo forme tabliet, čaju či prášku, a to buď samostatne alebo je čiastočnou zložkou v produkte.

 • Chemický testosterón

testosterón svaly

Je získaný chemickým postupom, jeho koncentrácia je samozrejme vyššia ako v prírodných zložkách. Kto potrebuje vysoké a akútne dávky, je pre neho vhodnejší. Naopak, ak si chce niekto zlepšiť svoj stav v určitej oblasti, treba siahnuť po prírodnom testosteróne. Chemický testosterón je možné získať iba u lekára na predpis.

Produkty na zvýšenie hladiny

Prírodné výživové doplnky na tvorbu testosterónu sa aktuálne tešia veľkej obľube u mužov. Prírodné produkty môžeme v zásade rozdeliť do dvoch skupín.

 1. skupina = prioritne zameraná na zvýšenie tvorby testosterónu a stým spojené výhody, ktoré vyššia hladina v krvi prináša (Primulus)
 2. skupina = zameraná na iný problém, ktorý ale súvisí aj s nízkou hladinou testosterónu. Hovoríme o produktoch na erekciu a zvýšenie libida. Tieto doplnky často obsahujú rastliny ako Tribulus či Maca, ktoré majú priami vplyv na zvýšenie testosterónovej hladiny, a tým, samozrejme, zlepšujú sexuálny výkon, silu erekcie či dĺžku pohlavného styku.

Primulus

primulus

Výživový doplnok Primulus je aktuálna novinka zo susednej Českej republiky. Luxusné balenie, v ktorom je umiestnení výživový preparát, je špeciálne navrhnutý pre mužov. Ide o komplex vitamínov, minerálov a bylinných zložiek na zlepšenie mužskej sily, pohlavnej chuti, zlepšenie zdravotného stavu, ale hlavne na zvýšenie tvorby testosterónu. Patrí do prvej skupiny opísanej vyššie.

Ide o absolútne unikátny preparát, ktorý svojím zložením nemá u nás konkurenciu. Obsahuje až 150 mg Tribulusu v jednej tablete.

Užívanie je úplne jednoduché, stačia 2 tablety denne a vďaka tomu, že obsahuje až 60 tabliet, Vám vydrží bez problému 1 celý mesiac.

Zloženie:

 • Tribulus terrestris, Fengreek, Extrakt z čierneho korenia
 • Vitamíny C, D3 a B6
 • Zinok a Horčík

Primulus stojí iba 21 eur, čo je skvelá cena, vzhľadom k tomu, že väčšina výživových doplnkov nevydrží ani dva týždne!

Predaj a cena testosterónu

Ako sme už spomenuli, sú dve možnosti ako sa dostať k testosterónu. Jedna cesta je prostredníctvom lekára a receptu, ale lekár Vám určite testosterón nepredpíše, kvôli tomu, že chcete mať napr. väčšie svaly.

Druhá varianta je si ho kúpiť v menších dávkach. Môže byť predávaný vo forme injekcií alebo tabletkách.

Cena sa pohybuje od 3 do 100 eur.

Podpora libida cez testosterón

Ďalšie dva produkty patria do druhej skupiny prírodných doplnkov. Sú vhodné pre tých, ktorý svoj testosterón potrebujú zvýšiť hlavne kvôli lepšej erekci alebo celkovej schopnosti mať sex a hlavne, chcú ho mať častejšie.

Ejoy Ejoy
Najnovší prípravok eJoy, ktorý je vyrobený v Anglicku, Vás okamžite nakopne k sexuálnym výkonom. Prečítať si o prípravku eJoy 
Zerex Zerex
Zerex je na Slovensku dlhoročný reprezentant silnej erekcie a zvýšeného libida. Prečítať si o prípravku Zerex 

Najčastejšie kladené otázky

 • Čako zvýšiť hladinu testosteronu?o je to testosterón?

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý je nevyhnutný pre rôzne procesy v tele muža. Pre viac informácií sa vráťte na úvod článku, kde sa dozviete viac o samotnom hormóne a jeho úlohách v organizme.

 • Tvorí sa testosterón aj v ženskom tele?

Testosterón sa vyskytuje aj u žien, no čím viac ho žena má, tým väčšie problémy jej spôsobuje. Tak isto je to aj v opačnom prípade, teda pri výskyte ženského hormónu estrogénu u mužov. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si riadky pod nadpisom ,,Ako je to s testosterónom u žien?‘‘.

 • Vplýva testosterón na erekciu?

Na túto otázku je jednoznačná odpoveď. Áno, hladina testosterónu u muža vie výrazným spôsobom ovplyvniť kvalitu erekcie a tá je nevyhnutná pre sexuálne fungovanie muža. Viac informácií nájdete pod nadpisom ,,Vplyv na erekciu‘‘.

