sex logo

Sex – príručka pre dospelých

Posledná aktuálizácia prebehla 10. januára 2020 by lenkarus

Sex – kompletný sprievodca zákutiami sexu

sex logo

Sex, tabu téma číslo jedna. Na verejnosti sa o ňom stále veľmi nerozpráva, v televízií sa s ním stretnete jedine po desiatej hodine večer. K deťom sa dostane najskôr cez rôzne médiá, alebo na sexuálnych výchovách, kde k téme pristupujú vecne a prezradí sa im všetko, čo je vhodné, nie vždy to však ukojí ich zvedavosť a všetko ostatné sa dozvedajú až časom. Existujú dokonca krajiny, kde sú sexuálne výchovy zakázané, prípadne sa nepraktizujú.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým.

Aj napriek tomu, že o sexe sa veľa ľudí radšej nerozpráva ak nemusí, je to vec, ktorú praktikuje väčšina z nás. Je jedno, ako veľmi sa toho štítite alebo ako veľmi vám to vadí. Je to jednoducho tak a k životu sex patrí ako podprsenka k prsiam.

Vďaka sexu sme všetci tu a bez neho by tu bolo nielen prázdno, ale aj smutno.

Sex z pohľadu vedy

Pohlavný alebo sexuálny styk je priama sexuálna interakcia medzi živočíchmi, teda aj medzi ľuďmi. Primárnym účelom je množenie sa a zachovanie tak ďalšej generácie. Pohlavný styk sa praktikuje aj pre potešenie, keďže sexuálne uspokojenie patrí medzi fyzické potreby ľudí.

Ešte pred tým, ako k samotnému aktu príde, sú k sebe osoby priťahované. Môže za to vzhľad, vzájomné vzťahy, ale aj napríklad vôňa toho druhého.  Svoju úlohu majú aj hormóny, ktoré sú niekedy silnejšie než samotný jedinec. U pánov je to testosterón a u dám zase estrogén.  

Svojich sexuálnych partnerov si vyberáme  nie len na základe príťažlivosti, ale aj vďaka evolúcií. Postupom času sme sa naučili rozlišovať „dobré od zlého“ a platí to aj pre sexuálnych partnerov, s ktorými sa rozhodneme počať novú generáciu. Medzi ľuďmi, ale aj v prírode všeobecne to tak funguje milióny rokov. V zvieracej ríši vyhrá najsilnejší samec a následne so samicou splodí mláďatá, ktoré majú vyššiu šancu na prežitie.

Podobne to funguje aj u nás, lenže časom sme prestali pozerať na najsilnejších samcov. Všímame si zázemie, majetok, správanie, jednoducho všetko, čo je pre život dôležité a podstatné. Nie je vlastne vina ženy, keď si vyberie muža s bohatším kontom. Hlboko v podvedomí si totiž uvedomuje, že je to samec, ktorý bude schopný zabezpečiť ju a prípadne aj ich deti. U mužov často zohráva dôležitú rolu výzorpostava. Môže to znieť akokoľvek nepekne a povrchne, žena s väčšími bokmi a dobrým zdravím vždy bude pre mužov atraktívnejšia, pretože je pravdepodobnejšie, že dokáže porodiť zdravé dieťa.

Toto všetko je evolúcia priamo v akcií.

Sex a konkrétne usmernenia

Ľudia definujú sex rôznymi spôsobmi. Môže to zahŕňať vaginálny, orálny, análny sex a dalšie aktivity. Vaginálny, análny a orálny sex v sebe nesú viac rizík (ako je tehotenstvo alebo šírenie pohlavne prenosných chorôb) ako iné sexuálne aktivity. Ak sa chystáte mať akýkoľvek druh sexu, je dôležité sa uistiť, že vy aj váš partner sa cítite obaja byť pripravení a chrániť sa pred nechceným otehotnením a pohlavne prenosnými chorobami.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že za sex sa počíta len ked penis vnikne do pošvy, ale to nie je pravda. Existuje veľa názorov, čo všetko sa pokladá za sex:

 1. vaginálny sex (vniknutie penisu do pošvy)
 2. orálny sex (kontakt s genitáliami prostredníctvom úst)
 3. análny sex ( vniknutie penisu do análu)
 4. masturbácia
 5. prstovanie
 6. vzájomné trenie genitálií

Väčšina sexuológov sa zhoduje na tom, že definícia sexu zahŕňa niektoré alebo všetky z vyššie spomenutých aktivít. Nech už ho definujete akokoľvek, k sexu s inou osobou by ste mali pristupovať zodpovedne. Predtým než budete mať sex, premyslite si, ktoré z aktivít vám budú príjemne a zvážte aj možné následky ako sú pohlavne prenosné choroby a tehotenstvo.

Rovnako pamätajte, že ak aj začnete niečo robiť a v strede činnosti zmeníte názor, lebo vám to nie je príjemné môžete kedykoľvek prestať. Či už budete robiť vaginálny, orálny alebo análny sex a rôzne polohy je dôležité aby ste so svojím partnerom hovorili o tom akým spôsobom sa budete chrániť. V prípade ak sa rozhodnete pre vaginálny sex, je dôležité si uvedomiť riziko nechceného tehotenstva a používať antikoncepciu alebo kondóm.

Vzťah – začíname

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým.

Keď sa stretnú dvaja ľudia a funguje medzi nimi takzvaná „chémia“ a rozumejú si v mnohých veciach, dohodnú sa na vzťahu. Niekedy ide len o krátkodobú záležitosť, inokedy zase o beh na dlhú trať. Rieši sa spoločná budúcnosť, bývanie a založenie rodiny.

V momente, keď sú dvaja ľudia vo vzťahu, je takmer isté, že jedného dňa sa prepracujú aj k spoločnému intímnemu životu. Niekto to stihne už pred založením vzťahu, ale to neznamená, že by jeho alebo jej následné vzťahy mali menšiu šancu oproti iným.

Každopádne ide o veľmi veľký krok v živote každého človeka, pretože sa pred partnerom neodkrývajú len fyzicky, ale aj psychicky. Je to moment, kedy si pár dôveruje a chce posunúť ich vzťah o ďalšiu úroveň. Prejavujú si tak vzájomnú náklonnosť a a city, ktoré k sebe chovajú. Odkladajú nabok zdržanlivosť a dovoľujú jeden druhému, aby ich celých spoznal. Pre niekoho je to len povinná jazda, ale nájdu sa ľudia, ktorých je pravdepodobne väčšina, ktorí si sex užívajú plnými dúškami.

Láska nás spája

Láska je hlboký cit, ktorý spája ľudí, ktorí ho k sebe cítia. Aj keď sa často hovorí v súvislosti s láskou o srdci, v skutočnosti srdce len pumpuje krv do orgánu, ktorý je za lásku naozaj zodpovedný- do mozgu. Tam sa dejú rôzne reakcie, krv prúdi do iných častí a v celom tele sa začína miešať nápoj plný hormónov, ktorý je niekedy silnejší ako drogy. Dá sa povedať, že láska má aj také účinky.

