Kegelove cviky – zlepši si sexualitu!

Posledná aktualizácia článku:

Kegelovo cvičenie vzniklo niekedy na prelome 40-50 rokov 20. storočia, kedy Arnold Kegel publikoval svoje myšlienky a odhalil cvičenia na spevnenie panvového dna. Kegel bol gynekológ, ktorý prišiel na spôsob neinvazívnej liečby a genitálnej relaxácie. Aktuálne sa cvičenie využíva aj ako prevencia pri ochabnutí svalov panvového dna.

Tip pre Vás
Máte problém so slabou erekciou a sexuálnou výdržou? Zerex je špičkový a najpredávanejší produkt na slovenskom trhu! Chcem si prečítať o Zerexe…

Kegelove cviky boli spočiatku určené iba pre ženy, avšak časom sa zistilo, že neriešia len ženský problém odchýlenia panvového dna, ktoré vznikli pri pôrode ale aj zlepšuje ženskú a mužskú sexuálnu stránku. U žien sa prejavujú Kegelove cviky na schopnosti nielen rýchlejšieho vzrušenia ale aj dosahovania samotného orgazmu. U mužov zase posilňujú schopnosť dosahovať pevnejšiu erekciu a dokonca čiastočne riešiť problém predčasnej ejakulácie.

Totiž pokiaľ sa neprecvičujú svaly panvového dna, svaly postupne atrofujú.

Pre koho sú vhodné?

 • pre tých, ktorý majú sedavé zamestnanie
 • tých, čo trpia bolesťami chrbta
 • tých, ktorý trpia Inkontinenciou
 • pre ženy v menopauze
 • pre ženy, ktorým bola odobratá maternica
 • pre ľudí, ktorý trpia nevysvetliteľnou neplodnosťou
 • pre ženy, ktoré už prešli pôrodom
 • pre tie, ktoré chcú mať lepší sex a orgazmus
 • pre mužov, ktorý trpia problémami s prostatou
 • tých čo trpia predčasnou ejakuláciou a slabou erekciou

Čo zlepšia Kegelove cviky

 • zamedzia únikom moču
 • schopnosť dosahovať lepšie a častejšie orgazmy
 • obmedzia predčasnej ejakulácii a predĺžia sexuálny akt
 • spevnia erekciu
 • zdravšia prostata

Kde sa nachádzajú svaly panvového dna?

 Kegelovo svalstvo môžeme určiť u žien jednoduchým spôsobom, a to tak, že pri močení sa snažíme tento proces prerušiť. 

U mužov je to s močením podobne, avšak existuje ešte jeden spôsob. Muži dokážu pri erekcii mierne pohybovať s penisom – to sú tiež svaly panvového dna. Výhodou je , že niektorý muži dokážu pohybovať s penisom aj pri slabšej erekcii. Na tie svaly, ktoré ste na to použili, sa potom aplikujú Kegelove cviky.

Skúšku močom alebo erekciou berte však iba ako občasnú skúšku, neodporúča sa vykonávať Kegelove cvičenia pri močení.

Ako cvičiť kegelove cviky?

Pred samotným cvičením skúste ešte raz lokalizovať svoje svaly, ako by ste sa pokúšali zadržať moč. Dôležité je, aby sa žiadne iné svalstvo vtedy nepoužívalo (brušné, stehené ani sedacie.)

Na prvom cvičení si dajte záležať. Pri praktikovaní môžete stáť aj sedieť. Pokúste sa teda stiahnuť svaly na zadržiavanie moču a pocítite vo vnútri mierne stiahnutie (muži okolo močovej trubice a ženy okolo vagíny a čiastočne aj zvierača). Po stiahnutí následne uvolnite a v krátkych intervaloch to striedajte. Pokiaľ Vám to už nerobí problém, intervali zadržiavania a uvoľnovania zväčšujte (napr. stiahnite na 10 sekúnd a uvolnite). Pri cvičení by ste nemali pociťovať žiadnu bolesť.

Ďaľšie cviky pre ženy

kegelove cviky pre ženy aj mužov

Zdroj: Primar.sme.sk

Na videu si môžete pozrieť, ktoré svaly sa pri cvičení zapájajú

Cvičenie je úplne nenáročné, je možné ho prakticky vykonávať kdekoľvek a kedykoľvek. Ďalšie cviky si môžete pozrieť aj na portály zdravie.sk

Ak hľadáte dlhodobé  a prírodné riešenie pri problémoch so slabou erekciu, nedostatočným sexuálnym apetítom či slabou výdržou, Zerex môže byť tým ideálnym riešením. Ide o najpredávanejší doplnok na erekciu!

Otázky na kegelove cviky

dopln + dopln aj dalsie napisy a poisy, článok min. 1200 slov

Záver

Na záver treba ale podotknúť, že Kegelove cviky nepomôžu každému a na každý problém, preto je nutná aj konzultácia s lekárom pri závažných problémoch.

Ak máte s Kegelovými cvikmi skúsenosti, podeľte sa s nimi v diskusii pod článkom. Pomôžete tak možno ostatným čitateľom. Ak máte nejakú otázku, môžete sa na ňu spýtať a odpovedať aj už na položené otázky, Diskusia je anonymná. 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+