Impotencia – postihuje aj mladých mužov

Posledná aktualizácia článku:

impotencia

Nenechajte si impotenciu rozvinúť

Môže byť niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k impotencii. Patria medzi ne ako emocionálne tak aj fyzické poruchy. Podľa The Merck Manual, odhadovaných 50 percent mužov vo veku 40 až 70 rokov majú nejakú skúsenosť s erektilnou dysfunkciou (ED). Pochopenie najčastejších príčin môže pacienta doviesť k možnej liečbe.

 Impotencia je stav, ktorý ovplyvňuje schopnosť človeka dosiahnuť alebo udržať erekciu.

Obsah článku

 1. Čo je impotencia
 2. Pôvod impotencie
 3. Príčiny
 4. Liečba

Endokrinný pôvod

Endokrinný systém tela produkuje hormóny, ktoré regulujú metabolizmus, sexuálne funkcie, reprodukcie, náladu, a mnoho ďalšieho.

Diabetes je príkladom endokrinnej choroby, ktoré môžu spôsobiť mužom impotenciu. Diabetes postihuje schopnosť tela využívať hormón inzulín.

Jeden z vedľajších účinkov spojených s chronickým diabetom je poškodenie nervov. To priamo ovplyvňuje správanie penisu. Iné komplikácie spojené s diabetom oslabujú prietok krvi a hladinu hormónov. Oba tieto faktory môžu prispieť k impotencii.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti💕, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Impotencia a neurologické problémy

Niekoľko neurologické podmienky môžu zvýšiť riziko impotencie. Nervové podmienky ovplyvňujú schopnosť mozgu komunikovať s reprodukčný systém. To môže zabrániť mužom dosiahnuť erekciu.

Neurologické poruchy spojené s impotenciou zahŕňajú:

 • Alzheimerova choroba
 • nádory mozgu či chrbtice
 • mŕtvice
 • temporálna epilepsia

U mužov, ktorí boli na operačnom zákroku, mohlo dôjsť k poškodeniu nervov, ktoré spôsobujú impotenciu.

Profesionálny cyklisti môžu mať tiež skúsenosti s dočasnou impotenciou. To preto, že tlak na zadok a genitálie môže mať vplyv na funkciu nervov.

Vplyv liekov na impotenciu

impotencia lieky

Užívanie niektorých liekov môže mať vplyv na prietok krvi, čo môže viesť k ED. Avšak pacient by nikdy nemal prestať užívať liek bez súhlasu svojho lekára, aj keď je známe, že spôsobujú impotenciu.

Príklady liekov, ktoré môžu spôsobiť impotenciu:

 • alfa-adrenergné blokátory, vrátane tamsulozínu (Flomax)
 • beta-blokátory, ako je napríklad karvedilol (Corega) a metoprololu (Lopressor)
 • chemoterapia rakoviny – lieky, ako je cimetidín (Tagamet)
 • tlmiacich centrálny nervový systém, ako je napríklad alprazolam (Xanax), diazepam (Valium) a kodeín (nachádza sa v rôznych značkových liekov)
 • stimulujúci centrálnu nervovú sústavu, ako je napríklad kokaín alebo amfetamíny
 • diuretiká, ako je furosemid (lasix) a spironolaktón (Aldactone)
 • syntetické hormóny, ako je leuprolid (ELIGARD)
Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti💕, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Impotencia zo srdca

Podmienky, ktoré majú vplyv na srdce a jeho schopnosť správne pumpovať krv môže spôsobiť impotenciu. Bez dostatočného prietoku krvi do penisu, človek nemôže dosiahnuť erekciu.

Ateroskleróza, ochorenie, ktoré spôsobuje že krvné cievy zostávajú upchaté môže zásadným trvalým spôsobom zaistiť impotenciu. Vysoká hladina cholesterolu a vysoký krvný tlak (hypertenzia), sú tiež spojené so zvýšeným rizikom pre vznik impotencie.

