orálny sex

Orálny sex

Ako mať orálny sex?

Je veľa rôznych spôsobov ako sa hovorí orálnemu sexu. Orálny sex znamená  používanie jazyka a úst k stimulovaniu partnerových genitálií  – ale chcete to robiť dobre a byť pripravený?

Môžem mať orálny sex?

orálny sex

Rovnako ako v prípade pohlavného styku, je veľké rozhodnutie či začať s orálnym sexom a spoznávaním partnerovho tela a vydať sa touto cestou alebo nie. Pokiaľ sa vás snaží niekto presvedčiť k orálnemu sexu týmito vetami, premyslite si, či to naozaj chcete a nie je to pre vás len vec z donútenia:

„To neznamená, že budeme mať skutočný sex – stále zostaneš pannou“

„Ak nechceš mať sex, môžeš ma aspoň uspokojiť ústami“

„Nie je to rovnako riskantné ako mať pohlavný styk.“

Orálny sex je dobrým spôsobom, ako objavovať nové potešenie so svojím partnerom, bez toho aby ste mali pohlavný styk. Takže ak ste spokojný a šťastný s osobou, ktorú máte pri sebe, je to úžastná cesta ako sa fyzicky dostať bližšie k človeku a zistiť navzájom čo sa komu páči a čo ho vzrušuje.

Mnoho ľudí zisťuje, že keď majú prvý krát orálny sex-či už ho dávajú alebo príjmajú- sú veľmi nervózni. Nezabúdajte, že každý sme iný a preto chvíľu trvá, kým prídete nato, čo robí niekomu dobre a čo nie.

Orálny sex mužom

Ak má muž erekciu, potom je pravdepodobné, že je pripravený a dosť nabudený k tomu, aby ste ho uspokojili orálnym sexom. Je na vás, či najkôr použijete ruku, predtým ako sa rozhodnete uspokojiť ho ústami. Ak ste si neni istý ako hlboko dokážete preniknúť ústami k jeho koreňu, chyťte si penis palcom a ukazovákom, čím si spravíte mierku ako najhlbšie si ho chcete strčiť do úst. Môžete sa pohybovať pekne pomaly smerom dolu tak ďaleko, pokým je vám to stále komfortné.

Mnoho mužov považuje orálny sex (tiež známy ako „fajka“) za veľmi citlivý, preto začnite opatrne a pomaly, predtm než začnete s rýchlejším tempom. Aj keď sa rozhodnete, že svojmu partnerovi poskytnete orálny sex,  neznamená to, že ho budete musieť nechať , aby ejakuloval do vaších úst.  Samozrejme v prípade ak má ochranu, nebude to taký problém, a obaja ste chránení pred sexuálne prenosnými infekciami a HIV.  Tiež to záleží na Vás, ako dlho chcete orálny sex vykonávať.

Orálny sex ženám

Zvyčajne je dobrým nápadom začať bozkávaním a dotýkaním sa predtým ako sa rozhodnete ženu spraviť ústami. Doprajte si čas na preskúmanie vnútornej časti stehien a oblasti okolo vagíny, aby ste jej pomohli sa naštartovať. Najcitlivejšou časťou ženskej vagíny je klitoris, ktorý má viac ako 8000 nervových zakončení. Celá panvová oblasť má však okolo 15000 nervových zakončení, čo znamená, že je veľmi citlivá. Jemne oddelte vonkajšie pysky na vagíne a tesne hore nad vchodom do vagíny sa nachádza klitoris. Začnite pomaly, uvoľnene a robte pomalé pohyby jazykom, postupne zrýchľujte svoje tempo a spevňujte jazyk.

Dôležitá je vždy komunikácia. Vždy si musíte byť istý, že sa to, čo robíte, vašej partnerke páči a nie je jej to nepríjemné. Naoľko sa jedná o veľmi citlivú oblasť, je omnoho jednoduchšie spôsobiť bolesť alebo nepríjemné pocity. Preto opatrne so zubami a tlakom!

