Libido alebo stratená sexuálna túžba

Posledná aktualizácia článku:

libido

Starajte sa o svoje libido

Libido respektíve pohlavný pud znamená sexuálnu túžbu, niekedy sa mu hovorí aj sexuálny apetít. Ide o súhrn na seba nadväzujúcich vrodených reflexov ovplyvnených hormonálnou činnosťou, ktorých výsledkom je nechuť na sex. U pohlavne dospelých jedincov vzbudzuje túžbu po párení. Pud, ktorý slúži na zbližovanie a zachovanie druhu. Označuje aj základnú pudovú energiu a sexuálnu túžbu, ktorá vyviera z podvedomia a zameriava sa na dosiahnutie slasti. Chuť a vášeň podporuje aj jedlo, ktoré jete. Napr. mandle a orechy, ktoré udržiavajú vaše hormóny v rovnováhe. Jedzte ich zľahka opražené a vaše pohlavné orgány budú v skvelej forme.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Príčina zníženého libida

Stojí za tým znížená produkcia gonadotropných hormónov LH a FSH, riadiacich činnosť pohlavných žliaz a tým je Vaše libido ochromené. Pri erotickom stimulovaní (nežnostiach, pohľadoch, slovách) vylučuje hypotalamus (časť mozgu riadiace hypofýza a jeho prostredníctvom okrem iného pohlavné žľazy) hormóny, ktoré v hypofýze vytvoria vlastné sexuálne hormóny LH (luteizační hormón) a FSH (folikuly stimulujúci hormón).

Tieto hormóny potom napríklad u žien putujú krvou k vaječníkom a stimulujú tam produkciu pohlavných hormónov gestagénov (hormónov, ktorých funkciou je najmä príprava pohlavných orgánov k tehotenstva), u mužov ovplyvňuje tvorbu testosterónu (mužského pohlavného hormónu, nevyhnutného okrem iného pre správnu tvorbu spermií v semenníkoch ). Zníženie a stratu libida môžu vyvolať jednak psychologické faktory, napríklad stres v dôsledku pracovného vyťaženia, manželského konfliktu alebo zármutku. Tiež problémy fyzického rázu, ku ktorým sa radí únava, choroby alebo užívanie liekov (zvlášť upokojujúcich alebo liekov na zníženie krvného tlaku).

Libido skúma aj behaviorálna psychológia.

 libido – v medicíne termín vyjadrujúci pohlavnú túžbu a jej intenzitu. V psychoanalýze jeden zo základných životných pudov a zdrojov energie. Pokles libida môže byť príznakom niektorých chorôb napr. hormonálnych, duševných, ale aj celkovo zhoršeného zdravotného stavu lat. libido, libidinis – žiadostivosť

Príznaky straty

  • Pokles záujmu o pohlavný styk, strata radosti a rozkoše zo sexu, neschopnosť dosiahnuť orgazmus
  • Iniciátorom sexu je vždy jeden z partnerov, druhý sa môže cítiť aj prinútený
  • Pri sexe chýba prepojenie a zdieľanie
  • Mizne aj ďalšie fyzické dotyky počas dňa a pri stretnutí
  • Sex je rutinný a mechanický
  • Dotyčný nemá sexuálne fantázie ani myšlienky (alebo minimálne)
  • K sexu dochádza maximálne dvakrát do mesiaca

Ako je to u žien

Väčšina dospelých žien by skvelý vzťah medzi osobou mužského a ženského pohlavia opísala ako veľa rozhovorov, zdieľanie, emocionálnu väzbu či pocit “lásky”. Moderné štúdie však ukazujú, že u párov sa bližší vzťah rozvinie až prostredníctvom dotykov a nežnosťou skôr než rozprávaním samotným. A intimita narastie skrze príjemné, naplňujúce milovanie. Problémy s libidom u ženy môžu vážne podkopať celý vzťah.

Pravdou je, že problémy s libidom u žien môžu partnerskú intimitu zruinovať. Nedostatok sexuálneho vzrušenia a túžby a neschopnosť dosiahnuť orgazmus môžu u partnerov vytvoriť pocit odcudzenia, nemilovanosti alebo poníženie. Vzťah, v ktorom žena trpí nízkym libidom a sex vníma ako povinnosť alebo láskavosť preukázanú muži, povedie do problémov. Nezáleží na tom, či v ňom funguje intimita počas “rozhovorov” medzi partnermi, problémy s libidom u ženy môžu vážne podkopať celý vzťah.

Rodina, starí rodičia, malé deti, pracovné vyťaženie, spoločenský život – to všetko uberá žene silu a čas, pokiaľ ide o sex, najmä ak trpí problémami s libidom a sex jej nepripadá vzrušujúce! Liečba liekmi, stres alebo všeobecné problémy so zdravím môžu narušiť prirodzené sexuálne reakcie tela.

