sexuolog

Sexuológ – čo o ňom potrebujete vedieť?

Čo je prácou sexuológa?

sexuolog

Sexuológ môže byť  psychiater, manželský alebo rodinný terapeut, psychológ alebo klinický sociálny pracovník.  Je to človek ktorý je špeciálne vyškolený v metódach terapie v oblasti sexu, ešte mimo minimálnych školení o sexualite, ktoré sú potrebné pre vykonávanie každej z tejto licencií.

Existuje niekoľko postgraduálnych štúdií v USA, ktoré sa špecializujú na školenia v oblasti sexuológie. Niektorí ľudia si vyberajú cestu samo štúdia a následne sa zúčastňujú rôznych výročných konferencií organizácií zaoberajúcich sa sexuológiou. Konkrétne v Amerike existuje niekoľko časopisov, ktoré sú výhradne venované pohlavnému výskumu a sexuológií. Existuje asi šesť významných organizácií, ktoré organizujú konferencie a školenia v tejto oblasti.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Na slovensku je sexuológ zvyčajne špecialista na riešenie sexuálnych dysfunkcií a čiastočne terapeut, ak problém v partnerstve vzniká na základe problémovej sexuality.

Teda jeho úlohou je liečiť predovšetkým fyzické a čiastočne psychické problémy v sexualite na základe vedeckých poznatkov.

sexuolog-ako-poradca

Navštíviť sexuológa je rovnaké ako návšteva u gynekológa pri gynekologických problémoch, nie je to nič začo by sme sa mali hanbiť. Je lepšie navštíviť s takýmto problémom práve sexuológa ako napríklad psychológa. Áno obaja sú školený v tejto oblasti a rovnako to neznamená, že psychológ by Vám nevedel poradiť so sexuálny problémom, avšak sexuológ je školený výhradne na túto oblasť.

Sexuológovia majú zvyčajne niekoľko možností ako zaobchádzať s konkrétnym problémom, keď ich niekto navštívi. Vždy je to brané na báze osobného názoru, alebo skúseností, dôležité je, že každý prípad je šitý na mieru a ku každému problému sa musí pristupovať individuálne. Sexuológovia nie sú ľudia, ktorí vám pohrozia, že musíte mať viac sexu v prípade ak ho chcete menej. Využívajú sa tu rôzne metódy a terapie, ktoré pomôžu daný problém vyriešiť.

Prečo by ste mali sexuológa navštíviť?

Sex je prirodzenou súčasťou života, a to nielen z reprodukčných dôvodov. Človek je jediný živočích, ktorý praktizuje sexuálne aktivity za účelom potešenia. Ostatné zvieratá majú sex len za účelom splodenia potomka. Pre zdravý partnerský vzťah je teda potrebné nájsť v tomto smere ideálnu súhru a kompromis s vašim partnerom. Nie vždy to ale ide tak ľahko. Spočiatku vám sexuálny život môže pripadať ako siedme nebo, no časom vášeň a  všetky tie energetické impulzy opadnú.

Ak sa s vaším partnerom nezhodujete v otázkach a názoroch na túto tému a už dlhšiu dobu nedokážete jeden druhého uspokojiť, mali by ste uvažovať nad návštevou sexuológa. Sexuológ je lekár, ktorý sa zaoberá problémami, ktoré sa týkajú sexuálneho zdravia ľudí. Je tu na to, aby vám pomohol. Či už sú vaše problémy psychické alebo fyzické, sexuológa sa netreba ostýchať a návštevu netreba odkladať. Takýto prístup situáciu iba zhorší.

Tak, ako každá oblasť ľudského zdravia, tak aj sexuálne zdravie má odborníkov, ktorí ľuďom pomáhajú s ich problémami, či už ide o neschopnosť dosiahnuť orgazmus, erektilnú dysfunkciu alebo nechuť do sexu. Zdravý sexuálny život je v partnerskom vzťahu kľúčový až pre 91% ľudí, a práve preto by ste ho nemali zanedbávať. Áno, o intímnych problémoch sa rozpráva najťažšie, ale treba sa na to pozrieť tak, že pre sexuológa ste iba pacienti / klienti, ktorých má tucty. Je to jeho práca a je tu pre to,aby vám pomohol.

Slovenskí odborníci v oblasti sexuológie

Mudr. Kubiš

Tento lekár sa prezentuje hlavne cez svoju stránku http://www.androlog.sk/ . V popise uvádza že je sexuológ-andrológ aj urológ. Špecializuje sa na liečbu erektilnej dysfunkcie pomocou rázovej vlny, kde uvádza že má až 80 percent v úspešnosti liečby. Ďalej sa špecializuje na vzťahové problémy v oblasti sexuality a celkovo veci s tým súvisiace. Ak by sme však mali vyhodnotiť aj vaše skúsenosti, ktoré sú na internete jednoducho dostupné tak by sme ho pravdepodobne neodporúčali. Spomínate pri ňom charakterové vlastnosti ako: arogatný, neľudský, uražlivý, nekomunikatívny…

Mudr. André

Lekár Ivan André je psychiater, ktorý svojou odbornosťou zasahuje do odboru sexuológie. Je veľmi náročné zhodnotiť tohto lekára. Prevažne sa stretávame s pozitívnymi ohlasmi (napr. často vystupuje v TV SME), nájdu sa však aj opačné, v ktorých sa apeluje na jeho ,,prehnanú vieru,, kde ako jeden pacient napísal, že keď neposlúchate zavolá na vás aj farára… Skúsenosti si môžete sami prečítať TU.