Správame sa iracionálne, robíme hlúpe veci a myslíme len na jednú vec- byť zase s človekom, ktorého milujeme. Keď s ním zase sme, sme spokojní. Keď nie, chceme byť s tým človekom čo najskôr.  Podobné pocity má človek aj vtedy, keď je závislý na kokaíne To už je čo povedať. Aj kvôli tomu je láska najsilnejší cit na svete a sme schopní v jej mene urobiť čokoľvek.

Milovanie nie je iba sex

sex dvojica

Keď hovoríme o sexe, nie je sex ako sex. Niekto medzi tým nevidí žiaden rozdiel a pre niekoho je to úplne kľúčové. Sex je pre väčšinu len prostriedok, ako utíšiť svoje živočíšne pudy. Môže ho mať ktokoľvek. Dvojica, prípadne viac ľudí, ktorí sa poriadne nepoznajú, ale aj zamilovaná dvojica, ktorá má pocit, že sa raz za čas musia trošku odtrhnúť z reťaze a užiť si v posteli niečo divoké.

Milovanie je sex doplnený o city, lásku a vzájomné pochopenie dvoch ľudí, ktorí si veria a chcú si to dať patrične najavo. Je to spojenie dvoch tiel a duší do jedného celku. Možno to znie gýčovo a ako z romantického filmu, ale je to tak. Nemusí sa s tým stotožniť každý, ale medzi milovaním a sexom skutočne je nejaký rozdiel. Možno úplne malý a nepatrný, ale zamilované dvojice iste ocenia, keď do spoločného života dajú viac, než len pudy, ktoré musia uhasiť. Pri milovaní sa nič hasiť nemusí. Práve naopak, vzájomná láska vtedy horí jasnejšie a silnejšie.

Je dokázané, že počas aktu sa do tela uvoľňuje hormón oxytocín, ktorý je zodpovedný za naše šťastie.t

Čím viac sa dvojica spolu miluje, tým viac oxytocínu sa vyplavuje a robí tak dvojicu šťastnejšiu a viac zviazanú. Dalo by sa povedať, že vďaka milovaniu sú si partneri vernejší a vo vzťahu spokojnejší.

Erotika

Mnoho slov popisujúce určitý jav alebo vec pochádza z gréckej mytológie alebo kultúry. Inšpirovať sa nechali aj pri pomenovaní erotiky. Je to odvodené z „aktu pohlavnej lásky“ alebo z gréckeho boha lásky Erósa.

Počúvame o nej z každej jednej strany. Ukazujú nám ju v televízii, počúvame o nej v rádiách a vyskakuje na nás dokonca aj z novín, časopisov a reklám. Čo to teda tá erotika je? Spôsobuje v nás sexuálne cítenie, vzbudzuje v nás vášeň, zmyselnosť a sexuálnu chuť. Kedysi bola erotika synonymom libida, ale dnešné definície sa od minulých jemne líšia.

Dôležité je si spomenúť, že erotika nezávisí len od mysle jedinca, ale aj od kultúrneho pozadia. Napríklad pre rôzne kmene v Afrike je veľmi atraktívne a erotické, keď má žena čo najdlhší krk vytvorený pomocou obručí, ktoré si počas života stále pridáva. V Európe alebo v Amerike je to považované za barbarské a neerotické.

Milenec alebo milenka

Niektorí ľudia, ktorí nepociťujú dostatočné sexuálne uspokojenie vyhľadávajú okrem svojho partnera/partnerky ďalšieho človeka, ktorý by dokázal uspokojiť ich sexuálne potreby. V takomto prípade hovoríme o milencovi alebo milenke, s ktorým/ou dodržuje dotyčný/á sexuálny vzťah.

Milenecký vzťah (milenecká aféra) býva vo väčšine prípadov utajovaná pred partnerom/partnerkou, a teda nesie so sebou riziko toho, že sa ,,tajomstvo“ prezradí. Človek, ktorý má milenca/milenku svojho partnera/partnerku podvádza, keďže vedie mimomanželský vzťah, aj keď v niektorých prípadoch bez emócií. Vo väčšine prípadov ide najmä o fyzickú príťažlivosť a fyzický kontakt, najmä čo sa týka sexuálnych aktivít.

Milenecké, teda mimomanželské, vzťahy už dokázali rozbiť mnohé rodiny, avšak fyzicky neuspokojený človek nemôže byť spokojný človek. Práve preto je dôležité dbať o zdravý sexuálny život v akomkoľvek veku, pretože nikdy neviete, kedy vás partner/partnerky vymení v posteli za niekoho iného. Buďte milujúcim partnerom/partnerkou a snažte sa svojej polovičke priniesť to najlepšie potešenie, ktoré bude chcieť vždy a znovu a s tou istou osobou, teda s vami.

Orgazmus

orgazmus

Veľmi príjemné vyvrcholenie po pohlavnom styku s názvom orgazmus [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] je cieľovou rovinkou takmer každého človeka. Niekto ho dosahuje jednoduchšie a rýchlejšie, u iných sa musíme potrápiť. Nemusí k nemu dochádzať len počas sexu, ale aj počas masturbácie, ktorej úlohou je práve privodenie vytúženého vyvrcholenia.

Je to zmes hormónov a procesov v mozgu, ktorá sa namieša po stimulácií pohlavných orgánov. Z evolučného hľadiska je orgazmus spôsob, ako môže samec oplodniť samicu. V dnešnej dobe sa nedá povedať, že to je jeho jediným účelom. Uvoľňuje sa pri ňom sexuálne napätie a má preukázateľne pozitívne účinky na náš organizmus.

Orgazmus je príjemné uvoľnenie svalového napätia, ktoré nastáva po akejkoľvek sexuálnej stimulácii. Orgazmus sa tiež niekedy nazýva aj vrchol. Muži majú tendenciu dosiahnuť orgazmus rýchlejšie a ľahšie ako ženy aj ked to tak nemusí byť vo všetkých prípadoch. U žien je viac pravdepodobné, že dosiahnu orgazmus stimuláciou klitorisu ako vaginálny.

Počas orgazmu pociťujete teplo, váš tep vám stúpa, dýcha sa vám ťažšie a máte svalové kŕče. Je to veľmi intenzívny pocit po ktorom sa cítite naozaj dobre.

Muži zvyčajne ejakulujú pri orgazme. Niektoré ženy  počas sexuálnej aktivity ejakulujú tiež. Ľudia niekedy ženskú ejakuláciu nazývajú ako „striekanie“.Tekutina, ktorá prichádza pri ženskej ejakulácii nie je moč, aj ked to tak môže vyzerať. Väčšina žien neejakuluje avšak je to úplne normálne. Aj keď si mnoho ľudí myslí, že cieľom je dosiahnuť orgazmus, existuje mnoho sexuálnych aktivit, ktoré nám prinášajú potešenie aj bez dosiahnutia orgazmu. V skutočnosti ak ste až příliš zameraný na to aby ste dosiahli , alebo priviedli partnera k orgazmu, môže vás to znervózniť a urobiť to sex menej kvalitným.

