kamasutra india

Kámasútra – polohy pre neho aj pre ňu

Kámasútra je kniha, ktorá navždy zmenila pohľad na sexualitu. Tento staroindický text dnes tvorí základ sexuálnej lásky takmer pre všetky kultúry, lebo sa preslávila práve otvoreným spôsobom komentovania sexuálnych polôh.

Kámasútra nie je iba o polohách

Tip pre Vás
Máte problém so slabou erekciou a sexuálnou výdržou? Zerex je špičkový a najpredávanejší produkt na slovenskom trhu! Chcem si prečítať o Zerexe

Vznik

kamasutra poloha

Kámasútru spísal indický filozof Mallanága Vátsjájana niekedy okolo 5. storočia nášho letopočtu. Táto kniha alebo skôr staroveký text sa zaoberá detailne nielen  sexuálnymi polohami ale celkovým správaním ženy v domácnosti . Tvorí ho 35 kapitol, ktoré sú rozdelené do 7 častí. V Indii bol už v minulosti súčasťou povinného vzdelania každej ženy. Táto kniha definuje samu prirodzenosť vzťahu medzi mužom a ženou, ktorého veľkou súčasťou je práve sexuálny styk. Kámasútru nemožno brať iba ako návod ako sa milovať, jej myšlienka je oveľa hlbšia. Vátsjájana hovorí o tom, že s Kámasútrou dbáte o svoj život nielen z hľadiska sexuality, ale aj zdravia či bezúhonnosti.

Môžeme skonštatovať, že táto príručka je určená výhradne ženám. Teda dáva žene návody a princípy, ako udržať vzťah zdravý a štastný. Jej úlohou má byť nielen potešenia muža v tom najčistejšom spôsobe, ale učí ju aj spôsobom správania, morálky či dokonca chodu domácnosti.

Indická kniha lásky

Ako sme spomínali, delí sa na 7 hlavných častí. Nazrite s Kámasútrou do tajov milostného aj spoločenského života.

Úvod

V tejto časti sa môžete dočítať o tom, aký je zmysel života, ako by sme sa mali správať v spoločnosti a aké je spoločenské zriadenie, chod domácnosti a vhodnosť partnerov a ich typy či dokonca o tom, ako dvoriť partnerovi.

Milovanie

Všetci skúsený ,,milovníci,, sexu vedia, že milovanie nie je len o pohlavnom styku. V tejto časti sa autor venuje rôznym spôsobom milovania, od hladkania cez škrabkanie, láskanie či hryzkanie. Rozvíja sexuálne hry a predohry, ktoré umocňujú sexuálny zážitok.

Panny

Tu hovorí o tom, ako má panna získať muža a muž ženu, hovorí tiež o ich citoch. Ďalej sa venuje aj konkrétne zásnubám a svatbe.

Manželky

Časť, ktorá sa venuje manželkám, ich správaniu nielen  v monogamnom manželstve ale aj mnohoženstve.

Páni

Jedna z mála častí, ktorá je určená mužom. Hovorí o spôsoboch ako zviesť ženu a ako si uhájiť manželku.

Kubeny

Ak prostitútky dostali svoju časť.

Rady

Táto časť Kámasútry môže byť jedna z najzaujímavejších, kedže dáva rady v tých najchúlostivejších témach ako je zväčšenie penisu. pre ženy sú zase určené rady ako pripraviť nápoje lásky a podobne.

Názvy a popis polôh, ktoré vychádzajú z kámasútry

 1. Misionár – ide o bežnú polohu, ktorá sa praktizuje počas pohlavného styku asi najčastejšie. Jedná sa o ,,klasiku”, kedy žena leží na chrbte a muž je na nej, pričom sa opiera rukami a zároveň vniká do partnerky. Táto poloha je známa aj pod pojmom ,,na mačku”.
 2. Kovbojka (z anglického cowgirl) – opäť ide o častú a obľúbenú polohu, a to najmä čo sa týka ženských preferencií. Táto poloha spočíva v tom, že muž leží na chrbte a žena je posadená na ňom. Prakticky ide o polohu misionár s opačnými úlohami. Poloha kovbojka je známa aj pod pojmom ,,na koníka”.
 3. Lyžičky – táto poloha si našla uplatnenie hlavne pri sexe počas tehotenstva. Poloha spočíva v tom, že obaja partneri ležia na boku, pričom žena je otočená mužovi chrbtom a ten do nej vniká odzadu.
 4. Poloha 69 – túto polohu pozná asi každý. Poloha 69 predstavuje situáciu, kedy si partneri navzájom poskytujú orálny sex. Ide o vhodnú polohu na zahriatie, ktorá môže byť aj skvelou predohrou pre partnera aj partnerku.
 5. Na psíka – polohu, ktorú poznáme pod pojmom ,,na psíka” obľubujú najmä muži, pričom môže byť vzrušujúca aj pre ženy. Žena je pri tejto polohe ,,na všetkých štyroch”, pričom muž za ňou kľačí, drží ju za boky a vniká do nej.
 6. Otočená kovbojka – jedná sa o tú istú polohu, ktorú sme vyššie opisovali v druhom bode, avšak s tým rozdielom, že žena nie je otočená smerom k mužovej tvári, ale k jeho chodidlám.
 7. Na býka – ide o polohu, pri ktorej ani nepotrebujete posteľ. Stačí objekt v miestnosti, o ktorý sa žena oprie v pravouhlom predklone, pričom muž do nej v stoj vniká odzadu. Nemusí ísť o análny sex, keďže muž v takejto polohe dokáže preniknúť aj do vagíny.
 8. Na motýľa – zaujímavou polohou je jednoznačne poloha na motýľa, pri ktorej žena leží na posteli, prípadne sa podopiera lakťami. Muž do ženy vniká klasicky ako pri misionárovi, no musí byť vzpriamený, keďže počas tejto polohy má partnerka vyložené obe nohy na jeho pleciach.

