slabá erekcia

Slabá erekcia – čo je príčinou? Ako ju liečiť?

Mať kvalitnú a silnú erekciu počas celého života, je snom každého muža. Slabá erekcia spôsobuje mnohé problémy v sexuálnom živote a následne aj v tom osobnom.

Keď sa muž stáva vzrušeným, hormóny, nervy, svaly krvné cievy spolupracujú aby bola dosiahnutá kvalitná erekcia. Nervové signály odoslané z mozgu do penisu stimulujú svaly a uvoľňujú ich. To zase umožňuje prietok krvi do tkaniva v penise. Akonáhle krv vyplní penis a je dosiahnutá erekcia, prietok krvi sa uzavrie, čo umožní udržanie erekcie. Po odznení sexuálneho vzrušenia alebo vyvrcholenia, svaly sa znovu uvoľnia, čo umožní krvi opustiť priestor penisu a vrátiť sa do krvného obehu. Ak tento proces zlyháva, erekcia nepríde alebo sa dostaví iba slabá erekcia.

Tip pre Vás
Trpíte slabou erekciou? Chcete tvrdšiu erekciu a kvalitnejší sex? Vyskúšajte skvelý produkt Ejoy určený na liečbu poruchovej erekcie! Prečítať recenziu…

V niektorých okamihoch života spôsobených psychickými alebo fyzickými zmenami môže byť pre muža problém dosiahnuť kvalitnú erekciu. Problém s erekciou nastáva vtedy, keď nemôže udržať silnú alebo dostatočne dlhú erekciu na to, aby mohol prebehnúť plnohodnotný pohlavný styk. Pre väčšinu mužov, ak nastane takýto problém ide iba o krátkodobú záležitosť a nie je potrebná lekárska pomoc. Pokiaľ však tento problém opakuje a stáva stále častejším je naopak potrebné navštíviť lekára. Problémy s erekciou sú tiež známe ako:

Čo je erekcia

Erekcia   je proces pri ktorom dochádza k spevneniu penisu. Tento stav má pretrvať počas celého sexuálneho aktu, aby došlo k uspokojeniu oboch partnerov. Slabú erekciu sprevádza nestoporený alebo čiastočne stoporený penis a tým sa stáva sex  nekvalitným.

 

Erekciu je možné prirovnať k elektromechanicky kontrolovanému hydraulickému systému, ku ktorému je nevyhnutná erekciafunkčnosť a koordinácia:

 1. inervácie somatickej aj autonómnej (riadiace centrá erekcie v CNS, periférne nervy),
 2. arteriálneho zásobenia,
 3. kavernózneho systému a venookluzívneho mechanizmu.

Porušenie akéhokoľvek z uvedených troch článkov vedie ku vzniku erektilnej dysfunkcie.

Príčiny slabej erekcie

Problémy so slabou erekciou (erektilná dysfunkcia) môže mať niekoľko príčin. Rozdeľujeme ich pôvod na organickú alebo psychogénnu príčinu.

Jedna zo zákerných príčin vzniku erektilnej dysfunkcie je cukrovka. Muži, ktorí trpia cukrovkou môžu očakávať problémy s erekciou už o 10 rokov skôr, ako je bežné. Ďalšou možnou príčinou je vysoký krvný tlak. Ten spôsobuje kôrnatenie ciev čím sa znižuje schopnosť presúvať krv do oblasti penisu. S vysokým krvným tlakom to môže byť aj srdcový infarkt alebo srdcová nedostatočnosť, ktorá má podobný vplyv ako samotný vysoký krvný tlak.

Veľmi často mávajú poruchu erekcie ľudia, ktorí trpia nejakou chorobou obličiek.

Medzi ďalšie faktory slabej erekcie môžeme zaradiť užívanie liekov, psychiatrické problémy a tiež nezdravý životný štýl – teda fajčenie, požívanie alkoholu či užívanie drog.

