kruzok na penis

Krúžok na penis – erotický doplnok, ktorý zvýši tvrdosť

Krúžok na penis, často nazývaný aj erekčný krúžok, je sexuálny pomôcka, ktorá slúži hlavne na  spevnenie erekcie, jej predĺženiu a tvrdosti.  Mnoho mužov sa mylne domnieva, že krúžok na penis je vhodný iba pre tých, ktorí majú problémy s erekciou. Táto domnienka je ale chybná. Krúžok na penis môžu používať aj zdraví jedinci, ktorým môže vo veľkej miere spestriť sexuálny život. Veľmi často sa používa aj v spojení s vákuovou pumpou.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zlepšenie sexuálnej výkonnosti, zlepšenie erekcie a prostaty? eJoy je špičkový produkt z Anglicka! Chcem si prečítať o Ejoy …

Krúžok na penis – ako funguje?

Funkcia krúžku na penis je celkom jednoduchá. Jeho princíp spočíva v tom, že erekčný krúžok vyvíja tlak na penis v oblasti koreňa, čím zamedzuje prietoku krvi. Pri vzrušení nastáva vysoký tlak krvi smerom k žaluďu, čiže sa celý penis naplní krvou. To je tá ľahšia časť, preto muži väčšinou nemajú problém s nastolením erekcie ale s jej udržaním. A to je hlavná funkcia krúžku, aby krv nebola spätne vrátená z penisu do tela, ale aby ostala v penise.

Erekčný krúžok – výhody a funkcie

typy kruzkov na penis

 • pevná erekcia
 • dlhšia erekcia
 • odialenie ejakulácie

Doplnkové funkcie niektorých modelov

 • stimulácia nie len partnera ale aj partnerky
 • dráždenie partnerov pri styku vibráciami
 • niektoré krúžky majú dokonca funkcie ako počítadlo zásunov a pod.

Typy krúžkov

Silikónové krúžky – sú menej elastické a pružné ako je to pri gélových krúžkoch, avšak aj napriek tomu sa s nimi dobre pracuje a dajú sa relatívne ľahko a rýchlo nasadiť. Sú z pevného a odolného materiálu, čo zabezpečí a bezpečnú a dlhodobú funkciu bez straty vlastností. K ďaľším výhodám patrí aj fakt, že sa vyrábajú v rôznych velkostiach.

Gélové krúžky – sú vyrobené z mäkšieho materiálu ako kovové silikónové a väčšinou majú po svojom obvode výstupky. Nedržia síce tak pevne, zato sa s nimi ale ľahšie narába a nehrozí pri nich zranenie. Často sa dá do nich nasadiť aj malý vibrátor, čo spôsobí ešte väčšiu dráždivosť. Na jednej strane sú lacné na druhej však nezvyknú mať dlhú životnosť.

Kovové krúžky – sú najpevnejšie zo všetkých. Odporúčajú sa skôr skúsenejším užívateľom, lebo sa pomerne ťako nasadzujú, za to ale spôsobujú najväčšiu tvrdosť. Nie sú však veľmi bezpečné pre ľudí, ktorý začínajú s krúžkami experimentovať. Majú dlhú životnosť a vysokú pevnosť, pri nákupe však treba dbať na presnú veľkosť, lebo nie sú elastické.

Koľko stoja?

Krúžky na penis sa dajú kúpiť už od jedného eura, tie sú ale takmer vždy jednorázové. Tie lepšie začínajú niekde na 5-10 eur, a dajú sa už viacnásobne použiť. Z tých najlepších materiálov a maximálnej nezávadnosti začína cena niekde od 20 eur a vyššie za krúžok.

Aký krúžok si kúpiť?Accounts

Storage

Domains

Dolce Ami

3,95 eur

Klasický erekčný krúžok, ktorý umožní po navlečení udržať maximálnu dávku krvi v penise. Bude väčší a tvrdší.

Dáme Vám aj zľavu 3%:
Stačí ak do poznámky pri objednávke vložíte kód ZLAVA15

Let´s-go 

11,9 eur

Vibračný krúžokv tvare zajka, ktorý je celý priesvitný. Tvar umožňuje rozkoš každému z partnerov.

Dáme Vám aj zľavu 3%:
Stačí ak do poznámky pri objednávke vložíte kód ZLAVA15

OVO B1

16,9 eur

Špeciálny vibračný krúžok na penis zo spevneného materiálu, avšak prispôsobiteľný penisu. Stimuluje Vás i Vašu partnerku

Dáme Vám aj zľavu 3%:
Stačí ak do poznámky pri objednávke vložíte kód ZLAVA15

Ako používať krúžok na penis?

Používanie krúžkov na penis je veľmi jednoduché a intuitívne. Pri väčšine krúžkoch je možné nasadiť na penis aj v stoporenom stave. To však neplatí pre pevné krúžky napr. z kovu, kde musia byť nasadené v ochabnutom stave. Elastické sa dajú používať rôznymi spôsobmi. Napríklad bežne nasadíme iba ku koreňu. Ďalšia variácia môže byť že krúžok prevlečieme aj za semenníky.

Video je v angličtine, ale ak názorná ukážka postačí.

