Erotické pomôcky

Posledná aktualizácia článku:

Erotické pomôcky ako nástroje rozkoše

Pre niekoho samozrejmosť, pre iného tabu. Faktom je, že svet erotických pomôcok ponúka ako pre mužov, tak aj pre ženy nové skúsenosti, nové zážitky, možnosť okoreniť partnerský sexuálny život a v každom prípade potešenie. Aké sú dnes možnosti a akých „pomocníkov“ sa vám môže dostať?

Obsah článku

    1. Pre mužov
    2. Pre ženy
    3. Sety

Erotické pomôcky pre mužov

Návleky na penis

návleky na penis

Tento druh pomôcky muži volia najmä, ak chcú otvoriť nepoznanú novú rozkoš svojim partnerkám. Návleky na penis slúžia svojou povrchovou úpravou hlavne na intenzívnejšiu stimuláciu partnerky. To zabezpečujú rôzne vrúbky, výbežky a podobne. Existujú však aj vibračné návleky, ktoré tak dokážu rovnako potešiť oboch partnerov, keďže takáto stimulácia sa prenáša rovnako na muža i na ženu. Ich použitie je jednoduché a ako z názvu pomôcky vyplýva, jediné, čo treba spraviť je nasadiť návlek na penis.

Erekčné krúžky

erekčné krúžky

Ako napovedá názov tejto pomôcky, jej hlavnou úlohou a výhodou je schopnosť zlepšiť, skvalitniť a predĺžiť erekciu. Princíp jej fungovania je jednoduchý. Pri vzrušení sa penis prirodzene prekrví, zväčší a je zabezpečená jeho tvrdosť. Ochabnutie penisu a koniec erekcie nastáva pri opätovnom odkrvení. A práve tomu zabraňujú erekčné krúžky.

Takýto krúžok sa navlečie ku koreňu penisu a svojim sťahujúcim efektom výrazne bráni opätovnému odkrveniu penisu, čím sa erekcia nositeľa takejto pomôcky stáva dlhšou a kvalitnejšou. Zjednodušene povedané, jednoduchá fyzika. To neznamená, že erekčné krúžky sú určené len pre mužov s poruchami erekcie. Aj zdravý muž určite rád príjemne prekvapí svoju partnerku dlhšou výdržou. Navyše niektoré modely obsahujú rôzne výstupky, ktoré zintenzívnia partnerkinu rozkoš stimuláciou klitorisu. A páni, ktorí obľubujú stimuláciu perinea si tiež ľahko nájdu práve taký model, ktorý im v tomto vyhovie.

Vákuové pumpy

vakuové pumpy

Skvelé erotické pomôcky nielen pre mužov, ktorí majú problém s dosiahnutím kvalitnej erekcie. Vákuová pumpa funguje v zásade jednoducho. Pred jej použitím sa odporúča použitie lubrikantu pre lepšie tesnenie a zníženie rizika poškodenia zdravia. Penis sa vloží do valca vákuovej pumpy a následne sa pomocou pumpičky odsaje vzduch. Vznikne podtlak, čoho dôsledkom je okamžité zvýšenie prísunu krvi do penisu. Takto prekrvený penis je potom zárukou silnej erekcie a kvalitnejšieho pôžitku z pohlavného styku.

Mužom, ktorí majú problém s dosiahnutím erekcie, vákuová pumpa pomôže dočasne tento problém vyriešiť, treba však dodať, že nerieši príčinu erektilnej dysfunkcie. A muži, ktorý taký problém nemajú si zase nevedia vynachváliť nový intenzívny a krajší pocit zo sexuálneho prežitku. Vákuová pumpa vie zabezpečiť naozaj kvalitnejší a niekedy aj nepoznaný orgazmus. Existujú tiež tzv. hydropumpy, ktorých výhodou je fakt, že pri nich nemusíte investovať do lubrikantov, nakoľko ich funkciu nahrádza voda. Sú tiež o čosi bezpečnejšie, nakoľko odpadá riziko modrín či poškodení krvných kapilár, ktoré môže nastať pri nadmernom používaní. Aj tu teda platí, že všetko s mierou, aby ste si neublížili. Pri každej pumpe by ste sa rozhodne mali riadiť návodom a neskúšať za každú cenu dosiahnuť „väčších“ výsledkov.

Umelé vagíny a masturbátory

umelé vagíny

Nielen pre osamelých mužov. Každý muž, ktorý je nejaký čas bez partnerky sa potrebuje niekedy uvoľniť. Ak ste ešte neskúsili túto sexuálnu pomôcku, možno ste sa pripravili o pár príjemných zážitkov. Vďaka moderným materiálom a prevedeniam dnešné umelé vagíny a masturbátory ponúkajú naozaj zážitok, ktorý sa približuje pocitu z reálneho pohlavného styku. Muži, ktorí takúto pomôcku vyskúšali si ju nevedia vynachváliť a často sa vyjadrujú, že zážitok je ďaleko za hranicou toho, čo možno dosiahnuť klasickým uspokojením rukou. Intenzita a prežitok orgazmu je tu na oveľa vyššej úrovni. Po tejto pomôcke by sa nemali báť siahnuť aj muži, ktorí partnerku majú. Je to totiž vhodný nástroj na trénovanie výdrže. A výsledkom takéhoto pravidelného tréningu potešíte ako seba, tak aj svoju partnerku. Je to pomôcka, ktorá určite stojí aspoň za vyskúšanie.

