Prostalex

Posledná aktualizácia článku:

Zdravá prostata s výživovým doplnkom Prostalex

Obsah článku

 1. O prostate
 2. Charakteristika
 3. Zloženie
 4. Cena a balenie
 5. Hodnotenie

Čo je to prostata?

Prostata je orgán nachádzajúci sa v mužskom tele. Je to pohlavná žľaza, jeho umiestnenie je približne pod močovým mechúrom, medzi koreňom penisu a konečníkom. Je vzhruba o veľkosti a tvaru gaštanu, s hmotnosťou asi 30 g.

Funkciou prostaty je tvorba výlučkov, ktoré sú potrebné pre výživu a transport spermii. Zo semenníkov putujú spermie cez semenovody do hornej časti prostaty, kde do každého semenovodu vyúsťuje kanálik zo semenných mechúrikov. Spermie a tekutina zo semenných mechúrikov sa potom zmiešajú a spolu s výlučkami prostaty tvoria semennú tekutinu. Semenná tekutina sa vylúči počas ejakulácie do močovej trubice a odtiaľ cez penis von z tela.

Prostata a jej ochorenia sa v súčastnosti nevyskytujú len u pánov v pokročilom veku. Je čoraz bežnejšie, že problémy s prostatou pociťujú i muži pred stredným vekom. Podľa výskumov až šesťdesiat percent mužov po štyridsiatke má zväčšenú prostatu práve z neznalosti a zanedbania prevencie. Ak máte začínajúce problémy s prostatou alebo len nechcete nechať nič na náhodu a prípadným problémom v budúcnosti zabrániť, prírodný doplnok Prostalex, je pre vás správnou voľbou.

Tablety Prostalex

prostalex

Prostalex je prírodný výživový doplnok, ktorý podporuje zdravie prostaty a močových ciest. Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok, ktoré prispievajú k normálnej funkcii prostaty, močového mechúra a močových ciest. Jeho základnou a hlavnou zložkou je extrakt Serenoi plazivej alebo aj Saw Palmetto.

Účinky

Výživový doplnok Prostalex napomáha najmä k zdravému a normálnemu fungovaniu prostaty a močových ciest, hlavne vďaka svojej hlavnej zložke: extraktu zo Serenoi plazivej, no žihľava dvojdomá, má na tom taktiež svoj podiel. Ďalšia zložka Prostalexu, slivka africká, sa taktiež stará najmä o normálne fungovanie močových ciest a taktiež močového mechúra. O zdravie reprodukčného systému sa stará jeho hlavná zložka, Serenoa plazivá. Posledná zložka výživového doplnku Prostalex, Beta-sitosterol, sa takisto využíva pri problémoch s prostatou, dokáže zmierniť opuch pri zväčšenej prostate.

Alternatíva je lepšia

prostanax obal

Prostanax ako výborný doplnok na podporu zdravej prostaty a tým aj aktívneho sexuálneho života si môžete zakúpiť iba v internetovom obchode Zerex.sk

Účinok sa prejavuje postupne dlhodobým užívaním. Bojuje hlavne so slabým močovým ústrojenstvom a potláča choroby, ktoré vyplývajú z chorej prostaty.

 • Saw palmetto
 • Pŕhľava dvojdomá
 • Zinok

Prostanax je výživový doplnok od legendárnej značky Zrex, ktorá už 5 rokov bojuje so slabou erekciou.

Obsah výživového doplnku Prostalex

Jedna tabletka výživového doplnku Prostalex obsahuje:

 • 320 mg: Serenoa plazivá (Saw Palmetto, Serenoa repens, extrakt). Hlavná zložka výživového doplnku Prostahelp, prispieva k normálnemu fungovaniu prostaty, močovej sústavy a reprodukčného systému. Napomáha tiež k výžive a lepšiemu rastu vlasov.
 • 50 mg: Slivka africká (Pygeum africanum). Vďaka tejto zložke sa nemusíte viac báť o zdravie a normálne fungovanie vášho močového mechúra a dolných močových ciest.
 • 50 mg: Žihľava dvojdomá (Urtica dioica). Žihľava dvojdomá je rastlinka veľmi známa mnohými priaznivými účinkami na ľudský organizmus. Nielenže sa používa na pleť, vlasy, no taktiež napomáha k normálnemu fungovaniu cievnej sústavy, kardiovaskulárneho systému, činnosti obličiek, pomáha vylučovať vodu z organizmu. Prispieva k celkovej vitalite tela, osviežení organizmu, prirodzenej obranyschopnosti (zlepšenému imunitnému systému). Samozrejme, je jedna zložiek z Prostahelpu najmä pre jej vlastnosť, ktorou napomáha normálnemu fungovaniu prostaty.
 • 20 mg: Beta-sitosterol. Je to rastlinná látka podobná cholesterolu. Môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v krvi tým, že obmedzí množstvo cholesterolu, ktore je schopný vstúpiť do tela. Môže sa tiež naviazať na prostatu s cieľom znížiť opuch (zápal).

Prídavné látky

 • Želatína
 • Stearan horečný (protihrudkujúca látka)

Všetko zložky nachádzajúce sa vo výživovom doplnku Prostalex sú schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení Európskej únie.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne pred jedlom alebo spolu s jedlom a zapite vašim obľúbeným nealkoholickým nápojom. Môžete užívať i dlhodobo. 

Cena a balenie

Na oficiálnej stránke prostalex.sk si môžete kúpiť výživový doplnok Prostalex: za 12.99 €, pričom doprava je od 1,99 €. 1 balenie obsahuje 60 kapsúl (vydrží vám približne na 2 mesiace). Pri kúpe 2 ks výživového doplnku Prostalex, máte dopravu zadarmo.

Hodnotenie

Doplnok stravy Prostalex, je jedným z ďalších prírodných výživových doplnok, ktoré majú rastlinné zloženie. Obsahuje hlavnú ingredienciu Serenou plazivú, taktiež slivku africkú a žihľavu dvojdomú. Patrí asi do strednej cenovej kategórie. Jeho hlavnou funkciou nie je vyliečenie chorôb prostaty, ale skôr jej prevencia. 

Vedľajšie účinky

Prostalex je doplnok stravy, nenahrádza žiadny liek z lekárne, pri vážnych problémoch s prostatou sa určite poraďte s lekárom. Takisto nie je určený ako náhrada stravy. Výživový doplnok neodporúčame užívať pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu. Taktiež sa snažte neprekračovať odporúčené dávkovanie. Nie je určený pre ženy a deti. Neobsahuje lepok. Nie sú u neho zistené žiadne vedľajšie účinky. 

 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+