rast penisu

Rast penisu – pozrite si jednotlivé fázy

Od narodenia až po dospelosť

Rast penisu patrí k dospievanie každého mladého chlapca. Všetko sa to začína už v období tehotenstva matky. Ako sa všetko ďalej vyvíja, kedy penis prestáva rasť a či sa dá jeho rast ovplyvniť sa dočítate v nasledujúcom článku.

Vývoj a rast penisu počas života

Ľudia sa rodia malí a postupne rastú do veľkosti, ktorá im je geneticky predurčená. Niekto rastie rýchlejšie, niekto narastie viac, iný menej. Stupne vývoja a rastu však máme spoločné a nejak zvlášť sa neodlišujú. Aby sme pochopili, ako rastie mužský pohlavný úd, pozrieme sa na to, ako sa s vekom vyvíja.

  1. Pred narodením- keď sa pri plode pomocou genetiky rozhodne, či bude plod mužského alebo ženského pohlavia, začne sa diať zložitý proces tvorby nového človeka so všetkým, čo k tomu treba. U budúcich mužov patrí k formovaní aj penis. Na predstavu, v dvanástom týždni sa formuje predkožka. V prenatálnom štádiu sa formujú všetky podstatné súčasti penisu a genitálií, aby boli anatomicky v poriadku.
  2. Obdobie detstva- v tomto období (do veku približne 11-13 rokov) sa toho moc nedeje a veľkosť genitálií sa veľmi nemení oproti predchádzajúcim rokom. Všetko sa to ale mení v období puberty.
  3. Obdobie pred adolescenciou- vo veku 11-13 rokov je obdobie pred pubertou, kedy sa telá chlapcov pripravujú na prichádzajúce zmeny. Začína sa zväčšovať miešok a aj textúra kože na ňom. Postupne má na telo väčší vplyv aj hormón testosterón. Viac sa prejavujú svaly a koža na miešku sa postupne stenčuje.
  4. Obdobie puberty– počas nej sa začínajú prejavovať sekundárne sexuálne znaky. Vplyvom testosterónu a ostatných hormónov sa začína meniť aj pohlavný úd. Štandardne sa to prejavuje u chlapcov od 13. roku života. Penis sa začína zväčšovať  a rastie približne ďalších šesť rokov.  To znamená, že prestane rásť asi v 18- roku života. Koža v oblasti semenníkov sa začína výrazne stmavovať. Zväčšuje sa ako dĺžka, tak aj šírka. Existujú aj výnimky, samozrejme, ale takto to prebieha vo väčšine prípadov.

Priemerná dĺžka penisu zdravého muža je 13 centimetrov. 

Môže môj penis ešte narásť?

rast penisu

Ak ste si prečítali približnú časovú os vývoja vášho pohlavného údu, mali by ste mať aspoň ako-takú predstavu, ako na tom ste. Ak si 15-ročný chlapec strachujúci sa o veľkosť toho, čo máš v nohaviciach, nie je sa čoho báť. Si len na začiatku a máš ešte dosť času na to, aby tvoj penis ešte “dorástol”.

Ak ste už dospelý muž, ktorý dal puberte dávno zbohom, a stále vás zaujíma, či váš penis môže ešte narásť, máme pre vás odpoveď: NIE. Aspoň nie prirodzenou cestou. Tak, ako už nebudete vyšší, nebudete mať väčšie číslo nôh a nenarastie vám ďalších 12 zubov, niektoré atribúty nezmeníme.

Pokiaľ vám začne v štyridsiatke zázračne rásť penis, mali by ste navštíviť lekára. Určite to nie je “druhá puberta” ani žiaden zázrak prírody. Mohlo by ísť o nádor. To je však extrémny prípad a dúfame, že sa nikomu z vás nič podobné nestane.

Aby ešte narástol

Možno ale chcete svoj penis “postrčiť” k niekoľkým centimetrom navyše. To už možné je a dá sa to spraviť. Spôsobov je hneď niekoľko:

Tabletky/ maste/ krémy

Pomyslenie, že váš penis narastie len vďaka niečomu, čo kúpite v lekárni a budete užívať dvakrát denne je lákavé. Na trhu, aj tom slovenskom, existuje niekoľko výživových doplnkov, ktoré zaručujú zväčšenie penisu do dĺžky, ale aj hrúbky. Radia sa k nim aj mnohé mastičky a krémiky.

Je otázne, či naozaj fungujú. Je možné, že po užívaní niektorých prípravkov skutočne penis o niečo narástol. Nejde však o nejakú extrému zmenu, väčšinou to nie je ani jeden centimeter. Výsledkom týchto procedúr je väčšinou  sklamanie a prádzna peňaženka.  Podobné produkty totiž nestoja päť eur.

Mimoriadny pozor si dávajte na podvodné produkty, ktoré sľubujú nemožné. 

Nie len, že nefungujú a sú neuveriteľne drahé, pochádzajú z pochybných zdrojov a môžu byť veľmi nebezpečné pre vaše zdravie. Príkladom je Titan Gel, s ktorým by váš penis mal narásť aj o 6 neuveriteľných centimetrov. Vzhľadom na to, čo sme písali vyššie, už viete, že je to nemožné. Ak máte pocit, že váš penis by mohol byť aj väčší, nepodliehajte snahe podvodníkov na vás zarobiť. V stávke je aj vaše zdravie, ktoré máte iba jedno. Nenechajte si ho vziať pochybnými produktami pre rast penisu. 

