lapacho

Lapacho- je dobrý hlavne ako čaj

Amerika. Zdroj nekonečného množstva bylinných preparátov na liečbu slabej erekcie a libida. Za to vďačíme predovšetkým indiánskemu kmeňu Inkov, ktorých 1000 ročná tradičná medicína pomáha dokonca ešte aj v súčasnosti. Lapacho, rovnako ako väčšina preparátov pochádza z Južnej Ameriky.

Strom Lapacho

lapacho strom

Extrakt sa získava sa so stromu Lapacho Tecoma predovšetkým z odrôd Morado a Colorado. Tento strom rastie v krajinách Južnej ameriky ako je Brazília, Peru, Argentína či Bolívia. Priemerne dosahuje výšku 15 až 20 metrov a niektoré stromy sa dožívajú aj 700 rokov. Nápoj/ čaj sa pripravuje z vnútornej strany kôry, ktorá je červenkastej farby. Kôra po zaliatí vodou na spôsob čaju vyniká svojou vôňou a mierne sladkou chuťou. Používa sa nielen ako liečivý nápoj ale aj pre svoju výnimočnú chuť.

Liečivé účinky

Medzi jeho najlepšie účinky rozhodne patrí  schopnosť výrazne podporovať imunitný systém a tiež schopnosť detoxikovať , resp. odstraňovať ťažké kovy z tela. Medzi ďalšie výhody rozhodne patrí účinok podobný antibiotiku, samozrejme čisto na prírodnej báze. Čaj Lapacho je tiež vynikajúcim bojovníkom proti rakovine. Isté výskumy naznačili spomaľovanie rozvoja, teda šírenie nádorových buniek v tele. Dobre poslúži aj z pohľadu prevencie nádorových ochorení.

Preukázali sa tiež významné účinky na ľudské orgány. Chráni a podporuje predovšetkým pečeň a obličky. Z pohľadu tráviacej sústavy ju posilňuje a tiež zlepšuje látkovú premenu. Pri jeho pozitívnych účinkoch sa nevyhýba ani cievnej sústave, kde zlepšuje krvný obeh a chráni a posilňuje srdce.

Na záver nemôžeme vynechať ani jeho blahodárne účinky pri liečbe slabej erekcie. Nepôsobí tak priamo ako napr. Maca, zato však rieši mnoho problémov, ktoré priamo alebo nepriamo vedú k tomuto ochoreniu. A to tak, že zlepšuje už spomínaný krvný obeh a srdce, pôsobí močopudne, ukľudňuje nervový systém alebo zlepšuje stav diabetikom.

Tak si to zhrnieme, na čo všetko pomáha:

 • detoxikuje a očisťuje od ťažkých kovov
 • aktivuje potné žlazy
 • pôsobí ukľudňujúco na nervovú sústavu
 • odstraňuje hnis a vyrážky
 • má močopudný účinok
 • znižuje bolesť a migrénu
 • pôsobí protizápalovo
 • používa sa na liečbu sexuálnych dysfunkcií
 • pomáha liečiť leukémiu
 • má protirakovinové účinky
 • zabíja niektoré druhy plesní a baktérií
 • zlepšuje krvný obech, cievny systém a srdce

Využívajte ako afrodiziakum

Čaj Lapacho je vhodné konzumovať aj v prípade nízkej chuti na sex. Okrem podporných účinkov na skvalitnenie erekcie sa táto rastlina podieľa aj na zvyšovaní libida. Najefektívnejší účinok dosiahnete, ak požijete čaj Lapacho v kombinácii s Cataubou. V obchodoch nájdete aj čaje, ktoré sú vopred namiešané a obsahujú obidve spomínané zložky. Okrem iného nakopne Lapacho aj vašu energiu a zníži pocit únavy a vyčerpania, čo taktiež v sexuálnom živote len pomôže.

Lapacho – príprava nápoja

Video je síce v polštine, ale ako ukážka prípravy postačí

Príprava čaju z kôry tohto stromu sa pripravuje pomerne jednoducho. Väčšinové informácie udávajú 3 až 6 čajových lyžičiek Lapacha (1-2 polievkové lyžice) nasypeme do 1 litra vody, ktorú privedieme k varu a a varíme približne 5 minút, následne necháme lúhovať približne 15 minút.

Tento nápoj môžeme piť teplý alebo naopak, studený. Jeho chuť a vôňa čiastočne pripomínajú dubovú kôru s citrónom. Čaj môžeme tiež dochutiť, napríklad medom.