Dôvody, prečo si privodiť orgazmus sú nasledujúce:

 1. Uvoľňuje stres
 2. Pomáha pri nespavosti 
 3. Redukuje bolesť
 4. Pánom pomáha rýchlejšie sa zbaviť nachladnutia
 5. Máte vďaka nim šancu žiť dlhšie
 6. Stimulujú mozog
 7. Budete vyzerať mladšie
 8. Orgazmus sa zlepšuje vekom 

Ženský orgazmus

Ešte stále sa presne nevie, aký význam má orgazmus u ženy. Vedci si s tým stále lámu hlavy, keďže k tomu, aby došlo k oplodneniu, stačí iba mužský orgazmus. Prečo teda dosahujú vyvrcholenie aj dámy? Sú to len dohady, ale nejaké vysvetlenia existujú. Po mnohých pokusoch a výskumoch prišli napríklad na to, že počas ženského orgazmu by sa spermie mohli k maternici dostať rýchlejšie. Ženám je však vo väčšine jedno, ako je možné, že ho majú, hlavne, ak ho vôbec majú.

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je špeciálne navrhnutý prírodný prípravok na zvýšenie libida a zlepšenie orgazmu u žien. Podporí ich sexualitu aj chuť na sex. Prečítať si o prípravku Aphrodisia V  [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…
Femmax Femmax
Femmax je podobne ako Aphrodisia určený pre ženy pričom sa orientuje hlavne na podporu ženského libida. Prečítať si o prípravku Femmax V  [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]...

U žien je narozdiel od mužov dosiahnuť orgazmus trošku komplexnejšie. Existuje dokonca niekoľko typov ženských orgazmov.

 • klitoriálny orgazmus– u mnohých žien jasná voľba, najrýchlejšia a najistejšia metóda, ako si privodiť orgazmus. Pri troche snahy ho môže prežiť každá jedna z dám,
 • vaginálny orgazmus– pri tomto spôsobe platí, že ho nedokáže dosiahnuť každá žena. Napriek tomu, keď sa ho už žene podarí navodiť, je omnoho intenzívnejší, než predchádzajúci orgazmus. Skúsenosti však vravia, že ho môže dosiahnuť viac žien, stačí byť len vytrvalý a pokúsiť sa oň skôr pri sexuálnom styku než pri masturbácií,
 • kombinovaný orgazmus– sen každej ženy, aj keď nevie, že niečo podobné existuje. Ako už názov nahovára, je to kombinácia klitoriálneho a vaginálneho orgazmu. Treba to však správne načasovať a výsledky sú viac ako uspokojivé- môžu trvať jednu až pätnásť minút! 

Orgazmus u mužov

Počas mužského orgazmu ide Matke prírode hlavne o to, aby sa podarilo oplodniť ženu. Príjemné pocity sú pravdepodobne spájané s tým, aby bola kopulačná činnosť pre pánov čo najpríjemnejšia a aby ju chceli robiť čo najčastejšie. Dnes sa mužský orgazmus objavuje omnoho častejšie. S prístupom k rôznym zdrojom potešenia (napríklad porno magazíny a ich nástupcovia, porno stránky) je pre pánov veľkým pokušením privodiť si orgazmus jednoduchšie a rýchlejšie vďaka vizuálnemu stimulu, ktorý sa nám tak okato ponúka.

eJoy ako podpora sexuality

ejoy recenzieeJoy je aktuálna novinka so Spojeného kráľovstva, ktorá priaznivo pôsobí predovšetkým na slabú erekciu, nízke libido i problémy s prostatou. Užívaním rapídne zvyšuje chuť na sex a predlžuje pohlavný styk. Jeho prvotné účinky badať už 30 minút od užitia. Dávkovanie eJoy je jednoduché, stačí si vziať tabletku aspoň pol hodinu pred sexuálnym stykom a nemali by ste si dávať denne viac ako dve tabletky.

?Nová zľava!!!

Cena jedného balenia je iba 27,9 eur a keď vložíte pri objednávke do poznámky ejoybonus – máte zľavu až 3 eurá, preto sa oplatí viac balení. Jeho obsah a zloženie je výhradne prírodného pôvodu:

 • ✔️Maca, Tribulus terrestris, Saw Palmetto, L-citrulín, L-arginín 
 • ✔️A ďalšie vitamíny a minerály

Ejoy je testovaná novinka z Anglicka a prechádza prísnou kontrolou Štátneho ústavu na kontrolu liečiv, pričom deklaruje čisto prírodné zloženie!

Muži dosahujú vyvrcholenie vyvrcholenie stimuláciou ich pohlavného údu, penisu. U každého sa technika a spôsob, ako vyvrcholiť líši, takmer vždy je výsledok rovnaký- orgazmus zakončený ejakuláciou, kedy z tela muža vysokou rýchlosťou vychádzajú spermie.

V súčasnosti je rýchla ejakulácia [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] považovaná za sexuálny deficit, s ktorým sa mnoho mužov trápi. Podľa vedcov to bola však v minulosti evolučná výhoda a práve títo muži dokázali najrýchlejšie oplodňovať ženy.

Dnes sa táto dysfunkcia nazýva predčasná ejakulácia [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“], a urológia alebo sexuológia ako sexuálne odbory majú konkrétne postupy ako tento problém riešiť.

Bezpečný sex

Sex je veľmi zábavná a príjemná činnosť. Nie vždy je však bezpečná a bez následkov. V prípade, ak je váš život divoký a radi striedate sexuálnych partnerov, mali by ste sa mať na pozore. Nie kvôli predsudkom, ale kvôli vlastnému zdraviu. Neviete, aký život vedie osoba, s ktorou sa chystáte robiť „dospelácke veci“. Môže mať minulosť, o ktorej sa vám ani nesníva. Preto, aby ste mali istotu, že minulosť druhej osoby nebude vaša budúcnosť, mali by ste sa zamerať na bezpečný sex. Platí to samozrejme aj obrátene.

Bezpečný sex nepredstavuje len ochranu pred neželaným otehotnením, ale aj pred prenosnými sexuálnymi chorobami. Tak obyčajná a lacná vec ako napríklad kondóm [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] môže byť vaším najcennejším pomocníkom. Kúpite ich takmer v každom obchode a na pumpe a môže zachrániť život.

Ak patríte medzi ľudí, ktorým sa latexová pomôcka protiví a je pre nich nepredstaviteľné, že by sa v ich sexuálnom živote mala vyskytnúť. Verte, že robíte chybu. Kondóm je zbytočný jedine vtedy, keď sa s partnerom alebo partnerkou veľmi dobre poznáte, dôverujete si a snažíte sa o otehotnenie. Ak sa o to nesnažíte, kondóm alebo vhodná antikoncepcia je na mieste.

V úplne ideálnom prípade sa počas nechráneného sexu nenakazíte a žena neotehotnie. Lepší variant je jednoducho liečiteľná choroba a úplne katastrofický výsledok je neliečiteľný strašiak s názvom HIV, ktorý neskôr prerastie do AIDS. Určite obetujete malé percento z pôžitku výmenou za dlhý a spokojný život, nie?

