5 zásadných faktov o penise

Posledná aktualizácia článku:

Vyrasatali ste spolu a zdielali ste veľa skúseností, ale ako dobre naozaj poznáte Váš penis? Tu je 5 skutočností, ktoré ste o ňom pravdepodobne nevedeli.

penis

Obsah článku

    1. Zlomenie
    2. Erekcia
    3. Malý penis
    4. Sval

Penis si môžete zlomiť

V prípade, že penis násilne skrútite pri erekcii môžete ho zlomiť. V penise nie sú žiadne kosti, ale rúrky, ktoré sa počas erekcie naplnia krvou a tie môžu prasknúť. Krv sa vo vnútri penisu vyleje a spôsobuje veľmi bolestivý opuch. Hlásené prípady zlomenia penisu sú zriedkavé, ale je to spôsobené najmä tým, že muži sa boja nahlásiť takéto prípady. Poškodenie pri sexe, kedy partner je na vrchole, je zodpovedné zhruba za tretinu všetkých prípadov. K zlomeniu dochádza najmä vtedy, keď mužský penis vychádza z partnerky a je prudko ohnutý.

Muži majú niekoľko erekií počas noci

V priemere každý zdravý človek má v priebehu jendého spánku  tri až päť erekcií, pričom každá trvá približne 25-35 minút . Je bežné, že sa muži zobudia ráno s erekciou. Toto je v skutočnosti posledná zo série  nočných erekcií. Príčiny nočných erekcií zatiaľ stále neboli celkom objasnené. Avšak štúdie naznačujú, že je to úzko spojené s fázou spánku známou ako REM (rapid eye movement). To je fáza v ktorej je snívanie najbežnejšie. Nech už je príčina akákoľvek, väčšina lekárov sa zhoduje, že nočné erekcie sú znamením, že je všetko v poriadku.

Dĺžka penisu nie je prepojená s dĺžkou nohy
Predstava, že veľkosť penisu je v pomere k veľkosti vašej topánky je mýtus. Vedci z Univerzity v Londýne merali penis 104 mužov, vrátane dospievajúcich detí a dôchodcov. Priemerná dĺžka penisu v tejto skupine bola 13cm v kľudnom stave, zatiaľ čo priemerná veľkosť topánok bola Európska 43.

Malý penis má veľkú erekciu

Malé penisy sa  zväčšia na dĺžku oveľa viac ako tie dlhšie, keď dochádza k erekcii . Výskum založený na meraní penisu u 2770 mužov zistil, že kratšie penisy sa pri erekcii zväčšili o 86%, čo je takmer dvojnásobne viac ako v prípade dlhých penisov, kde to bolo len o 47%. Vedci tiež zistili, že rozdiel v dĺžke krátkeho a dlhého penisu bol oveľa menej zrejmý v stoporenom stave, ako keď bol v kľudnom stave. Napríklad rozdiel dĺžok penisu v kľudnom stave bol až 3,1cm, zatiaľ čo priemerné dĺžky stoporených penisov sa líšili už iba o 1,7cm.

Penis nie je sval

Narozdiel od všeobecného presvedčenia, penis neobsahuje žiadne svaly. To je dôvod, prečo s ním nemôžete veľmi hýbať keď je v stoporenom stave. Penis je druh huby, ktorá je vyplnená krvou keď sa muž sexuálne vzruší. Krv sa hromadí v dvoch komorách valcovitého tvaru, čo spôsobí že penis napučí a stuhne. Hneď ako erekcia zmizne, tepny v oboch komorách sa zúžia, čo umožní odtok krvi z penisu.

Doplniť 10 zaujímavostí

 

Poznáte ešte nejaké mýty alebo nepravdy o penise? Podeľte sa s nimi v diskusii s ostatnými čitateľmi. Diskusia je úplne anonymná. 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+