Vákuové pumpy

vákuovými pumpami sme sa na našej internetovej stránke už niekoľkokrát stretli. Recenziu na jednu z nich, Phallosan, si môžete prečízať TU.

Narastie vám z používania vákuových púmp penis? Zrejme nie. Pomôžu vám ale pri liečbe poruchy erekcie a vďaka ich používaní môžete zažiť lepší sexuálny styk. Ale ak vám ide len o dočasé zväčšenie, vákuová pumpa môže istým spôsobom pomôcť. Funguje to približne rovnakým spôsobom, ako keď si na pery priložíte pohár s menším priemerom a začnete sať. Do pier vám pôjde viac krvi a na chvíľu budú väčšie.

Tak isto to funguje aj s pumpami na penis. Dočasne sa môže zdať, že narástol, ale nie je to trvalé. 

Plastická operácia

Je to istá forma podvádzania, ale dalo by sa povedať, že len vďaka nej váš penis “narastie”. Zvažovať by ste ju mali ale len vtedy, ak máte skutočne malý penis a obmedzuje vás to v (sexuálnom) živote. Inak by sa vám mohlo stať, že by ste narazili na rôzne problémy. Prvý je určite finančná stránka. Plastické operácie (ak nie sú nutné kvôli zdravotnému stavu) neprepláca zdravotná poisťovňa a môžu byť pekne drahé.

Ďalším negatívom je rizikovosť týchto operácií. Môžu nastať rôzne komplikácie, pooperačné infekcie a želaný výsledok nemusí dopadnúť tak, ako ste si ho vysnívali. Preto si plastickú operáciu poriadne premyslite, pretože ak ju raz podstúpite, jej následky sa vracajú do pôvodnej formy veľmi ťažko.

Čo negatívne vplýva na rast?

Faktorov negatívne vplývajúcich na rast vášho prirodzenia je niekoľko. Snáď jedným z najnegatívnejších je nízka hladina testosterónu, t. j. mužského hormónu, ktorý je zodpovedný za rôzne telesné zmeny muža a to nielen v sexuálnej oblasti. Okrem iného tento hormón ovplyvňuje aj vašu chuť do sexuálnych aktivít, pričom keď ho máte málo, máte aj nízke libido. Ako však hladinu vášho testosterónu nakopnúť opäť do normálu? Pravidelne cvičte a hýbte sa. To je naša prvá rada, ktorú by ste mali aplikovať za každých okolností.

Ak to myslíte s cvičením vážne a máte vyššie ciele, napríklad v kulturistike, a uvažujete nad užívaním syntetických steroidov, nemali by ste tak robiť, nakoľko sa vystavujete riziku, že vašu mužskú pýchu už väčšiu neuvidíte.

Zerex, Ejoy či Erexan?

Vaše sexuálne zdravie je rovnako dôležité ako akákoľvek iná oblasť vášho zdravia. Ak si chcete dopriať ten najkvalitnejší a najlepší sexuálny zážitok a máte slabšiu, prípadne úplne slabú erekciu alebo úplne strácate chuť na sexuálne aktivity, vyskúšajte výživové doplnky na prírodnej báze. Medzi tie najkvalitnejšie tabletky vplývajúce na zlepšenie erekcie, oddialenie ejakulácie či predĺženie pohlavného styku patria Zerex, eJoy a Erexan.

Najväčšou výhrou týchto výživových doplnkov sú mimoriadne pozitívne hodnotenia. Výrobcovia nie sú nováčikmi na trhu sexuálnych doplnkov, a preto ich výrobky spĺňajú normy najvyššej kvality, ktorá sa pretavuje aj do reálnych účinkov. Spoločným menovateľom týchto výživových doplnkov je pomoc v rámci nekvalitnej, respektíve slabšej erekcie.

V kombinácii so správnou životosprávou a kvalitným duševným zdravím budete opäť v posteli takí ako predtým. Sebavedomí, poriadne stoporení a pripravení kvalitne uspokojiť nielen svoju partnerku, ale aj seba. Zerex, Ejoy či Erexan je rozhodne dobrá voľba.

Otázky na rast penisu

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Ako podporiť rast penisu?

Túto otázku si pravdepodobne kladú mnohí muži. Rast penisu možno podporiť známymi cvičeniami, napríklad jelqing alebo Kegelove cviky, ktoré taktiež zlepšujú erekciu. K väčšiemu penisu môže pomôcť aj vákuová pumpa či extendery, avšak ich následky môžu časom pominúť. Samozrejme, na pozadí všetkého spomínaného musí byť zdravý životný štýl – cvičenie, zdravá strava, dostatok spánku, málo stresu a podobne.

Pomáha pravidelná masturbácia k rastu penisu?

Možno bude pre vás táto informácia novinkou, ale masturbácia praktizovaná pravidelne nemá nijaký podstatný vplyv na veľkosť mužského penisu. Samozrejme, pomôcť môže v zlepšení erekcie a taktiež môže predĺžiť váš pohlavný styk. Ide o akýsi tréning na sex, vďaka ktorému je váš celkový výkon lepší.

Sú aj potraviny na rast penisu?

Ak myslíte, že existujú nejaké superpotraviny, ktoré spravia váš penis väčším, tak ste na omyle. Niektoré potraviny však prispievajú ku správnemu prekrveniu, čo vedie ku kvalitnej erekcii. Jedná sa napríklad o zeleninu ako cesnak a cibuľa, chilli alebo dokonca aj horká čokoláda.

3.5/5 - (2 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+