Životný štýl

Aby muž mohol dosiahnuť erekciu, musí najprv prejsť fázou vzrušenia. Táto fáza môže byť vyvolaná aj emocionálnou reakciou. Ak má niekto emočnú poruchu, môže mať vážny problém stať sa sexuálne aktívnym, teda vzrušeným.

Depresia a úzkosť sú spojené so zvýšeným rizikom impotencie. Depresia je pocit smútku, strata nádeje, alebo bezmocnosť. Únava súvisiaca s depresiou má tiež vplyv na impotenciu.

Schopnosť podať výkon, resp. jeho neschopnosť môže spôsobiť úzkosť a tá môže byť ďalšou príčinou impotencie. Ak človek nebol schopný dosiahnuť erekciu v minulosti, môže mať obavy, že nebude môcť dosiahnuť erekciu v budúcnosti. U muža sa tiež môže stať, že nedokáže dosiahnuť erekciu s určitým partnerom. Muž s ED v súvislosti s trémou môže byť schopný mať funkčnú erekciu pri masturbácii alebo keď spí, ale nie je schopný udržať erekciu pri pohlavnom styku.

Impotencia a návykové látky

Ak sa u vás objavuje problém s erekciou a máte slabosť na niektoré návykové látky, napríklad tabak, môže sa stať, že všetko nefunguje tak, ako by malo práve kvôli vašemu fajčeniu. Podobne je to aj s inými omamnými látkami, ktoré otupujú telo a aj mysel.

Užívanie drog ako kokaín a amfetamín má tiež za následok impotenciu. Užívanie alkoholu a s ním spojený alkoholizmus môže tiež ovplyvniť schopnosť človeka dosiahnuť alebo udržať erekciu. Navštívte svojho lekára, ak sa domnievate, že môžete mať problém s užívaním návykových látok.

Niekedy stačí, ak alkohol, cigarety a drogy vysadíte. Telo sa tak očistí od škodlivín a je tu šanca, že aj váš penis bude pracovať tak, ako by pracovať mal.

Impotencia a jej liečba

Existujú dva základné spôsoby liečby impotencie a to buď farmakologická alebo chirurgická. Pre mužov s ľahkými príznakmi impotencie môžu byť veľmi vhodným riešením výživové doplnky ako napríklad eJoy ktorý zlepšuje erekciu a sexuálny styk.

eJoy

ejoy logoPreparát na stimulovanie správnych funkcí pri dosahovaní erekcie eJoy, Vám výrazne pomôže pri pravidelnom užívaní schopnosť dosahovať erekciu. Pozitívne vplýva tiež na prostatu, čo patrí tiež medzi časté problémy tejto skupiny mužov.

Obsahuje až 24 tabletiek v jednom balení a stačí ho užiť približne 30-60 minút pred pohlavným stykom. Pravidelným užívaním sa účinok zlepšuje.

💕Nová zľava!!!

Cena jedného balenia je iba 27,9 eur a keď vložíte pri objednávke do poznámky ejoybonus – máte zľavu až 3 eurá, preto sa oplatí viac balení. Jeho obsah a zloženie je výhradne prírodného pôvodu:

 • ✔️Maca, Tribulus terrestris, Saw Palmetto, L-citrulín, L-arginín 
 • ✔️A ďalšie vitamíny a minerály

Netreba čakať. Dostupné riešenie, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis je tu aj pre Vás.

Celkový dojem

Impotencia môže zmeniť ľudský život a mať vplyv na jeho sebaúctu. Všimnite si, že starnutie nie je jedným z najväčších príčin impotencie. ED nie je považovaný za prirodzenú  súčasťou starnutia. Existuje množstvo zásahov, resp. liečebných postupov, ktoré dokážu eliminovať erektilnú dysfunkciu a skvalitniť tak sexuálny život.

Ak máte negatívne skúsenosti s prejavmi erektilnej dysfunkcie, môžete anonymne vyjadriť svoj názor a pomôcť tak ďalším návštevníkom.

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

One Response

 1. Miloš Lopejský 13. júna 2017

Zanechaj nám svoj názor