Orálny sex

Posledná aktualizácia článku:

Ako mať orálny sex?

Je veľa rôznych spôsobov ako sa hovorí orálnemu sexu. Orálny sex znamená  používanie jazyka a úst k stimulovaniu partnerových genitálií  – ale chcete to robiť dobre a byť pripravený?

Môžem mať orálny sex?

orálny sex

Rovnako ako v prípade pohlavného styku, je veľké rozhodnutie či začať s orálnym sexom a spoznávaním partnerovho tela a vydať sa touto cestou alebo nie. Pokiaľ sa vás snaží niekto presvedčiť k orálnemu sexu týmito vetami, premyslite si, či to naozaj chcete a nie je to pre vás len vec z donútenia:

„To neznamená, že budeme mať skutočný sex – stále zostaneš pannou“

„Ak nechceš mať sex, môžeš ma aspoň uspokojiť ústami“

„Nie je to rovnako riskantné ako mať pohlavný styk.“

Orálny sex je dobrým spôsobom, ako objavovať nové potešenie so svojím partnerom, bez toho aby ste mali pohlavný styk. Takže ak ste spokojný a šťastný s osobou, ktorú máte pri sebe, je to úžastná cesta ako sa fyzicky dostať bližšie k človeku a zistiť navzájom čo sa komu páči a čo ho vzrušuje.

Mnoho ľudí zisťuje, že keď majú prvý krát orálny sex-či už ho dávajú alebo príjmajú- sú veľmi nervózni. Nezabúdajte, že každý sme iný a preto chvíľu trvá, kým prídete nato, čo robí niekomu dobre a čo nie.

Orálny sex mužom

Ak má muž erekciu, potom je pravdepodobné, že je pripravený a dosť nabudený k tomu, aby ste ho uspokojili orálnym sexom. Je na vás, či najkôr použijete ruku, predtým ako sa rozhodnete uspokojiť ho ústami. Ak ste si neni istý ako hlboko dokážete preniknúť ústami k jeho koreňu, chyťte si penis palcom a ukazovákom, čím si spravíte mierku ako najhlbšie si ho chcete strčiť do úst. Môžete sa pohybovať pekne pomaly smerom dolu tak ďaleko, pokým je vám to stále komfortné.

Mnoho mužov považuje orálny sex (tiež známy ako „fajka“) za veľmi citlivý, preto začnite opatrne a pomaly, predtm než začnete s rýchlejším tempom. Aj keď sa rozhodnete, že svojmu partnerovi poskytnete orálny sex,  neznamená to, že ho budete musieť nechať , aby ejakuloval do vaších úst.  Samozrejme v prípade ak má ochranu, nebude to taký problém, a obaja ste chránení pred sexuálne prenosnými infekciami a HIV.  Tiež to záleží na Vás, ako dlho chcete orálny sex vykonávať.

Orálny sex ženám

Zvyčajne je dobrým nápadom začať bozkávaním a dotýkaním sa predtým ako sa rozhodnete ženu spraviť ústami. Doprajte si čas na preskúmanie vnútornej časti stehien a oblasti okolo vagíny, aby ste jej pomohli sa naštartovať. Najcitlivejšou časťou ženskej vagíny je klitoris, ktorý má viac ako 8000 nervových zakončení. Celá panvová oblasť má však okolo 15000 nervových zakončení, čo znamená, že je veľmi citlivá. Jemne oddelte vonkajšie pysky na vagíne a tesne hore nad vchodom do vagíny sa nachádza klitoris. Začnite pomaly, uvoľnene a robte pomalé pohyby jazykom, postupne zrýchľujte svoje tempo a spevňujte jazyk.

Dôležitá je vždy komunikácia. Vždy si musíte byť istý, že sa to, čo robíte, vašej partnerke páči a nie je jej to nepríjemné. Naoľko sa jedná o veľmi citlivú oblasť, je omnoho jednoduchšie spôsobiť bolesť alebo nepríjemné pocity. Preto opatrne so zubami a tlakom!

15 tipov na dokonalý orálny sex

  • medzi tipy spomenut ejoy a aphrodisia, dopl

Zaujímavosti, o ktorých ste netušili

Nezabúdajte na bezpečnost a buďte si istí, že to chcete

Orálny sex síce nie je najbezpečnejšou alternatívou k pohlavnému styku, avšak nemôžete pri ňom otehotnieť. Sexuálne prenosné infekcie ako herpes, kvapavka a syfilis sú však prenosné aj týmto spôsobom a podľa avert.org, je možné preniesť aj vírusi a baktérie napr. e.coli. Preto by ste sa mali chrániť použitím kondómu, alebo zubnej priehradky ( tenký, malý plast, ktorý zakrýva vagínu). Aj ked riziko je veľmi nízke aj pohlavná choroba ako HIV môže byť prenosná týmto spôsobom. K tomu môže prísť v prípade, že osoba, ktorá príjíma orálny sex má nejakú infekciu, alebo vredy v oblasti genitálií, poprípade ak osoba ktorá vykonáva orálny sex má v ústach vredy, alebo krvácajúce ranky.

CDC, americká agentúra na ochranu a prevenciu pred ochoreniami tvrdí, že je možné ochranu pred nakazením HIV zvýšiť požívaním liekov buď na prevenciu alebo ak je partner už nakazený, užívaním antiretrovírusovej liečby (ART).

Preto by ste sa mali v prípade, ak máte v ústach, alebo v okolí vagíny, penisu nejaké vriedky vyhnúť orálnemu sexu. Môže to byť signálom nejakej infekcie, preto je lepšie, ak sa predtým necháte vyšetriť lekárom. Rovnako by ste si mali byť vedomí, že infekciu môžete dostať orálnym sexom aj ked nemáte žiadne známky a symptómy infekcie.

Rozhovor s partnerom predtým, ako sa rozhodnete mať orálny sex, Vám pomôže vyjasniť si všetky veci. Môže to byť síce nepríjemné, ale je to dôležitá časť keď chcete mať sex a v prípade ak vám takýto rozhovor robí problém, znamená to, že ešte nie ste pripravení začať s orálnym sexom.

Pýtate sa nás

dopln

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+