impotencia

Impotencia – postihuje aj mladých mužov

impotencia

Nenechajte si impotenciu rozvinúť

Máte problémy v oblasti sexuálneho života? Nedokážete uspokojiť vašu partnerku a tým pádom ani seba? Pravdepodobne za to môže impotencia. Čo je to impotencia, aké sú jej príznaky, príčiny a možné riešenia sa dozviete v tomto článku.

Čo je impotencia?

Impotenciou sa označuje stav, ktorý je charakterizovaný neschopnosťou dosiahnuť erekciu, udržať ju alebo z nejakých dôvodov nedochádza k ejakulácii či k oplodneniu vajíčka. Hoci sa s pojmom impotencia často spájajú hlavne muži, je to jav, ktorý sa vyskytuje aj u žien. V tomto prípade je impotentná tá žena, ktorá nedokáže otehotnieť alebo donosiť dieťa. Z uvedeného vyplýva, že inak povedané, impotencia je neplodnosť a jej opakom je potencia resp. plodnosť. 

Aké sú príčiny impotencie?

Príčiny vzniku impotencie nie sú úplne jasné, ale jestvuje niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k impotencii. Patria medzi ne fyzické poruchy, ale aj tie emocionálne, resp. psychogénne. Takmer vždy sa impotencia spája s erektilnou dysfunkciou (ED).

Podľa The Merck Manual, odhadovaných 50 % mužov vo veku 40 až 70 rokov majú nejakú skúsenosť s erektilnou dysfunkciou (ED). Pochopenie najčastejších príčin môže pacienta doviesť k možnej liečbe.

 Impotencia je stav, ktorý ovplyvňuje schopnosť človeka dosiahnuť alebo udržať erekciu.

Endokrinný pôvod

Endokrinný systém tela produkuje hormóny, ktoré regulujú metabolizmus, sexuálne funkcie, reprodukcie, náladu, a mnoho ďalšieho.

Diabetes, teda cukrovka je príkladom endokrinnej choroby, ktorá môže spôsobiť mužom impotenciu. Diabetes postihuje schopnosť tela využívať hormón inzulín, poškodzuje a upcháva cievy, ktoré sa nachádzajú aj v penise, čo vedie k zhoršeniu prietoku krvi. Okrem toho poškodzuje aj nervy, čo priamo ovplyvňuje správanie penisu. Všetky tieto faktory môžu prispieť k impotencii.

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Impotencia a neurologické problémy

Neurologické a nervové problémy môžu zvýšiť riziko impotencie. Funguje to tak, že mozog priamo komunikuje s reprodukčným systémom, pretože prostredníctvom mozgu sa na sexuálny podnet stimulujú nervy v penise. Ak však nie je niečo v poriadku a nervová dráha je narušená, môže vzniknúť impotencia.

Neurologické poruchy spojené s impotenciou zahŕňajú:

 • Alzheimerova choroba,
 • Parkinsonova choroba,
 • Skleróza multiplex (roztrúsená skleróza),
 • nádory mozgu či chrbtice,
 • mŕtvice,
 • temporálna epilepsia.

U mužov, ktorí boli na operačnom zákroku, hlavne urologickej časti, mohlo dôjsť k poškodeniu nervov, ktoré môžu spôsobiť impotenciu.

Profesionálny cyklisti môžu mať tiež skúsenosti s dočasnou impotenciou. Je to preto, že dlhodobo a často vyvíjajúci tlak na zadok a genitálie, znecitlivia na istý čas svalstvo penisu.

Vplyv liekov na impotenciu

impotencia lieky

Užívanie niektorých liekov môže mať vplyv na prietok krvi, čo môže viesť k ED. Avšak pacient by nikdy nemal prestať užívať liek bez súhlasu svojho lekára, aj keď je známe, že spôsobujú impotenciu.

Príklady liekov, ktoré môžu spôsobiť impotenciu:

 • alfa-adrenergné blokátory, vrátane tamsulozínu (Flomax)
 • beta-blokátory, ako je napríklad karvedilol (Corega) a metoprololu (Lopressor)
 • chemoterapia rakoviny – lieky, ako je cimetidín (Tagamet)
 • tlmiacich centrálny nervový systém, ako je napríklad alprazolam (Xanax), diazepam (Valium) a kodeín (nachádza sa v rôznych značkových liekov)
 • stimulujúci centrálnu nervovú sústavu, ako je napríklad kokaín alebo amfetamíny
 • diuretiká, ako je furosemid (lasix) a spironolaktón (Aldactone)
 • syntetické hormóny, ako je leuprolid (ELIGARD)
Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Impotencia zo srdca

Srdcové problémy majú vplyv na srdce a jeho schopnosť správne pumpovať krv do celého tela. Nedostatočné pumpovanie a zásobovanie telo krvou, môžu spôsobiť impotenciu. Bez dostatočného prietoku krvi do penisu, človek nemôže dosiahnuť erekciu.