Antikoncepcia ako nedeliteľná súčasť sexu

Kondóm nie je jediný spôsob, ako sa brániť pred nechcenými následkami. Vďaka modernej medicíne si môžeme užívať sex, aj keď sa práve nepokúšame o nového potomka. Máte na výber z viacerých variant, takže sa nestane, že si nenájdete „to pravé orechové“.

 • sexuálna abstinencia– môže to znieť divne, ale je to možnosť, pri ktorej na 100% neotehotniete alebo sa nenakazíte sexuálnou chorobou. Pokiaľ sa ale nechcete sexu vzdať, určite siahnite po iných, podobne účinných a hlavne prijateľnejších metódach,
 • mechanická antikoncepcia– má aj názov bariérová a funguje tak, ako by ste si asi predstavovali- ako bariéra. Neprepúšťa spermie ďalej do pošvy a je variant ako pre pánov, tak aj pre dámy:
  pre pánov: kondóm – poslúži pre mnohé páry aj pre náhodné a jednorázové známosti. Veľmi rozšírený a obľúbený spôsob ochrany, ako sme už písali vyššie. Ak je správne nasadený, zabráni nechcenému tehotenstvu a aj prenosu chorôb. Návod, ako si nasadiť kondóm, nájdete v každom balení. Ak by ste ale preferovali názornú ukážku, mohlo by vám pomôcť toto video:

pre dámy: krémy, guľôčky, pesary a špongie– tieto prípravky sa zavádzajú do pošvy a mnohé z nich fungujú ako spermicídy, teda ničia spermie a sú veľmi účinné. Nevýhodou však je, že musia byť zavedené v určitom čase ešte pred stykom a po sexe musia v pošve ešte zostať. Aj keď je táto metóda trošku časovo náročnejšia, je ideálna pre páry, ktoré spolu nie sú každý deň a hormonálna antikoncepcia je pre nich zbytočná,

Potrebujete pre svoju ochranu a ochranu blízkej osoby kvalitný kondóm. Pozrite si ponuku kondómov najlepšom e-shope vo svojej kategórie!!
 • hormonálna antikoncepcia– existuje v rôznych formách (náplaste, tabletky, injekcie, podkožný implantát, …) a najrozšírenejšie sú práve tabletky. Ak ich používate správne, sú veľmi efektívne, dokonca až na 99,9%,
 • postkoitálna antikoncepcia– využíva sa len vo výnimočných prípadoch, keďže ide o invazívnu metódu a nie vždy je výsledok 100%,
 • dlhodobá antikoncepcia– je to implantát, ktorý sa zavedie pod kožu a uvoľňuje do tela zmes hormónov, ktoré zabraňujú otehotneniu. Táto antikoncepcia môže vydržať aj niekoľko rokov. Obdobná forma je aj pichanie injekcií každé tri mesiace. Na Slovensku ju však nehľadajte, nie je totiž dostupná,
 • dlhodobá vnútromaternicová antikoncepcia– do maternice sa zavedie teliesko v tvare T. Je vyrobené z plastu, ktoré nijak nenarušuje organizmus a je celkom bezpečné. Existujú dva typy vnútromaternicového telieska- hormonálne a nehormonálne. Môžu byť bez následkov zavedené aj niekoľko rokov a po ich odstránení sa plodnosť vráti takmer okamžite,
 • sterilizácia– nezvratný proces, pri ktorom sa prerušia vajíčkovody u žien a semenníky u mužov. Vhodná je pre ľudí, ktorí si už neželajú mať deti. Sterilizácia je trvalá a účinná na takmer 100%,
 • výpočet plodných a neplodných dní– ak má žena pravidelnú menštruáciu a má zrátané, ktoré dni sú plodné a ktoré neplodné, môže to využiť vo svoj prospech. Je však veľmi nespoľahlivé dúfať, že to pomôže viac, než iné a overené antikoncepčné metódy.
 • prerušovaná súlož– veľmi kontroverzná technika. Je založená na tom, že muž vyberie svoj úd z pošvy partnerky tesne pre vyvrcholením. Treba však myslieť na to, že semeno sa vylučuje už pred ejakuláciou a techniku používať len vtedy, keď ste s partnerom spolu. Ideálne je sa jej úplne vyhnúť.

 

Sexuálne praktiky

Sex a všetko s ním spojené je taký zábavný a príjemný najmä pre jeho rozmanitosť a rôzne variácie. Na internete ste sa už určite stretli s niečím, čo vás šokovalo, avšak na druhej strane priťahovalo a vzrušovalo. Pre každého je na svete niečo, čo sa mu páči a čo aj rád robí. Od úplne nevinných a nesmelých dotykov až po techniky, ktoré sa bojíte vyhľadávať na internete, pretože neviete, čo na vás vyskočí a kto by mohol nakuknúť do vašej internetovej histórie.

Ľudská sexualita je nevyspytateľná a nepredvídateľná. Má rôzne výkyvy a úchylky. Aj keď vy nepatríte možno medzi ľudí s nezvyčajnou úchylkou, určite ste zvedavý, čo všetko sa môže ostatným páčiť a z čoho majú najväčšie potešenie.

Masturbácia

Alebo aj sebaukájanie je praktika sexuálneho uspokojenia, ktorú pozná každý na svete. Nie len pozná, ale aj praktikuje. Poznajú to už dospievajúci mladí ľudia, často krát tínedžeri, ktorí len prednedávnom začali objavovať svoju sexualitu a skúmať svoje telá.

Navodzuje príjemné pocity a vedie až k orgazmu, ktorý je už popísaný vyššie. Masturbácia [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] je vhodná pre ľudí, ktorí nemajú sexuálnych partnerov a potrebujú sa zbaviť sexuálneho napätia. Má mnohe zdravotné benefity a aj keď v minulosti bola masturbácia považovaná za zlú, dnes sa už vie, že to tak nie je.

Stigma nečistoty so sebou ťahá aj dodnes. Za nečistú ju považujú napríklad náboženstvá. Nie však všetky. Niektorým nerobí problém, napríklad v hinduizme je to súčasť života. Za hriech ju považujú v kresťanstve a správni kresťania by teda nemali masturbovať. Zo psychologického a sociologického hľadiska nie je na masturbácií nič zlé a existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mali masturbovať pravidelne a bez pocitu hanby aj vy:

 

 • Zlepšenie nálady
 • Lepší sexuálny život s partnerom/ partnerkou
 • Lepší spánok
 • Pomoc pri liečbe prechladnutia
 • Dlhšia výdrž pri sexe
 • Zníženie rizika erektilnej dysfunkcie
 • Prevencia rakoviny prostaty
 • Zlepšuje zdravie srdca
 • Uvoľňuje stres
 • Pomáha pri relaxácií

Ak ste doteraz váhali, prečo si dopriať chvíľku sám pre seba alebo ste sa báli, že to, čo robíte je nečisté a zlé, nemáte dôvod. Patrí to k životu a nesie so sebou mnoho pozitív. Samozrejme, existujú aj negatíva, ale je ich veľmi málo a s mierou by vám to nemalo prerásť cez hlavu. Medzi jedno z rizík patrí napríklad závislosť na masturbácií. Nastáva, keď radšej zostanete doma masturbovať, než ísť von s priateľmi, rodinou, do školy alebo do práce.

