Menopauza – strašiak žien

Menopauza

Menopauza, niekedy nazývaná aj klimaktérium, je obdobie v ktorom žena začína nepravidelne krvácať až príde k poslednej menštruácii. Jej charakteristickým znakom je hormonálna nerovnováha.

Je niekoľko období do ktorých spadá menopauza:

 • Premenopauza – obdobie predchádzajúce menopauze
 • Menopauza – posledná menštruácia, trvalé vymiznutie menštruácie z dôvodu straty hormonálnej aktivity vaječníkov
 • Perimenopauza – obdobie bezprostredne pred menopauzou a do jedného roku po menopauze
 • Postmenopauza – obdobie vyhasnutej funkcie vaječníkov začínajúce jeden rok po menopauze
Tip pre Vás
Hľadáte preparát na odstránenie príznakov menopauzy? Menox 45 je účinným a prírodným riešením! Chcem si prečítať o Menoxe… 

Obdobie menopauzy je u väčšiny vnímané veľmi negatívne. Niet sa ale čomu čudovať. Až 80 percent žien má v tomto období problémy. Niektoré sú ľahšieho charakteru, iné zase môžeme označiť za veľmi vážne. Menopauza zvykne prichádzať okolo 50-teho roku života, pričom jej trvanie je priemerne 5-10 rokov.

Predčasná menopauza

Aktuálne sa objavuje predčasná menopauza oveľa častejšie ako pred dekádou. Štatistika je nepríjemná lebo zasahuje už každú 20 ženu v rámci populácii. V súčasnosti nie sú výnimkou mladé ženy, ktoré nedosiahli ani 20 rok svojho života. často je to spôsobené zlým životným štýlom a nedostatkom tukového tkaniva, čo tvorbe estrogénov neprospieva. Je preto dôležité, aby si mladé ženy uvedomili že ideálna postava môže veľmi uškodiť – výsledok z toho je nekompromisný = už nikdy nebudete mať dieťa!

V menopauze sa môžu prejaviť tieto syndrómy:

1. Vegetatívny: Niekoľko minútové návaly tepla, trvajúce od 2 do 5 minút a doba trvania je približne 5 rokov.
2. Organický: Nastávajú veľké zmeny aj na ohanbí, zmenšuje sa ochlpenie. V rámci pošvy nastáva zužovanie priechodu, sliznica býva suchšia a často nastáva aj krvácanie z dôvodu nízkej schopnosti vlhčiť. Svoju veľko mení aj maternica. Objavuje sa stresová inkontinencia, príčinou ktorej sú slabšie svaly panvového dna. Klesá úroveň estrogénov a s ním spojené vypadávanie vlasov, či horšia kvalita pokožky a nechtov. Začínajú prevládať androgény, ktoré spôsobujú napríklad zarastanie na tvári.
3. Metabolický: Jeho hlavným prejavom je rednutie kostí čo môže spôsobiť aj zlomeninu nielen stavca.

Zdravotné ťažkosti v menopauze

Jeden z najčastejších príznakov menopauzy sú návaly tepla alebo tzv. horúčav. Trpí nimi až 75 percent žien v tomto veku. Často  sprevádzaným javom je očervenenie pokožky a nadmerné potenie. Nie je výnimkou keď sa vyskytuje aj niekoľko rokov. Ďalším častým príznakom je aj zhoršenie psychického stavu, ako časté zmeny nálad a spôsoby správanie a dokonca sa môžu dostaviť ťažké depresie. Z pohľadu metabolizmu zase dochádza k horšiemu spaľovaniu tukov a s tým spojené aj srdcovo-cievne ochorenia či osteoporóza.

Zhrnutie:

 • návaly tepla,
 • búšenie srdca,
 • nespavosť,
 • nervová slabosť, (časté podráždenie)
 • depresie,
 • biologické zmeny na maternici,
 • suché sliznice hlavne pošvy,
 • častá inkontinencia,
 • rôzne zmeny na pokožke,
 • rednutie kostí,
 • metabolické zmeny v rámci cholesterolu, zvyšuje sa riziko náhlych cievnych príhod alebo infarktu myokardu a pod.

Liečba

Dalo by sa povedať, že sú dve formy možného liečenia, tzv. hormonálna a nehormonálna liečba. Pri hormonálnej liečbe sa odporúča podávanie ženských pohlavných hormónov ako sú estrogény, gestagény, SERM (selektívne modulátory estrogénových receptorov), SEEM (selektívne modulátory estrogénových enzýmov). Týmto sa výrazne znižuje sila aj frekvencia príznakov- potenia, návalov tepla, depresie, búšenia srdca, urologických ťažkosti, suchosti pošvy, osteoporózy ai.

Nehormonálna liečba zase spočíva v zdravom životnom štýle a v užívaní rôznych podporných látok a vitamínov. Vdaka aktívnemu životnému štýlu, zdravému stravovaniu, a kombináciu cvičenia a častého pohybu môžeme výrazne ovplyvniť fyziologické prejavy menopauzy.

Menox 45

menox45 zľavaMenox 45 je výživový doplnok pre ženy, ktoré trpia príznakmi menopauzy. Unikátne a bohaté prírodné zloženie eliminuje a mierni následky, ktoré spôsobuje menopauza.

Už po desiatich dňoch užívania Menoxu sa Vaše príznaky začnú zmierňovať. Odporúčané užívanie je 1 tabletky ráno s jedlom (po jedle.)

Zloženie:

 • Kvetúci vrcholok hlohu 
 • Koreň ploštičníka hroznovitého
 • Červené kvetenstvo ďateliny lúčnej
 • Žerucha peruánska

Menox je navrhnutý na dlhodobé užívanie, takže sa nemusíte obávať vedľajších účinkov. Je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Z pohľadu podporných látok ide o užívanie fytoestrogénov, rastlinných látok ktoré sa svojím zložení podobajú estradiolu a vo významnej miere sa nachádzajú napr. vo vybraných typoch ovocia (maliny, jahody). Na záver ešte nemôžeme zabudnúť ani na vitamíny, ktoré tiež prospievajú zdraviu hlavne v tomto období.

O podobnom a prírodnom spôsobe liečby sme sa venovali aj v našej recenzii o produkte Menox 45.

Bylinky

Ploštičník strapcovitý – považuje sa za hormonálne liečivo z byliniek.. Vyrovnáva hormóny v tele prostredníctvom fytoestrogénov, ktoré obsahuje. Účelným spôsobom neguje, resp. zmierňuje bolesti pri menštruáci.í

Srdcovník obyčajný – ľahké prírodné antidepresívum, ktoré ženy v tomto období potrebujú. čiže upokojuje a chráni aj Vaše srdce,

Vitex jahňací  napomáha vyrovnávaniu hormónov spolu s priaznivým vplyvom na tvornu progesterónu. Upravuje menštruačné kŕče a akné.

Angelika čínska – rieši málokrvnosť, lieči myómi a reguluje hladinu ženských hormónov.

 

Prekonali ste menopauzu? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti a pomôžte tak ďalším ženám.

Menopauza – strašiak žien
3.3 (66.18%) 68 votes

Zanechaj nám svoj názor