prostenal forte

Prostenal Forte – pomôžte svojej prostate

Účinný prostriedok so zväčšenou prostatou

Musíte obmedzovať príjem tekutín pred dlhými cestami? Trápi Vás prerušovaný spánok kvôli príliš častej potrebe močenia? Toto nie je téma, ktorú by ste sa mali ostýchať rozoberať. A rovnako to nie je neriešiteľný problém. Prostenal Forte je tu pre Vás ako riešenie!

Výrobca Prostenalu

Výživový doplnok Prostenal Forte spadá pod celosvetovo známeho výrobcu doplnkov stravy Walmark. Táto spoločnosť prichádza s voľne dostupnými prípravkami určenými na rôzne zdravotné problémy, či ož sa jedná o fyzické alebo psychické ťažkosti. Čo sa týka zdravotníckej starostlivosti, teda poľa pôsobenia firmy Walmark, tak práve táto spoločnosť sa stala najrýchlejšie rastúcou firmou vo svojom obore v strednej Európe.

Vďaka ich dlhému pôsobeniu na trhu (viac ako 25 rokov) sa netreba obávať výrobkov, ktoré vzišli spod ich rúk. Značka Walmark je zárukou kvality zároveň nálepkou overeného výrobcu. Prírodné ingrediencie prípravku Prostenal Forte sú teda určite podrobované príslušným testom a spĺňajú všetky legislatívne normy.

Charakteristika

Prostenal Forte je výživový doplnok určený pre mužov.  Svojim unikátnym rastlinným zložením pomáha udržať zdravú prostatu, preto ho môžete konzumovať aj ako prevenciu.  Podporuje močenie, konkrétne udržanie stáleho prúdu moču, a pocit riadneho vyprázdnenia sa po močení. Taktiež pomáha udržiavať správne funkcie močového ústrojenstva.

Problémom zväčšenej prostaty trpí v dnešnej dobe viac ako polovica mužov nad 50 rokov. Jej prvé príznaky sa však môžu vyskytnúť aj oveľa skôr.

Prostata je žľaza ktorá sa nachádza pred konečníkom, tesne pod močovým mechúrom (orgán uskladňujúci moč) a obopína močovú rúru. Je to žľaza mužského pohlavného systému. Zväčšenie prostaty je zapríčinené zvýšenou produkciou tzv. dihydrotestosterónu, ktorý sa tvorí vo zvýšenom množstve v prostate najmä u starších mužov a stimuluje rast buniek prostaty, čo zapríčiňuje jej celkové zväčšenie. Zväčšená prostata má potom nepriaznivé účinky na močenie.

Aké sú príznaky zväčšenej prostaty?

 • Časté nutkanie močiť, a to najmä v noci
 • Namáhavé alebo príliš zdĺhavé močenie
 • Malý alebo prerušovaný prúd moču
 • Pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra
 • Odkvapkávanie po močení

Ako riešiť tento problém?

Pri pociťovaní týchto príznakov by ste mali navštíviť svojho lekára alebo lekárnika. No pomôcť eliminovať tieto príznaky si viete aj sami. Napríklad eliminovaním korenistej a ostrej stravy, a naopak väčším príjmom zeleniny. Rovnako sa odporúča vysadiť fajčenie a pitie prisilnej kávy.  Ak si chcete dopomôcť ešte viac, prírodnou liečivou cestou, je tu pre Vás Prostenal Forte!

Ako podporovať zdravú prostatu:

 • Pravidelná návšteva Vášho lekára alebo lekárnika
 • Dodržiavanie správnej životosprávy
 • Vyvážená strava
 • Nezadržiavanie potreby močiť
 • Piť minimálne 2 litre tekutín denne
 • Nepiť priveľa kávy

Zloženie

Aktívne látky:

Prostenal Forte je zložený z jedinečnej kombinácie troch účinných liečivých látok. Je kombináciou rastlinných extraktov zo saw palmetta, pŕhľavy dvojdomej a zinku.

