Impotencia význam – čo to presne znamená?

Posledná aktualizácia článku:

Impotencia je často považovaná za hanlivý výraz a definuje muža, ktorý nie je schopný dosiahnuť orgazmus prostredníctvom stoporenia penisu.

Výraz v sebe ukrýva konečný stav, teda že človek je impotent a už mu niet pomoci. Často sa tak nazývajú aj muži, ktorý síce trpia nejakou formou slabej erekcie, ale stačí aby sa našla príčina a a je možné ich stav zlepšiť alebo ich úplne vyliečiť.

impotencia význam

Význam impotencie podľa rôznych pohľadov

  • Podľa Azet slovníka je to určitá pohlavná neschopnosť.
  • Podľa stránky medicine.net je bežný problém u mužov charakterizovaný je trvalou neschopnosťou dosahovať erekciu alebo ejakuláciu alebo oboje naraz. Impotencia môže byť odlišná – môže to byť trvalý stav, ktorý neumožňuje dosiahnuť ani erekciu ani ejakuláciu alebo umožní dosiahnuť erekciu ale nie s ejakuláciou a teda orgazmom naraz alebo dokáže udržať erekciu iba krátkodobo.
  • Podľa slovníka merriam-webster.com  abnormálny fyzický alebo psychický stav muža charakterizovaný neschopnosťou zapojiť sa do sexuálneho styku z dôvodu nedosiahnutia alebo udržania erekcie.
  • Podľa prestížnej Americkej kliniky   je impotencia alebo erektilná dysfunkcia neschopnosť získať erekciu na dostatočne dlhú dobu, ktorá bude postačovať na sexuálny styk.

Ďalšie informácie

Napísali sme aj komplexné články na riešenie problémov s impotenciou, ktoré si môžete pozrieť tu:

  1. Impotencia – komplexná príručka
  2. Impotencia v mladom veku

 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+