jelging

Jelging – čo je to? + návod ako cvičiť

Čo je to jelqing?

jelging

Jelqing je jedným z mnohých cvičení, ktoré tvrdia, že dokážu zväčšiť veľkosť penisu. Pohyby využívajúce sa pri tomto cvičení sa podobajú na dojenie. Termín dojenie sa stal synonymom pre jelqing hlavne v mužskej komunite.

Zábavné fakty o cvičení jeqing

Neoficiálne príbehy hovoria o tom, že jelqing bol známy už v biblických časoch, kedy sa o Araboch zmieňovali, že mali veľké penisy. Avšak, neexistujú o tom žiadne dôkazy. Najpravdepodobnejšia teória je, že tieto príbehy prišli v období keď ľudia začali predávať falošné pradávne techniky pre posilnenie mužstva. V súčastnosti sa cvičenie dostalo do popredia a je súčasťou každého programu, ktorého cieľom je zväčšiť veľkosť penisu.

Ako jelqing funguje?

Keď sa jelqing spojí s inými cvičeniami, ako je kegel a strečing, môže to mať podstatný vplyv a účinok. Muž pozoruje zväčšenie veľkosti a obvodu penisu a účinky sú zvyčajne trvalé, a to najmä v prípade, že osoba vykonáva aj naďalej dané cvičenie po dlhšiu dobu.

Bolo preukázané, že pravidelné cvičenie vedie k lepšej erekcii a tým pádom aj k lepšej kontrole a potešeniu pri sexe. Taktiež aj koža penisu sa mení a stáva sa hrubšia a elastickejšia.

Napriek tomu, že jelqing sám o sebe nemusí mať veľké účinky, keď je súčasťou komplexného programu na zväčšenie penisu, môže robiť divy. Spôsob, akým to funguje je, že mužský orgán sa pripravuje na príjem väčšieho množstva krvi, keď sa ťahá za väzy. To znamená, že je oveľa lepší prietok krvi a taktiež je väčší priestor pre rast penisu pri jeho vzpriamení, čo ho samozrejme robí väčším a ťažším.

Dobrou vecou pri tomto cvičení je, že v sebe spája viac pozitívnych účinkov ako je len posilnenie mužského údu. Poskytuje zväčšenie dĺžky a obvodu, ale tiež vedie k dlhšej, intenzívnejšej a väčšej erekcii.

Rovnako je tomu aj v prípade kegelových cvičení, ktoré tiež vedú k riadeniu citlivosti, čo vedie k lepšiemu a väčšiemu orgazmu. Kegelove cviky sú nevyhnutné, aby bolo súčasťou každého cvičebného plánu, ale ako je tomu pri všetkých cvičeniach musíte ísť naňho pomaly. Preháňanie a príliš časté cvičenia by všetko len zhoršili.

Je jelqing bezpečný?

Jelqing je pomerne bezpečný, ale je to vyspelejšia technika vyžadujúca si viac skúseností ako kegel cvičenia. Nepreháňam, zlé prevedenie by mohlo viesť k mnohým problémom ako napríklad prasknutie žíl. Napriek tomu, že tieto následky za pár dní odznejú, môže to byť veľmi bolestivé a preto by ste mali byť opatrný.

Ďaľšie následky sú len dočasné a nespôsobujú žiadne zdravotné problémy, pretože sú iba na povrchu penisu.

Ako správne vykonávať jelqing

Ak sa naučíte techniku jelqingu robiť, bude pre vás pomerne jednoduchá.

  1. Tak ako pri všetkých cvičeniach, zahriatie, teda rozcvička je absolútne nevyhnutná. Zvyčajne stačí keď si po dobu niekoľkých minút naňho umiestnite horúci a vlhký uterák. To vedie k mäkšej koži a jednoduchšiemu a menej blokovanému prietoku krvi, a tak je maximalizovaná efektívnosť a minimalizované riziká. Táto technika by nemala byť bolestivá. Ak pociťujete bolesť, mali by ste okamžite prestať a dopriať si prestávku na niekoľko dní.
  2. Po zahriatí, musíte na penis naniesť a použiť nejaký lubrikant. Môže byť na vodovej alebo olejovej báze, ale nemalo by to byť mydlo alebo pleťová voda, ktorá spôsobuje vysušenie, pretože by to mohlo spôsobiť vážne podráždenie.
  3. Cvičenie sa vykonáva vytvorením znaku OK pomocou palca a ukazováka a jeho umiestnenia v spodnej časti.
  4. Potom nasleduje pomalý pohyb prstov až k základni žaluďu, bez toho aby sme sa ho priamo dotkli. Pohyb by mal trvať asi tri sekundy. To je dôvod prečo sa táto technika nazýva tiež dojenie, pretože pohyb je veľmi podobný.

Aké výsledky môžete očakávať od jelqingu?

Na základe úspešných príbehov od mužov ktorý majú s jelqing skúsenosti sú výsledky trvalé a pomerne značné. Avšak, tieto výsledky záležia od mnohých faktorov. Veľa ľudí hovorí o pozitívnych výsledkoch a zväčšení veľkosti ale samozrejme že výsledky sú veľmi individuálne čo sa týka čísla o koľko sa penis zväčšil.

Je dôležité si uvedomiť, že trvá dlhšiu dobu kým sa dostavia viditeľné výsledky. V priemere sú to asi dva mesiace kým uvidíte prvé výsledky, ale je dôležité aby ste v cvičeniach pokračovali ak chcete aby výsledky boli trvalé.

Najlepšie výsledky boli zaznamenané pri kombinácii jelqingu s inými formami cvičení na zväčšenie mužského prirodzenia.

