prostahelp

Prosta help – pravdepodobne pozitívny účinok

Zväčšená prostata? Prostahelp vám helpne.

prostahelp

Zväčšená prostata, alebo jej odborný výraz benígna hyperplázia prostaty (BHP), je chorobný stav prostaty, jej nesprávne fungovanie. Zväčšená prostata môže postihnúť každého muža v priebehu starnutia.

Čo spôsobuje zväčšenú prostatu?

Zväčšená prostata je najpravdepodobnejšie spôsobená zmenami v hormonálnej rovnováhe a rastom buniek. Tento problém je veľmi delikátny a nepríjemný, avšak je viacmenej normálnou súčasťou procesu starnutia u mužov. Dá sa jej predísť alebo zmierniť jej príznaky vhodnými výživovými doplnkami, jedným z nich je napríklad Prostahelp.

Príznaky zväčšenej prostaty:

Zväčšená prostata spôsobuje problémy s močovým ústrojenstvom, ako napríklad:

 • problém so začatím a skončením močenia
 • pocit častého nutkania na močenie
 • budenie sa v noci zo spánku kvôli nutkavému pocitu močiť
 • slabý, nepravidelný prúd moču
 • pocit, že váš močový mechúr nie je po vymočení sa úplne prázdny

V malom počte prípadov, môže zväčšená prostata spôsobiť zablokovanie močového mechúra, takže močenie je nemožné alebo veľmi ťažké. Tento problém môže spôsobiť zadržiavanie moču, čo vedie k infekciám močového mechúra, kameňom alebo poškodeniu obličiek. Avšak zväčšená prostata nespôsobuje rakovinu prostaty a nemá vplyv na schopnosť muža splodiť dieťa. Taktiež nespôsobuje problémy s erekciou.

Dá sa problém s zväčšenou prostatou minimalizovať alebo úplne odstrániť?

Zväčšenej prostate a problémom s močením, ktoré spôsobuje nemôžete úplne zabrániť. Kolujú rôzne názory a presvedčenia, že pravidelná ejakulácia pomôže zabrániť zväčšeniu prostaty. Neexistuje ale žiadny vedecký dôkaz, že ejakulácia pomáha.  Problém so zväčšenou prostatou sa avšak dá výrazne zjemniť, minimalizovať pomocou výživových doplnko v, napríklad i vďaka prírodnému výživovému doplnku, Prostahelpu.

Tablety Prosta help

Výživový doplnok Prosta Help je prírodný produkt na problémy so zväčšenou prostatou. Jedná sa o produkt s obsahom rastlinných extraktov určený pre mužov. Skladá sa hlavne z rastlinky Serenoi repens, jej hlavnej zložky. Taktiež obsahuje inulín, extrakt zo žihľavy dvojdomej, africkú slivku a zinok.

Kto je výrobca?

Výrobcom výživového doplnku na prírodnej báze Prosta help je spoločnosť EDENPharma so sídlom v Martine. Ide o firmu, ktorá už dlhé roky prináša na farmaceutický trh doplnky stravy určené na rôzne oblasti zdravia, pričom spoločnosť stavia svoju značku na prírodnom zložení. EDENPharma predstavuje overeného a kvalitného výrobcu, ktorý má významné meno v oblasti výživových doplnokov, čo je obrovským plusom pre prípravok Prosta help.

Doplnok stravy Prosta help, ktorý je založený výlučne na prírodnej báze je riadne registrovaným prípravkom a spĺňa všetky normy príslušných orgánov, ktoré sú nevyhnutné na to, aby mohol byť bezpečne predávaný na slovenskom trhu. Netreba sa báť, ide o bezpečný prírodný výživový doplnok.

prost help

Účinky

Doplnok stravy Prosta Help odporúčame užívať pri prvých problémoch so zväčšenou prostatou, ale je možné ho užívať i ako prevenciu (1 tableta denne). Jeho hlavnými benefitmi sú:

