Penis

Posledná aktualizácia článku:

Penis a všetko, čo chcete vedieť

penis

Toľko sme už o ňom počuli a väčšina by napriek tomu mala problém jasne zodpovedať na otázku, z čoho sa skladá, na čo presne slúži, či aké problémy ho môžu postretnúť. Ako to teda je?

Čo vlastne je penis a na čo slúži

Penis (človeka) je mužský pohlavný orgán, ktorého úloh spočíva v dvoch základných bodoch. Tým prvým je vývod moču z tela muža. Moč, ktorý je ako odpad telom spracovaný sa ukladá v močovom mechúre, z ktorého vedie následne močová rúra, ktorá končí práve v penise. Práve predĺženie močovej rúry do penisu sa z evolučného hľadiska u mužov stalo, zdá sa, ideálnym riešením. Druhou podstatnou úlohou penisu je jeho rozmnožovacia funkcia, resp. Jeho schopnosť zabezpečiť výron semena a tým aj to, že sa mužská spermia dostane k ženskému vajíčku, ale je tiež zabezpečený odvod ejakulátu pri polúcii a masturbácii. Túto funkciu penisu pomáha zabezpečiť jeho stavba vďaka erekcii a tiež prostata.

Z čoho sa skladá penis

Penis zloženie

Zloženie penisu je z väčšej časti tvorené pórovitým hubovitým tkanivom, ktoré vytvára tri toporivé telieska. A síce hovoríme o párovom dutinkovom telese a nepárovom telese. Penis je v zásade valcovitý orgán z dvoch dutinkových telies pre pohlavný úd a močovú rúru. Vonkajšiu ochranu penisu zabezpečuje koža, ktorá je na konci penisu tenká a voľne pohyblivá. Je to predkožka. Na konci penisu sa nachádza žaluď, ktorý je kónického tvaru a je jemne sploštený. Pri vonkajšej strane penisu je väzivový obal, hrubý asi 2mm, ktorý vysiela do vnútra trámčeky, ktoré vytvárajú s dutinkami väzivové útvary. Do týchto útvarov potom ústia drobné tepny a vyúsťujú z nich odvodové žily.

To, že tkanivo penisu je duté, pórovité má významnú úlohu pri erekcii. Tá je možná práve a najmä vďaka tomu, že pri vzrušení sa tieto dutinky naplnia krvou, penis sa zväčši a zostane tvrdý. Tento reflex pochádza z driekovej oblasti a jeho hlavným iniciátorom je prostata.

Dĺžka penisu

dĺžka penisu

Táto téma je naozaj neutíchajúcim predmetom mnohých diskusií, či už medzi mužmi, alebo ženami. Medzi laickou verejnosťou panuje presvedčenie, že mužova sexuálna výkonnosť má čo dočinenia s dĺžkou jeho penisu. Odborná verejnosť – sexuológovia však toto sttriktne odmietajú. Podľa sexuológov, priemerná dĺžka penisu v Európe je 6-10cm v pokoji a 12-19cm pri stoporení. Penis, ktorý pri stoporení nepresiahne 7cm sa nazýva mikropenis. Naopak sú jedinci, pri ktorých sa vyskytla abnormálna dĺžka penisu cez 30-40cm. Hovoríme však o ojedinelých prípadoch

Najčastejšie problémy s penisom

Erektilná dysfunkcia

Erekcia je teda prejavom toho, že v penise sa nahromadí krv, ktorá spôsobí stvrdnutie a vztýčenie penisu. To pripraví muža ako samca na pohlavný styk a rozmnožovanie. K erekcii dochádza po rôznej sexuálnej stimulácii pred samotným pohlavným stykom. Rôzne faktory – srdcovo-cievne, endokrinologické, nervové či psychické však môžu spôsobiť, že k takejto erekcii dochádza nedostatočne či vôbec. Vtedy hovoríme o erektilnej dysfunkcii. Pri erektilnej dysfunkcii je teda podstata problému v tom, že penis sa dostatočne, napriek stimulácii, neprekrví a nedochádza k jeho vztýčeniu a stvrdnutiu.

eJoy

ejoy logoPreparát na stimulovanie správnych funkcí pri dosahovaní erekcie eJoy, Vám výrazne pomôže pri pravidelnom užívaní schopnosť dosahovať erekciu. Pozitívne vplýva tiež na prostatu, čo patrí tiež medzi časté problémy tejto skupiny mužov.