U ženy

Anatómia muža a ženy je odlišná, najmä pri pohlavných orgánoch. Aj to je dôvod, prečo sa uspokojovanie u oboch pohlaví líši.

Pri nežnom pohlaví je dôležité, aby sa žena veľmi dobre poznala a vedela, čo sa jej páči a čo nie. Najprv musí preskúmať samú seba, kým môže masturbáciu považovať za dokončenú. Mnohým ženám pomáha predohra. Na začiatok sa dotýka sama seba na prsiach, bruchu, stehnách a nakoniec aj medzi nohami. Kľúčová je stimulácia klitorisu, keďže väčšina žien dosiahne orgazmus jedine takto. Musí nájsť správny tlak, rýchlosť a smer stimulácie. Pre iné ženy zase platí stimulácia vagíny prstami, alebo sexuálnou pomôckou. Existujú rôzne tvary, veľkosti a aj funkcie. Od obyčajných umelých a silikónových penisov až po premyslené a multifunkčné sexuálne pomôcky prispôsobené pre maximálne potešenie aj tej najnáročnejšej ženy.

U muža

Dalo by sa povedať, že technika n dosiahnutie vrcholu pri mužskej masturbácií je jednoduchšie. Neplatí to však u každého a aj spôsob sa u každého líši. Niekto to má rád jemne a pomaly, iný zase tvrdo a rýchlo. Ide však o stimuláciu penisu rukou. Pre mužov je veľmi dôležitá vizuálna stimulácia, preto pri masturbácií uprednostňujú sledovanie porna. Tiež treba venovať pozornosť tomu, aké tempo a tlak zvoliť, aby bol výsledok čo najlepší a najpríjemnejší. Pomôcť môže aj stimulácia semenníkov, nakoľko sú veľmi citlivé a sú skvelou erotogénnou zónou.

Pri masturbácii dosť pomáha aj predkožka. Vďaka nej sa penis toľko netrie a potešenie sa násobí. Podstatná je aj lubrikácia. Postačia sliny alebo lubrikačný gél.

Vaginálny sex je základná forma

Vaginálny sex je najklasickejšou a najrozšírenejšou formou sexu medzi mnohými ľuďmi. Je veľmi jednoduchý a prirodzený. Pre obe pohlavia je príjemný a intuitívny. Pre to, aby si ho pár užil, stačí málo vecí. Pri vaginálnom sexe sa penis vkladá do vagíny partnerky, čím vzniká penetrácia navodzujúca príjemné pocity.

Ak je žena ešte panna, môže byť aj vaginálny sex zo začiatku nepríjemný a aj bolestivý. Môže za to panenská blana, ktorá sa pri sexuálnom styku spravidla pretrhne. Má to za následok bolesť partnerky a aj krvácanie. Po počiatočných problémoch sa však potešenie pri správne vykonávanom styku zvyšuje aj pre ženu. Dôležité je, aby sa žena cítila príjemne a aby bola dobre pripravená. Penis partnera nesmie do vagíny vniknúť bez prípravy.

Dobrým začiatkom je predohra, kedy sa stimulujú erotogénne zóny partnerky a na začiatok je ideálne pripraviť pošvu použitím prstov. Začnite jedným a postupne zvyšujte tempo a môžete pridať aj ďalšie prsty. Záleží aj od veľkosti penisu.

Aby sa pôžitok zo sexu maximálne navýšil, je dôležitá vlhkosť. Ženy majú schopnosť prirodzenej lubrikácie ak sú vzrušené. Pomocníka predstavujú sliny alebo lubrikačný gél. Bez toho by mohol byť celý styk nepríjemným pre oboch, nie len pre ženu.

Vaginálny sex je považovaný za celkom bezpečný, ak ho nepraktizujete s neznámymi osobami bez ochrany. Nebezpečenstvo však hrozí, ak sa rozhodnete kombinovať vaginálny sex s análnym. V konečníku sa nachádzajú baktérie, ktoré by sa do vagíny nemali dostať za žiadnych okolností. Ak už veľmi chcete „vymieňať otvory“, dbajte o úplnú čistotu a správnu hygienu. Môžete zabrániť nepríjemným infekciám.

Orálny sex

Pri takomto sexe nehrozí, že by mohla žena otehotnieť. Ak to osoba vie správne, vie tým partnerovi alebo partnerke spôsobiť ohromnú rozkoš. Orálny sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] funguje ako samostatná aktivita, ale aj úžasná a funkčná predohra. Je to vec, ktorú nevie vykonať každý a dá sa povedať, že sa aj mnohým nepáči a vyhýbajú sa jej čo najviac to ide. Netreba sa však báť a pri správnej atmosfére a hygiene môžu príjemné chvíle zažiť obaja, nie len ten, čo orálny sex dostáva.

orálny sexAko teda naň? Na prvom mieste je samozrejme správna hygiena. Nikomu by sa nepáčilo, ak by mal prísť do kontaktu s niečím, čo nie je úplne čisté, berúc ohľad na to, že pohlavné orgány sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti s vylučovacími orgánmi. Keď viete, k čomu sa schyľuje a nie ste si istý s vaším stavom „tam dole“, krátka zastávka v kúpeľni môže byť veľmi užitočná. Okrem hygieny si niekto dá záležať aj na ochlpení. Je len na vašom partnerovi a vás, čo preferujete.

Vyfajčiť niekomu aj to je výraz, ktorým sa v hovorovej reči označuje orálny sex. Je to spôsob kedy sa k stimulácii genitálií používajú ústa.

Niektorí ľudia majú radi orálny sex iní zase nie. Niektorí ľudia radi robia orálny sex, ale nemajú radi keď to niekto robí im, a niektorí zase sú radi keď im niekto orálny sex robí, ale oni ho neradi robia. To všetko je úplne v poriadku a záleží len na vás, aby ste sa rozhodli čo vám vyhovuje.

Aby bol váš sexuálny život čo najlepší, je dôležité aby ste hovorili o tom, aké druhy sexu vám vyhovujú a aké nie. Rovnako ako aj v prípade análneho sexu je dôležité aby ste vedeli, čo považujete za dobré a čo nie.  Z orálneho sexu nemôžete otehotnieť, ale nechránený orálny sex so sebou prináša hrozbu pohlavných chorôb. Aj keď tu je menšia pravdepodobnosť ako pri vaginálnom alebo análnom sexe, bezpečnost je vždy lepšia. Preto je dobré pri orálnom sexe používať kondóm.

Keď poskytuje orálny sex muž, je dôležité, aby sledoval reakciu partnerky. Nie je to len o pohybovaní jazykom hore-dolu. Chce to trošku viac snahy a mnoho skúšania. Do celého aktu treba okrem jazyku zapojiť aj pery a prsty, ktorými si ľahko pomôže. Treba byť zo začiatku veľmi jemný, pretože ženské pohlavné orgány bývajú veľmi citlivé na väčší tlak a sanie. Diskusia s partnerkou padne k veľkému úžitku.