K fyzikálnym príčinám erektilnej dysfunkcie podľa healthline.com patrí:

 • srdcové ochorenia
 • kôrnatenie tepien
 • dlhodobo vysoký krvný tlak
 • cukrovka
 • obezita
 • vysoká hladina cholesterolu
 • Parkinsonova choroba
 • roztrúsená skleróza
 • Peyronieho choroba
 • lieky ako diuretiká, beta-blokátory, antidepresíva
 • alkoholizmus alebo zneužívanie návykových látok
 • fajčenie
 • trauma alebo zranenia miechy alebo genitálnej oblasti
 • vrodené problémy genitálií
 • ochorenie pečene alebo obličiek
 • liečebný proces pri ochoreniach prostaty

Problémy s erekciou môžu byť tiež kvôli problémom s myslou. Emocionálne problémy môžu rozptýliť muža akéhokoľvek veku od schopnosti stoporenia a zahŕňajú:

 • mať strach z neschopnosti dosiahnuť erekciu
 • úzkosť spojená so vzťahovými či ekonomickými sférami osobného či kariérneho života
 • konflikty vo vzťahoch
 • depresie

Portál menshealth.co.za pripomína, že existuje až 5% nediagnostikovateľných príčin nedostatočnej erekcie.

Častá masturbácia môže byť škodlivá

Zistilo sa, že častá masturbácia a veľmi častý orgazmus u mužov môže za slabú erekciu. Stane sa to preto, že si muži ,,vybijú svoje baterky,, čo spôsobí slabú erekciu. Častá ejakulácia pripravuje telo o množstvo testosterónu, čo je doslova energia na tvrdú erekciu.

Doplňujeme v roku 2018: Doteraz ale nebol uvedený žiadny výskum, ktorý by sa priamo zameral na to, že by častá masturbácia mohla spôsobiť slabú erekciu resp. erektilnú dysfunkciu. Oveľa pravdepodobnejšie je, že nedostatočný sexuálny výkon spôsobuje jedna z vyššie uvedených príčin, pričom u mužov je často zanedbávaná príčina nadmerné pitie alkoholu.

Prirovnáme k baterkám

Čím viac svoj penis používate, tým ho paradoxne vyčerpávate a vybíjate ako baterku. Erekcia nastáva kvôli zdravému dávkovaniu hormónov a neurotransmiterov. Túžba po sexe začína testosterónom. Ale muži, ktorí ejakulujú často, strácajú testosterón rýchlejšie ako ich telá môžu naplniť. S malým množstvom testosterónu sú erekcie slabšie. 

Medzitým sa dopamín musí uvoľniť, aby stimuloval penis, zatiaľ čo acetylcholín musí byť prítomný, aby udržal úroveň “vzrušenia” vysokú. Oxid dusnatý, signalizačná chemikália, sa musí tiež objaviť, aby sa zabezpečila správna signalizácia medzi mozgom a penisom pre zdravú erekciu. Masturbáciou sa vyčerpávajú všetky tieto neurochemikálie.

Znížený dopamín si vyžaduje väčšiu stimuláciu, aby zostal penis “tvrdý”, zatiaľ čo znížené hladiny acetylcholínu zničili tok krvi na udržanie erekcie. Vyčerpané hladiny oxidu dusnatého vedú k zníženiu komunikácie medzi mozgom a penisom.

Späť k tvrdosti

Ak nechcete trpieť slabou erekciou, je potrebné, aby ste obmedzili masturbáciu, resp. jej frekvenciu. Hoci sa všeobecne masturbácia   odporúča – nie je presne stanovená jej častosť a ak to preháňate, môže to viesť až k závislosti na masturbácií. 

Závislosť už následne patrí do rúk odborníka, napríklad sexuológa  alebo urológa.

