mokry orgazmus

Mokrý orgazmus/Squirting

Posledná aktuálizácia prebehla 10. mája 2022 by silviab

V podstate názov presne vystihuje podstatu tohto javu. Jedná sa o únik tekutiny u ženy počas dosiahnutia orgazmu. Mnoho ľudí mylne myslí, že táto tekutina pochádza z pošvy. Nie je tomu tak. Jej pôvodcami sú tzv. Skeneho žľazy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vyústenia močovej rúry von. Takisto veľkou mierou sa na produkcii tejto tekutiny podieľa aj močový mechúr.

Ženská ejakulácia vs. squirting

Neverili by ste, ale niektorí vedci rozlišujú aj tieto dva výrazy. Ich rozdielnosť podľa nich spočíva práve v zložení vylučovanej tekutiny. Aký je teda medzi týmito dvoma názvami rozdiel?

Tekutina, ktorá je vylučovaná z tela počas tzv. squrtingu je číra, riedka a pochádza prevažne z močového mechúra. Podľa publikácii sa jedná o veľmi zriedený moč s malým množstvom „ejakulátu“.

Na rozdiel od toho, ženský ejakulát je tvorený hustou belavou tekutinou, ktorá je tvorená práve v žľazách, ktoré sa nachádzajú v močovej trubici. Niekedy sa označujú aj ako ženská prostata.

Podľa publikácií sa  squirting vyskytuje omnoho častejšie ako ejakulácia . Dokonca aj vo všeobecnosti je squrting pomerne častá záležitosť, ktorú v podstate môže dosiahnuť každá žena. Avšak nie každá sa k nemu dopracuje. Prečo je to tak? Všetko si vysvetlíme v odsekoch nižšie.

Squirting: ako vzniká a čo žena pri ňom prežíva?

Squirting je možné najčastejšie dosiahnuť stimuláciou tzv. bodu G. Alebo kombinovanou stimuláciou tohto bodu a klitorisu. Podobne je to aj pri ženskej ejakulácii. Skeneho žľazy, ktoré produkujú ejakulát, sa nachádzajú v blízkosti miesta, ktoré sa označuje ako bod G. Takisto je to aj s uretrou, keďže tá je uložená priamo pred pošvou. Keď sa stimuluje jeden bod, tak sa stimuluje všetko.

Ženy, ktorým sa podarilo dosiahnuť mokrý orgazmus, tak ho opisujú rôznymi spôsobmi. Mnohé z nich tvrdili, že tesne pred jeho dosiahnutím mali pocit, ako keby sa im chcelo močiť. Niektoré ho zase opisujú ako intenzívny zážitok, ktorý dosiahnu ďalšou stimuláciou bodu G po dosiahnutí vaginálneho orgazmu.  A naopak, pre niektoré zase sa to nelíši od bežného orgazmu – vnímajú ho ako zvyšujúce sa napätie v podbrušku a tras v nohách.

Na základe výsledkov zo štúdie, ktorú realizovali medicínski pracovníci z nemocnice vo Viedni bolo zistené, že u 79% účastníkov a 90% ich partnerov squirting obohatil a posilnil ich sexuálny život.

Cesta ku mokrému orgazmu

cesta k mokremu orgazmu

Chcete sa pokúsiť  dosiahnuť mokrý orgazmus?  V niektorých prípadoch to nemusí byť až také jednoduché. Ale opakovaným cvičením a skúšaním ho môžete dosiahnuť! Aby sme vám to trochu zjednodušili, ponúkame vám v tomto odseku pár trikov a tipov na dosiahnutie squirtingu.

 • Objavujte samé seba! Experimentovaním zistite, čo Vám najviac vyhovuje a akým spôsob dosiahnutia mokrého orgazmu je pre vás ten pravý. Môžete to skúsiť sama pri masturbácii, pomocou erotickej hračky alebo s partnerom pri pohlavnom styku.
 • Pokiaľ sa rozhodnete pre erotickú hračku, skúste takú (napríklad vibrátor), ktorá je zahnutá, aby lepšie, ľahšie a rýchlejšie stimulovala prednú stenu pošvy, kde sa bod G nachádza.
 • Ako sme spomínali vyššie, najlepšia cesta, ako ho dosiahnuť, je stimulácia bodu G. Takisto je veľmi často odporúčané skombinovať tento druh stimulácie s dráždením klitorisu.
 • Jednou z ďalších možností, ako si dopomôcť ku mokrému orgazmu je aj pravidelné praktizovanie kegelových cvikov na posilnenie svalov panvového dna.
 • Nezabudnite na dostatočnú lubrikáciu!
 • Dajte sa do pohody, zrelaxujte a nezabudnite si spraviť príjemnú atmosféru.
 • Mokrý orgazmus sa nevolá mokrý pre nič za nič. Ako sme spomínali vyššie, počas neho vylučujete z pošvy tekutinu. Preto môžete nájsť na internete odporúčania, aby ste si na posteľ dali nepremokavú plachtu alebo uterák. Prípadne to skúsili počas kúpeľa. Dopredu, hlavne ak to skúšate po prvýkrát neviete odhadnúť, koľko „ejakulátu“ vylúčite.