Kde získať knihu?

Samotných kníh kámasútra je obrovské množstvo. V našich podmienkach sa asi najviac oplatí získať zakúpiť si klasické vydanie kámasútry (1), známa je tiež knižka, ktorá má kámasútru iba v názve. Ide skôr o erotický román (2) :

 1. Kámasútra – klasické spôsoby milovanie s výkladom pre dnešných milencov
 2. Kámasútra našich klamstiev

Ďalej, pokiaľ nechcete čakať a chcete hneď inšpiráciu, na uloz.to nájdete hneď niekoľko kníh:

 1. Veľmi dobrá obrázková verzia modernej Kámasútry – Stiahnuť tu 
 2. Vtipná, skôr komiksová verzia – Stiahnuť tu 
 3. Tantrická verzia – Stiahnuť tu 
 4. Ďalšie druhy – Stiahnuť tu 

Za dostupnosť obsahu na uloz.to nezodpovedáme, preto je vždy najlepšou verziu zakúpenie knižky a podpora autora.

Najzaujímavejšia časť Kámasútry

Sú samozrejme polohy. Práve touto časťou sa Kámasútra preslávila po celom svete. V nasledujúcej časti nájdete informácie o rôznych polohách, pričom niektoré sú ťažšie iné zase jednoduché. Rozhodne však stoja za vyskúšanie!

Poloha č.1

kamasutra

Táto poloha patrí medzi tie jednoduchšie. Žena sedí na mužovi tvárou v tvár. Ten jej pridržiava zadok, aby jej umožnil lepší pohyb a zároveň jej môže dráždiť prsia.

Poloha č.2

kamasútra (13)

S touto polohou ide o pocit blízkosti a nežného milovania. Muž je tesne pritisnutý na žene od zadu, pričom sa len jemne pohybuje, nejde o klasickú polohu ,,na psa,,.

Poloha č.3

kamasútra polohy

Muž leží na chrbte a žena na ňom od zadu kľačí a môže sa pohybovať hore dole aj dopredu dozadu. Zároveň sa môže aj dráždiť. Túto polohu rozhodne odporúčame ženám!

Poloha č. 4

kamasútra polohy

Pri tejto polohe je nutné, aby bol muž minimálne zdatný gymnasta, pretože musí byť prehnutý v mostíku. Pri podobných polohách Kámasútra až nabáda k zraneniu. Opatrnosť je vždy na mieste!

Poloha č. 5

kamasútra polohy

 

Jedna z výborných polôh z pohľadu muža. Pri tejto polohe pocítite skutočnú hĺbku partnerky. (zdroj femina.cz)

Toto je len zopár z XX polôh Kámasútry, na inšpiráciu však určite postačia. Kompletných 100 polôh si môžete študovať aj na stránke https://www.netmums.com/life/100-kamasutra-sex-positions/the-cross.

V súčasnosti, hlavne v západnom svete vychádzajú knihy lásky na motív Kámasútry pomerne často. Za úlohu si už ale nedávajú poučovať o tom, ako by sa mala žena či muž správať. Slúžia hlavne ku tvorbe kreativity a a vzrušenia pri posteľových hrách.

Podstatné zásady kámasútry

Samozrejme, Kamasutra nie je len návodom na polohy, ale ide aj o akúsi Bibliu sexu, ktorá má taktiež niečo ako pravidlá alebo zásady. Vybrali sme si pre vás niekoľko pravidiel, podľa ktorých by sa mal riadiť zdravý sexuálny život, aby viedol len ku krásnym chvíľam plným potešenia duše i tela.