Keď poskytuje orálny sex žena, je to  o niečo jednoduchšie. Je mnoho techník, ktorými môže pána potešiť, ale aj tá najjednoduchšia robí zázraky. Niekedy stačí pohybovať hlavou dopredu a dozadu. Môžu sa použiť aj ruky, môže sa vťahovať penis hlbšie do úst, používať viac slín a noho ďalšieho. Ženy si musia dať náramný pozor na dávivý reflex, ktorý môže pri väčšom penise nepríjemne prekvapiť. Ak ho dokážete dostatočne potlačiť, môžete skúsiť aj techniku „deepthroat“, v preklade „hlboké hrdlo“, kedy si žena vloží mužov penis do úst až po koreň. Pánom sa to nesmierne páči, avšak je veľmi zložité zaistiť, aby nenastúpil spomínaný dávivý reflex.

Análny sex

Análny sex znamená vniknutie penisu do análneho otvoru. Mnohí ľudia si análny sex užívajú a veľa ľudom sa tento druh sexu zase nepáči. Či je to tak, alebo onak – je to v poriadku. Ak sa vám nepáči alebo ho nechcete ani len skúsiť, nenechajte nikoho aby vás doňho tlačil. Sex by mal byť pre vás niečím, čo vám prináša dobrý pocit, a má byť bezpečný a pohodlný pre vás oboch.

análny sex

Análny sex vám môže ublížiť ak nepoužívate lubrikant a nie ste dostatočne uvoľnený. Análny otvor prirodzene nevytvára mazivá ako je to v prípade pošvy, preto je dôležité aby ste použili lubrikačný gel, ktorý aj chráni kondóm pred pretrhnutím. Nepoužívajte nič čo obsahuje olej, vazelínu, krém alebo detský olej, ktorý môže poškodiť kondóm. Bezpečné lubrikanty si môžete zakúpiť v drogérii alebo obchode s potravinami.

Hlavne počúvajte svoje telo. Ak vám spôsobuje bolesť, prestaňte s ním a informujte o tom svojho partnera. Pohlavný styk ktorý je pre vás bolestivý a nepríjemný by nemal pokračovať a váš partner by vás mal rešpektovať.

Z análneho sexu nemôžete otehotnieť, ale je tu veľká šanca nakazením sa pohlavnou chorobou, vrátane HIV. Preto je dôležité používať kondomy a lubrikanty počas análneho sexu, aby ste znížili riziko prenosu pohlavných chorôb.

Análny sex je dosť kontroverzná téma, o ktorej sa mnohé páry ani nerozprávajú. Častejšie však snahy o vyskúšanie análneho sexu vychádzajú z mužskej strany. Ženy sa mu vo väčšine snažia vyhýbať, pretože majú pocit, že pôžitok z neho môžu mať len páni. Je to však mylná myšlienka a análny sex si môžu užiť ako muži, tak aj ženy. Stačí, ak sa vykoná správne.

Ako teda na správny análny sex? Treba sa riadiť jednoduchými krokmi, ktoré vám zaistia maximálny pôžitok:

 • Uistiť sa, že ho chcete obaja– vo vzťahu nie je nič dôležitejšie ako vzájomná dôvera a komunikácia. Pred tým, ako sa do análneho sexu vrhnete, uistite sa, že ho naozaj chcete obaja a nie len polovica z vás. Keď ste uistení, že ste obaja pripravený psychicky, môžete sa pripravovať fyzicky.
 • Správna hygiena– zhodneme sa na tom, že z konečníka nevychádzajú priamo pekné veci. Keď vás to neodradilo, mali by ste myslieť na to, ako tie nepekné veci nedostať do spoločného milostného života. Odporúčané nie je jesť pred stykom štipľavé jedlá a pár hodín pred sexom vlastne nejesť nič, aby sa predišlo nepríjemným prekvapeniam. Návšteva sprchy by mala byť samozrejmá a veľmi vhodným pomocníkom vie byť aj klystír, ktorý sa zbaví všetkých vnútorných nečistôt.
 •  Veľa (veľa) a ešte viacej lubrikantu– konečník a análny otvor nie sú prispôsobené na to, aby šlo niečo dnu. Ak ho chcete skúsiť, mali by ste myslieť na to, aby nedošlo k žiadnemu zraneniu. Vďaka lubrikantu všetko pôjde hladko a lepšie. Ideálne sú lubrikačné gély na báze silikónu, pretože nevyschýnajú tak rýchlo a nemusíte ich tak často dopĺňať.
 • Pomalá príprava je kľúč– po splnení všetkých predchádzajúcich bodov ešte nie je konečník pripravený na penetráciu. Treba ho najprv pripraviť pomalým natiahnutím, ktoré by nemalo byť bolestivé. Začať môžete prstom, pokojne aj malíčkom a po odsúhlasení môžete pridávať ďalšie prsty. Ak sa na to necítite, príprava môže pokojne trvať aj niekoľko dní, aby sa konečník prispôsobil. Pomôcť môžu aj sexuálne pomôcky, napríklad malé análne kolíky. Až potom sa môže do  análneho otvoru vložiť penis a začať s análnym sexom. Zo začiatku treba byť samozrejme stále opatrný a len mierne zvyšovať tempo a intenzitu.

Keď dodržíte správny postup, análny sex môže byť rovnako príjemný ako vaginálny. Ak prípravu podceníte, môže dôjsť k nepekným zraneniam. Preto treba byť trpezlivý a chápavý.

Ďalšie sexuálne praktiky a smery


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Obyčajným „vanilkovým“ sexom sa to nekončí. Možností je nekonečno a neverili by ste, čo všetko ľudia pre svoje uspokojenie neurobia. Ak sa bojíte vyhľadávať na internete nasledujúce praktiky, nebojte sa. Tu sa dozviete všetko, čo by ste o tom potrebovali, rozšírite svoje obzory a kto vie, možno aj nájdete inšpiráciu v nekonečným temnotách ľudskej sexuality.

BDSM

BDSM je skratka pre Bondage and Discipline, Domination and Submission, Sadism and Masochism. Ak neviete po anglicky, v preklade to znamená Zväzovanie a disciplína, dominancia a submisivita, sadizmus a masochizmus. Je to jednotný názov pre veľký súbor sexuálnych praktík. Predstavuje napríklad hranie rolí, kde sa ľudia hrajú na niečo, čo nie sú. Používajú sa všemožné pomôcky od masiek, bičíkov, pút, reťazí, obojkov až po vibrátory. Často je súčasťou aj bolesť. Privodzujú si ju však dobrovoľne a je súčasťou ich sexuálneho uspokojenia. Používa sa škrtenie, búchanie po zadku, niekedy dokonca aj facky a rôzne svorky. Obľúbené je aj kožené a latexové oblečenie.