Ak sa vám ho nepodarí dosiahnuť na prvýkrát, nezúfajte. Vo väčšine prípadov to trvá dlhšie, hlavne keď ešte neviete, čo mate rady a čo na vás najlepšie zaberá. Preto to nevzdávajte a skúšajte ďalej!

Vie dosiahnuť squirting každá žena?

Ako sme už viac krát písali v rámci tohto článku, dosiahnuť mokrý orgazmus nemusí byť také jednoduché. Takže milé ženy, určite nezúfajte! Pokiaľ je to naozaj vaša veľká túžba dosiahnuť ho, experimentujte, skúšajte rôzne techniky či už s partnerom počas pohlavného styku alebo  sama s erotickou hračkou. Nebojte sa, nič nie je s vami z anatomického hľadiska v neporiadku.

Podľa niekoľkých zdrojov niektoré ženy dosiahli svoj prvý mokrý orgazmus až v 60 rokoch! Takže pokiaľ ste mladá a nedarí sa vám dosiahnuť squirting, naozaj nezúfajte – chce to hlavne čas a skúsenosti.

A v neposlednom rade – nenechajte si zničiť dobrú atmosféru tým, že sa vám to nepodarí hneď. Orgazmus sa dá dosiahnuť nespočetne veľa technikami a spôsobmi. Existuje dokonca aj viacero druhov orgazmov. Preto ak sa vám nedarí dosiahnuť mokrý orgazmus, jednoducho skúste dosiahnuť vrchol iným spôsobom. Môže byť rovnako intenzívny a priniesť vám rovnaké množstvo rozkoše ako mokrý orgazmus.

Polohy a techniky, ktoré zvýšia šancu dosiahnuť mokrý orgazmus

Poďme sa porozprávam trochu o technikách a spôsoboch, ktorými je možné najlepšie dosiahnuť mokrý orgazmus. Medzi hlavné patria:

 • Pohlavný styk
 • Masturbácia
 • Erotické pomôcky

V nasledujúcom odseku si rozoberieme jednotlivé možnosti a ponúkneme pár trikov a typov ako pri nich dosiahnuť squirting.

Mokrý orgazmus počas pohlavného styku

Váš partner by sa mal snažiť lokalizovať bod G, ktorý sa nachádza na prednej stene pošvy. Takisto je veľmi účinná súčasná stimulácia klitorisu. Ktoré polohy sú najlepšie na dosiahnutie mokrého orgazmu?

 1. Poloha na psíka – jedna z najlepších polôh, pomocou ktorej možno dosiahnuť squirting. Nechajte vášho partnera nech do vás vstúpi zo zadu. Experimentujte s uhlom! Skúste sa zosunúť na lakte alebo viac rozkročte nohy. A môžete skúsiť zapojiť aj hračky – klitoris stimulujte napríklad pomocou vibrátora.
 2. Poloha kovbojky – v tomto prípade sa odporúča hlavne jej obrátená verzia, kedy žena sedí na partnerovi, otočená tvárou od neho. Tempo aj hĺbku penetrácie môže lepšie kontrolovať a určovať žena a aj v tomto prípade môžete použiť stimuláciu klitorisu či už pomocou alebo prstov.

Pokiaľ chcete dosiahnuť mokrý orgazmus s vašim partnerom, nemusí to byť nutne len pomocou pohlavného styku a penetrácie penisom. Existuje aj taký spôsob, ktorý sa nazýva manuálna misionárska poloha. V tomto prípade sa partneri uložia ako pri klasickej misionárskej polohe ale miesto penetrácie partnerovým údom sa mokrý orgazmus dosiahne pomocou rúk alebo erotickej hračky (dildo alebo vibrátor). Základom je prsty alebo hračku smerovať smerom na prednú stenu pošvy, čiže smerom k pupku. A takisto ani pri tejto polohe nezabúdajte na klitoriálnu stimuláciu!

Mokrý orgazmus a erotické hračky

mokry orgazmus a hracky

Existujú názory, že najlepšie je možné dosiahnuť mokrý orgazmus pomocou stimulácie erotickou hračkou a hlavne počas masturbácie. Je to hlavne kvôli tomu, že vy sama si týmto spôsobom kontrolujete smer, hĺbku a intenzitu penetrácie. A zároveň spoznávate samu seba zisťujete, čo vám najlepšie vyhovuje a prinesie rozkoš.

