orgazmus

Orgazmus – rozdiel medzi ženským a mužským ?

Orgazmus

orgazmus

Toto slovo poznáme všetci. Je výsledkom sexuálnej stimulácie, spravidla jej cieľom.  Čo presne ale ten „orgazmus“ je?  Čo sa deje s našim telom? Je len jeden alebo existuje viac druhov orgazmu? Orgazmus ako príjemné vyvrcholenie sexuálnej rozkoše si určite zaslúži zopár slov.

Tip pre Vás
Chcete dosahovať intenzívny orgazmus,? mať tvrdú erekciu a silnú ejakuláciu? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Čo sa deje pri orgazme

Orgazmus je telesný proces, ktorý sa odohráva na úrovni centrálneho nervového systému, čím sa odlišuje od ostatných pohlavných funkcií – ejakulácie, oplodnenia a ovulácie. V momente, keď dochádza k orgazmu, neuróny v našom mozgu a v celej nervovej sústave prekypujú aktivitou. Pri sexuálnej stimulácii sa v tele vyskytuje zvýšené množstvo neurotransmiterov ako sú dopamín, serotonín, noradrenalín, či rozličné hormóny a ďalšie látky. Celková súhra týchto prvkov nie je ešte celkom objasnená, výsledok tejto aktivity však veľmi dobre poznáme.

Prejavuje sa pocitom blaha, svalovými kŕčmi, explóziou príjemných pocitov a na záver sa dostavuje uvoľnenie. Pri všetkej tejto aktivite môže niekedy dôjsť k preskakovaniu signálov na susedné neuróny, čo sa paradoxne môže prejaviť ako poccit bolesti či strachu. Takéto prípady sú ale výnimočné. U mužov je spravidla orgazmus sprevádzaný ejakuláciou, u žien sa môže dostaviť zvýšené množstvo prirodzeného výtoku z vagíny. Orgazmus je teda akýmsi podvedomým či evolučným nástrojom, ktorý človeka inšpiruje k rozmnožovaniu a zachovaniu si svojej vlastnej existencie.

Čo sa deje pri orgazme s mužom

Pri sexuálnom vzrušení je ako prvý prejav možno pozorovať stoporenie penisu. Je to spôsobené tým, že dutinkové telesá penisu sa ako reakcia na vzrušenie začnú plniť krvou, aby tak pripravili penis na rozmnožovanie. U mužov je orgazmus viac fyziologického charakteru ako u žien.

Krátko pred dosiahnutím vrcholu hormonálna a neurónová aktivita u muža spôsobí zrýchlenie dychu, niekedy i zakalenie pohľadu, niektoré svaly stuhnú a súbežne s prichádzajúcou ejakuláciou sa penis začne sťahovať, čo nie je ovládané našou vôľou, ale ide o prirodzený proces, ktorý má zabezpečiť „pumpovanie“ ejakulátu so spermiami do tela partnerky. Takýto pokyn prichádza priamo z miechy. Zároveň aktivita v mozgu spolu s vylučovaním hormónov šťastia má za následok momenty radosti, rozkoše a krásne pocity, ktoré prúdia celým telom. Po úspešnom „oplodnení partnerky“ mozog postupne preradí svoju aktivitu na normálny stupeň, napätie tela opadá a dostavuje sa uvoľnenie.

Podľa blackdoctor.org existuje u mužov až 7 typov orgazmov – objavte ich!

Mužský orgazmus trochu inak. Bájny bod G u mužov

mužsky orgazmus

O tom, že existuje, už sa presvedčil nejeden chlap. Naozaj penis nie je jediným nástrojom, ktorým môže mužovi  byť spôsobená jedinečná rozkoš v podobe kvalitného orgazmu. Rovnakú, v niektorých prípadoch dokonca údajne oveľa väčšiu rozkoš možno dosiahnuť stimuláciou mužského bodu G. Ten sa nachádza asi 5 cm od análneho otvoru. Pokiaľ chce partnerka dopriať mužovi túto rozkoš, treba ísť na to opatrne, aby si muž na tento nový pocit zvykol. Je tiež dobré na prst pred zasunutím navliecť kondóm a prípadne použiť i lubrikant, aby všetko išlo hladko. Tento bod spoznáte ako mierne vystupujúcu guľôčku sliznice o veľkosti orieška. Po dosiahnutí tohto bodu už len treba skúšať, aká stimulácia je tá najpríjemnejšia pre konkrétneho muža.

Funguje aj masáž prostaty?

O masáži už určite každý z nás počul x-krát. Počuli ste však o masáži prostaty? Áno, aj takáto aktivita môže niektorým mužom spôsobiť stimuláciu a niekedy aj vyvrcholenie. Dôležité je vedieť, ako na to. Prostata sa nachádza blízko začiatku močovej trubice a má veľkosť približne 4 cm. Nahmatáte ju ako menšiu guličku pod začiatkom penisu, prípadne pod semenníkmi. Masírovať je možné toto miesto buď prstom alebo erotickými pomôckami.

