Sexuológ – čo o ňom potrebujete vedieť?

Posledná aktualizácia článku:

Čo je prácou sexuológa?

sexuolog

Sexuológ môže byť  psychiater, manželský alebo rodinný terapeut, psychológ alebo klinický sociálny pracovník.  Je to človek ktorý je špeciálne vyškolený v metódach terapie v oblasti sexu, ešte mimo minimálnych školení o sexualite, ktoré sú potrebné pre vykonávanie každej z tejto licencií.

Obsah článku

 1. Návšteva u sexuológa
 2. Slovenskí odborníci
 3. Online poradenstvo

Existuje niekoľko postgraduálnych štúdií v USA, ktoré sa špecializujú na školenia v oblasti sexuológie. Niektorí ľudia si vyberajú cestu samo štúdia a následne sa zúčastňujú rôznych výročných konferencií organizácií zaoberajúcich sa sexuológiou. Konkrétne v Amerike existuje niekoľko časopisov, ktoré sú výhradne venované pohlavnému výskumu a sexuológií. Existuje asi šesť významných organizácií, ktoré organizujú konferencie a školenia v tejto oblasti.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Na slovensku je sexuológ zvyčajne špecialista na riešenie sexuálnych dysfunkcií a čiastočne terapeut, ak problém v partnerstve vzniká na základe problémovej sexuality.

Teda jeho úlohou je liečiť predovšetkým fyzické a čiastočne psychické problémy v sexualite na základe vedeckých poznatkov.

sexuolog-ako-poradca

Navštíviť sexuológa je rovnaké ako návšteva u gynekológa pri gynekologických problémoch, nie je to nič začo by sme sa mali hanbiť. Je lepšie navštíviť s takýmto problémom práve sexuológa ako napríklad psychológa. Áno obaja sú školený v tejto oblasti a rovnako to neznamená, že psychológ by Vám nevedel poradiť so sexuálny problémom, avšak sexuológ je školený výhradne na túto oblasť.

Sexuológovia majú zvyčajne niekoľko možností ako zaobchádzať s konkrétnym problémom, keď ich niekto navštívi. Vždy je to brané na báze osobného názoru, alebo skúseností, dôležité je, že každý prípad je šitý na mieru a ku každému problému sa musí pristupovať individuálne. Sexuológovia nie sú ľudia, ktorí vám pohrozia, že musíte mať viac sexu v prípade ak ho chcete menej. Využívajú sa tu rôzne metódy a terapie, ktoré pomôžu daný problém vyriešiť.

Slovenskí odborníci v oblasti sexuológie

Mudr. Kubiš

Tento lekár sa prezentuje hlavne cez svoju stránku http://www.androlog.sk/ . V popise uvádza že je sexuológ-andrológ aj urológ. Špecializuje sa na liečbu erektilnej dysfunkcie pomocou rázovej vlny, kde uvádza že má až 80 percent v úspešnosti liečby. Ďalej sa špecializuje na vzťahové problémy v oblasti sexuality a celkovo veci s tým súvisiace. Ak by sme však mali vyhodnotiť aj vaše skúsenosti, ktoré sú na internete jednoducho dostupné tak by sme ho pravdepodobne neodporúčali. Spomínate pri ňom charakterové vlastnosti ako: arogatný, neľudský, uražlivý, nekomunikatívny…

Mudr. André

Lekár Ivan André je psychiater, ktorý svojou odbornosťou zasahuje do odboru sexuológie. Je veľmi náročné zhodnotiť tohto lekára. Prevažne sa stretávame s pozitívnymi ohlasmi (napr. často vystupuje v TV SME), nájdu sa však aj opačné, v ktorých sa apeluje na jeho ,,prehnanú vieru,, kde ako jeden pacient napísal, že keď neposlúchate zavolá na vás aj farára… Skúsenosti si môžete sami prečítať TU.

Mudr. Korček

Ide o primára Nitrianskej fakultnej nemocnice. Špecializuje sa na urologické problémy. V tomto prípade platí, že aj keď je celkový rating nitrianskej nemocnice pomerne zlý tohto lekára musíme hodnotiť odlišne. Jeho súkromnú urologickú ambulanciu nájdeme aj vo Vrábloch, kde však podľa našich informácií pracuje iba jeho kolega. Takže za ním musíte prísť do priamo do nemocnice.

Nebudeme ho hodnotiť, lebo nemusíme, to o akú kapacitu v obore ide si prečítajte vo vašich hodnoteniach.

Záver: Lekárov sme vyberali námatkovo, hodnotenie ste písali VY. V budúcnosti spravíme určite širší výber, vďaka ktorým sa budete môcť lepšie zorientovať.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Online poradenstvo

V oblasti sexuológie má takýto typ alebo forma komunikácie stále väčší význam. Nakoľko ide o chúlostivé a často krát možno pre niekoho trápne problémy alebo otázky. V zásade vieme rozlišovať 3 typy online konzultácií.

 

 Konzultácia zdarma – môže to byť napríklad nejaké internetové fórum, ktoré čiastočne sľubuje konzultácie resp. odpovede od odborníka. V tom horšom prípade odpovedajú len obyčajný ľudia bez reálneho vzdelania (hoci aj podobná skúsenosť môže byť nepochybne nápomocná), v tom lepšom sa tam ten odborník dostaví a stihne aspoň v krátkosti na problematické otázky odpovedať. Často je to však jednorazové a k detailnejšej komunikácií už nepríde.

