Masturbácia – prospešná pre telo i myseľ

Posledná aktualizácia článku:

Masturbácia: otázky a odpovede

masturbácia

Existuje mnoho bizarných tvrdení o masturbácii, ako napríklad, že spôsobuje slepotu, šialenstvo, akné, či dokonca rast ochlpenia. My sa pokúsime objasniť fakty a vyvrátiť mýty, a tak zodpovedať vaše otázky o tom, čo je to masturbácia. Na úvod len toľko, že ide o pravdepodobne o jednu z najčastejšie praktizovaných sexuálnych aktivít na svete.

Obsah článku

 1. O masturbácií
 2. Ako masturbovať
 3. Ejakulácia
 4. Bezpečnosť

Čo je masturbácia?

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Masturbácia je aktivita, ktorá zahŕňa  sexuálne vzrušenie potom, čo sa dotýkate svojich genitálií , s cieľom dosiahnuť sexuálne vyvrcholenie v podobe orgazmu. Hoci je téma masturbácia tabu, robia to nielen muži, ale aj ženy. Môže byť robená samostatne, ale aj s ďalšou osobou, niekomu inému. V tomto prípade hovoríme o vzájomnej masturbácií. Najčastejšie sa vykonáva pomocou ruky, ale môže byť praktizovaná aj prostredníctvom sexuálnych hračiek.

Je masturbácia normálna?

Samozrejme, že áno. Okrem potešenia, ktoré nám prináša, masturbácia je výborným prostriedkom intímneho sebaspoznania sa. Pomôže Vám zistiť, čo máte a čo nemáte radi. Muži môžu použiť masturbáciu nato, aby sa naučili ovládať svoj orgazmus, zatiaľ čo ženy môžu zistiť, čo im pomáha k dosiahnutiu orgazmu. Mnoho párov masturbuje spolu a považujú to za príjemnú súčasť ich vzťahu. Niektorí ľudia to zase nerobia, z mnohých dôvodov, najčastejším je pocit hanby, čo je v podstate tiež v poriadku, pretože je to každého osobná voľba.

Ako masturbovať?

Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna masturbácia. Muži to robia zvyčajne ručným trením svojho penisu. Ženy sa zvyčajne dotýkajú svojho klitorisu a oblasti okolo pošvy. Klitoris je malý mäkký hrbolček (zakrpatený penis) pred vstupom do pošvy, je veľmi citlivý a jeho stimulácia a dotýkanie Vám doprajú skvelý pocit a sexuálnu rozkoš. Mnoho žien potrebuje stimulovať práve klitoris, aby dosiahli orgazmus počas sexu, alebo počas masturbácie.

Čo je ejakulácia?

Ejakulácia je proces, ktorý nastáva u muža pri dosiahnutí orgazmu. Je to tekutina, ktorá vyviera alebo vystrekuje z vrcholu penisu. Zvyčajne ide o tekutinu v množstve 5 ml,  ale niekedy aj viac, najmä v prípade keď človek neejakuloval dlhšiu dobu. Ejakulácia, okrem spermií obsahuje aj mnoho vitamínov a minerálov. Za predpokladu, že ide o zdravého muža, je ejakulácia jednou z najzdravších tekutín vôbec. Zaujímavosťou je, že ženy môžu tiež ejakulovať, ale je to menej častý jav ako u mužov. V tomto prípade hovoríme, že žena dosiahla mokrý orgazmus.

Je masturbácia bezpečná?

Určite áno. Masturbácia nespôsobuje slepotu, šialenstvo, alebo akné a ani vám nenarastú chlpy na dlaniach. Podobnými srandičkami ste sa možno už streli, ale nemusíte sa obávať, nie je to pravda. Pri masturbácii neexistuje žiadne riziko otehotnenia alebo chytenie nejakej sexuálne prenosnej choroby, hoci existuje riziko infekcie, ak sa dotknete infikovaných genitálií niekoho iného a potom svojich vlastných. Je to preto, lebo infekcia môže byť prenesená prostredníctvom infikovaných spermií alebo vaginálnej tekutiny.