Obsahuje až 24 tabletiek v jednom balení a stačí ho užiť približne 30-60 minút pred pohlavným stykom. Pravidelným užívaním sa účinok zlepšuje.

Zloženie:

  • Maca, Tribulus terrestris, Chilli extrakt, Saw Palmetto
  • L – arginín, citrulín, Vitamíny C a D

Netreba čakať. Dostupné riešenie, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis je tu aj pre Vás.

To môže byť dôsledkom stresu, únavy, či akútnej chorobe. O „chronickej“ erektilnej dysfunkcii hovoríme až vtedy, ak takýto problém pretrváva niekoľko mesiacov. Treba povedať, že erektilná dysfunkcia nie je nezvratný stav. V závislosti od príčiny jej vzniku ju možno odstrániť zmenou životného štýlu, návštevou psychológa, sexuológa. V niektorých prípadoch pomôže chirurgický zákrok. V dnešnej dobe rovnako môžu pomôcť kvalitné doplnky výživy, ktorých je na trhu naozaj dostatok. Nie sú všeliekom, avšak niektoré vďaka kombinácii prírodných výťažkov môžu problém s erekciou pomôcť vyriešiť.

Predčasná ejakulácia

Muži, ktorí majú problémy s predčasnou ejakuláciou nedokážu ovládať tento biologický prejav dostatočne dlho na to, aby uspokojili svoju partnerku. Pri tomto probléme dochádza k ejakulácii už veľmi skoro po vniknutí do partnerky, v ťažkých prípadoch, dokonca ešte pred samotným vniknutím. To môže mať neblahý vplyv na partnerský život a vďaka tomuto problému môžu obaja partneri byť frustrovaní. Názory na príčiny predčasnej ejakulácie sa líšia a ustálený názor neexistuje.

Retrográdna ejakulácia

dopl

Vimax

vimax 1Vimax je výživový doplnok zameraný na zlepšenie erekcie a predĺženie pohlavného styku, teda aj liečbu predčasnej ejakulácie. Na trhu je už 15 rokov a mnoho mužov s ním má pozitívnu skúsenosť.

Vimax sa užíva pravidelne na dlhodobú reguláciu problému s erekciou či predčasnou ejakuláciou. V jednom balení nájdete až 30 tabliet, čo je presne dávka na jeden mesiac. 

Zloženie Vimaxu:

  • Paprika Cayenne, Avena Sativa
  • Ginko biloba, Saw Palmetto

Pokiaľ netrpíte ťažkou formou predčasnej ejakulácie, Vimax vám môže priniesť predĺženie styku až o niekoľko minút.

Faktom je, že aj toto je problém riešiteľný. Ak sa jedná o psychickú príčinu, môže pomôcť sexuológ, v iných prípadoch môže pomôcť pravidelný tréning či použitie prípravkov na oddialenie ejakulácie, ktoré penis čiastočne znecitlivujú a tak dochádza k jemnejšej stimulácii, ktorú muž následne lepšie ovláda.

Pohlavné choroby penisu

dopln

Pozor na rôzne infekcie a kvasinky

Či už ich získate u partnerky alebo v miestnej plavárni je jedno. Každopádne ani tento problém netreba brať na ľahkú váhu a rýchlo sa ho zbaviť. To, že niečo nie je v poriadku, môže naznačiť začervenaná pokožka na penise a v jeho okolí, rôzne vyrážky, fľaky, či strata pružnosti predkožky a jej časté praskanie. Výnimkou nie je ani svrbenie, pálenie a problémy pri močení. Ak máte akékoľvek podozrenie alebo obavy, určite navštívte svojho lekára.

Zlomenina penisu

Zakrivenie a deformácie

Peyronieho choroba

dopln vyssie vsetko

O čom sme písali

Pozrite si zoznam článkov, ktoré sme písali v súvislosti s penisom. Tu nájdete odpovede na väčšinu svojich problémov:

Pýtate sa na tému Penis

dopln

Ak máte nejaké otázky alebo podnety do diskusie, môžete sa s nimi podeliť vo fóre pod článkom. Disksusia je anonymná. 

 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

2 komentáre

  1. Dušan 10. marca 2019
    • Ján Horváth 21. októbra 2019

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+