Masturbácia – prospešná pre telo i myseľ

Posledná aktualizácia článku:

Masturbácia: otázky a odpovede

masturbácia

Existuje mnoho bizarných tvrdení o masturbácii, ako napríklad, že spôsobuje slepotu, šialenstvo, akné, či dokonca rast ochlpenia. My sa pokúsime roztriediť fakty od mýtov a zodpovedať vaše otázky o tom, čo je pravdepodobne jednou z najčastejšie praktikovaných sexuálnych aktivít na svete.

Obsah článku

 1. O masturbácií
 2. Ako masturbovať
 3. Ejakulácia
 4. Bezpečnosť

Čo je masturbácia?

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti💕, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Masturbácia zahŕňa  sexuálne vzrušenie potom, čo sa dotknete svojích genitálií . Obaja, muži aj ženy môžu masturbovať a môžete si to robiť sami, alebo niekomu inému.

Je masturbácia normálna?

Áno. Okrem potešenia, ktoré nám prináša, masturbácia Vám môže pomôcť zitiť, čo máte a čo nemáte radi. Muži môžu použiť masturbáciu nato, aby sa naučili ovládať svoj orgazmus, zatiaľ čo ženy môžu zistiť, čo im pomáha k dosiahnutiu orgazmu. Mnoho párov masturbuje spolu a považujú to za príjemnú súčasť ich vzťahu. Niektorí ľudia to zase nerobia a to je v poriadku taktiež, je to každého osobná voľba.

Ako masturbovať?

Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna masturbácia. Muži to robia zvyčajne trením svojho penisu. Ženy sa zvyčajne dotýkajú svojho klitorisu a oblasti okolo pošvy. Klitoris je malý mäkký hrbolček pred vstupom do pošvy, je veľmi citlivý a jeho stimulácia a dotýkanie Vám doprajú skvelý pocit a sexuálnu rozkoš. Mnoho žien potrebuje stimulovať svoj klitoris, aby dosiahli orgazmus počas sexu, alebo masturbácii.

Čo je ejakulácia?

Ejakulácia nastane, keď sa spermie pokúsia vystreliť z penisu, pri orgazme muža. Je to zvyčajne okolo 5ml tekutiny, ale niekedy aj viac, najmä v prípade keď človek neejakuloval dlhšiu dobu. Ženy môžu rovnako ejakulovať, ale je to menej častý jav ako u mužov.

Je masturbácia bezpečná?

Áno. Masturbácia nespôsobuje slepotu, šialenstvo, alebo akné a ani vám nenarastú chlpy na dlaniach. Srandy stranou, neexistuje tu žiadne riziko otehotnenia alebo chytenie nejakej sexuálne prenosnej choroby, hoci existuje riziko infekcie, ak sa dotknete genitálie niekoho iného a potom svojich vlastných. Je to preto, lebo infekcia môže byť prenesená prostredníctvom infikovaných spermií alebo vaginálnej tekutiny.

Je tu tiež riziko infekcie pokiaľ používate počas masturbácie sexuálne hračky a niekto iný, infikovaný ich pred vami použil. Akýkoľvek predmet používaný pri sexe sa nazýva sexuálna hračka, či už bola navrhnutá na tento účel alebo nie. Preto je dôležité udržiavať sexuálne hračky vždy čisté. Ak s niekým zdieľate sexuálne hračky, dôkladne ich pred každým použitím umyte a zakaždým na ne nasaďte kondóm.

Môžete sa zraniť pri masturbácii?

Je nepravdepodobné, že by ste sami sebe spôsobili zranenie, aj keď existuje tu riziko bolesti, rezov alebo podliatín pokiaľ masturbujete príliš hrubo, alebo príliš tlačíte alebo používate objekt, ktorý by Vás mohol zraniť alebo poškodiť. Muži sa častokrát obávajú o to, či si môžu zlomiť penis. Táto vec je veľmi vzácna a dochádza k nej iba vtedy, keď je stoporený a zvyčajne niekto iný ním prudko otočí.


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Má masturbácia vplyv na množstvo spermií?

Masturbácia nemá vplyv na schopnosť človeka produkovať spermie. Množstvo spermií sa určite nezníži, pretože tie sa tvoria nepretržite.

Môžete masturbovať príliš veľa?

Masturbácia je neškodná, ale keď ju vykonávate príliš často, môžete ucítiť bolesť. Ak to muži robia príliš často v krátkom slede, môže dôjsť k opuchu penisu, nazývaným tiež edém, ktorý sa vytvorý kvôli tekutinám v tkanivách. Opuch však zmizne počas jedného alebo dvoch dní. Avšak ak máte pocit, že masturbácia zasahuje až príliš do vášho života, môžete sa poradiť s odborníkom.

Ak poznáte nejaké mýty o masturbácií, môžete sa s nimi podeliť v diskusii pod článkom. Následne môžeme zistiť, či ide naozaj o mýtus, alebo je to fakt založený na pravde. 

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

Zanechaj nám svoj názor