Lapacho

Amerika. Zdroj nekonečného množstva bylinných preparátov na liečbu slabej erekcie a libida. Za to vďačíme predovšetkým indiánskemu kmeňu Inkov, ktorých 1000 ročná tradičná medicína pomáha dokonca ešte aj v súčasnosti. Lapacho, rovnako ako väčšina preparátov pochádza z Južnej Ameriky.

Obsah článku

 1. Liečivé účinky
 2. Vo forme nápoju
 3. Upozornenie

Strom Lapacho

lapacho strom

Extrakt sa získava sa so stromu Lapacho Tecoma predovšetkým z odrôd Morado a Colorado. Tento strom rastie v krajinách Južnej ameriky ako je Brazília, Peru, Argentína či Bolívia. Priemerne dosahuje výšku 15 až 20 metrov a niektoré stromy sa dožívajú aj 700 rokov. Nápoj/ čaj sa pripravuje z vnútornej strany kôry, ktorá je červenkastej farby. Kôra po zaliatí vodou na spôsob čaju vyniká svojou vôňou a mierne sladkou chuťou. Používa sa nielen ako liečivý nápoj ale aj pre svoju výnimočnú chuť.

Liečivé účinky

Medzi jeho najlepšie účinky rozhodne patrí  schopnosť výrazne podporovať imunitný systém a tiež schopnosť detoxikovať , resp. odstraňovať ťažké kovy z tela. Medzi ďalšie výhody rozhodne patrí účinok podobný antibiotiku, samozrejme čisto na prírodnej báze. Čaj Lapacho je tiež vynikajúcim bojovníkom proti rakovine. Isté výskumy naznačili spomaľovanie rozvoja, teda šírenie nádorových buniek v tele. Dobre poslúži aj z pohľadu prevencie nádorových ochorení.

Preukázali sa tiež významné účinky na ľudské orgány. Chráni a podporuje predovšetkým pečeň a obličky. Z pohľadu tráviacej sústavy ju posilňuje a tiež zlepšuje látkovú premenu. Pri jeho pozitívnych účinkoch sa nevyhýba ani cievnej sústave, kde zlepšuje krvný obeh a chráni a posilňuje srdce.

Na záver nemôžeme vynechať ani jeho blahodárne účinky pri liečbe slabej erekcie. Nepôsobí tak priamo ako napr. Maca, zato však rieši mnoho problémov, ktoré priamo alebo nepriamo vedú k tomuto ochoreniu. A to tak, že zlepšuje už spomínaný krvný obeh a srdce, pôsobí močopudne, ukľudňuje nervový systém alebo zlepšuje stav diabetikom.

Tak si to zhrnieme:

 • detoxikuje a očisťuje od ťažkých kovov
 • aktivuje potné žlazy
 • pôsobí ukľudňujúco na nervovú sústavu
 • odstraňuje hnis a vyrážky
 • má močopudný účinok
 • znižuje bolesť a migrénu
 • pôsobí protizápalovo
 • používa sa na liečbu sexuálnych dysfunkcií
 • pomáha liečiť leukémiu
 • má protirakovinové účinky
 • zabíja niektoré druhy plesní a baktérií
 • zlepšuje krvný obech, cievny systém a srdce

Lapacho – príprava nápoja

Video je síce v polštine, ale ako ukážka prípravy postačí

Príprava čaju z kôry tohto stromu sa pripravuje pomerne jednoducho. Väčšinové informácie udávajú 3 až 6 čajových lyžičiek Lapacha (1-2 polievkové lyžice) nasypeme do 1 litra vody, ktorú privedieme k varu a a varíme približne 5 minút, následne necháme lúhovať približne 15 minút.

Tento nápoj môžeme piť teplý alebo naopak, studený. Jeho chuť a vôňa čiastočne pripomínajú dubovú kôru s citrónom. Čaj môžeme tiež dochutiť, napríklad medom.

Niektoré zdroje uvádzajú, že takto pripravovaný čaj je možné podávať 2 až 3 týždne, následne týždeň vynechať a znova. Ide o výbornú očistnú a detoxikačnú kúru.

Ak však nemáte čas na výrobu čaju z lapacha, môžete si preň zájsť do akejkoľvek lepšej čajovne, kde vám ho pripravia profesionáli.

Správny výber

Pri nákupe tejto kôry odporúčame vždy pozorne prečítať popis balenia, nakoľko sa často predáva veľmi nekvalitná kôra. Často sa tiež stretávame s tým, že v balení síce nájdete kôru z Lapacha, ale ide o druh bez pozitívnych účinkov. Preferujú sa iba odrody Colarado a Morado.

Nežiadúce účinky Lapacha?

Informácie o negatívnych účinkoch sme v českom ani slovenskom prostredí nenašli a často sa v rôznych zdrojoch tvrdí, že žiadne nie sú. American Cancer Society ale tvrdí, že pri vysokých dávkach dochádza k toxicite ľudského tela. V o svojich tvrdeniach idú ešte ďalej, na jednej strane síce tvrdia, že Lapacho preukázateľne ničí rakovinové bunky, pri dávkach potrebných k tomu, aby tento proces nastal, dochádza k iným negatívnym prejavom na ľudskom zdraví.

Ak máte s Lapachom skúsenosti, podeľte sa s čitateľmi o svoje skúsenosti v diskusii pod článkom. Diskusia je anonymná. 

 

Lapacho
5 (100%) 1 vote

Zanechaj nám svoj názor