15 tipov na dokonalý orálny sex

 1. Dbajte na hygienu! Dajte si záležať na tom, aby ste tam dolu boli čistí. V opačnom prípade to môže myť na partnera / partnerku opačný účinok a jeho iskrička túžby po vás ihneď zhasne a libido rapídne klesne.
 2. Nerobte to z povinnosti! Orálnym sexom potešíte partnera / partnerku iba vtedy, ak to robí radosť aj vám. Doprajte mu / jej zážitok, ktorý si vychutnáte intenzívne vy aj on / ona.
 3. Skúšajte! Orálny sex nie je vždy o tom istom. Objavujte a skúšate, aké polohy vašej polovičke spôsobujú najväčšie vzrušenie. Testujte rôzne pohyby s jazykom a pozorujte jej / jeho reakcie. Takto zistíte, čo je preňho / pre ňu najlepšie.
 4. Šupnite si eJoy! eJoy sa stal jedným z najúčinnejších prípravkov na mužské libido a na pevnú a kvalitnú erekciu. Tvrdá erekcia je nevyhnutná pre to, aby bola vaša partnerka pri orále vzrušená a aby si ho vedela poriadne užiť.
 5. Zapojte dotyky! Pri orálnom sexe máte vždy voľnú aspoň jednu ruku. Neplytvajte ňou! Využite svoju nezamestnanú ruku na dotyky partií, ktoré partnera dokážu vzrušiť dvojnásobne. Dosiahnete tak poriadny intenzívny sexuálny zážitok.
 6. Aphrodisia pre intenzívny orgazmus. Poznáte produkty Aphrodisia? Chcete zažiť orgazmus, na ktorý nezabudnete? Vyskúšajte tabletky Aphrodisia V pre ženy aj pre mužov. Ide o afrodiziká, ktoré vo vás naštartujú v kombinácii s orálnym sexom neskutočné rozpálenie a vy nebudete chcieť, aby váš partner prestal.
 7. Zachovajte očný kontakt. Obzvlášť muži si užívajú to, keď si spravíte ,,malú pauzu”, ktorú venujete hlbokému pohľadu do ich očí. Očný kontakt dokáže vzrušenie ešte viac znásobiť. Nezabúdajte na to!
 8. Premyslite si svoje kroky. Poznáte svoju polovičku najlepšia, a preto viete najlepšie posúdiť, čo mu / jej robí najlepšie. Premyslite si vopred, ako budete postupovať a dostaňte ho / ju do neba!
 9. Dbajte aj na vzhľad. Nájdu sa aj takí ľudia, ktorým sa prirodzené ochlpenie môže páčiť, avšak väčšina ľudí preferuje jeho odstránenie. Pripravte partnerovi / partnerke vizuálny zážitok, ktorý ju / ho ešte viac nažhaví.
 10. Začnite zľahka. Netlačte hneď na pílu. Choďte na to spočiatku maximálne jemne a postupne zvyšujte intenzitu. Takto budete cítiť rastúce vzrušenie a vysokú túžbu po orgazme od vás, ktorá nebude ustávať.
 11. Udržte to zaujímavé. Samozrejme, každý vieme, čo má partner rád a snažíme sa mu dávať to, čo mu spraví najlepšie. Skúste napríklad zmeniť poradie alebo dopriať mu niečo, čo nečaká. Nikdy neviete, akú explóziu vzrušenia to môže spôsobiť.
 12. Prejavte svoje vzrušenie. Dajte svojej polovičke najavo, že ste rozpálení takisto ako on / ona. Uvidíte, že to iba naberie na obrátkach a že nebude chcieť, aby ste s tým, čo robíte, prestali. Zapojte intenzívne vzdychy a vzrušujúce dotyky.
 13. Striedajte ústa s rukou. Zapojte do orálneho sexu aj ruky a striedajte s nimi svoj šikovný jazyk. Pri praktike s rukou sa pozerajte partnerovi hlboko do očí, aby vedel z vášho pohľadu vyčítať všetky vaše pocity.
 14. Meňte tempo. Nechcete, aby pôsobil orálny sex od vás nudne a stereotypne. Meňte pri tom tempo, aby partner videl, že to nerobíte len z povinnosti, ale že vám na kvalitnom výsledku záleží.
 15. Bozky nesmú chýbať. Nezabúdajte si oddýchnuť bozkávaním ostatných častí svojho partnera / partnerky. Nedokážete si ani len predstaviť, aké vzrušenie môže prebudiť bozkávanie stehien, brucha, prípadne ženských pŕs, počas orálneho sexu.