 • Ako sa prejavuje nedostatok tohto hormónu?

Nedostatok testosterónu sa prejaví už spomínanou dysfunkciou erekcie, resp. jej nedostatočnou kvalitou. Čo sa týka sexuálneho života, znižuje sa tiež chuť na pohlavný styk. Ďalšími príznakmi môže byť aj voľným okom viditeľné nedostatočné ochlpenie, tenký hlas a mnohé iné vlastnosti, ktoré nie sú typické pre mužov. Podrobnejšie rozobratie tejto problematiky nájdete pod nadpisom ,,Nedostatok testosterónu‘‘.

 • Aká skupina mužov patrí medzi najrizikovejšie z pohľadu nedostatku testosterónu?

V tomto prípade môžeme hovoriť o skupine mužov, ktorí majú pravidelné nezdravé návyky. K nim patrí napríklad fajčenie, konzumácia veľmi nezdravých jedál, nedostatočný pohyb či nadmerná konzumácia alkoholu. Okrem iného sa hladina testosterónu v organizme znižuje s rastúcim vekom, teda nedostatkom, prirodzene trpia aj starší páni.

 • Mal by som pravidelne podstupovať lekárske vyšetrenia?

Všetko v prvom rade závisí od príznakov deficitu testosterónu. V súvislosti s týmto faktom však treba dodať, že niektoré príčiny deficitu testosterónu môžu mať len dočasný charakter. Ale aby ste si boli úplne istí, že ste po tejto stránke v poriadku, odporúčame v každom prípade návštevu lekára. Pravidelné návštevy urológa, by mali absolvovať hlavne muži v pokročilom veku.

 • Môže mi hladina testosterónu klesnúť len dočasne?

Áno môže, nakoľko existujú príčiny, ktoré spôsobujú len jeho dočasný nedostatok. Môže sa jednať o určité ochorenie či istý liek, ktorého vedľajším účinkom je práve zníženie tohto dôležitého hormónu alebo stres.

 • Čo je vhodnejšou alternatívou? Testosterónové injekcie alebo tabletky?

Nemôžeme hovoriť o zásadných rozdieloch. Injekcie alebo tabletky muži používajú na promptné navýšenie testosterónu alebo obnovenie jeho tvorby. V tomto prípade ide o tzv. syntetickej hormonálnej liečbe.  Viac informácií o týchto formách testosterónu nájdete pod nadpisom ,,Zdroje testosterónu‘‘.

 • Ktorý testosterón je najlepší? Rastlinná alebo syntetická hormonálna liečba?

Vo všeobecnosti sa odporúča siahnuť po prípravkoch prírodného charakteru, keďže tieto prípravky zabezpečujú prirodzenú stimuláciu tvorby testosterónu a neobsahujú žiadnu chémiu. Ak sa muž rozhodne pre tzv. prírodnú liečbu, ušetrí svoje telo od vedľajších či nežiaducich účinkov, resp. riziko ich výskytu sa v tomto prípade rapídne znižuje. Dôležité je taktiež podotknúť aj to, že užívanie takýchto prípravkov je z dlhodobého hľadiska prospešné pre naše telo z dôvodu prevencie nedostatku testosterónu.

 • Je testosterón stereoid?

Syntetický, resp. chemický testosterón sa považuje za stereoid. Väčšinou ho používajú športovci pre urýchlenie rastu svalovej hmoty, avšak je vysoko škodlivý, poškodzuje pečeň a vraj je aj rakovinotvorný. V takomto prípade, radšej zvoľte prírodný perorálny testosterón, s názvom testosterol 250, ktorý používajú kulturisti a športovci.

 • Ako znížiť testosterón u žien?

Vysokou hladinou testosterónu trpí čoraz viac žien. Prirodzená cesta ako ho znížiť zahŕňa úpravu životného štýlu a stravovacích návykov. Dámy s vysokou hladinou mužského hormónu by mali obmedziť konzumáciu živočíšnych bielkovín (jahňacie, kuracie, bravčové, hovädzie mäso) a prijímať viac potravín a bylín na zvýšenie estrogénu (sójové výrobky, Maca, Senovka grécka). Ďalej by mali znížiť úroveň stresu, pretože tá produkuje kortizol a ten na hladinu testosterónu funguje v tele žien opačne ako u mužov. Dôležité je zaradiť aj primerané športové aktivity, ktoré nepozostávajú len zo zdvíhania veľkých váh.

Pre mužov je život s testosterónom proste lepší! Ak máte navyše podnet na diskusiu, prípadne nejakú otázku, podeľte sa o ňu vo fóre pod článkom. Môžete odpovedať už na položenú otázku a pomôcť ostatným. Diskusia je úplne anonymná. 

 

 

3.5/5 - (19 votes)

One Response

 1. IGI 20. mája 2017

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+