Prekrvenie penisu

Posledná aktualizácia článku:

Aby prišlo k dobrej erekcii

K tomu, aby si páni užili dobrý sex, musia mať najprv kvalitnú erekciu. Na to, aby došlo k erekcii, je potrebné, aby telo vykonalo niekoľko úkonov. Na prvý pohľad stačí nejaká forma stimulácia. V skutočnosti je to o niečo komplikovanejšie. V jednoduchosti sa ale musí  penis dostatočne prekrviť. 

Obsah článku

 1. Ako prichádza k prekrveniu penisu
 2. Problémy s prekrvením
 3. Potraviny na lepšie prekrvenie
 4. Keď príroda nepomôže

Ako k prekrveniu penisu prichádza

prekrvenie penisu

Krv prechádza celým naším telom. Tak sa v ňom roznáša kyslík z pľúc a môžeme fungovať tak, ako fungujeme. Platí to aj pre penis.

Aby došlo k stoporeniu, je nutná spomínana fyzická alebo psychická stimulácia. Môžný je vplyv aj oboch podnetov súčasne. To uvoľní svaly v penise a krv tam môže vyplniť komory v pohlavnom úde na to určené.

Je to vysvetlené veľmi jednoducho, ale na pochopenie, prečo je prekrvenie tak dôležité, to určite stačí. Vaše telo musí proste fungovať perfektne. Ak sa niečo pokazí alebo ak niečo nefunguje tak, ako by malo, k erekcii nedôjde alebo nebude úplná. Vtedy je nutné začať riešiť vzniknutý problém.

Problémy s prekrvením penisu

Už sme si vysvetlili, aké je prekrvenie dôležité a čo sa stane, ak k nemu nedôjde. Ak by sme zabránili prekrveniu napríklad ruky, odumrela by. Nie hneď, ale časom. Našťasie vám penis neodumrie a naodpadne ak máte problém s erekciou. Čo však tieto problémy spôsobuje?

 1. Rôzne ochorenia- na prvý pohľad sú to ochorenia, ktoré s erekciou vôbec nesúvisia. Ak si ich ale spojíte s prekrvením, je možné, že si spojitosť medzi týmito dvoma vecami nájdete. Medzi rizikové ochorenia patria napríklad: zvýšený krvý tlak, obezita, cukrovka, epilepsia, roztrúsená skleróza a mnoho ďaľších.
 2. Alkohol a drogy- niektorým mužom sa môže zdať, že po konzumácii alkoholu alebo určitých drog je ich výkon lepší a dlhšie vydržia.  Nenechajte sa oklamať.  Akékoľvek návykové látky môžu zničiť váš sexuálny život a zabrániť krvi dostať sa tam, kam má- do penisu.
 3. Fajčenie– to je kategória návykových látok sama o sebe. O negatívnych účinkoch na celý organizmus a aj vaše okolie cigariet vieme všetci svoje. Nie je to však zbytočné. Nemali by sme varovania odborníkov brať na ľahkú váhu. Fajčenie robí rôznu neplechu nie len v pľúcach, ale aj v žilách a cievach. To je spôsob, akým sa krv pohybuje po tele a ak si ich upcháme, budeme mať problém prekrviť rôzne časti tela.
 4. Nedostatok pohybu– už je to nejaký ten piatok, čo ste boli na prechádzke, na turistike alebo si zaplávať? Veľká chyba. Rozpumpujte si krv v žilách trochou pohybu a uvidíte, že ak máte problémy s erekciou, môže nastať zlepšenie. 
 5. Stres– má veľký vplyv na priechodnosť ciev. Ak máte stresujúce zamestnanie, problémy v rodine a neviete, kam skôr skočiť, prekrveniu penisu moc nepomôžete. Správnou voľbou je oddych. Niekomu pomáha aj meditácia. Vhodným riešením je však opustiť vystresovaný životný štýl a zamerať sa sám na seba. Len tak skutočne porazíte stres a spolu so stresom sa rozlúčite aj s nedostatočným prekrvením penisu.
Čomu sa teda vyhnúť
Ak túžite po silnej erekcii, dovoľte najprv svojmu organizmu fungovať tak, ako má. Dodržiavajte zdravý životný štýl. Nepite alkohol vo zvýšenej miere, neužívajte drogy, nefajčite, vyhýbajte sa mastným jedlám, sledujte si cholesterol, nestresujte a venujte pozornosť svojmu zdravotnému stavu.

Potraviny na lepšie prekrvenie

Mnoho z týchto potravín funguje ako afrodiziakum a vyvolá vo vás chuť na sex. Rovnako ale pôsobia aj na cievy a rozširujú ich a podporujú prúdenie krvi. Preto sú vhodné pre podporu kvalitnej erekcie ak hľadáte prírodné riešenie. Príklady zeleniny a ovocia zlepšujúceho cirkuláciu krvi:

 • cesnak
 • cícer
 • čierne ríbezle
 • pomaranč
 • čerešne
 • banány
 • chilli
 • cibuľa
 • a mnoho iných.

Ak si nie ste istý, ktorá potravina vám zapasuje lepšie, môžete postupne skúšať rôzne kombinácie, ale aj jednotlivé suroviny. Možno prídete na niečo, čo je určené priamo pre vás a čo vám určite pomáha. Ak nie je ovocie a zelenina niečo, čo máte zrovna radi, môžete skúsiť aj koreniny, byliny a ryby. Skúšať môžete aj s darami mora.

Keď príroda nepomôže

Možno je váš problém o niečo vážnejší a jednoduchá konzumácia zeleniny vám nepomôže. Máte možnosť skúsiť prípravky na erekciu bez predpisu. Medzi ich účinky sa radí zvýšenie chuti na sex a zvýšenie prietoku krvi a rozšírenie ciev. To je vec, ktorá s prekrvením penisu súvisí. Môžete skúsiť napríklad Zerex alebo Erexan, ktoré kúpite aj z pohodlia domova cez internet.

Najideálnejšie je však navštíviť urológa alebo sexuológa a nerobiť si diagnózy svojpomocne. Odborník vám vždy poradí najlepšie.

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+