Na výber máte vonkajšiu alebo vnútornú masáž prostaty. Počas takejto masáže v oblasti hrádze (časť medzi semenníkmi a análnym otvorom) sa môže stať, že prostata vylúči prostatickú tekutinu, ktorá sa bežne nachádza v ejakuláte. V takomto prípade úd vypudí tekutinu, ktorá môže vyzerať ako semeno, avšak jedná sa len o ejakulát bez spermií. Prostatická tekutina v klasickom ejakuláte slúži na dobrú pohyblivosť spermií.

Ženský orgazmus

Čo prežíva pri orgazme žena

Napriek niektorým odlišnostiam možno povedať, že priebeh orgazmu u ženy sa veľmi podobá tomu mužskému. Po sexuálnej stimulácii krátko pred samotným vrcholom dochádza u ženy k výraznému sťahovaniu panvového svalstva a svalstva v okolí vagíny. Je to preto, aby takpovediac dostala z mužského penisu čo najviac a zvýšila tak pravdepodobnosť oplodnenia. Aj u ženy sú tieto pocity sprevádzané pocitmi slasti a radosti, čo zaručuje výrazné prekrvenie pohlavných orgánov pred orgazmom. Výhodou žien je v tomto smere, že orgazmus môže trvať dlhšie ako u muža a to až niekoľko minút. Takisto žena nepotrebuje takmer žiadny čas na regeneráciu a je vpodstate okamžite pripravená dosiahnuť ďalší orgazmus.

Klitorálny orgazmus

Je to orgazmus, ktorý zrejme väčšina žien zažila ako prvý pri spoznávaní svojho tela. Dochádza k nemu stimuláciou klitorisu, ktorý sa nachádza na vrchnej časti vonkajšej vagíny. Dôvodom relatívne jednoduchého dosiahnutia orgazmu dráždením klitorisu je množstvo nervových zakončení, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Vaginálny orgazmus

Žena spravidla dosiahne svoj prvý vaginálny orgazmus pri prvom pohlavnom styku. Vstupom mužského penisu do vagíny prichádza k treniu o pošvové steny, ktoré sa viac a viac prekrvujú, čím sa stimulácia ešte viac zintenzívni. Takto opakovane a intenzívnejšie prenášanie stimulácie k nervovým zakončeniam na stenách pošvy dochádza v danom momente k orgazmu ako k prirodzenej reakcii tela na sexuálnu stimuláciu.

Bod G u žien
Kde ho hľadať? Existuje vôbec? V súčasnosti prevláda názor, že áno. Napokon, najlepšie je vyskúšať na partnerke a sledovať jej reakcie. Bod G nájdeme najlepšie pomocou prostredníka jeho zasunutím do vagíny. Nachádza sa asi 3-5 cm od vstupu do vagíny na jej vrchnej stene a pripomína malý oriešok. Jeho stimuláciu najlepšie zabezpečíte, ak budete prostredníkom vykonávať pohyby, ako by ste k sebe niekoho privolávali.

„Bradavkový orgazmus“

Niektoré ženy majú to šťastie, že orgazmus dokážu dosiahnuť aj samotnou stimuláciou bradaviek. Môže za to obrovské množstvo nervových zakončení, ktoré sa práve na tomto mieste nachádzajú. Žena okrem toho musí byť ale schopná dostatočne koncentrovať svoju myseľ na sexuálny pôžitok. Takýto orgazmus je naozaj možné dosiahnuť a správnou stimuláciou partnerkiných bradaviek možno naozaj priviesť jej telo k slastným kŕčom.

Análny orgazmus u žien

Ženy, ktoré pristúpia na análny sex sú väčšinou akčné a dobrodružné a nikdy si nenechajú ujsť príležitosť na nový zážitok. Análny sex dokáže ženám taktiež spôsobiť pocity blaženosti a nezabudnuteľný zážitok. Niektoré ženy uvádzajú, že na to, aby mohli dosiahnuť vyvrcholenie pri análnom sexe, potrebujú vopred dlhšiu predohru na 100%-né uvoľnenie. Pripomíname, že pri análnom sexe by ste mali používať lubrikačný gél, nakoľko v opačnom prípade môže byť tento akt bolestivý a orgazmus ostane iba vo hviezdach. Niektoré ženy tvrdia, že análny orgazmus je u nich ešte intenzívnejší než vaginálny.

Orgazmus verzie 2.0

Dosahovať orgazmus je v zásade zmyslom sexuálnej aktivity. Pri mužoch je tento proces z hľadiska psychologického podstatne jednoduchší ako u žien. U väčšiny nie je v zásade potreba predohry ani iných silných stimulačných aktivít. Z hľadiska fyziologických procesov však musí prísť súhra niekoľkých telesných aktivít, aby výsledkom sexuálneho styku bol orgazmus. Ide hlavne o erekciu a jej schopnosti ju udržať.