 • Partnera musíte vnímať ako celok

Ako sme už spomínali, Kamasutra je návodom nielen pre fyzické, ale tiež i pre psychické potešenie. Ponúka užitočné rady, ktoré vedú k uspokojivému partnerskému vzťahu. Jednou z nich je aj to, že partnera / partnerku musíte vnímať komplexne ako človeka vo vašom živote a nie len pre sexuálne potešenie.

 • Dávajte aj berte

Tento bod spočíva v tom, že treba si byť vedomí toho, že nie je prioritou iba dostávať. Uvedomte si, že dostávať chce každý, a preto je potrebné aj dávať, aby každý aj dostal. Potešenie druhých je niekedy viac ako potešenie naše. Každý si zaslúži potešenie a aby ho každý mal, všetci musia aj dávať aj brať. To platí aj pri sexuálnom potešení. Doprajte sebe aj partnerovi / partnerke.

 • Buďte aktívni

Ak nič nebudete robiť a budete iba čakať, že sa niečo stane, tak na to zabudnite. Nič nepríde len tak. Partnerský vzťah je pasivitou len zabíjaný. Každý dotyk, každé znamenie lásky a každý čin, ktorý prispeje k vzájomnému šťastiu, pomáha udržiavať váš vzťah živý a aktívny. Toto isté platí aj pri sexuálnom živote, v ktorom takisto nič nepríde samo. Dávajte si navzájom najavo, že sa máte radi a povedzte si všetko, čo máte na mysli. Jednoducho nebuďte pasívni a nečakajte na zázrak!

 • Základným kameňom sú skúsenosti

Kamasutra dáva do popredia najmä skúsené ženy, ktoré sú údajne pre muža darom a požehnaním. Samozrejme, skúsenosti človek zbiera celý život, a to napríklad aj štúdiom Kamasutry. Nenechajte svoj život (aj ten sexuálny) upadnúť do stereotypu. Zbierajte nové skúsenosti a skúšajte nové veci.

 • Orgazmom nič nekončí

Orgazmus síce u mužov predstavuje koniec sexuálneho aktu, po ktorom si musia oddýchnuť. Dôležité je však v tomto smere myslieť aj na ženy, keďže u žien sex prvým orgazmom nemusí vôbec končiť. Obzvlášť treba myslieť na potešenie partnerky v situácii, kedy muž dosiahol vyvrcholenie skôr ako žena.

Kamasútra a Zerex

Podpora libida

kamasutra-zerexZvýšte svoje libido a chuť na sex ako nikdy predtým. Kombinácia Zerexu a Kámasútry môže byť pre Vás nový impulz do sexuálnych aktivít

Typy:

 • Kúpte si Zerex Klasik
 • Vyberte si niektorú z polôh, o ktorej sme písali
 • Buďte trpezlivý a skúšajte svoju kreativitu
 • Berte to ako hru, čím viac sa hráte –  tým to hráte lepšie
 • Vaše výkony budú stále stúpať

Zerex s Kámasútrou spôsobí naštartovanie Vášho tela i Vašej sexuálnej kreativity a vy si užijete sex v nových rozmeroch, o ktorý ste predtým ani netušili!

Ďalšie prípravky na zlepšenie výkonu

Ejoy

Plnohodnotný prírodný výživový doplnok Ejoy sa postará o dlhodobú a kvalitnú erekciu, na ktorú nezabudnete vy ani vaša partnerka. Ejoy je komplexným výživovým doplnkom na sexuálne zdravie mužov, keďže obsahuje nielen rastlinné výťažky, ktoré zlepšujú prekrvenie, ale tiež sú jeho zložkami známe a účinné afrodiziaká ako maca a chilli. Rastlinná zložka – Tribulus Terrestris – napomáha k dostatočnému prekrveniu údu, čo sa odrazí na poriadnej erekcii. Zvýšené libido len prispeje k intenzívnemu zážitku zo sexuálnych aktivít.

Erexan

Pripravte sa na pohlavný styk, na aký len tak nezabudnete. Prípravok Erexan, ktorý je overený už mnohými mužmi, ponúka dlhotrvajúci pohlavný styk, pričom nešetrí ani na kvalitnej erekcii. Kotvičník zemný zabezpečí správny prietok krvi, vďaka ktorému budú toporivé telieska fungovať na 100%. Komplex 4 aminokyselín je zodpovedný za:

 • oddialenie ejakulácie
 • intenzívne orgazmy
 • dlhotrvajúcu erekciu
 • zdravé prekrvenie pohlavného údu

Zvýšený sexuálny apetít vám zabezpečí prírodné afrodiziakum, ktorým je slávna Maca Peruánska. Vyskúšajte prírodný doplnok stravy Erexan.