Pre tých, ktorí s jelqingom ešte len začínajú..

Amatéri a ľudia, ktorí len začínajú s cvičeniami na zväčšenie mužského prirodzenia by mali zvážiť kúpu návodu. A keď si myslíte, že ste to pochopili, mali by ste sa týmto spôsobom poistiť, keďže to nie je ako chodiť do posilňovne kde jednoducho zájdete alebo si online nájdete ako to robiť.

Sex je stále tabu v mnohých častiach sveta a posilňovanie mužského prirodzenia je tiež ešte stále tabu. Musíte vedieť ako účinne a bezpečne robiť tieto cvičenia a nákup návodu je výborný spôsob ako to dosiahnuť. Väčšina sprievodcov ponúka detailné fotografie a videá o tom ako vykonávať techniku čo najpresnejším spôsobom a ako minimalizovať riziká. Niektoré z nich dokonca ponúkajú hlasové prenosy, ktoré vás sprevádzajú pri každom kroku. Iné návody zahŕňajú komplexné programy na posilnenie mužského prirodzenia, ktoré vám pomôžu si vytvoriť svoj vlastný plán na zväčšenie vášho penisu a na dosiahnutie lepšej erekcie. Jedným z dôvodov prečo si kúpiť takéhoto sprievodcu je vyhnutie sa zraneniam.

Dokonca aj keď si myslíte, že prečítanie návodu vám stačí, vedieť a čítať sú dve odlišné veci. Nikto si predsa nechce zraniť svoj najcitlivejší orgán, je to nielen bolestivé, ale môže to viesť k horšiemu trvalému poškodeniu a to je presný opak toho čo hľadáte.

Kombinujte

Chcete lepšie výsledky? Chcete podporiť svoju snahu o väčší penis ? Je dobré podporiť Vaše cviky s nejakým výživovým doplnkom na podporu erekcie a zväčšenie penisu.

XtraSize

xtrasizeJe špeciálny výživový doplnok na zväčšenie penisu. Prostredníctvom jeho aktívneho zloženia a jedinečného obsahu bylín môžete dosiahnuť mierne zväčšenie penisu. Patrí medzi najvyhľadávanejšie doplnky, ktoré to umožňujú.

Vimax

vimax 1Vimax je produkt, ktorý je na trhu už vyše 16 rokov. Je veľmi obľúbený a sľubuje zväčšenie penisu až do 1,5 cm. Keď sa kapilárne telesá začnú lepšie zásobovať krvou, Váš penis dosiahne mohutnejšiu erekciu, ako do dĺžky tak aj do šírky.

Ejoy

ejoy logo

Nový výživový doplnok z Anglicka je zárukou najvššej kvality a spokojnosti u užívateľoch. Pôsobí na radu negatívnych sexuálnych problémov pri erekcií. Má najmohutnejšie zloženie v rámci účinnosti aktívnych látok.

Kurz jelqingu

Nákup sprievodcu môže byť zložitý. Vždy je potrebné si pozrieť viac ako jeden dostupný návod, aby ste videli aká je ponuka na trhu. Potom by ste mali skontrolovať hodnotenia ľudí ktorým dôverujete, a rozhodnúť sa pre ten správny. Hodnotenia na webových stránkach by ste mali brať s rezervou. Hľadajte sprievodcov, ktorý poskytujú dôkaz o výsledkoch a klinické štúdie ktoré potvrdzujú tento úspech.

Hlavne nikdy nekupujte sprievodcu, ktorý vám neponúka záruku vrátenia peňazí späť. Podvody nikdy neposkytujú záruky a ak aj áno, nikdy ich nedostanete.

Menšie upozornenie pri cvičení

  • Cvičenie jelqing vždy praktizujte s lubrikačným gélom.
  • Cvičenie na sucho môže byť bolestivejšie a tiež môže spôsobiť menšie zranenia penisu. Ak začnete počas cvičenia pociťovať bolesť, mali by ste prestať.
  • Nepreháňajte to! Jelqing by sa mal praktizovať približne 4-krát týdenne, doprajte si preto aj pauzu, aby váš úd nebol ,,prepracovaný”.
  • Vždy cvičte jelqing správne. Buďte trpezliví a dajte si záležať na tom, aby ste toto cvičenie praktizovali správne.
  • Nezačínajte cvičenie v 100% erekcii, pred cvičením je ideálne, aby bol penis iba mierne stoporený.
  • Netlačte na pílu a nesnažte sa čo najrýchlejšie dosiahnuť zväčšenie údu. Dodržiavajte správny postup a buďte trpezliví, pretože v opačnom prípade jelqing nebude fungovať.

Súhrn

Na záver môžeme skonštatovať, že jelqing je jedným z najdôležitejších cvičení pre každého, kto chce zväčšiť svoje prirodzenie. Prostredníctvom tohto cvičenia  získate zväčšenie nielen dĺžky a obvodu, ale dosiahnete aj lepšiu erekciu . To samozrejme vedie k lepšiemu sexuálnemu životu. Ak budete trpezlivý a budete dbať na pravidelnosť dosiahnete trvalé výsledky. Avšak ak máte záujem o rýchlejšie výsledky môžete sa pozrieť po nejakom sprievodcovi s komplexnými kombinovanými metódami na zväčšenie mužského prirodzenia.

Máte skúsenosti s jelqingom? AK áno, podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi. Môžete im odpovedať na ich otázky alebo položiť vlastné. Diskusia je plne anonymná. 

3.3/5 - (29 votes)

Zanechaj nám svoj názor