Mudr. Korček

Ide o primára Nitrianskej fakultnej nemocnice. Špecializuje sa na urologické problémy. V tomto prípade platí, že aj keď je celkový rating nitrianskej nemocnice pomerne zlý tohto lekára musíme hodnotiť odlišne. Jeho súkromnú urologickú ambulanciu nájdeme aj vo Vrábloch, kde však podľa našich informácií pracuje iba jeho kolega. Takže za ním musíte prísť do priamo do nemocnice.

Nebudeme ho hodnotiť, lebo nemusíme, to o akú kapacitu v obore ide si prečítajte vo vašich hodnoteniach.

Záver: Lekárov sme vyberali námatkovo, hodnotenie ste písali VY. V budúcnosti spravíme určite širší výber, vďaka ktorým sa budete môcť lepšie zorientovať.

Ďalší sexuológovia podľa krajov

Bratislavský kraj

 • MUDr. Igor Bartl
 • MUDr. Miroslav Korbeľ
 • MUDr. Oľga Jamborová
 • MUDr. Ján Breza

Trnavský kraj

 • MUDr. Milan Gajdoš
 • MUDr. Dana Šedivá

Trenčiansky kraj

 • MUDr. Štefan Hlavatý
 • MUDr. Andrea Ševčíková
 • MUDr. Andrej Smetánka
 • MUDr. Miroslav Murcko

Nitriansky kraj

 • MUDr. Miroslav Kozár
 • MUDr. Radovan Vaškovský
 • MUDr. Marek Brezovský
 • MUDr. Turček Karol doc., CSc.

Žilinský kraj

 • MUDr. Beatrix Jezná
 • MUDr. PhDr. Michal Jakubčík
 • MUDr. Juraj Kosorinský
 • MUDr. Alexander Mikitka

Banskobystrický kraj

 • MUDr. Ján Vongrej
 • Mgr. Ján Záskalan
 • MUDr. Ivan Philadelphy
 • MUDr. Marián Cvejkuš

Prešovský kraj

 • MUDr. Štefan Homza
 • Jiří Bezecný

Košický kraj

 • MUDr. JUDr. Ján Uhrin
 • MUDr. Martin Hrivňák
 • MUDr. Danica Caisová
 • MUDr. Jaroslav Sedlár
Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Online poradenstvo

V oblasti sexuológie má takýto typ alebo forma komunikácie stále väčší význam. Nakoľko ide o chúlostivé a často krát možno pre niekoho trápne problémy alebo otázky. V zásade vieme rozlišovať 3 typy online konzultácií.

 

 Konzultácia zdarma – môže to byť napríklad nejaké internetové fórum, ktoré čiastočne sľubuje konzultácie resp. odpovede od odborníka. V tom horšom prípade odpovedajú len obyčajný ľudia bez reálneho vzdelania (hoci aj podobná skúsenosť môže byť nepochybne nápomocná), v tom lepšom sa tam ten odborník dostaví a stihne aspoň v krátkosti na problematické otázky odpovedať. Často je to však jednorazové a k detailnejšej komunikácií už nepríde.

Konzultácia na základe podnetu – máme tým na mysli hlavne väčšie spravodajské portály, ktoré dohodnú stretnutie s odoborníkom, spravia na to značnú reklamu, dohodnú sa na určitú hodinu a na jednej strane ste vy a na tej druhej skotočne odborník z praxe. Je to výhodné lebo máte istotu že je tam skutočne odborník a je to zdarma. Nevýhodou je však že väčšinu sa k vaším problémom ani nedostane z dôvodu že okrem vás sa dopytuje možno ďalšia stovka ľudí a opäť dostanete maximálne jednorazovú odpoveď.

Platená konzultácia – najväčšiu nevýhodu už iste tušíte. Áno je to preto, že musíte platiť. Ale dá sa povedať, že pri tomto nevýhody končia. A benefity spočívajú hlavne v odbornosti, presnosti a v detailnom odkomunikovaní zdravotného problému.

 

Možnosti

Môžeme sa rozhodnúť medzi zahraničným a domácim odborníkom, pokiaľ sa teda chceme predbežne vyhnúť priamej návšteve a myslíme si, že náš problém vieme odkonzultovať online. Hoci budete možno prekvapený, ale na slovensku máme voči svetu nadštandardnú a pri správnom lekárovi aj vysokokvalifikovanú starostlivosť.