Dôležitou zásadou bezpečného používania krúžkov je, že nikdy príliš neškrtíme. Taktiež je dôležité aj časové používanie, kedy je krúžok nasadený najviac 15 minút.  Erekčné krúžky by nemali používať ľudia s problémovým obehom či cukrovkou , kde môžu hroziť zrazeniny. Pri nedôslednom používaní môžu  spôsobovať bolesť, veľký opuch, zrazeniny či dokonca silné poškodenie karvenóznych telies resp. tkaniva čo má za následok trvalú impotenciu. A krúžky na penis sa používajú presne z opačného dôvodu.

Desatoro pre bezpečné používanie

Krúžky na penis sú výbornými pomocníkmi pri problémoch so slabou erekciou, no na druhej strane prinášajú aj svoje obmedzenia. Pred tým, ako vôbec takúto pomôcku začnete aj v praxi využívať, mali by ste sa naučiť zopár rád, ktoré vás ušetria zbytočných ťažkostí.

 1. V žiadnom prípade nepoužívajte krúžky na penis, ak trpíte cukrovkou alebo poruchami krvného obehu. Okrem toho zabudnite na tieto pomôcky aj vtedy, ak ste náchylní na tvorbu krvných zrazenín.
 2. Maximálne 15-minútová akcia s týmto nástrojom. Ak sa chcete vyhnúť silným bolestiam spôsobeným poškodeným tkanivom či napoly odumretému penisu, tak dodržiavajte tento časový úsek.
 3. Výber je v tomto prípade veľmi dôležitý. Najmenší nie je vždy najlepší. Dbajte o to, aby vás krúžok neškrtil a nedošlo tak k nedostatočnému prekrveniu pohlavného údu. Krúžok má vášho tátoša zvierať, no nie škrtiť.
 4. Na začiatok zvoľte jednoduchý silikónový krúžok, nakoľko jeho nasadenie je naozaj veľmi jednoduché a bezproblémové. Výhodou je, že ho môžete nasadiť aj na stoporený penis.
 5. Krúžky môžete používať aj s kondómom. Zlatým pravidlom je však, že sa najprv navlieka krúžok a až potom kondóm. Pred ejakuláciou však krúžok dajte dole.
 6. Kupujte taký krúžok, ktorý zmerá obvod vášho stoporeného údu tesne pred mieškom. Aby toho nebolo málo, odrátajte si z daného čísla 0,5 cm.
 7. Dbajte na adekvátnu hygienu. Majte na pamäti, že pohlavné orgány sú náchylné na infekcie a problémy v intímnej oblasti sú tie najchúlostivejšie. Dôležité je teda umyť krúžok po každom použití.
 8. Ak nechcete riešiť presné miery na váš pohlavný úd, zvoľte krúžky zo silikónu, ktoré sú najlepším variantom, keďže sa prispôsobujú každej hrúbke a môžete ich jednoducho sňať.
 9. Ak máte radi tvrdší sex, všeobecne sa odporúča erekčný krúžok z kovu. Odporúčame však vybrať väčší priemer. Takéto krúžky sa nasádzajú na nestoporený penis.
 10. V prípade, ak sa u vás vyskytne nežiaduca reakcia z dôvodu používania erekčného krúžku, mali by ste ho okamžite prestať používať.

Krúžok na penis a jeho čistenie

Nikdy nezabúdajte na hygienu. Veci, ktoré sa priamo dotýkajú vášho tela, zvlásť intímnych oblastí, by mali byť úplne čisté. Našťastie pre vás, čistenie je veľmi jednoduché. Zväčša stačí opláchnuť vodou poprípade aj s mydlom. Pre zahubenie baktérií existujú aj čistiace prostriedky na erotické pomôcky, ktoré v sebe obsahujú látky na hubenie baktérií a tým zaručia nezávadnosť ďalšieho používania krúžkov.

Časté používanie krúžku môže spôsobiť…

Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Nielenže lekári, ktorí sú odborníci v oblasti sexuálneho zdravia tvrdia, že sa erekčné krúžky nemajú používať dlhšie ako 15 minút, ale i to, že dlhodobé používanie môže spôsobiť to, že stratíte kvalitnú a pevnú erekciu.

Otázky o používaní krúžku

ako zvýšiť hladinu testosteronu?

Ako používať erekčný krúžok na penis?

Rada číslo 1 znie: nepoužívajte ho dlhšie ako 15 minút. Nasaďte krúžok na stoporený (silikónové) alebo nestoporený úd (kovové a plastové). Nasaďte si krúžok tesne pred miešok, avšak tak, aby ste nepociťovali nadmerný či príliš slabý tlak.  Ak používate kondóm, najprv si nasaďte krúžok a až následne prezervatív.

Ako dlho môžem krúžok na penis používať?

Z krátkodobého hľadiska, resp. z hľadiska jednej sexuálnej aktivity, sa erekčné krúžky neodporúča používať dlhšie ako 15 minút. Z dlhodobého hľadiska dokonca lekári upozorňujú na to, že môžu privodiť stratu kvalitnej a pevnej erekcie.

Existujú aj nejaké riziká?

Nezabúdajte na správnu hygienu (infekcie a podobné problémy) a ich správne nasadenie. Taktiež by sme radi apelovali aj na výber vhodného krúžku, nakoľko nesprávny priemer môže spôsobiť zamedzenie dostatočného prekrvenia či rôzne iné problémy s penisom.

Máte skúsenosti s krúžkom na penis? Podeľte sa anonymne s Vašimi skúsenosťami a vytvorte tak hodnotné fórum pre ďalších užívateľov.

3.7/5 - (66 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+