Slabá erekcia a jej diagnostika

Ak chcete presne zistiť príčinu vašich problémov s erekciou, môže vás lekár objednať na testy, ktoré zahŕňajú:

 • kompletný krvný obraz (CBC), čo je sada krvných testov, prostredníctvom ktorých sa kontroluje nízky počet krviniek
 • Hormonálny profil, ktorým sa kontroluje hladina hormónov (testosterónu a prolaktínu)
 • nočná penilná tumescencia (NPT), ktorá meria funkciu vašej erekcie počas spánku
 • duplexný ultrazvuk, ktorý ny svoju funkciu využíva vysokofrekvenčné vlny na vytváranie snímkov tkanív
 • rozbor moču, v ktorom sa meria hladina testosterónu a proteínu
 • Akonáhle váš lekár určí príčinu vášho problému s erekciu, mal by poskytnú odpovedajúcu liečbu na odstránenie príčiny.

Komplikácie

Pri problémoch s erekciou môže dôjsť ku komplikáciám a sprievodnými javmi spojenými s jej liečbou a to hlavne:

 1. úzkosť a strach
 2. rozpaky
 3. nízke sebavedomie
 4. problémy vo vzťahoch
 5. nespokojnosť so svojím sexuálnym životom

Zmente svoj životný štýl

Veľa fyzikálnych príčin spojených so slabou erekciou má na svedomí aj spôsob života, ktorý vedieme. Pre zlepšenie svojho stavu by ste mali hlavne:

 • prestať s fajčením
 • piť menej alkoholu
 • dostatočne oddychovať
 • zdravo sa stravovať
 • pravidelne cvičiť
 • komunikovať so svojím partnerom o zdravotnom stave a sexuálnych problémoch

Ak slabá erekcia neustupuje ani po zmenách, ktoré ste vo vašom životnom štýle urobili, je potrebné navštíviť lekára, ktorý Vám pomôže nájsť príčinu erektilnej dysfunkcie. Lekár vykoná obhliadku penisu, prostaty a konečníka a tiež skontroluje fungovanie Vášho nervového systému. Lekár Vám tiež môže klásť otázky, ktoré mu môžu pômôcť pri určovaní diagnózy.

Slabá erekcia – kedy by ste mali kontaktovať lekára?

Ak slabá erekcia neprestáva alebo ak prišla náhle a v priebehu času sa zhoršuje, mali by ste určite navštíviť lekára. Na lekársku prehliadku by ste mali ísť aj vtedy, ak sa u Vás slabá erekcia prejavila po úraze, pri problémoch s prostatou a tiež pri bolestiach v podbrušku a dolnej chrbtice.

Lekára by ste opätovne mali navštíviť aj vtedy, ak máte pocit, že určitý liek zhoršuje alebo zabraňuje dosahovaniu uspokojivej erekcie. Navštíviť lekára by ste naopak mali aj vtedy, ak je erekcia dlhodobá a neprestáva – napríklad od Viagry .

Prírodné riešenie:

Tu si môžete prezrieť najlepšie hodnotené doplnky na podporu a liečenie slabej erekcie. Za tabuľkou nájdete aj odkaz na celkové hodnotenie, ak by ste si ho chceli prezrieť.

Zerex5 hviezd5Recenzia
eJoy5 hviezd5Recenzia
Vimax5 hviezd5Recenzia
Erex-244 hviezd4Recenzia
ArginMax4 hviezd4Recenzia

Keď máte problémy s erekciou, rozhodne to netreba vzdávať a prísť tak o sexuálne aktívny život. Hlave si treba uvedomiť, že pokiaľ máte problémy s erekciou, príčinou môže byť aj iné vážne ochorenie. Rozhodne treba navštíviť lekára, ktorý bližšie špecifikuje problém a navrhne riešenia.