Zo zahraničia by sa dala odporučiť stránka https://www.diagnose.me/sk/ ale to skôr ak máte napríklad nejaký snímok alebo lekársku správu, trpíte vážnym problémom a podobne. Nejde o priamu konzultáciu, ale vy odošlete svoje zdravotné záznamy na posúdenie odborníkovi. Cena sa pohybuje od 100 eur a strop pri multikonzultácií viacerých lekárov do 1500 eur.

Na slovensku existuje pomerne nová platforma tzv. Rodinný lekár, ktorý združuje odborníkov a veľmi rýchlo a efektívne dokážete svoj problém riešiť. Máte viacero možností od priamej telefonickej komunikácií, kde je cena 2 eur/min. Ďalej po registrácií si viete paušálne platiť rady od 10 eur/mesačne a určite najvýhodnejší balík sa je v cenovej relácií 149/ eur až pre 4 osoby.

Zerex Ultragold

zerex ultragoldUltragold od Zerexu je preparát pre mužov, ktorý začínajú trpieť na následky andropauzy a problémov s ňou spojených. Ide hlavne o slabú erekciu a zníženú tvorbu testosterónu. Testosterón a jeho nedostatok spôsobuje väčšinu problémov pri andropauze.

Balenie obsahuje až 120 kapsúl, a je nutné ho užívať aspoň 3 mesiace, aby sa telo zregenerovalo. Denne sa užíva jedna tableta ráno a jedna večer. Cena je iba 65 eur na dva mesiace.

Zloženie:

 • Maca, Tribulus terrestris, Schizandra chinensis
 • Zinok, Vitamín b2, b6, b12 a Meď

Ultragold je stvorený na dlhodobé užívanie, takže vedľajších účinkov z prírodných zložiek sa nemusíte obávať!

 

Sexuológ ako poradca

Mnoho ľudí však predpokladá, že akonáhle sa vo vzťahu upravia problémy v oblasti sexu, tam razom vymiznú všetky problémy. Tu je potrebné aby sa prišlo na všetky problémy ktoré sa vo vzťahu vyskytujú a vyriešili sa všetky postupne. Hlavné je nájsť konkrétne zdroje týchto problémov.

Rovnako je to aj v prípade chápania jednomyseľnosti v oblasti pohlavia, najmä pokiaľ ide o prijatie sexuálnej orientácie. Žiadny sexuálny terapeut sa nebude snažiť liečiť homosexualitu – aj keď existujú aj iní praktici v oblasti duševného zdravia, ktorí sa o toto pokúšajú. Treba však podotknúť, že úplne zbytočne, pretože homosexualita bola odstránená zo zoznamu chorôb organizácie WHO už pred mnohými rokmi.

Sexuológ sa snaží ukázať pozitívny náhľad a to aký blahodárny vplyv môže mať sexualita na životy ľudí vo všeobecnosti. Sexuológovia sa snažia problémy riešiť z vedeckého hľadiska, nie z ideologického .

Časté otázky o sexuológoch

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Kto je to sexuológ?

Sexuológ predstavuje terapeuta, ktorý sa zaoberá riešením problémov v oblasti sexuálneho zdravia. Navrhuje metódy riešenia partnerských problémov týkajúcich sa sexuálneho života, pomáha ľuďom rôznymi terapiami, na ktoré je vyškolený.

Aký je rozdiel medzi sexuológom a urológom?

Sexuológ má bližšie skôr k psychológii, snaží sa ľuďom skôr navrhovať riešenia a rozprávať sa o ich problémoch a nachádzať ich príčiny. Urológ je lekár, ktorý sa zaoberá zdravotnými problémami týkajúcimi sa mužských pohlavných orgánov, ako sú napríklad problémy so zväčšenou prostatou alebo s erektilnou dysfunkciou.

Urológ vám môže predpisovať lieky, pričom úlohou sexuológa je skôr cielený rozhovor.

Kedy ho navštíviť?

Sexuológa by ste mali navštíviť, ak váš sexuálny život nie je uspokojivý a ak sa s partnerom neviete zhodnúť, akým smerom by mal ísť. Netreba sa takejto návštevy obávať, je tu preto, aby vám pomohol znovu nakopnúť váš sexuálny život vo vzťahu tak, ako si predstavujete.

Je návšteva hradená poisťovňou?

Áno, pokiaľ ide o štátneho sexuológa, sedenie by malo byť hradené zdravotnou poisťovňou. Ak sa však jedná o súkromnú ambulanciu, tak návšteva môže byť spoplatnená. To platí aj pri nadštandardných výkonoch štátneho sexuológa, ktoré sú však presne definované a mal by vás na ne vopred upozorniť.

5/5 - (6 votes)

4 komentáre

 1. andrej ferencik 19. januára 2017
 2. Kovač 24. októbra 2017
 3. Transka 8. januára 2019
 4. pavol kuzmiak 14. júna 2019

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+