 • svojimi rezonanciami rozrušuje infekčné ložiská, ktoré sú častou príčinou chronických a zápalových ochorení prostaty
 • poskytuje ochranu prostaty a je účinný pri zmierňovaní problémov pri zväčšenej prostate, nutkaniu na močenie či poruchách močenia
 • pomáha redukovať zväčšenie prostaty a často môže pomôcť predísť chirurgickému zákroku
 • podporuje zdravý stav močového mechúra a celkovo i funkciu močového systému
 • vhodný najmä pri zväčšenej prostate, ale i jej prevencií

Obsah výživového doplnku Prosta Help

Prosta Help obsahuje aktívne látky a extrakty z:

 • 160 mg: Serenoa repens (aw palmetto, palma plazivá) je hlavná zložka výživového doplnku.
 • 140 mg: Inulín (vláknina)
 • 50 mg:  Africká slivka (pygeum africanum)
 • 50 mg:  Žihľava dvojdomá (urtica dioica)
 • 5 mg:    Zinok
Serenoa repens
Serenoa repens je rastlina, ktorá má obrovské množstvo najrôznejších využití. Liečivá sa vyrábajú z jej zrelého ovocia. Kedže je jedna z najhlavnejších zložiek produktu Prosta Help, na úvod spomeniem, že je známa ako bojovník proti zväčšenej prostate. Taktiež zvyšuje prietok moču pri vykonávaní malej potreby. Používa sa tiež na liečbu niektorých typov infekcií prostaty a taktiež je vhodná v kombinácii s inými bylinami, na liečbu rakoviny prostaty. Jej využitie sa nájde aj pri nachladnutí a jeho príznakoch ako kašel, bolesť v krku. Používa sa aj pri astme, chronickej bronchitíde, syndróme chronickej panvovej bolesti a migrény. Používajú ju aj pacienti potrebujúci utlmenie bolesti, kedže je známa aj ako sedatívum, dokonca slúži aj ako afrodiziakum, zvyšuje sexuálnu túžbu.

Inulín je vzácna vláknina, ktorá vďaka sladkastej chuti, slúži ako náhrada cukru. Inulín je oligosacharid, (resp. polysacharid), ktorý sa však v črevách správa ako rozpustná vláknina. Pre črevné baktérie je aj zdrojom energie a má probiotický účinok. Inulín priaznivo pôsobí na takmer celú tráviacu činnosť, špeciálne sa zameriava na zachovanie prirodzenej črevnej flóry. Organizmus chráni pred nádorovými a zápalovými ochoreniami, najmä pred vznikom rakoviny hrubého čreva.

Prostanax ako náhrada

prostanax obal

Prostanax ako výborný doplnok na podporu zdravej prostaty a tým aj aktívneho sexuálneho života si môžete zakúpiť iba v internetovom obchode Zerex.sk

Účinok sa prejavuje postupne dlhodobým užívaním. Bojuje hlavne so slabým močovým ústrojenstvom a potláča choroby, ktoré vyplývajú z chorej prostaty.

 • Saw palmetto
 • Pŕhľava dvojdomá
 • Zinok

Prostanax je výživový doplnok od legendárnej značky Zrex, ktorá už 5 rokov bojuje so slabou erekciou.

Africká slivka je bylinný liek, ktorý je vyrobený z kôry stromu “prunus africana”, tiež známeho ako pygeum africanum. Je to zelený strom pôvodom z vyšších nadmorských výšok strednej a južnej Afriky. Africká slivka obsahuje veľa účinných zložiek. Všetky z nich majú protizápalové účinky a zabraňujú zápalu v prostate. Extrakty z africkej slivky sa v súčasnej dobe používajú na liečbu prostatitídy, zväčšenej prostaty a rakoviny prostaty. Klinické štúdie realizované potvrdili, že africká slivka významne znižuje problémy so začatím močenia, časté močenie, bolesť pri močení a to aj pri stredne ťažkých príznakoch.

Žihľava dvojdomá je zbieraná ako liečivá rastlina veľmi širokého použitia. Rastlina má vysoký obsah vitamínu C, stimuluje krvný obeh, podporuje tvorbu červených krviniek, znižuje hladinu glukózy v krvi, má mierny močopudný účinok, priaznivo pôsobí na kvalitu vlasov.

Zinok je látka prispievajúca k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi, k správnej látkovej premene makronutrientov, prispieva k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii.