Zaujímavosti, o ktorých ste netušili

 • V stredoveku bol ,,povolený” len sex praktizovaný na polohu misionára. Orálny a análny sex bol považovaný za hriech.
 • Základy orálneho sexu boli položené už v starovekom Ríme, pričom jeho mimomanželské praktizovanie predstavovalo najvyššiu a najhoršiu formu nevery.
 • V starovekom Ríme bola v spoločnosti aj idea, že ženy s hrubším krkom orálny sex zbožňujú.
 • Známy incident ženy menom Monika Lewinsky súvisí s orálnym sexom, ktorý dávala vtedajšiemu americkému prezidentovi Billovi Clintonovi. Spod rečníckeho pultu vyliezla so semenom na svojom oblečení.
 • Známy spevák Marilyn Manson sa raz vyjadril, že si chce dať vyoperovať rebrá, aby si sám mohol dávať orálny sex. Šokom pre spoločnosť bolo, keď to naozaj spravil.
 • Orálny sex je rozšírenejší viac ako niekdajšia epidémia – ebola (praktizujú ho 4 z 5 párov).
 • Mužská penis sa môže pri nesprávnom orálnom sexe zlomiť alebo sa vykĺbiť.

Nezabúdajte na bezpečnosť a buďte si istí, že to chcete

Orálny sex síce nie je najbezpečnejšou alternatívou k pohlavnému styku, avšak nemôžete pri ňom otehotnieť. Sexuálne prenosné infekcie ako herpes, kvapavka a syfilis sú však prenosné aj týmto spôsobom a podľa avert.org, je možné preniesť aj vírusi a baktérie napr. e.coli. Preto by ste sa mali chrániť použitím kondómu, alebo zubnej priehradky ( tenký, malý plast, ktorý zakrýva vagínu). Aj ked riziko je veľmi nízke aj pohlavná choroba ako HIV môže byť prenosná týmto spôsobom. K tomu môže prísť v prípade, že osoba, ktorá príjíma orálny sex má nejakú infekciu, alebo vredy v oblasti genitálií, poprípade ak osoba ktorá vykonáva orálny sex má v ústach vredy, alebo krvácajúce ranky.

CDC, americká agentúra na ochranu a prevenciu pred ochoreniami tvrdí, že je možné ochranu pred nakazením HIV zvýšiť požívaním liekov buď na prevenciu alebo ak je partner už nakazený, užívaním antiretrovírusovej liečby (ART).

Preto by ste sa mali v prípade, ak máte v ústach, alebo v okolí vagíny, penisu nejaké vriedky vyhnúť orálnemu sexu. Môže to byť signálom nejakej infekcie, preto je lepšie, ak sa predtým necháte vyšetriť lekárom. Rovnako by ste si mali byť vedomí, že infekciu môžete dostať orálnym sexom aj ked nemáte žiadne známky a symptómy infekcie.

Rozhovor s partnerom predtým, ako sa rozhodnete mať orálny sex, Vám pomôže vyjasniť si všetky veci. Môže to byť síce nepríjemné, ale je to dôležitá časť keď chcete mať sex a v prípade ak vám takýto rozhovor robí problém, znamená to, že ešte nie ste pripravení začať s orálnym sexom.

Pýtate sa nás

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Čo je to orálny sex?

Orálny sex predstavuje sexuálnu aktivitu, ktorú si obľúbilo už mnoho ľudí. Ide o to, že partneri sa snažia uspokojiť nie klasickým pohlavným stykom ale stimuláciu sa snažia dosiahnuť ústami a jazykom. Žena si pri orálnom sexe dáva penis do svojich úst, pričom úlohou muža je pri orále vnikať do pošvy a dráždiť klitoris jazykom.

Ako ho správne praktizovať?

Neexistuje jednoznačný recept na dobrý orálny sex, keďže každému môže byť pochuti niečo iné. Existuje však niekoľko tipov na to, aby bol váš orálny sex lepší. Niektoré z nich sme pre vás spísali a nájdete ich vyššie v tomto článku pod nadpisom ,,15 tipov na dokonalý orálny sex”.

Aká je poloha 69?

Legendárna a známa poloha 69, ktorú nájdete aj v Kámasútre, vo veľkej miere súvisí s orálnym sexom. Pri praktizovaní polohy 69 si partneri navzájom dávajú orálny sex v ten istý čas. Musia byť pri tom otočení naopak, teda muž smerom k ženským stehnám a žena k mužským stehnám. Jednoducho povedané, musia mať hlavy pri genitáliách toho druhého.

5/5 - (1 vote)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+