Čo použiť? Jeden z odporúčaní je použiť nevibrujúcu erotickú pomôcku, ktorá sa nazýva pure wand – istým spôsobom pripomína zahnutú tyč, na ktorej koncoch sú guličky. Čím je výnimočná? Hlavne tvarom – pokiaľ použijete zahnutú hračku, lepšie a možno aj rýchlejšie ste schopné ( alebo váš partner, pokiaľ erotickú pomôcku používate počas sexu s ním) vaginálny orgazmus, ktorý je jeden zo základných pilierov mokrého orgazmu.

Ako na to? Jednoducho si ľahnite na chrbát, vsuňte erotickú hračku do pošvy (nezabudnite ju predtým dobre potrieť lubrikačným gélom!) a pohybujte ňou smerom k jej prednej stene. Šanca dosiahnutia mokrého orgazmu sa zvyšuje, ak zároveň stimulujete aj klitoris. To môžete robiť pomocou prstu alebo ďalšej erotickej pomôcky alebo môžete skúsiť orálny sex s partnerom.

Samozrejme, erotickú pomôcku môžete použiť na dosiahnutie ako aj vaginálneho tak aj klitoriálneho orgazmu. Experimentujte! Skúste použiť vibrujúce aj nevibrujúce hračky, dildá alebo vyššie zmienený pure wand. Môžete ich využiť počas pohlavného styku alebo aj sama.

Mokrý orgazmus počas masturbácie

Masturbácia je veľmi dobrý úvod k dosiahnutiu mokrého orgazmu. Týmto spôsobom vy sama najlepšie zistíte, čo vám vlastne vyhovuje a čo vás reálne aj ku squirtingu privedie.

Chcete to skúsiť? Nech sa páči! V prvom rade zrelaxujte. Vytvorte si príjemné prostredie, v ktorom nehrozí, že k vám niekto príde na návštevu alebo vám zapípa telefón. Nestresujte sa nad vecami, ktoré vás čakajú zajtra, budúci týždeň, ba i o niekoľko hodín. Nájdite si čas a miesto, kde budete len vy sama.

Vzrušte sa, neuponáhľajte to. Dotýkajte sa buď prstami alebo erotickou hračkou vašich erotogénnych zón. Či už je to váš krk, prsia, nižšie časti brucha alebo vnútorné stehná.

Nájdite svoj bod G. Ako sme spomínali vyššie, základným typom orgazmu, ktorý najčastejšie vedie ku mokrému orgazmu je práve vaginálny orgazmus. Najlepšie v kombinácii so súčasnou klitoriálnou stimuláciou. Skúste použiť prsty, alebo dokonca aj hračky! V tomto prípade sú pomerne obľúbené také, ktoré umožňujú dráždenie oboch miest naraz. Ako príklad uvádzame Womanizer duo alebo Satysfier vibes magic bunny.

Mnohé ženy, ktoré majú skúsenosti s mokrým orgazmom uvádzajú, že pred tým, ako ho dosiahnu, majú potrebu vymočiť sa. Máte aj vy tento pocit pred dosiahnutím orgazmu? Gratulujeme, ste na dobrej ceste!

A v neposlednom rade -ak sa vám to nepodarí hneď, nebuďte sklamané a nedajte sa tým odradiť. Skúste to znova, experimentujte s rôznymi technikami a hračkami, alebo to skúste s partnerom. Mokrý orgazmus, aj keď sa zdá byť snom mnohých žien, nie je alfou a omegou sexuálneho života.

Tipy a triky pre partnera, ktoré privedú ženu k vrcholu

Máte partnerku, ktorá túži po tom dosiahnuť mokrý orgazmus a vy ste rozhodli ju prekvapiť? Ste na správnom mieste, máme to pre vás pár rád, ktorých sa môžete držať.

 • Úplne prvé a najzákladnejšie pravidlo: počúvajte ju. Keď Vám povie, že niečo, čo jej robíte jej začína byť nepríjemné, rozhodne v tom nepokračujte a prejdite na niečo iné. Ale platí to aj naopak. Pokiaľ sa jej niečo páči, tak nemáte dôvod prestávať a často striedať rozličné metódy. Nepredpokladajte, pýtajte sa.
 • Pripravte príjemnú atmosféru, v ktorej sa bude vedieť uvoľniť. Či už to bude romantická večera niekde vonku alebo klasické večerné posedenie pri televízore, hlavne, že sa obaja budete cítiť dobre.
 • Nezabúdajte na predohru! Venujte jej naozaj dostatočne dobrý čas. Jednak je to dobré pre relaxáciu vaginálnych svalov ( čo je napríklad veľmi dôležité pri penetratívnom sexe), ale budete mať zaručenú aj dostatočnú lubrikáciu.
 • Okrem bodu G stimulujte aj jej klitoris. Nezáleží, či to bude prstami, hračkou alebo polohou pri pohlavnom styku. Vaše šance na dosiahnutie mokrého orgazmu sa podstatne zvýšia!
 • Skúste mierne tlačiť na nižšiu časť jej brucha. Mnohé ženy uvádzajú, že aj tento trik im pomôže dosiahnuť squirting. Len pozor, aby ste to neprehnali a nepoužili príliš veľkú silu! Preto je veľmi dôležitá vzájomná komunikácia.

