Erektilná dysfunkcia – môže postihnúť aj mladých mužov

Posledná aktualizácia článku:

erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia, je často krát nesprávne nazývaná aj impotencia. Tento termín sa používal v minulosti a v súčasnosti sa považuje skôr za hanlivé vyjadrenie tohto problému. Erektilná dysfunkcia je neschopnosť muža buď dosiahnuť alebo udržať erekciu (poprípade oboje zároveň) počas celej doby sexuálneho aktu. Odhaduje sa, že vo svete trpia stovky miliónov ľudí touto poruchou.

Čo je erektilná dysfunkcia?

Môžeme ju rozdeliť na tri základné časti pričom prvá je neschopnosť dosiahnuť dostatočne tvrdú erekciu, druhá neschopnosť ju udržať dostatočne dlho a to treťou je kombinácia dvoch predchádzajúcich. Ďalšia podmienka resp. definícia hovorí o neschopnosti dosiahnuť požadovanú erekciu po dobu minimálne 6 mesiacov.

Ako dochádza k erekcii?

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .

Erekcia je stav alebo schopnosť udržať penis dostatočne tvrdý počas celej doby pohlavného styku. Pohlavný úd teda penis tvoria dve karverózne a jedno špongiózne teleso, ktoré obklopuje močovú trubicu. Tieto telesá sú vyplnené tzv. špongiou teda tkanivom, ktoré špongiu pripomína. Do karveróznych  telies je privádzaná a odvádzaná krv veľkou rýchlosťou a pod určitým tlakom. Toto zabezpečuje špeciálny mechanizmus a celý proces sa nazýva erekcia.

Erektilná dysfunkcia – kto je ohrozený?

Problém s erektilnou dysfunkciou je naozaj závažný a nie len vo svete ale aj na Slovensku. Výskumnú štúdiu zameranú na starnutie mužov, ktorú urobili v Massachusett odhaduje, že na svete trpí približne 150 miliónov ľudí nejakou formou erektilnej dysfunkcie. Ako vzorka poslúžili výhradne zdravý muži. Zo štúdie vyplynulo že 52 % mužov ktorý mali 40 – 70 rokov trpí erektilnou dysfunkciou.

 • 17, 2 % malo ľahkú formu,
 • 25,2 % stredne ťažkú
 • 9,6 % ťažkú formu

Erektilná dysfunkcia v mladom veku

Najťažšie formy tejto dysfunkcie boli podstatne častejšie diagnostikované mužom nad 70 rokov. Na Slovensku sa odhaduje že až 500 000 mužov v rôznom veku trpí rôznymi stupňami erektilnej dysfunkcie. Paradoxom je že ani mladí muži nie sú úplne mimo ohrozenia, práve naopak. Aj u nich sa môžu vyskytovať ochorenia, ktoré môžu zapríčiniť ED.

Rizikové faktory

Erektilná dysfunkcia sa väčšinou nepovažuje za samostatnú chorobu, skôr ide o symptón nejakej inej, nemenej závažnej choroby. Konkrétne príčiny pri jednotlivých pacientoch sú takmer vždy viaceré. Na vzniku erektilnej dysfunkcie sa podieľajú choroby organického pôvodu, psychické poruchy ale aj iné príčiny. Až 70% tvoria organické ochorenia ako diabetes s pozadím arterosklerózy, srdcovo-cievne ochorenia: aj ochorenia nervového systému môžu byť príčinou (epilepsia, parkinsonizimus, úrazy a operácie v dolnej časti panvy a endokrinopatie.

 Lieky – diuretiká, antiepileptiká, antidepresíva, antidiabetiká, antihypertenzíva, statíny, NSAID,  bývajú príčinou erektilnej dysfunkcie vo 12% prípadov.  

Psychické príčiny ako úzkosť, strach, rozčúlenie, stres aj  obava zo zlyhania pri sexuálnom akte a pod. sú dôvodom erektilnej dysfunkcie v 10% prípadov. Medzi ďalšie príčiny porúch erekcie patrí pitie alkoholu vo väčších množstvách, fajčenie či požívanie drog.

Bodové zhrnutie

Tip pre Vás
Hľadáte preparát na zvýšenie sexuálnej výkonnosti?, tvrdšiu erekciu a zdravé semeno? Pozrite si teda hlavne produkty Zerex✔️, eJoy✔️ alebo Erexan✔️ a vaša erekcia bude ako nikdy predtým .
 • stavy spôsobené chorobou, ktoré zabraňujú dostatočnému prekrveniu penisu, môže ísť o vysoký krvný tlak, cholesterol, cukrovku či ochorenie ciev;
 • poškodenia nervového systému, ktoré zabránia nervovému spojeniu medzi miechou a penisom, napríklad skleróza multiplex, mozgovo-cievna príhoda, rôzne chirurgické operácie ktoré priamo prerušia spojenie medzi miechou a penisom
 • veľmi často môže ísť o psychické ochorenia alebo aktuálny stav ako stres, depresia i uzkosť
 • rôzne ochorenia obličiek, pečene, hormonálna nerovnováha
 • niektoré lieky môžu spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Sú to napr. diuretiká, lieky na liečbu vysokého krvnému tlaku, cholesterolu, cukrovke, antidepresíva, lieky na epilepsiu, protinádorové liečivá
 • užívanie drog a omamných látok, požívanie alkoholu a tiež fajčenie

Ďalšie príčiny

 • vek
 • obezita, nedostatok pohybu
 • chronické ochorenia
 • radiačná liečba
 • iné

Erektilná dysfunkcia – diagnostika

diagnostika erektilnej dysfunkcie

Nie ste si istý, či trpíte erektilnou dysfunkciou? urobte si TEST TU.