Dávkovanie

Výživový doplnok Prosta Help sa užíva v dávke 1 kapsula denne. Kapsuly sa užívajú po jedle a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Odporúčanú dávku neprekračujte.

Cena a balenie

Na stránke http://www.bio3000.sk si môžete výživový doplnok Prosta Help zadovážiť v nasledovných baleniach:

Balenie 1: 122 ks: 21.20 € (momentálne akcia): 16.95 €

Balenie 2: 244 ks: 35,80 € (momentálne v akcií): 31.90 €

 

 

Hodnotenie

Prosta Help je výživový doplnok s prírodnými extraktmi, bez vedľajších negatívnych účinkov. Obsahuje výhradne prírodné látky ako Serenou repens, žihľavu dvojdomú, zinok, africkú slivku, inulín. Jedná sa o kvalitné látky známe svojimi silnými benefitmi. Prosta Help je určený mužom, ktorý pociťujú prvé príznaky zväčšenej prostaty, ale aj mužom, ktorý im chcú preventívne zabrániť. Jedná sa o doplnok stravy približne v strednej cenovej kategórií.

Na veľa stránkach je už bohužiaľ nedostupný, ale je možné, že sa dá nájsť i priamo vo vašej lekárni.

Poznáme skúsenosti ľudí?

Žiaľ, v tomto bode musí byť odpoveď negatívna, nakoľko na internetových fórach a diskusiách nenájdete žiadne názory na doplnok stravy Prosta help. Prelistovali sme pre vás niekoľko stránok, avšak nepodarilo sa nám natrafiť na recenzie mužov, ktorí by vyskúšali prípravok Prosta help. Čo sa však týka ostatných prírodných produktov samotného výrobcu (EDENPharma), tak väčšina recenzií sa nesie v pozitívnom duchu. Predpokladáme, že Prosta help je účinným doplnkom pre problémy s prostatou, avšak nepripadá mu dostatočná sláva, aby sa mu ušli recenzie. Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní sa určite dostavia účinky, avšak nečakajte zázraky už na začiatku užívania. Ide o prírodný doplnok, a preto je potrebná jeho dlhodobejšia konzumácia.

Vedľajšie účinky

Výživový doplnok Prosta Help je určený mužom, nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ide o nehormonálny prípravok a neboli nájdené žiadne vedľajšie účinky. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Prípravok je schválený ako doplnok výživy, nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek.

Časté otázky na produkt

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Prosta help alebo Prosta help forte?

Prípravky označené nálepkou Forte sa vo väčšine prípadov líšia od tých základných kvalitnejším a bohatším zložením, čo by sa malo odraziť aj na intenzite účinkov. Čo sa však týka Prípravku Prosta help forte, nepodarilo sa nám dopátrať k tomu, či vôbec existuje. S istotou však vieme povedať, že sa nejedná o výrobok spoločnosti EDENPharma, ktorá je zodpovedná za Prosta help, o ktorom sme písali.

Ako dlho treba užívať Prosta help?

Výživové doplnky, ktoré sú založené na prírodnej báze, sú známe aj tým, že ich treba užívať dlhodobo a pravidelne. Nakoľko Prosta help je zložený z prírodných zložiek, je potrebné užívať ho po dobu niekoľkých mesiacov, aby sa dostavili požadované účinky. Nezabúdajte na pravidelné užívanie, ktoré predstavuje 1 tabletu každý deň.

Je užívanie bezpečné?

Užívanie prípravku Prosta help je určite bezpečné, nakoľko jeho zložkami sú výlučne prírodné extrakty z rastlín, zinok a vláknina inulín. Netreba sa obávať žiadnych vedľajších účinkov. Prípravok prešiel všetkými príslušnými testami a spĺňa všatky kritériá k tomu, aby bol legálne a bezpečne predávaný na území Slovenskej republiky.

Kde kúpiť Prosta Help?

Prosta help bol na našom trhu pred niekoľkými rokmi pomerne dobre rozšírený, avšak v čase písania tohto článku ho zakúpite len v niekoľkých internetových obchodoch. Z tohto dôvodu predpokladáme, že výrobca skončil s produkciou tohto doplnku a jedná sa iba o dopredaj posledných kusov.

Výrobca: EDENPHARMA

5/5 - (1 vote)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+