Konzultácia na základe podnetu – máme tým na mysli hlavne väčšie spravodajské portály, ktoré dohodnú stretnutie s odoborníkom, spravia na to značnú reklamu, dohodnú sa na určitú hodinu a na jednej strane ste vy a na tej druhej skotočne odborník z praxe. Je to výhodné lebo máte istotu že je tam skutočne odborník a je to zdarma. Nevýhodou je však že väčšinu sa k vaším problémom ani nedostane z dôvodu že okrem vás sa dopytuje možno ďalšia stovka ľudí a opäť dostanete maximálne jednorazovú odpoveď.

Platená konzultácia – najväčšiu nevýhodu už iste tušíte. Áno je to preto, že musíte platiť. Ale dá sa povedať, že pri tomto nevýhody končia. A benefity spočívajú hlavne v odbornosti, presnosti a v detailnom odkomunikovaní zdravotného problému.

 

Možnosti

Môžeme sa rozhodnúť medzi zahraničným a domácim odborníkom, pokiaľ sa teda chceme predbežne vyhnúť priamej návšteve a myslíme si, že náš problém vieme odkonzultovať online. Hoci budete možno prekvapený, ale na slovensku máme voči svetu nadštandardnú a pri správnom lekárovi aj vysokokvalifikovanú starostlivosť.

Zo zahraničia by sa dala odporučiť stránka https://www.diagnose.me/sk/ ale to skôr ak máte napríklad nejaký snímok alebo lekársku správu, trpíte vážnym problémom a podobne. Nejde o priamu konzultáciu, ale vy odošlete svoje zdravotné záznamy na posúdenie odborníkovi. Cena sa pohybuje od 100 eur a strop pri multikonzultácií viacerých lekárov do 1500 eur.

Na slovensku existuje pomerne nová platforma tzv. Rodinný lekár, ktorý združuje odborníkov a veľmi rýchlo a efektívne dokážete svoj problém riešiť. Máte viacero možností od priamej telefonickej komunikácií, kde je cena 2 eur/min. Ďalej po registrácií si viete paušálne platiť rady od 10 eur/mesačne a určite najvýhodnejší balík sa je v cenovej relácií 149/ eur až pre 4 osoby.

Zerex Ultragold

zerex ultragoldUltragold od Zerexu je preparát pre mužov, ktorý začínajú trpieť na následky andropauzy a problémov s ňou spojených. Ide hlavne o slabú erekciu a zníženú tvorbu testosterónu. Testosterón a jeho nedostatok spôsobuje väčšinu problémov pri andropauze.

Balenie obsahuje až 120 kapsúl, a je nutné ho užívať aspoň 3 mesiace, aby sa telo zregenerovalo. Denne sa užíva jedna tableta ráno a jedna večer. Cena je iba 65 eur na dva mesiace.

Zloženie:

 • Maca, Tribulus terrestris, Schizandra chinensis
 • Zinok, Vitamín b2, b6, b12 a Meď

Ultragold je stvorený na dlhodobé užívanie, takže vedľajších účinkov z prírodných zložiek sa nemusíte obávať!

 

Sexuológ ako poradca

Mnoho ľudí však predpokladá, že akonáhle sa vo vzťahu upravia problémy v oblasti sexu, tam razom vymiznú všetky problémy. Tu je potrebné aby sa prišlo na všetky problémy ktoré sa vo vzťahu vyskytujú a vyriešili sa všetky postupne. Hlavné je nájsť konkrétne zdroje týchto problémov.

Rovnako je to aj v prípade chápania jednomyseľnosti v oblasti pohlavia, najmä pokiaľ ide o prijatie sexuálnej orientácie. Žiadny sexuálny terapeut sa nebude snažiť liečiť homosexualitu – aj keď existujú aj iní praktici v oblasti duševného zdravia, ktorí sa o toto pokúšajú. Treba však podotknúť, že úplne zbytočne, pretože homosexualita bola odstránená zo zoznamu chorôb organizácie WHO už pred mnohými rokmi.

Sexuológ sa snaží ukázať pozitívny náhľad a to aký blahodárny vplyv môže mať sexualita na životy ľudí vo všeobecnosti. Sexuológovia sa snažia problémy riešiť z vedeckého hľadiska, nie z ideologického .

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Psychická pohoda zvýši váš sexuálny výkon

Vedeli ste, že…stressfix zlty

 • Až 20%percent erektilnej dysfunkcie spôsobuje psychika?
 • Najčastejšie ide o stres, smútok, depresiu a úzkosť?
 • Zlý a nedostatočný spánok spôsobuje slabú erekciu a dokonca neplodnosť?
 • Predčasnú ejakuláciu najčastejšie spôsobuje strach zo sexu, úzkosť a depresia?

Vyskúšajte StressFix 👍

Je to absolútna 🔝 novinka na našom trhu, obsahuje až 14 zložiek 🍃vo veľkom balení, kde je 60 kapsúl💊 iba za 48,9 eur. Slúži ako pomoc pri strachu, úzkosti, slabom spánku či pri depresiách. A tým pádom môže významne zlepšiť váš sexuálny život. Len si spomeňte, aký je to pocit mať sex, keď ste v pohode, uvoľnený…

Pripravili sme pre vás aj špeciálny kupón ,,dusevnezdravie,, ktorý zadajte do poznámky v objednávke a získate 5% zľavu.

Alebo si môžete prečítať viac o StressFixe tu

4 komentáre

 1. andrej ferencik 19. januára 2017
 2. Kovač 24. októbra 2017
 3. Transka 8. januára 2019
 4. pavol kuzmiak 14. júna 2019

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+