Okolo 80% žien povedalo, že je pre nich “veľmi dôležité” udržať uspokojujúci sexuálny život. Avšak až polovica žien na svete priznala, že v súčasnej dobe trpí poklesom sexuálnej túžby, a dve tretiny povedali, že počas posledných piatich rokov je sex začal menej zaujímať a premýšľa o prípravkoch na podporu ženského libida pre zlepšenie svojej sexuálnej vášne. Okrem toho, čo sa menšie sexu žiadostivosti u žien týka, u žien sa prejavujú aj symptómy menopauzy, vrátane návalov horúčavy, nespavosti, podráždenosti, depresie a suchosti genitálií.

Prieskum BBC

Čo pomôže ženám

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je špeciálne navrhnutý prírodný prípravok na zvýšenie libida u žien. Podporí ich sexualitu aj chuť na sex. Prečítať si o prípravku Aphrodisia V 

Zníženie sexuálneho apetítu u mužov

Znížené libido u mužov sa objavuje menej často, ako u žien. K najčastejším príčinám nechuti na sex patrí obezita, spája sa s ňou totiž aj veľa psychických problémov, najmä nízke sebavedomie. Rizikovými faktormi sú pitie alkoholu, fajčenie cigariet, užívanie drog. Zníženie libida spôsobuje aj dlhodobý stres, úzkosti, neliečenej depresie alebo traumy z detstva. Rovnako tak môže byť príčinou zníženého libida aj zatiaľ neprejavená homosexualita.

Čo pomôže mužom

Ejoy Ejoy
Najnovší prípravok eJoy, ktorý je vyrobený v Anglicku, Vás okamžite nakopne k sexuálnym výkonom. Prečítať si o prípravku eJoy 
Zerex Zerex
Zerex je na Slovensku dlhoročný reprezentant silnej erekcie a zvýšeného libida. Prečítať si o prípravku Zerex 

Ako zvýšiť libido

Dobrou správou je, že sa s nedostatkom sexuálnej túžby dá vždy niečo robiť. Len sa problém nesmie podceňovať, ale je potrebné ho čo najskôr riešiť. Ak aj vy patríte medzi ženy, pre ktoré je sex tabu, skúste, ako navštívite odborníka, tieto tipy.

 • Vysaďte prášky.
 • Snažte sa čo najviac uvoľniť (napríklad masážou alebo cvičením)
 • Účinnými látkami, ktoré pomôžu zvýšiť sexuálny apetít sú tiež úplne prírodné gingko biloba alebo homeopatikum acta racemosa (ploštičník hroznatý). Oboje sa dá zohnať v lekárňach.
 • Skúste akupunktúru.
 • Najmä mamám od detí pomôžu špeciálne kegelove cviky. Tie treba na posilnenie panvového dna.

Ako fungujú výživové doplnky na libido?

doplnit

Bežné typy na zlepšenie:


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)

Červené víno – obsahuje antioxidanty, ktoré priaznivo ovplyvňujú naše zdravie a priaznivo vplývajú na mužské a ženské hormóny. Pripite si vo dvojici v príjemnej atmosfére a v príjemnej blízkosti a vaša chuť sa Vám zaručene zvýši. Dávajte však pozor na množstvo, ktoré môže negatívne ovplyvniť vaše výkony a prežívanie.

Banány – obsahujú množstvo draslíka, riáboflavínu a ďalších vitamínov. Vďaka enzýmu bromelaínu sa Vám zvýši aj vaša sexuálna túžba.

Čili – okrem príjemnej štiplavkastej chuti Vám výborne prekrvia orgány a pripravia nevídané zážitky a pôžitky.

Šľahačka– svojím obsahom nenasýtených tukov spoľahlivo pomáhajú vášmu telu produkovať mužské a ženské pohlavné hormóny, ktoré udržiavajú vaše sexuálne zdravie a túžbu na považovanej úrovni. Vychutnajte si šľahačku priamo z rozpáleného tela vášho partnera.

Zlepšite kvalitu života

Vyhýbajte sa stresu, neprejedajte sa, doprajte si dostatok pohybu.  Ak si chcete užívať sex, musíte si užívať aj život.  Nemyslite na veci, ktoré nedokážete vyriešiť, nesnažte sa zachrániť svet a myslite na seba. Začnite sa zdravo stravovať a uvidíte, že aj kvalita vášho sexuálneho života pôjde hore.

Byliny

MacaPrečítať recenziu 

Ženšen – Prečítať recenziu 

Tip: Taktiež môžete skúsiť Zerex na zlepšenie erekcie a libida, alebo iný podporný doplnok.

Čo vás zaujíma o libide

doplnit + celkovo na 1500

Okoreňte alebo oslaďte si Váš sexuálny život a priveďte Vášho partnera do oázy slasti.

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

3 komentáre

 1. kamillla 14. septembra 2016
 2. JOZEF 22. mája 2017
 3. trixie 30. septembra 2017

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+