Lieky na erektilnú dysfunkciu

ProduktNaša recenziaZloženieTabletiek (počet)CenaHodnotenie
Zerex (Klasik)zerex_klasik_sRecenziaSylibum marianum, Maca, Tribulus Terretris, L-Citrulline,L-Arginin, L-Lyzin, Vitamíny1229 eur5 hviezd5
eJoy
ejoy logo
RecenziaTribulus Terrestris, Maca, Saw Palmetto, Chilli extrakt, L-arginin a L-citrulín, Vitamíny2427,9 eur5 hviezd5
Erexan
erexan1
RecenziaTribulus Terretris, L-Citrulline,L-Arginin, L-Lyzin,1524,9 eur5 hviezd5
Vimax
vimax
RecenziaPaprika Cayenne, Avena sativa, Ginko biloba, Saw palmetto3040 eur5 hviezd5
Erex-24
er1
RecenziaYerba Maté, Kofeín, Teobromín, Teofilín, Muira puama30+15 zdarma30 eur4 hviezd4
ArginMax
banner-arginmax-forte
RecenziaTribulus terrestris, Zinok, Šafrán, Selén4534,6 eur4 hviezd4
Clavin
clavin_original
RecenziaClavertin, 21, Stimulín2826,95 eur3 hviezd3
Afroditky
fyto-afroditky-plus
RecenziaTribulus terestris, Muira puama, Damiána307 eur3 hviezd3
Liderin
liderin
RecenziaL- Arginín, Ženšen, Pycnogenol622,5 eur2 hviezdy 2
XtraSize
xtrasize
RecenziaHorny goat, Saw palmeto, Polipodium vulgare, Aminokyseliny, Tekvica, Brusnice6059 eur1 hviezd1

Liečba erektilnej dysfunkcie

Už okolo roku 1000 vznikali prvé snahy o liečbu erektilnej dysfunkcie hlavne v Indii a v niektorých arabských oblastiach. Tieto snahy o liečbu boli zväčša viac či menej úspešné. Prvé skutočne reálne výsledky sa začali objavovať niekedy začiatkom 20. storočia. V tejto dobe sa začali dostávať na trh testované lieky na úrovni EBM. Aktuálne liečebné postupy erektilnej dysfunkcie môžeme triediť z viacerých pohľadov.


 • 65€/balenie
 • 120 tabliet
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Dlhodobý prínos
  ☑️-Zlepšenie sexuality
 • 📢+Zľava 5 eur
  (Vložte ULTRA5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/balenie
 • 45 tabletiek
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Ušetríte až 9,7 eur
  (Pri kúpe troch balení)
Erexan Erexan
Erexan je preparát, ktorý sa využíva na zlepšenie erektílnej dysfunkcie a slabej erekcie. Silné zložky z neho robia vhodného adepta na riešenie týchto nedostatkov.. Prečítať si o prípravku Erexan 

Erektilná dysfunkcia z pohľadu terapeutického prístupu:

 1. Psychologicko-sexuálna terapia
 2. Farmakoterapia – perorálna, intrauretrálna, injekčná. Najznámejšou farmakotereapiou je Viagra.
 3. Chirurgické zákroky podľa lokalizovaného problému
 4. Zlepšeanie stavu prostredníctvom sexuálnych pomôcok ako vákuová pumpa, podtlakový prístroj, penilná protéza
 5. Fytoterapia

viac rozpísat

Z hľadiska využívania liečebných a terapeutických postupov vzhľadom k ich použitia v rámci jednotlivých krokov. Vždy je ale nutná aj psychosexuálna liečba.

 • Prvá línia – liečba hlavne prostredníctvom Viagry – následne vakuová pumpa
 • Druhá línia – intrauretrová terapia – injekčná terapia (prostaglandín E1, fentolamín, papaverín)
 • Tretia línia – najprv protézy (penilné) – na záver chirugická liečba ciev

Takmer všetky tieto liečebné postupy môže naordinovať iba povolaný lekár a sú na lekársky predpis lebo erektilná dysfunkcia je komplexný medicínsky problém. Pokiaľ Vaše zdravotné problémy nie sú ešte vo veľmi vážnom stave, spoľahlivým prostreidkom na zlepšenie stavu je určite Erexan. Ide o výživový doplnok so skvelými výsledkami, ktorý nie je viazaný na lekársky predpis.

Rázová vlna ako spôsob liečby

dopisat

Keď je na vine psychika

(popisat, spomenut stressfix)

Hlavné je sa nebáť postaviť problémom čelom

Ak sa stane, že vás ED postihla, či už ste mladí alebo starší, nebojte sa riešiť svoj problém s lekárom. Spôsoby, ako sa liečiť, si môžete prečítať vyššie a je ich naozaj dostatok.

Ďalšie možnosti a informácie o liečbe erektilnej dysfunkcie nájdete tu.

Ak ste už máte s týmto problémom sksúenosti, môžete sa s ním podeliť na našej stránke, čím možno pomôžete dalším pánom, ktorý hľadajú pre seba vhodné riešenie. Diskusia je anonymná a otvorená pre každého.

Návšteva sexuológa alebo urológa

dopisat

Otázky, ktoré vás zaujímajú o liečbe

dopisat

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

One Response

 1. Miska 5. januára 2017

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+