BDSM praktiky by mali byť na báze dobrovoľnosti a aj keď niekomu to môže prísť nepochopiteľné, ľudia si to užívajú. Na začiatku by si mal ale pár dohodnúť „bezpečnostné slovo“, kedy to už nezvládajú a chceli by skončiť. Malo by to byť slovo, ktoré je počas aktu nezvyčajné, napríklad „banán“.

Fetiš

Fetiš je fixácia na určitý objekt, ktorý nám môže spôsobovať sexuálne vzrušenie. Ten objekt môže byť kus oblečenia, časť tela alebo akákoľvek iná vec. Veľmi známy je fetiš na nohy, kedy jedinca vzrušuje pohľad na odhalené chodidlá alebo chodidlá v erotickom kuse oblečenia. Fetiš môže byť zameraný aj na dámske podpätky a iné veci, ktoré neevokujú priamy sexuálny podtón, ale ľudia ho tam dokážu nájsť.

Japonské okuliare alebo irrumatio

Je to forma orálneho sexu, kedy muž vsúva svoj penis do partnerkiných alebo partnerových úst násilím alebo agresívne podľa svojej chuti.

Samozrejme agresívne sa to vykonávalo v minulosti, aktuálne sa to stáva bežnou  praktikou. Treba to však mať odkomunikované so svojou partnerkou. Partnerka zväčša leží ale môže aj kvočať, pointa v tom že nevykonáva pohyb, všetko reguluje partner.

Dvojitá penetrácia

Sexuálna praktika, pri ktorej sa v žene kombinuje vaginálna a aj análna penetrácia naraz. Nemusia to byť zrovna dvaja páni, ktorí vnikajú do tej istej partnerky naraz. Dojitá penetrácia môže byť performovaná aj ženou pomocou prstov alebo sexuálnych pomôcok.

Trojka

Sen mnohých mužov je ísť do trojky s dvoma ženami. Ako už názov vypovedá, na trojku je treba troch ľudí. Je jedno, či ide o kombináciu dvoch mužov a jednej ženy, jedného muža a dvoch ženy alebo troch mužov a tri ženy. Poznáte frázu „do tretice všetko dobré“? Nuž, niekto to berie doslovne a rád si to odnáša aj do intímnej sféry.

Skupinový sex alebo grupen sex

Nikdy nemáte dosť a heslo „radšej viac ako menej“ beriete doslovne? V tom prípade vám trojka zrejme stačiť nebude a ideálny pre vás bude skupinový sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“], ktorého sa naraz zúčastňuje viac osôb. Je úplne jedno koľko a akého sú pohlavia, hlavne, ak sa naplní podstata- aby sa mal každý dobre a boli ukojené jeho sexuálne chúťky.

V súvislosti so skupinovým sexom by sa mala spomenúť aj swingers párty. Nie je to však tá istá vec a nemala by sa pliesť! Swingers párty je určená hlavne pre páry, ktoré by chceli vniesť do svojho sexuálneho života trochu vzrušenia a nabúrať zachodený stereotyp. Má svoje pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať a v prípade, ak na sex nemáte chuť, nemusíte ho vôbec mať.

Gangbang

Praktika, kedy sa opäť stretne viacero ľudí za účelom sexuálneho styku. Na rozdiel od skupinového sexu alebo swingers párty je v centre pozornosti len jedna osoba, na ktorej sa rôzne sexuálne praktiky vykonávajú. Najčastejšie ide o jednu ženu a viacero mužov. Je aj „obrátený gangbang“, v ktorom je len jeden muž a viacero žien. Počet nie je určený presne, ale minimum sú štyria ľudia a strop v podstate neexistuje.

Na jednej osobe v strede sa ostatní členovia gangbangu ukájajú rôznymi spôsobmi (vaginálny, análny, orálny sex, dvojitá alebo až trojitá penetrácia). Často je to nastavené tak, aby vyzeralo, že ide o nedobrovoľný akt z pohľade osoby v centre diania, hovorí sa aj o znásilnení.

Sexuálne polohy

Sex ako taký má mnohé podoby a ľudia boli zvlásť kreatívni pri vymýšľaní sexuálnych polôh. Existuje ich obrovské množstvo a pri každej je nejaká iná výhoda. Niektoré sú lepšie pre pánov, iné zase pre dámy. Existujú sexuálne polohy, ktoré sú rovnako dobré pre obe pohlavia. Niektoré sú jednoduché a iné zase predstavujú vážne riziko pre vaše fyzické zdravie. Ktoré sú základné a ktoré sú najobľúbenejšie?

Misionárska poloha

Najčastejšia sexuálna poloha. Jednoduchá a pre oboch partnerov príjemná, výnimkou však je ak má partner viac kilogramov. Žena leží na chrbte, muž je nad ňou a tak dochádza k penetrácií. Žena môže obmotať svoje nohy okolo mužových bokov, pomôcť s prirážaním alebo s rukami prechádzať po jeho chrbte. Pre ženu je táto poloha veľmi jednoduchá, pretože pri nej nevykladá takmer žiadnu energiu. Muž sa pri nej určite trošku zapotí, keďže sa od neho vyžaduje všetká iniciatíva.

Poloha zo zadu

Túto polohu majú radi muži, pretože nie je až tak fyzicky náročná, ale penis sa dostane hlbšie do vagíny a môžu si plne určovať tempo. Žena je na všetkých štyroch, muž je za ňou a rukami môže držať ženy za boky, prsia alebo jej môže masírovať klitoris. Komu to nie je nepríjemné, môže partnerku ťahať aj za vlasy a plieskať po zadku.

Najlepšie sexuálne polohy

Je ťažké vyhovieť každému a každý jedinec má svojho vyvoleného obľúbenca medzi sexuálnymi polohami. Existujú však polohy, ktoré sú obľúbenejšie než ostatné. Nasledujúci zoznam polôh nie je zoradený podľa obľúbenosti, len ukazuje, ktoré medzi najobľúbenejšie patria:

 1. Motýl– jedná sa o upravenú formu misionára. Žena leží na chrbte na niečom vyššie položenom (napríklad stôl), muž stojí oproti nej, vyloží si jej nohy na plecia a dochádza ku styku.
 2. Lyžičky– pár leží na boku, žena je vpredu a muž je k nej pritúlený hruďou. Poloha je veľmi pohodlná a nevyžaduje veľkú fyzickú aktivitu.
 3. 69– poloha, pri ktorej nedochádza ku sexu vaginálnemu ani análnemu, ale k orálnemu. Číslo 69 sa stalo kultovým a nenájde sa veľa ľudí, ktorí sa po jeho vyslovení aspoň v duchu nepousmejú. V skratke ide o to, že pár si navzájom dáva orálny sex. Často muž leží na chrbte a žena je na ňom, len obrátená o 180 stupňov ako muž.
 4. Kovbojka– presný opak misionárskej polohy, ktorú obľubujú najmä muži. Všetká práca je totiž na ženách. Muž leží na chrbte a žena je nad mužom. Sama si určuje tempo a uhol, takže má veľkú možnosť skúšať a experimentovať. Muž má pritom prvotriedny výhľad.
 5. Obrátená kovbojka– je to presne to, ako to znie- poloha kovbojka, len žena nie je obrátená mužovi čelom, ale chrbtom.
 6. Zozadu– tieto dve polohy už predstavovať netreba, popísané sú už vyššie
 7. Misionár