Ženské pomôcky

Návleky na prsty

návleky na prsty

Jednoduchý a účinný ženský pomocník. Túto pomôcku si žena jednoducho navlečie na prst a potom už len užíva výhod, ktoré prináša. V prípade potreby stimulácie je návlek na prsty vynikajúcim spôsobom, ako si žena môže túto činnosť značne viac spríjemniť a vylepšiť. Množstvo tvarov, či použitie vibrácií určite uspokojí túžby každej ženy, ktorá túto pomôcku vyskúša. Existujú návleky, ktoré sú určené na stimuláciu klitorisu a rovnako návleky, ktoré slúžia na stimuláciu vnútra vagíny. Opäť sú to rôzne výstupky, vrúbky a tvary, ktoré zabezpečujú intenzívny pôžitok. Vďaka tomu, že žena ovláda použitie návleku prstom vie regulovať rýchlosť i tlak stimulácie, čím si sama zabezpečí dokonalý zážitok.

Vibrátory

vibrátory

Asi najobľúbenejšie erotické pomôcky u žien sú práve vibrátory. Je to „partner“, ktorý najviac pripomína toho skutočného. A vďaka vibráciam zabezpečí svojej majiteľke naozaj vlnu rozkoše. Dnes je na výber naozaj veľké množstvo týchto pomôcok. Máte možnosť regulovať intenzitu vibrácii, zvoliť vibrátor, ktorý má aj stimulant klitorisu, ale zvoliť môžete aj masážne vibrátory, ktoré určite rád vezme do ruky aj partner a so svojou polovičkou sa pohrá. Stretnúť sa môžete aj s vibrátorom, ktorý vás orálne uspokojí vďaka tvaru a pohybom pripomínajúcim jazyk. Existujú taktiež naozaj malí pomocníci, ktorí sa zmestia do kabelky a preto sa viete vynájsť takmer kedykoľvek a kdekoľvek vás prepadne chuť.

Dildá

dildá

Dildá sú v zásade veľmi podobné erotické pomôcky ako vibrátori. Často si ľudia tieto pomôcky aj zamieňajú, teda sú v presvedčení že ide o identické erotické pomôcky. Je tu však niekoľko rozdielov, ktoré treba brať na zreteľ. Zásadným rozdielom je že dildo nemusí obsahovať vibračný mechanizmus. ďalším je že dildá sú zväčša vytvárané z mäkkých materiálov aby sa čo najviac podobali skutočnému penisu. Za posledný môžeme považovať že často nemajú tvrdú oporu – teda sú ohybné ale zároveň pevné aby simulovali stoporený penis . Nechýba im ani tzv. prísavka. Kam ju umiestnite – tam bude držať (podlaha napr.)

Inak veľká zaujímavosť – prvé dildo má niečo cez 30 000 rokov.

Vákuové pumpy pre ženy

vákuové pumpy pre ženy

Ako u mužov, tak aj u žien je úlohou tejto pomôcky najmä intenzívnejšie prekrvenie ženských pohlavných orgánov, čím sa zabezpečí, že následná stimulácia bude mať výraznejší efekt a žena tak môže svoj orgazmus prežiť oveľa intenzívnejšie.

Venušine guličky

Erotické pomôcky alias venušine guličky fungujú na jednoduchom princípe a prinášajú so sebou množstvo výhod. Vonkajšie guľôčky, ktoré vidíme, v sebe obsahujú ďalšie guľôčky, ktoré pri pohybe hrkajú a tieto jemné vibrácie sa prenášajú aj na pošvovú stenu. Je teda dôležité, aby sa ich nositeľka hýbala. A je jedno, či ide o bicyklovanie, chôdzu, upratovanie alebo niečo iné. Okrem sexuálnej stimulácie je výhodou venušiných guličiek aj to, že žena posilňuje svoje panvové svalstvo, nakoľko sa snaží guličky udržať vo vnútri. Takéto posilňovanie svalstva má za následok zníženie rizika inkontinencie vo vyššom veku.

Erotické sety

Ide o výbornú voľbu pre tých, ktorý ešte nevedia čo chcú ale sa neboja experimentovať. Takéto sety obsahujú viacero pomôcok v dobrej kvalite. Ako príklad si môžete uviesť set Orion Midnight Blue set. Obsahuje plastový vibrátor, ktorý sa dá použiť na priamo alebo so silikónovým žilkovaným návlekom v tvare penisu. Pre análne fixovaných set obsahuje kolík, aj análnu vývrtku. Nechýba umelá vagína, venušine guličky či vibračné vajíčko. Všetko je to za absolútne bezkonkurenčnú cenu 35,9 eur.

Orion Midnight

orion midnight

 

Obsahuje:

Hladký plastový vibrátor

Silikónový návlek jemné žilkovanie a žaluď

Análny vývrtka s očkom na uchytenie

Análny kolíček s očkom pre navlečenie na prst

Návlek na penis otvorený na oboch koncoch

Umelá vagína, s vytvarovanými perami a nosom

Obojstranné gélové dildo

Venušine guličky

Vibračné vajíčko, s diaľkovým ovládaním

Ak máte akékoľvek skúsenosti s erotickými pomôckami, podeľte sa s nimi v diskusii pod článkom. Platí to aj pre prípad, ak máte nejaké otázky. My alebo ostatní čitatelia vám môžu pomôcť s vaším problémom. Diskusia je anonymná. 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

One Response

  1. Kristi 28. februára 2017

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+