Ateroskleróza, ochorenie, ktoré spôsobuje že krvné cievy zostávajú upchaté môže zásadným trvalým spôsobom zaistiť impotenciu. Vysoká hladina cholesterolu a vysoký krvný tlak (hypertenzia), sú tiež spojené so zvýšeným rizikom pre vznik impotencie.

Životný štýl

Aby muž mohol dosiahnuť erekciu, musí najprv prejsť fázou vzrušenia. Táto fáza je často vyvolaná emocionálnou reakciou. Ak má niekto emočnú poruchu, môže mať vážny problém stať sa sexuálne aktívnym, teda vzrušeným.

Emocionálna podmienky

Depresia a úzkosť sú spojené so zvýšeným rizikom impotencie. Depresia je pocit smútku, strata nádeje, alebo bezmocnosť. Únava súvisiaca s depresiou má tiež vplyv na impotenciu.

Schopnosť podať výkon, resp. jeho neschopnosť môže spôsobiť úzkosť a tá môže byť ďalšou príčinou impotencie. Ak človek nebol schopný dosiahnuť erekciu v minulosti, môže mať obavy, že nebude môcť dosiahnuť erekciu v budúcnosti. U muža sa tiež môže stať, že nedokáže dosiahnuť erekciu s určitým partnerom. Muž s ED v súvislosti s trémou môže byť schopný mať funkčnú erekciu pri masturbácii alebo keď spí, ale nie je schopný udržať erekciu pri pohlavnom styku.

Impotencia a návykové látky

Ak sa u vás objavuje problém s erekciou a máte slabosť na niektoré návykové látky, napríklad tabak, môže sa stať, že všetko nefunguje tak, ako by malo, práve kvôli vášmu fajčeniu. Podobne je to aj s inými omamnými látkami, ktoré otupujú telo a aj mysel, napr. so “slávnym” alkoholom.

Niekedy stačí, ak alkohol, cigarety a drogy vysadíte. Telo sa tak očistí od škodlivín a je tu šanca, že aj váš penis bude pracovať tak, ako by pracovať mal.

Vedeli ste, že?

Impotentní sú čím ďalej, tým viac aj mladí muži. Veľmi častou príčinou je nadváha alebo obezita a sedavý spôsob života, kedy kvalita erekcie a spermií klesá. Preto nedovoľte, aby sa z vás stal impotentný chlap v čase najväčšieho rozkvetu a snažte sa žiť zdravo.

Impotencia v mladom veku

Impotencia sa vyskytuje čoraz častejšie u mladých mužov, ktorí by mali prežívať aktívny sexuálny život. Intímne záležitosti sú tým najchúlostivejším problémom, s ktorým sa málokto odváži ísť k lekárovi. Obzvlášť muži v mladom veku, keďže sa pravdepodobne hanbia, cítia nepríjemne a kladú si otázku, prečo sa to deje práve im. Skúste hľadať príčinu, ktorá môže byť fyzického alebo psychického charakteru. Skúste odstrániť tento pôvod a sledujte, či sa situácia zlepšuje. Čo ak to nepomôže?

Vyhľadajte odborníka. Návštevu lekára určite netreba odkladať a tento problém je potrebné začať riešiť už v zárodku, keďže postupom času bude liečba len náročnejšia na čas a financie. V začiatočných štádiách môžu byť nápomocné i voľne dostupné výživové doplnky, čo však nie je pravidlom pri probléme pokročilého charakteru.

Erektilná dysfunkcia u mladých mužov môže zapríčiniť rozpad krásneho vzťahu, a práve preto treba začať impotenciu liečiť včas. Nehanbite sa. Každý z nás má nejaký zdravotný problém a ED je jeden z nich. Verte, že nie ste sami a že vo svete existuje množstvo chlapov, ktorí si nevedia dať rady so svojím problémom. Záverečný verdikt je jasný – choďte k lekárovi.