 • Saw palmetto (americká trpasličia palma) – napomáha k udržaniu zdravej prostaty. Saw palmetto užívali vraj už aj indiáni  a  odporúča na starostlivosť o prostatu. Pomáha dospieť k  prirodzenému močeniu a udržaniu prúdu moču.  Vytiahnutý extrakt Saw palmetty obsahuje voľné i esterifikované mastné kyseliny (napr. kyselinu palmitovú, myristovú, linolovú, olejovú, laurovú), ďalej steroly, ako napríklad beta-sitosterol. Na jeho prospešných účinkoch sa teda podieľajú ako aj mastné kyseliny, tak aj steroly obsiahnuté v extrakte.
 • Pŕhľava dvojdomá – napomáha pri udržiavaní správnej funkcie močového ústrojenstva. Je to klasická bylina, ktorú možno nájsť aj u nás doma na Slovensku. Obsahuje však účinné zdravotné látky, ako sú karotenoidy, flavonoidy a organické kyseliny. Tie  majú podobný mechanizmus účinkov v prostatickom tkanive ako aj vyššie spomínané Saw palmetto (americká trpasličia palma), a významne ho dopĺňa, a to svojim známym močopudným účinkom. Udržuje aj Vašu vitalitu a má osvedčené priaznivé účinky na pečeň, čím priamočiaro priaznivo ovplyvňuje aj krv.
 • Zinok – pomáha k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. Zinok je minerál, ktorý je veľmi dôležitý pre mužov. Svojim priaznivým účinkom na udržiavanie testosterónu v krvi má blahodarné účinky na mužskú plodnosť. Užívať by ho mali predovšetkým osoby so stálym sedavým zamestnaním, kde v prípade nárazového fyzického zaťaženia nezdravo klesá hladina testosterónu. Pohlavné mužské tkanivá prirodzene zinok obsahujú vo zvýšenom množstve a jeho pokles môže byť ráznou príčinou aj fyziologických zmien. Hladina zinku v našom organizme je ovplyvnená veľkou mierou našou výživou, požívaním alkoholu, fajčením, ba aj niektorými diétnymi opatreniami.

Zvyšné zloženie:

protihrudkujúce látky (mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý), plnidlo (hydrogénfosforečnan vápenatý), stabilizátory (karboxymetylcelulóza, hypromelose, stearát horečnatý), oxid zinočnatý, svetlicový koncentrát, odpeňovacie činidlo (polyetylénglykol), farbivá (oxid titaničitý, riboflavín, indigotín, brilantná modrá), zvlhčujúca látka (glycerín)

Atraktívna náhrada

Prostanax Prostanax
Prostanax pôsobí preventívne aj liečivo na problémy spojené s prostatou. Prečítať si o prípravku Prostanax 

Výhody Prostenal Forte:

 • Primeraná cena
 • Voľnopredajný, netreba predpis od lekára
 • Dostupný takmer v každej lekárni
 • Kvalita je zaručená dlhodobým dodávateľom surovín
 • Jedinečná forma spracovania a účinkov
 • Štatút GRAS zaručuje bezpečnosť prípravku
 • Farmaceutická kvalita (vyrobené v súlade s podmienkami správnej výrobnej praxe pre farmaceutiká)

Nevýhody Prostenal Forte:

 • Veľkosť tabletky nemusí vyhovovať každému
 • Účinky sa dostavia až po dlhodobejšom používaní

Dávkovanie

Užíva sa jedna tableta denne. Užiť by sa mala po jedle (ľubovolne po raňajkách, obede či až večeri) a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Je doporučené dlhodobé užívanie. Pozorovať pozitívne účinky môžete už po 3 až 6 týždňoch používania.  Môže sa užívať iba ako prevencia.

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme, mimo dosahu detí, pri teplote do 25 °C.

Cena a balenie

Prostenal Forte je voľnopredajný výživový doplnok, nájdete ho teda vo väčšine lekárni. Ak pri nákupe tohto výrobku chcete získať aj nejaké výhody, oplatí sa byť členom Klubu Zdravia Wallmart.  Balenia sa diferencujú v množstve mäkkých kapsúl, ktoré obsahujú:

Prostenal Forte 30 tabliet – 11, 10€ (aktuálna cena tu)

Prostenal Forte 60 tabliet – 15, 50€ (aktuálna cena tu)

Z uvedeného jasne vyplýva, že Prostenal sa oplatí kúpiť vo väčšom balení, ako pri väčšine výrobkov.