Celkové hodnotenie  

Top prípravok na erekciu

eJoy eJoy
eJoy je špičkový preparát na zlepšenie slabej erekcie, ktorý Vám prostredníctvom aktívnych prírodných zložiek výrazne zlepší erekciu aj libido. Prečítať si o prípravku eJoy  

Ako najjednoduchšie bojovať so slabou erekciou

 Ak nechcete, aby slabá erekcia negatívne ovplyvňovala sexuálny aj osobný život, ako prevencia môže poslúžiť: 
 • neustále konzumovať zdravé potraviny a mať pestrý jedálniček
 • naučiť sa zvládať stres alebo navštevovať psychológa
 • pravidelne cvičiť a športovať

Slabá erekcia je spôsobená nedostatočným prekrvením ciev v oblasti penisu. A pretože zdravý cievny obehový systém je nevyhnutný k správnemu dosahovaniu potrebného stoporenia, je vhodné cvičiť kardio. Cvičenie je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov ako byť fit. Výbornými kardio športami sú behanie plávanie a cyklistika.

Správna strava a hydratácia

Správne stravovanie čo zahŕňa limitovaný prísun cukrov, tukov a soli je tiež dôležité. Zabudnúť by ste mali na mastné a presolené jedlá s vysokým obsahom cholesterolu. Nie sú pre správne fungovanie ciev vhodné a ak chcete, aby bola vaša erekcia pevná, určite musíte mať cievy v najlepšom poriadku, aby nimi mohla bez problémov pretekať krv tam, kam pretekať má.

Nezabúdajte na dostatok tekutín, ideálne čistá voda, minerálky a čaje. Nie instantné, ale ideálne sypané. Majú totiž pre telo čistiaci účinok a potešia aj mnohými inými pozitívnymi vlastnosťami. Denne by sa malo vypiť probližne 2 až 3 litre vody. áleží od pohlavia, veku a aj telesnej hmotnosti.

Chronické ochorenia ako diabetes a ochorenia srdca sú tiež spájané  s touto sexuálnou dysfunkciou. Taktiež ak sú na tieto choroby predpísané lieky, to šte erekciu zhoršuje. Informujte sa preto u Vášho lekára o ďalších možnostiach prevencie a liečby.

Duševné problémy v minulosti alebo prítomnosti a tiež problémy s alkoholom sú ďalším významným faktorom, ktoré ovplyvňujú erekciu. 

10 kľúčových tipov na tvrdú erekciu

 1. Upokojte svoju myseľ. Stres a psychická nepohoda je jednou z hlavných príčin neschopnosti kvalitnej erekcie. Na to, aby ste dosiahli pevné stoporenie je pokojná myseľ nevyhnutná.
 2. Cvičte. Fyzická aktivita napomôže nielen vašej fyzickej kondícii, ale tiež prispeje k pocitom vitality a zdravému prekrveniu. Prekrvenie je tam dolu naozaj dôležité, keďže toporivé telieska sa počas erekcie potrebujú poriadne naplniť krvou. Najlepšie sú pre správnu cirkuláciu krvi kardio cvičenia (napr. beh).
 3. Upracte svoj jedálniček. Jedlo zohráva v živote človeka veľmi dôležitú úlohu, a preto by ste mali dávať pozor na to, čo jete. Skúste do svojej stravy zakomponovať afrodiziakálne potraviny a potraviny zlepšujúce krvný obeh a obmedzte mastné a nezdravé jedlá.
 4. Doprajte si kvalitný spánok. Unavený organizmus nie je na tom zle len po fyzickej stránke, ale taktiež to pocítime na psychike. Z tohto dôvodu majú muži problém s erekciou po nedostatočnom spánku. Unavený organizmus jednoducho nevládze.
 5. Majte sex častejšie. Ak chcete dosahovať kvalitnú erekciu, nemôžte zabúdať na to, aby bola pravidelná. Pravidelný sex napomáha organizmu zvyknúť si na túto aktivitu a zdravá erekcia sa pre vás stane obľúbeným zvykom.
 6. Vyskúšajte výživové doplnky. Nemusíte sa báť, nejde o žiadne chemické liečivá, ktorými by ste zaťažovali organizmus. Doplnky stravy sú založené na prírodnej báze a dokážu byť efektívnym prostriedkom v riešení problémov s erekciou. Odporúčame Zerex, eJoy alebo Erexan.
 7. Poznáte Kegelove cviky? Kegely sú známe cviky na posilnenie svalstva panvového dna. Je dokázané, že sú schopné zlepšiť erekciu a tiež vám zabezpečia intenzívnejší orgazmus. Stačí ak budete sťahovať to isté svalstvo, ktoré sťahujete, keď chcete pri močení zastaviť tok moču.
 8. Zvýšte si hladinu testosterónu. Mužský hormón dokáže vo veľkej miere ovplyvňovať aj váš výkon v posteli. Ak ho máte dostatok, máte zdravý sexuálny apetít, a teda nástup erekcie by mal byť bezproblémový.
 9. Stop alkoholu a cigaretám. Alkohol je najväčším nepriateľom kvalitnej erekcie. Ak máte nejaké to promile, verte, že vaša erekcia nebude uspokojivá ani pre vás, ani pre partnerku. Čo sa týka fajčenia, je známe, že upcháva cievy, čo spôsobuje nedostatočné prekrvenie. To vedie k nedostatku krvi v pohlavnom úde, čo pocítite na probléme pri dosahovaní stoporenia.
 10. Pravidelne masturbujte. Masturbácia je ideálnym ,,cvičením” na dosiahnutie zdravej erekcie. Výhodou je aj to, že pri masturbácii vás nemusí nikto vidieť a dokážete dosiahnuť ideálnu psychickú pohodu na to, aby ste dosiahli tvrdú erekciu. Po takomto tréningu ju stačí dosiahnuť už iba pri nažhavenej partnerke.