Ak máte problém s prostatou

prostalex

 • 12,99€/balenie
 • 60 tabliet
  ☑️-Podpora zdravia prostaty
  ☑️-Normálne funkcia močových ciest
  ☑️-Ochrana mechúra
 • 📢+Zľava 30%
  (Pôvodná cena 18,49 eur)

 • 24€.9/balenie
 • 60 kapsúl
  ☑️-normalizovanie funkcie prostaty
  ☑️-optimálna podpora močového ústrojenstva
  ☑️-podporuje rast vlasov
 • 📢+Zľava 5%
  (Vložte kupón DOG5 do poznámky pri nákupe)
prostalex

 • 38€/dve balenia
 • Eregma Max 120 + Maca 100 tabletiek
  ☑️-podpora močového ústrojenstva a prostaty
  ☑️-zvýšenie libida
  ☑️-sexuálna výkonnosť
 • 📢+Ušetríte 12 eur
  (Bežná cena produktov je spolu 51,2 eur.)

Sexuálne orientácie

Nie všetko je len čierne a biele. Existujú variácie všemožných farebných kombinácií a nie je prekvapením, že sú aj bezfarebné varianty. Sexuálna orientácia je rôznorodá a časy, kedy boli jej odchýlky považované za chorobu, sú dávno zažehnané. Stále sa však nájdu ľudia plní predsudkov, ktorí nedokážu pochopiť rozličnosť a nevedia sa zmieriť s tým, že „existujú aj iné farby“.

Aj napriek tomu existujú orientácie, pod ktoré (hypoteticky) spadá každý jedinec:

 • heterosexuálna orientácia– najrozšírenejšia zo všetkých orientácií, kedy je k sebe priťahované opačné pohlavie, teda muž a žena. Ich primárnou funkciou je rozmnožovanie a tvorba ďalšej generácie. Dnes to nie je ich jediná úloha a do popredia vstupuje romantika a spoločný život s človekom, s ktorým chceme stráviť zvyšok života,
 • homosexuálna orientácia– má ju len malé percento populácie a jedinec je priťahovaný rovnakým pohlavím. Muž k mužovi a žena k žene. Dlhé roky boli považovaný homosexuálni ľudia za chorých, vďaka medicíne a vede však vieme, že je to predispozícia zakorenená hlboko v ich DNA a nedá sa liečiť, pretože to v prvom rade nie je choroba,
 • bisexuálna orientácia– osoba je sexuálne priťahovaná oboma pohlaviami, ako mužami, tak aj ženami. Môže s nimi mať čisto intímni vzťah, ale aj romantický,
 • asexualita– stav, kedy človek necíti potrebu sexuálneho uspokojenia. Stále sa vedú diskusie o tom, či je to skutočná orientácia alebo nedostatok libida. Aj keď nepotrebujú sexuálny stimul, stále môžu mať záujem o romantický vzťah.

Kamasútra

Keď sa povie Kamasútra, každý si automaticky vybaví indickú knihu plnú sexuálnych polôh, čo nie je tak ďaleko od pravdy. Autorom je indický filozof  Mallanaga Vatsjajana, ktorý žil 4. a 6. storočím nášho letopočtu. Vo svojej knihe popisuje ľudskú sexualitu a rôzne sexuálne polohy, ale aj ako sa starať o domácnosť. Dá sa teda povedať, že Kamasútra [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] je naozaj zaujímavá kniha s veľkým záberom a dnes je stále zdrojom inšpirácie pre mnohé páry.

Tantra

Alebo tantrický sex je praktika stará niekoľko tisícročí. Je založená na praktizovaní veľmi pomalého a dlhého sexu, ktorý by mal vyústiť do ohromných a dychberúcich orgazmov. Za skúšku určite stojí, keď hľadáte niečo nové a vzrušujúce, čím oživíte svoj intímny život.  Partneri majú možnosť viac sa preskúmať a trochu spomaliť v dnešnom uponáhľanom svete a užiť si chvíle strávené spolu.

Dôležité pri tantrickom sex je neponáhľať sa a nemyslieť na to, ako dosiahnete vrchol. Venujte sa jeden druhému a orgazmus príde aj sám, ani neviete ako. V skutočnosti sa ho snažte čo najviac oddialiť.

Pozrieť viac o Tantre

Libido

Libido určuje sexuálnu chuť a od toho sa vyvíja aj náš sexuálny život. Je to súhrn na seba nadväzujúcich sexuálnych vrodených reflexov ovplyvnených hormonálnou činnosťou. Vďaka nemu u nás vzniká chuť na párenie a udržanie druhu. Keď má človek nízke libido [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“], stráca chuť na sex . Je to však riešiteľný problém, ktorý môžete vyhodiť zo svojich životov pomocou zmeny životného štýlu, liekmi alebo výživovými doplnkami.

Rozcestník

V tomto článku sme spomenuli naozaj veľa rôznych oblastí, smerov či praktík, ktoré sa ďalej rozvíjajú a o mnohých z nich sme napísali články, ktoré vám vedia napomôcť k riešeniu problémov.

[wpvkp_columns structure=“50|50″][wpvkp_col position=“a“]
Libido u žien aj mužov
Slabá erekcia už nie je problém
Menopauza a ako s ňou zatočiť
Predčasná ejakulácia
Kámasútra - všetky polohy
[/wpvkp_col] [wpvkp_col position=“b“]
Erotické pomôcky
Kondómy - najlepšie na trhu
Orgazmus - dosahujte ho s ľahkosťou
Tabletky na erekciu
Bod G - vieme, kde hľadať
[/wpvkp_col][/wpvkp_columns]

Záverom

Sex je naozaj iba ťažko vyčerpatelná téma, ktorá je síce čiastočne tabu – je však neoddeliteľnou súčasťou našich životov, ktoré by sexu boli veľmi prázdne. Sex vo vzťahu, ktorý je naplnený láskou, je absolútnou súčasťou tohto zväzku.

Avšak aj pri sexe treba dodržiavať isté pravidlá, predsa len nie sme už zvieratá a isté hranice existujú. Na druhej strane si tieto hranice vo veľkej miere určujú partneri a pokiaľ im tá či oná činnosť nie je nepríjemná a priam naopak, všetko je spravidla dovolené.

Dbajte však vždy na bezpečnosť a hygienické návyky, ktoré vám môžu ušetriť naozaj množstvo zbytočných problémov. Pevne veríme, že sa nám podarilo vám načrtnúť túto problematiku dostatočne a zároveň možno rozšíriť obzory.

Záverom iba – užívajte si plnohodnotne a bezpečne váš sexuálny život a pokiaľ trpíte nejakou dysfunkciou ktorá vám v tom bráni, nebojte sa ju riešiť.

Predsa len život bez sexu stráca svoje čaro.

4.3/5 - (19 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+