Zhodnotenie

Prostenal Forte je veľmi známi prípravok už niekoľko rokov s kvalitnými výsledkami. Výhodou je že pôsobí liečivo aj preventívne. Čiže brať ho môžete aj keď ste v rizikovom veku ale ešte problémy nemáte alebo už trpíte sprievodnými príznakmi.

Prostenal v lekárni

prostenal 1

Známe a účinné náhrady

prostalex

 • 12,99€/balenie
 • 60 tabliet
  ☑️-Podpora zdravia prostaty
  ☑️-Normálne funkcia močových ciest
  ☑️-Ochrana mechúra
 • 📢+Zľava 30%
  (Pôvodná cena 18,49 eur)

 • 24€.9/balenie
 • 60 kapsúl
  ☑️-normalizovanie funkcie prostaty
  ☑️-optimálna podpora močového ústrojenstva
  ☑️-podporuje rast vlasov
 • 📢+Zľava 5%
  (Vložte kupón DOG5 do poznámky pri nákupe)
prostalex

 • 38€/dve balenia
 • Eregma Max 120 + Maca 100 tabletiek
  ☑️-podpora močového ústrojenstva a prostaty
  ☑️-zvýšenie libida
  ☑️-sexuálna výkonnosť
 • 📢+Ušetríte 12 eur
  (Bežná cena produktov je spolu 51,2 eur.)

Otázky, ktoré vás zaujímajú

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Aké má Prostenal Forte zloženie?

Najväčšou výhodou prípravku Prostenal Forte je asi jeho prírodné zloženie. O akých rastlinách hovoríme? Ide hlavne o žihľavu dvojdomú a Saw Palmetto v kombinácii so zinkom.

Ako ho dávkovať?

Odporúčaná denná dávka predstavuje pol tablety, pričom Prostenal by sa mal užívať pravidelne a dlhodobo, keďže sa jedná o prírodný prostriedok na boj s prostatou. Neodporúča sa túto dávku zvyšovať, nakoľko sa jedná zároveň aj o maximálnu odporúčanú dennú dávku uvedenú výrobcom.

Kedy sa dostavia prvé výsledky?

Prvé citeľné a viditeľné účinky sa môžu vyskytnúť u každého v inom časovom horizonte, no priemerne sa jedná o niekoľko týždňov. Samozrejme, je potrebné Prostenal užívať na pravidelnej báze.

Sú vedľajšie účinky bežné?

Tak ako pri všetkých medicínskych výrobkoch, tak i pri doplnku stravy Prostenal Forte je istá šanca výskytu vedľajších účinkov, spomedzi ktorých sú najčastejším problémom žalúdočné a tráviace ťažkosti. Dávame do pozornosti, že nejde o pravidlo, ale o najčastejšie sa vyskytujúci sprievodný problém.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobok je dobre znášaný, v súvislosti s jeho užívaním neboli pozorované žiadne závažné vedľajšie účinky. Ojedinele sa môžu dostaviť tráviace – žalúdočné problémy. Ak zaregistrujete akýkoľvek vedľajší účinok, ktorý by mohol súvisieť s konzumáciou, informujte svojho lekára.

Liečivo sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Nesmie sa prekračovať predpísaná denná dávka.

Tento výrobok nie je vhodný pre maloletých a mal by sa uschovávať mimo dosahu ľudí. Výrobok nie je určený pre ženy.

Iné lieky a Prostenal Forte

Nie sú preukázané žiadne vedľajšie účinky pri užívaní iných liekov. Ak ale užívate alebo budete užívať iné lieky spolu s Prostenal Forte, povedzte to svojmu lekárovi lebo lekárnikovi.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

Nie je pravdepodobné, že užívanie tohto liečiva by ovplyvnilo schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.

4.3/5 - (3 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+