Lapacho

Amerika. Zdroj nekonečného množstva bylinných preparátov na liečbu slabej erekcie a libida. Za to vďačíme predovšetkým indiánskemu kmeňu Inkov, ktorých 1000 ročná tradičná medicína pomáha dokonca ešte aj v súčasnosti. Lapacho rovnako ako väčšina preparátov pochádza z Južnej ameriky.

Obsah článku

 1. Liečivé účinky
 2. Vo forme nápoju
 3. Upozornenie

Strom Lapacho

lapacho strom

Extrakt sa získava sa so stromu Lapacho Tecoma predovšetkým z odrôd Morado a Colorado. Tento strom rastie v krajinách Južnej ameriky ako je Brazília, Peru, Argentína či Bolívia. Priemerne dosahuje výšku 15 až 20 metrov a niektoré stromy sa dožívajú aj 700 rokov. Nápoj/ čaj sa pripravuje z vnútornej strany kôry, ktorá je červenkastej farby. Kôra po zaliatí vodou na spôsob čaju vyniká svojou vôňou a mierne sladkou chuťou. Používa sa nielen ako liečivý nápoj ale aj pre svoju výnimočnú chuť.

Liečivé účinky

Medzi jeho najlepšie účinky rozhodne patrí schopnosť výrazne podporovať imunitný systém a tiež schopnosť detoxikovať, resp. odstraňovať ťažké kovy z tela. Medzi ďalšie výhody rozhodne patrí účinok podobný antibiotiku, samozrejme čisto na prírodnej báze. Čaj Lapacho je tiež vynikajúcim bojovníkom proti rakovine. Isté výskumy naznačili spomaľovanie rozvoja, teda šírenie nádorových buniek v tele. Dobre poslúži aj z pohľadu prevencie nádorových ochorení.

Preukázali sa tiež významné účinky na ľudské orgány. Chráni a podporuje predovšetkým pečeň a obličky. Z pohľadu tráviacej sústavy ju posilňuje a tiež zlepšuje látkovú premenu. Pri jeho pozitívnych účinkoch sa nevyhýba ani cievnej sústave, kde zlepšuje krvný obeh a chráni a posilňuje srdce.

Na záver nemôžeme vynechať ani jeho blahodárne účinky pri liečbe slabej erekcie. Nepôsobí tak priamo ako napr. Maca, zato však rieši mnoho problémov, ktoré priamo alebo nepriamo vedú k tomuto ochoreniu. A to tak, že zlepšuje už spomínaný krvný obeh a srdce, pôsobí močopudne, ukľudňuje nervový systém alebo zlepšuje stav diabetikom.

Tak si to zhrnieme:

 • detoxikuje a očisťuje od ťažkých kovov
 • aktivuje potné žlazy
 • pôsobí ukľudňujúco na nervovú sústavu
 • odstraňuje hnis a vyrážky
 • má močopudný účinok
 • znižuje bolesť a migrénu
 • pôsobí protizápalovo
 • používa sa na liečbu sexuálnych dysfunkcií
 • pomáha liečiť leukémiu
 • má protirakovinové účinky
 • zabíja niektoré druhy plesní a baktérií
 • zlepšuje krvný obech, cievny systém a srdce

Lapacho – príprava nápoja

Video je síce v polštine, ale ako ukážka prípravy postačí

Príprava čaju z kôry tohto stromu sa pripravuje pomerne jednoducho. Väčšinové informácie udávajú 3 až 6 čajových lyžičiek Lapacha (1-2 polievkové lyžice) nasypeme do 1 litra vody, ktorú privedieme k varu a a varíme približne 5 minút, následne necháme lúhovať približne 15 minút.

Tento nápoj môžeme piť teplý alebo naopak, studený. Jeho chuť a vôňa čiastočne pripomínajú dubovú kôru s citrónom. Čaj môžeme tiež dochutiť, napríklad medom.

Niektoré zdroje uvádzajú, že takto pripravovaný čaj je možné podávať 2 až 3 týždne, následne týždeň vynechať a znova. Ide o výbornú očistnú a detoxikačnú kúru.

Správny výber

Pri nákupe tejto kôry odporúčame vždy pozorne prečítať popis balenia, nakoľko sa často predáva veľmi nekvalitná kôra. Často sa tiež stretávame s tým, že v balení síce nájdete kôru z Lapacha, ale ide o druh bez pozitívnych účinkov. Preferujú sa iba odrody Colarado a Morado.

Nežiadúce účinky Lapacha?

Informácie o negatívnych účinkoch sme v českom ani slovenskom prostredí nenašli a často sa v rôznych zdrojoch tvrdí, že žiadne nie sú. American Cancer Society ale tvrdí, že pri vysokých dávkach dochádza k toxicite ľudského tela. V o svojich tvrdeniach idú ešte ďalej, na jednej strane síce tvrdia že Lapacho preukázateľne ničí rakovinové bunky, pri dávkach potrebných k tomu, aby tento proces nastal, dochádza k iným negatívnym prejavom na ľudskom zdraví.

 

Lapacho
5 (100%) 1 vote

Zanechaj nám svoj názor

Buď konečne tvrdý ako kameň so ZerexomTo chcem byť!