Niektoré zdroje uvádzajú, že takto pripravovaný čaj je možné podávať 2 až 3 týždne, následne týždeň vynechať a znova. Ide o výbornú očistnú a detoxikačnú kúru.

Ak však nemáte čas na výrobu čaju z lapacha, môžete si preň zájsť do akejkoľvek lepšej čajovne, kde vám ho pripravia profesionáli.

Aké majú ľudia skúsenosti?

Na internete existuje množstvo produktov, ktoré obsahujú práve Lapacho. Ako sme už spomínali, z väčšiny sa jedná o bylinné čaje vo forme sušenej kôry (sypané alebo rozporcované do vrecúšok).

Ako to už vždy býva, skúsenosti a účinky na organizmus sú veľmi variabilné, pretože sa líšia od jedinca k jedincovi. Niektorí ľudia, ktorí majú skúsenosti s pravidelnou konzumáciou čaju Lapacho, ho vychvaľujú, pričom vyzdvihujú detoxikačné a povzbudzujúce účinky. Na druhej strane, množstvo ľudí Lapacho pokladá len za rastlinu, ktorá sa stala komerčným hitom, a tvrdia, že reálne účinky sa ani nedostavili.

Odzrkadlenie skúseností môžete vidieť aj v internetových obchodoch, kde hodnotili ľudia konkrétne produkty – čaje Lapacho. Hodnotenia sa pohybujú v priemere na 3,5 z 5 hviezdičiek.

Správny výber

 • Predajca:
 • Lapacho čaj 250g
 • Predajca:
 • Lapacho čaj 105g
TOP
 • Predajca:
 • Lapacho komplet:
  1x Mačací pazúr
  3x Puprpurové lapacho
  Intenzívny účinok lapacho

Pri nákupe tejto kôry odporúčame vždy pozorne prečítať popis balenia, nakoľko sa často predáva veľmi nekvalitná kôra. Často sa tiež stretávame s tým, že v balení síce nájdete kôru z Lapacha, ale ide o druh bez pozitívnych účinkov. Preferujú sa iba odrody Colarado a Morado.

Otázky na čaj Lapacho

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Kde kúpim sypaný čaj Lapacho?

Čaj z kôry stromu Lapacho zakúpite bez problémov v lekárni, prípadne v obchodoch špecializovaných na čaje. Ak obľubujete nákup z pohodlia domova, existuje množstvo e-shopov, ktoré ponúkajú sypaný čaj Lapacho v rôznych gramážach.

Môžem ho piť v tehotenstve?

Nie, v tehotenstve sa čaj Lapacho piť neodporúča, nakoľko obsahuje látku zvanú chinín, ktorá môže poškodiť plod alebo vyvolať kontrakcie maternice, čo môže viesť k potratu. Lapacho nie je vhodné piť ani ak dojčíte a tiež ho nepodávajte deťom do 3 rokov.

Aká je cena?

Cena čaju Lapacho je rôzna, keďže nájdeme odlišné variácie čaju napríklad s arómami alebo v kombinácii s inými bylinami. Približne však zakúpite 100 g sušenej zmesi Lapacho za necelé 4 €. Môžete si vybrať aj balenia s menšou alebo väčšou gramážou, ktoré sa cenovo líšia.

Dá sa kúpiť Lapacho vo forme kapsúl?

Áno, výťažky z kôry stromu Lapacho je možné zakúpiť aj vo forme kapsúl, pričom cena sa pohybuje na úrovni cca 13 € / 120 kapsúl, čo je prijateľná cena.

Nežiadúce účinky Lapacha?

Informácie o negatívnych účinkoch sme v českom ani slovenskom prostredí nenašli a často sa v rôznych zdrojoch tvrdí, že žiadne nie sú. American Cancer Society ale tvrdí, že pri vysokých dávkach dochádza k toxicite ľudského tela. V o svojich tvrdeniach idú ešte ďalej, na jednej strane síce tvrdia, že Lapacho preukázateľne ničí rakovinové bunky, pri dávkach potrebných k tomu, aby tento proces nastal, dochádza k iným negatívnym prejavom na ľudskom zdraví.

Ak máte s Lapachom skúsenosti, podeľte sa s čitateľmi o svoje skúsenosti v diskusii pod článkom. Diskusia je anonymná. 

 

5/5 - (1 vote)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+