Riziko infekcie sa zvyšuje, ak pri masturbácii používate zdravotne závadné sexuálne hračky. Sexuálnou hračkou sa rozumie, akýkoľvek predmet, ktorý je používaný pri sexe, či už bol navrhnutý na tento účel alebo nie. Preto je dôležité udržiavať sexuálne hračky vždy čisté. Ak s niekým zdieľate sexuálne hračky, dôkladne ich pred každým použitím umyte a nezabudnite na ne nasadiť kondóm.

Môžem sa zraniť pri masturbácii?

Je nepravdepodobné, že by ste sami sebe spôsobili zranenie, aj keď sa to úplne nevylučuje. Ak masturbujete príliš hrubo resp. máte to radi na tvrdo, môžu sa vyskytnúť rezy alebo podliatiny. Muži sa často-krát obávajú o to, či si môžu zlomiť penis. Táto vec je veľmi vzácna a dochádza k nej iba vtedy, keď je stoporený a zvyčajne niekto iný ním prudko otočí.


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Má masturbácia vplyv na množstvo spermií?

Masturbácia nemá žiadny negatívny vplyv na schopnosť človeka produkovať spermie. Ba naopak, častá masturbácia a dosahovanie orgazmu vedie k lepšej spermatogenéze (tvorbe spermií). Spermie sú stále čerstvé, nové a tým pádom aj kvalitné.

Môžem masturbovať príliš veľa?

Masturbácia je neškodná, ale keď ju vykonávate príliš často, môžete ucítiť bolesť. Ak to muži robia príliš často v krátkom slede, môže dôjsť k opuchu penisu, nazývaným tiež edém, ktorý sa vytvorí kvôli tekutinám v tkanivách. Opuch však zmizne počas jedného alebo dvoch dní. Inak masturbovať môžete koľko len chcete. Dávajte však pozor, pretože je návyková a môže zasahovať do vášho života (zanedbávanie práce). V tomto prípade sa poraďte s odborníkom.

Rýchle fakty o masturbácii

 • masturbácia patrí medzi najzdravšie aktivity človeka a to ako pre fyzické tak pre duševné zdravie,
 • tlmí menštruačné problémy,
 • znižuje stres, uvoľňuje telo a myseľ,
 • prispieva ku kvalitnému spánku,
 • stimuluje tvorbu hormónov šťastia,
 • lieči sexuálne problémy (erektilná dysfunkcia, sexuálna strohosť …),
 • je to forma sexuálneho styku, ktorý môžu praktizovať páry aj počas tehotenstva,
 • spaľujú sa pri nej kalórie,
 • oficiálne patrí medzi špecifickú formu kardiovaskulárneho cvičenia, teda posilňuje srdce.

Ak poznáte nejaké mýty o masturbácií, môžete sa s nimi podeliť v diskusii pod článkom. Následne môžeme zistiť, či ide naozaj o mýtus, alebo je to fakt založený na pravde. 

Aktualne skore
[Celkovol: 2 Priemerne: 3]

Psychická pohoda zvýši váš sexuálny výkon

Vedeli ste, že…stressfix zlty

 • Až 20%percent erektilnej dysfunkcie spôsobuje psychika?
 • Najčastejšie ide o stres, smútok, depresiu a úzkosť?
 • Zlý a nedostatočný spánok spôsobuje slabú erekciu a dokonca neplodnosť?
 • Predčasnú ejakuláciu najčastejšie spôsobuje strach zo sexu, úzkosť a depresia?

Vyskúšajte StressFix 👍

Je to absolútna 🔝 novinka na našom trhu, obsahuje až 14 zložiek 🍃vo veľkom balení, kde je 60 kapsúl💊 iba za 48,9 eur. Slúži ako pomoc pri strachu, úzkosti, slabom spánku či pri depresiách. A tým pádom môže významne zlepšiť váš sexuálny život. Len si spomeňte, aký je to pocit mať sex, keď ste v pohode, uvoľnený…

Pripravili sme pre vás aj špeciálny kupón ,,dusevnezdravie,, ktorý zadajte do poznámky v objednávke a získate 5% zľavu.

Alebo si môžete prečítať viac o StressFixe tu

One Response

 1. zdeno 3. júna 2019

Zanechaj nám svoj názor