Väčšina mladých mužov v nových vzťahoch tento problém nemá. Avšak v minulosti boli muži na vrchole svojej sexuálnej aktivity okolo 30-teho roku života, pričom dnes sa hranica posúva aj na 25. rok života a neraz po tomto období začína aktivita a zdravie upadať.

Faktory sú rôzne a celkovo to môžeme zhrnúť zlým životným štýlom a stresom, popr. inými civilizačnými chorobami. Tieto faktory spôsobujú problémy v srdcovo-cievnej oblasti a v psychike.

Existuje ale niekoľko prospešných doplnkov na liečbu erektílnej dysfunkcie, ktoré majú vynikajúce ohlasy a po ich užívaní sa u väčšiny mužskej populácie dostavuje nová éra sexuálnej aktivity.

Pre mužov


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Pri ženách je orgazmus v zmysle jeho dosiahnutia ťažší, ako pri mužoch. Ženy vyžadujú často väčšiu dávku predohry, fantázií a iných podnetov aby boli pripravené na súlož. Je to dané spôsobom dosahovania orgazmu. Ide o celo telový a komplexný proces, miešaný z fyziologických a psychologických udalostí, ktoré potrebujú k vrcholu dosiahnuť.

Samotná fyziologická stránka u žien nemá až také nároky ako erekcia u mužov. Jediné čo to môže z tohto pohľadu narušiť je menoapauza, keď začína ubúdanie hormónov. (nerovnováha ale môže byť počas celého života, nielen v období menopauzy)

Pre ženy sú zase navrhnuté doplnky s bylinkami, ktoré s ojím zložením simulujú a regulujú hormóny v tele, čo má za následok zvýšenú chuť na sex.

Pre ženy

 • Predajca:
 • Menoxin na slúži na úľavu pri príznakoch menopauzy ❤️ ako sú návaly či potenie. Skladá sa zo 7 bylín, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu.
  Obsahuje 💊 60 kapsúl
 • Predajca:
 • Indonal Forte chráni tkanivo prsníkov a maternice, ❤️ zlepšuje priebeh menštruácia a tiež menopauzy. Obsahuje 90 💊 kapsúl
TOP
 • Predajca:
 • Menox 45 je určený na zmiernenie ❤️ prejavov klimaktéria a obnovenie ženskej vitality a sexuality
  Obsahuje 30 + 15 💊 kapsúl

Zaujímavé fakty o orgazme

 1. Ľudia, ktorí orgazmus zažívajú pravidelne, sú zdravší a majú lepšiu imunitu. Znižuje sa aj riziko výskytu srdcových ochorení.
 2. Rekordná diaľka dopadu mužského ejakulátu je 2,5 metra.
 3. Existuje niekoľko žien, ktorým sa podarilo orgazmus dosiahnuť počas jógy.
 4. U mužov sa po vyvrcholení začne vylučovať hormón, ktorý spôsobuje únavu.
 5. Niektoré štúdie tvrdia, že orgazmus má na mužský mozog podobný vplyv, ako heroín na mozog drogovo závislého.
 6. Istá štúdia dokázala, že až 60% žien orgazmus pri styku iba predstiera.
 7. Chuť na orgazmu narastá priamo úmerne s vekom.

Zaujíma vás

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Čo je to orgazmus?

Orgazmus predstavuje sexuálne vyvrcholenie, ktoré je zapríčinené dráždením niektorých partií, prípadne stimuláciou citlivých miest – najčastejšie intímnych oblastí. Orgazmus je rozdielny u mužov a u žien. U mužov počas vyvrcholenia nastáva ejakulácia, pričom ženský orgazmus sa prejavuje svalovými sťahmi a pravidelným vzdychaním (je to individuálne, niektoré ženy môžu byť počas orgazmu aj ticho, avšak vy viete, že ste dosiahli vrchol).

Ako dosiahnuť orgazmus?

Metódy, ako sa dá dosiahnuť orgazmus, sú rôzne. Najčastejšie ide o stimuláciu intímnych partií počas pohlavného styku. Ďalším spôsobom je masturbácia, teda stimulácia rukou (partnerovou/partnerkinou alebo vašou vlastnou). Orgazmus môže nastať aj počas orálneho sexu. Samozrejme, existujú aj iné metódy, ako dosiahnuť vyvrcholenie. Niektorí ľudia obľubujú aj stimuláciu erotickými pomôckami.

Vplýva naň aj psychika?

Psychika a orgazmus sú dva neoddeliteľné pojmy, keďže psychická pohoda a pokojná myseľ je nevyhnutnosťou pre dosiahnutie kvalitného a intenzívneho orgazmu. Všeobecne pre pohlavný styk platí, že ak si ho chcete naozaj užiť, musíte byť aj vy aj partnerka/partner v psychickej pohode.

Máte ohľadom orgazmu nejaké otázky? Prispejte nimi do diskusie pod článkom, prípadne na nejaké odpovedajte. Pomôžete tak možno ostatným čitateľom. Diskusia je plne anonymná. 

5/5 - (2 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+