Liečba

Existujú dva základné spôsoby liečby impotencie a to buď farmakologická alebo chirurgická. Pre mužov s ľahkými príznakmi impotencie môžu byť veľmi vhodným riešením výživové doplnky ako napríklad eJoy, ktorý zlepšuje erekciu a sexuálny styk.

eJoy

ejoy logoPreparát na stimulovanie správnych funkcí pri dosahovaní erekcie eJoy, Vám výrazne pomôže pri pravidelnom užívaní schopnosť dosahovať erekciu. Pozitívne vplýva tiež na prostatu, čo patrí tiež medzi časté problémy tejto skupiny mužov.

Obsahuje až 24 tabletiek v jednom balení a stačí ho užiť približne 30-60 minút pred pohlavným stykom. Pravidelným užívaním sa účinok zlepšuje.

?Nová zľava!!!

Cena jedného balenia je iba 27,9 eur a keď vložíte pri objednávke do poznámky ejoybonus – máte zľavu až 3 eurá, preto sa oplatí viac balení. Jeho obsah a zloženie je výhradne prírodného pôvodu:

 • ✔️Maca, Tribulus terrestris, Saw Palmetto, L-citrulín, L-arginín 
 • ✔️A ďalšie vitamíny a minerály

Netreba čakať. Dostupné riešenie, na ktoré nie je potrebný lekársky predpis je tu aj pre Vás.

Čo ste o impotencii určite nevedeli

 • Impotencia sa môže vyskytnúť v akomkoľvek veku.
 • K impotencii prispieva aj fajčenie, ktorého následkom je poškodzovanie ciev, a teda je narušené aj pumpovanie krvi do penisu.
 • Napomáhať výskytu tohto problému môže aj užívanie drog, alkoholu a nesprávna životospráva.
 • Problémy s erekciou môže spôsobovať aj strach z oplodnenia partnerky. V takomto prípade odporúčame použiť jednu z foriem antikoncepcie, aby strach pominul.
 • na svete je asi 250 miliónov mužov, ktorých trápi práve problém impotencie.
 • Prispieť k impotencii môže aj to, že súlož plánujete. Môže to prispieť k pocitu, že je to povinnosť, a teda nie ste v 100% psychickej pohode. Spontánna súlož je zdravšia psychicky, fyzicky a predchádza impotencii.
 • To, že nosenie tesného oblečenia prispieva k ED je vyvrátený mýtus.
 • Impotencia nemusí byť zásadou u starých ľudí. Sexuálny život môže byť aktívny aj v pokročilom veku.
 • Problém erektilnej dysfunkcie môže byť zapríčinený aj bicyklovaním. Počas jazdy na bicykli je väčšina telesnej hmotnosti práve na rozkroku, čo môže spôsobiť deštrukciu endoteliálnych buniek.

Celkový dojem

Impotencia môže zmeniť ľudský život a mať vplyv na jeho sebaúctu. Všimnite si, že starnutie nie je jedným z najväčších príčin impotencie. ED nie je považovaná za prirodzenú  súčasťou starnutia. Existuje množstvo zásahov, resp. liečebných postupov, ktoré dokážu eliminovať erektilnú dysfunkciu a skvalitniť tak váš a partnerkin sexuálny život.

Vaše otázky a naše odpovede

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Ako sa prejavuje  u mužov?

Impotencia sa prejavuje ako neschopnosť stoporenia penisu, po sexuálnom dráždení, neschopnosť udržať erekciu, nemôcť ejakulovať a neschopnosť oplodniť zrelé vajíčko. O impotencii možno hovoriť aj v prípade, ak ide o predčasnú ejakuláciu. Teda ak k ejakulácii príde skôr ako je penis dostatočne vsunutí do pošvy, šanca na oplodnenie je mizivá.

Ako sa prejavuje impotencia u žien?

U žien sa impotencia prejavuje tak, že žena nie je schopná počať dieťa alebo ho donosiť.

Ako sa lieči ?

Liečba a úspešnosť liečby impotencie závisí hlavne od príčiny impotencie a od štádiá. V tých menej závažných komplikáciách môže pomôcť zmena životného štýlu, ktorý zahŕňa vysadenie návykových látok, alkoholu, drog, zapojenie športu do každodenného života, prípadne akupunktúra. V ťažších štádiách ide o chirurgický zákrok, ktorý zlepší prietok krvi v penise alebo sa implantuje penisový implantát, ktorý zabraňuje impotencii, resp. pomáha prekonať impotenciu.

Ak máte negatívne skúsenosti s prejavmi erektilnej dysfunkcie, môžete anonymne vyjadriť svoj názor a pomôcť tak ďalším návštevníkom.

4.6/5 - (14 votes)

One Response

 1. Miloš Lopejský 13. júna 2017

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+