Riziká a mokrý orgazmus: pred čím si dať pozor?

Mokrý orgazmus ( podobne ako aj iné typy orgazmov) nie je pre ženu nebezpečný. Avšak pri nevhodnom spôsobe alebo príliš agresívnej manipulácii môže dôjsť ku menším poraneniam. A takisto netreba zabúdať aj na sexuálne prenosné ochorenia!

Tie sú zákerné v tom, že pôvodcovia týchto ochorení sa nachádzajú aj vo vaginálnom sekréte a tým pádom aj v tekutine, ktorú žena vylučuje počas squirtingu. Takže toto je v podstate apel na partnera, hlavne pokiaľ sa jedná o človeka, ktorého nepoznáte: chráňte sa počas pohlavného styku! Používajte kondómy alebo rukavice. Medzi najčastejšie sexuálne prenosné ochorenia patrí chlamýdiová infekcia, kvapavka, herpes genitalis, HIV, HPV alebo dokonca aj hepatitída B. Mnohé z týchto ochorení Vám vedia veľmi závažným spôsobom narušiť zdravie a častokrát predstavujú aj dlhodobý problém. Dokonca môžu viesť aj ku rozvoju nádorových ochorení – typickým príkladom je HPV a rakovina krčka maternice.

Takže pokiaľ sa chcete vyhnúť akémukoľvek riziku a užiť si mokrý orgazmus bezpečne, dodržujte základné pravidlá ochrany, majte pohlavný styk hlavne s partnerom, ktorého poznáte a počúvajte sa navzájom. Dobrá komunikácia je základ akéhokoľvek vzťahu, aj toho sexuálneho.

Mýty  a legendy o mokrom orgazme

Ak vás tento druh orgazmu zaujíma, na záver vám prinášame pár poznatkov, ktoré sa o ňom možno nevedeli.

 Mýtus: Squirting je falošný.  Mokrý orgazmus býva pomerne často diskutovanou a využívanou témou hlavne v erotickom priemysle. Možno ste si vraveli, že ako je možné, aby žena bola schopná vylúčiť toľko tekutiny zo seba? Nuž možné to je! Ako sme spomínali, ženy ( aj keď nie všetky) majú v blízkosti vaginálneho otvoru tzv. Skeneho žľazy, ktoré sú zodpovedné za to tekutinu, ktorá sa vylučuje počas ejalukácie. Alebo pokiaľ sa jedná o squirting, tak je to prevažne tekutina z močového mechúra.

 Mýtus: Existuje univerzálna metóda, pomocou ktorej dosiahne squirting každý.  Toto rozhodne nie je pravda! Každá žena je iná, má odlišné erotogénne zóny a každú „privedie do varu“ iný spôsob stimulácie. Preto pokiaľ Vám napríklad Vaša kamarátka poradí nejakú techniku, pomocou ktorej sa jej podarilo dosiahnuť mokrý orgazmus alebo sa o nejakej dočítali na internetových portáloch, určite ju skúsiť môžete. Ale pokiaľ pre vás nebude tá pravá, rozhodne nevešajte hlavu a neprestávajte skúšať!

 Mýtus: Mokré orgazmy sú vždy poriadne mokré.  Ani toto nie je celkom pravda. Znova upozorňujeme, každá žena je iná, niektoré majú intenzívny a mohutný squirting, po ktorom zostane značná časť postele mokrá, iné zase vylúčia minimálne množstvo tekutiny. V oboch prípadoch sa nemusíte ničoho báť, je to normálne. V pornopriemysle možno často vidieť squirting ako mohutný prúd čírej tekutiny, ktorá zo ženy rýchlo vytečie. V reálnom živote to nemusí byť až také časté, preto rozhodne neposudzujte mokrý orgazmus podľa množstva tekutiny, ktorú ste schopná zo seba vyprodukovať. Jediné, čo je dôležité, aby ste pri tom vy cítila dobre.

Použité zdroje :

 • https://www.healthline.com/health/healthy-sex/female-ejaculation
 • https://en.wikipedia.org/wiki/Female_ejaculation
 • https://www.healthline.com/health/healthy-sex/squirting
 • https://www.medicalnewstoday.com/articles/squirting

 

 

 

 

Každý hlas je cenný :)

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+