Otázky na slabú erekciu

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Ako zistím, že mám slabú erekciu?

To, že vás trápi problém slabej erekcie zistíte tak, že nie ste schopný preniknúť v stoporenom stave do partnerky a následne tento stav udržať na 100%. V takomto prípade by ste mali hľadať riešenia vášho problému, pretože takáto chúlostivá situácia určite nie je príjemná ani pre vás, ani pre vašu partnerku. Navyše sa tento jav môže odraziť aj na vašom partnerskom vzťahu.

Čo robiť, je u mňa slabá erekcia len občas?

Treba sledovať vývoj vášho stavu počas dlhšieho obdobia. Ak vás však problém so slabou erekciou obmedzuje a neustáva, určite vyskúšajte výživové doplnky na podporu zdravej erekcie. Ide o prírodné prípravky, ktorých zložením sú extrakty z rastlín, aminokyseliny, niekedy vitamíny a minerálne látky. Pomohli už mnohým mužom v núdzi. Ak nepomôžu tieto prípravky, odporúčame navštíviť sexuológa.

Prečo vzniká slabá erekcia?

Príčin problému týkajúceho sa slabej erekcie môže byť viacero. V prvom rade sa môže jednať o výskyt chorôb srdcovo-cievneho systému, ktorého správna funkcia je pre erekciu viac než potrebná. Ďalej to môže byť odrazom vášho nezdravého životného štýlu – fajčenie, konzumácia alkoholu, nedostatok fyzickej aktivity, nezdravá strava, nadostatok spánku, a podobne. V niektorých prípadoch môže sa slabú erekciu aj genetika.

Budeme radi, ak sa s nami o skúsenosti podelíte v komentároch. Komunikácia, je samozrejme, anonymná.

 

4.2/5 - (26 votes)

13 komentárov

 1. marecek 9. augusta 2015
  • Karolecko 26. januára 2016
   • Majstro 8. februára 2016
 2. Ľubo 29. augusta 2015
  • martin 1. októbra 2015
 3. Lukáš 4. novembra 2015
 4. peklo 9. júna 2016
 5. Pali 23. septembra 2016
 6. Andrej 27. októbra 2016
 7. Pablo 30. októbra 2016
 8. Tom 19. februára 2017
 9. jana B 1. marca 2017
 10. vlado 13. apríla 2018

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+