Aphrodisia V

Výhodou prípravku Aphrodisia V je to, že ho zoženiete vo verzii pre ženy, tak ako aj vo verzii pre mužov. Výživový doplnok založený na prírodnej báze (rastlinné extrakty, aminokyseliny) napomáhajú u mužov kvalite spermií, zlepšujú regeneráciu a nástup opakovanej erekcie, zvyšujú libido, predlžujú erekciu a zlepšujú intenzitu sexuálneho zážitku.

Ako účinkuje Aphrodisia V pre ženy? Prírodné afrodiziaká pomáhajú u žien prebudiť chuť na sex, pričom rastlinné výťažky napomáhajú k lepšej stimulácii, čo vedie k intenzívnym orgazmom. Bonusom je duševná pohoda a zmierňovanie príznakov klimaktéria. Ženy sa vám jednoducho v posteli oddajú.

Ako zlepšiť milostný život?

Niektoré páry nemajú taký ideálny milostný vzťah, ako iné. Sexuálne potešenie by malo byť súčasťou každého partnerského vzťahu, keďže lásku partnerov len upevňuje a napomáha spokojnému partnerskému životu. Ak hľadáte tipy, ako si zlepšiť svoj milostný život, pripravili sme si pre vás niekoľko rád, ktoré vám budú dozaista užitočné.

 • rozprávajte sa – komunikácia bola vždy základom všetkého či už sa jedná o riešenie problémov alebo debatu o príjemných záležitostiach. Partner by vám mal byť v živote najbližšou osobou, ktorej sa môžete zveriť so všetkým, a preto je s ním najlepšie preberať všetko, vrátane tém sexuálneho života. Častokrát to dokáže váš milostný vzťah nakopnúť tým správnym smerom.
 • zapojte dotyky – dotyky sú tiež istou formou nepriamej komunikácie a môžu spôsobiť veľké zázraky. Kedykoľvek partnerku / partnera cez deň pohlaďte a dajte jej / jemu najavo svoju lásku. Neviete si ani predstaviť, aké impulzy a chuť do sexuálnych aktivít to dokáže vzbudiť.
 • skúšajte nové veci – nenechajte sexuálnu stránku vášho vzťahu padnúť do fádneho stereotypu. Navrhujte partnerke / partnerovi nové možnosti – nové polohy, využívanie erotických pomôcok, nové miesta a podobne. Zapojte svoju fantáziu a spoločne objavujte nové zákutia milovania.

Hry a iná zábava

Kámasútra sa stala na toľko známou knihou, že sa dokonca dostala aj do iných aktivít spoločenskej zábavy. Dnes si ju môžete zakúpiť napríklad ako spoločenskú hru (pozrieť tu), dostať ju tiež aj ako hraciu kocku (pozrieť tu). Nevyhla sa ani kartovým hrám – môžete sa pozrieť tu.

Pokiaľ máte radi neviazanú zábava aj v spoločnosti, kámasútra existuje aj v podobe panákov.

Pokiaľ to u Vás v posteli nie je také akčné ako v minulosti, alebo máte len obdobie sucha čo sa týka kreativity, určite Vám pomôžu tieto hodiny do spálne.

Vtipné video ktoré humorným spôsobom zobrazuje polohy prostredníctvom ,,prstovačky,, si môžete pozrieť tu.

Najčastejšie otázky o Kámasútre

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Čo je to Kámasútra?

Kámasútra predstavuje knihu, ktorú napísal indický filozof Mallanága Vátsjájana približne v 5. storočí. Ide o publikáciu, v ktorej sa nerozoberajú len sexuálne polohy (vďaka ktorým je tak preslávená), ale celkový vzťah muža a ženy vrátane ich postavení v domácnosti a pravidiel, ktoré by mali v partnerskom vzťahu dodržiavať. V Indii bola táto kniha súčasťou povinného vzdelania každej ženy.

Aké polohy z nej sú najznámejšie?

Kámasútra obsahuje veľmi veľa polôh, v akých sa dá praktizovať pohlavný styk, pričom niektoré z nich sme vám vymenovali aj vyššie. V článku nájdete 8 známych polôh, ktoré mnohé páry praktizujú a stali sa veľmi obľúbenými a tiež nájdete 5 menej typických a menej známych polôh, ktoré sú na praktizovanie aj náročnejšie.

Kámasútra kniha – kde ju kúpiť?

Keďže sa veľkolepé a slávne dielo Kámasútra radí medzi knihy, malo by sa dať kúpiť v každom dobrom kníhkupectve, keďže je po ňom relatívne veľký dopyt. Možno vás zaujme aj to, že knihu nevyhľadávajú len muži, ale tiež o ňu majú veľký záujem aj ženy. Recenzie tvrdia, že sa knihu určite oplatí prečítať, keďže je nielen zábavná, ale aj veľmi poučná.

Ak ste už knihu lásky čítali a niečo ste z nej skúsili, môžete sa o skúsenosti podeliť v diskusnom fóre. Diskusia je anonymná. 

3.4/5 - (12 votes)

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+