Ejakulácia – Tipy na predčasnú ejakuláciu

Posledná aktualizácia článku:

ejakulácia

Ejakulácia a jej proces

 Ejakulácia je uvoľňovanie semena z penisu pri orgazme (sexuálne vyvrcholenie). Ak je človek sexuálnej stimulovaný, mozog vysiela signály do oblasti genitálií cez nervy v mieche, aby sa svaly panvového dna stiahli.

Pri orgazme, vlny svalových kontrakcií prepravujú spermie, s malým množstvom tekutiny, zo semenníkov až semenovodu. V semenných vačkoch a prostate sa prispievajú ďalšie tekutiny, ktoré chránia spermie.

Tip pre Vás
Trpíte nekvalitnou erekciou a ejakuláciou? Erexan stimuluje testosterón a tým zvyšuje kvalitu ejakulácie aj semena! Chcem si prečítať o Erexane ….

Táto zmes spermií a tekutín (ejakulát) cestuje pozdĺž močovej trubice k špičke penisu, kde je ejakulát uvoľnený.

Problémová ejakulácia a jej typy

Správny proces ejakulácie si môžete pozrieť na videu nižšie.

Muži môžu zažiť rôzne druhy problémov ejakulácie, vrátane:

 • predčasná ejakulácia
 • retrográdna ejakulácia
 • oneskorená ejakulácia (alebo bez ejakulácie)
 • bolestivá ejakulácia.
 • krvavá ejakulácia

doplniť a rozpísat

Ako sú časté problémy ejakuláciou?

Predčasná ejakulácia je najčastejší mužský sexuálny problém a postihuje mužov všetkých vekových kategórií. Predčasná ejakulácia nastáva, keď človek nie je schopný načasovať ejakuláciu, a ejakuluje skôr, než sa on / alebo jeho partner cíti pripravený aby sa to stalo, a to spôsobuje problémy.

Ďalšie problémy ejakulácie sú menej časté ako predčasná ejakulácie, ale môže tiež spôsobiť utrpenie pre mužov a jeho partnerke

Čo spôsobuje problémovú ejakuláciu?

Za problémovou ejakuláciou môže mať byť celý rad príčin, či už tie fyzické alebo psychické. Fyzikálne príčiny zahŕňajú niektoré choroby, ako je cukrovka, niektoré typy operácií alebo trauma, niektoré typy zápalu alebo infekcie, a niektoré lieky. Medzi psychologické príčiny patrí stres, úzkosť (ako je úzkosť o “sexuálny výkon”), ťažkosti vo vzťahoch a depresie.

Pre každý typ problému s ejakuláciou a pre každého jednotlivého človeka môže byť jedna alebo viac príčin problému s ejakulácie.

Oneskorená ejakulácia

Je po predčasnej ejakulácií asi druhý najčastejší problém s ejakuláciou. 

Oneskorená ejakulácia (OE) je bežný zdravotný stav.Nazývaná je tiež “zhoršená ejakulácia”, a jej charakteristickým znakom je, že muž na ejakuláciu potrebuje 30 a viac minút na sexuálnej stimulácie aby prišlo k ejakulovaniu.V niektorých prípadoch sa ejakulácia nedá dosiahnuť vôbec.

Vzhľadom k predčasnej ejakulácií je tento problém možno priam vítaný ale opak je pravdou. Tak ako predčasná ejakulácia skracuje sex na minimum, oneskorená ho naopak predlžuje viac, ako je prínosné a pokiaľ muž neni schopný ejakulácie, môže byť problém aj s otehotnením prirodzeným spôsobom.

Výhodou je že ani jeden typ ejakulácie neprináša zdravotné riziká a dajú sa pomerne úspešne liečiť.

Príčiny oneskorenej ejakulácie

Existuje mnoho potenciálnych príčin OE, vrátane psychologických problémov, chronických zdravotných stavov a reakcií na lieky.

Psychologické príčiny oneskorenej ejakulácie sa môžu vyskytnúť v dôsledku traumatického zážitku. Kultúrne alebo náboženské tabu môžu poskytnúť sex negatívnu konotáciu. Úzkosť a depresia môžu potlačiť sexuálnu túžbu , čo môže viesť aj k OE.

Vzťahový stres, zlá komunikácia a hnev môžu zhoršiť oneskorenú ejakuláciu. Znepokojenie v sexuálnej realite s partnerom v porovnaní so sexuálnymi fantáziami môže tiež viesť k OE.

Títo muži vedia často ejakulovať v ideálnom čase počas masturbácie ale nie počas sexu.

Retrográdna ejakulácia

Bolestivá ejakulácia

Krvavá ejakulácia

Slabá alebo silná ejakulácia

Inak sfarbená ejakulácia

doplniť

Ako to riešiť?

Ak máte problém s ejakuláciou, ktorý Vás trápi, diskusia s miestnym lekárom (napr. urológom alebo sexuológom) je najlepšou cestou, ktorou sa treba vydať. Lekár Vám pomôže odhaliť príčiny Vašich problémov a navrhne vhodné riešenia.

Zerex Extralong


extralong
Na čo slúži Extralong? Ide o výživový preparát, ktorý si za cieľ dáva nie len celkovo zlepšiť sexuálny život, erekciu a libidom ale zameriava sa konkrétne aj na predĺženie sexuálneho styku. Teda je určený hlavne pánom, ktorý majú problém s predčasným ejakulovaním.

Jedno balenie obsahuje 12 tabletiek. Pri užívaní netreba zabúdať, že ho treba užiť hodinu pred stykom a denne maximálne dve tabletky.

Zloženie:

 • Maca, Tribulus terrestris, Teobromín, Ženšen, Pestrec Mariánsky
 • L – arginín, lyzín a citrulín

Extralong môže predĺžiť Váš sexuálny styk až o 30 minút a jeho zloženie je výhradne prírodné.

Doplnková liečba hlavne predčasnej ejakulácie môže byť vhodný spôsob ako začať. Existujú ďalšie výživové doplnky, ktoré deklarujú zlepšenie problému predčasnej ejakulácie a celkového sexuálneho stavu ak napr. Vimax alebo Zerex.

Ďaľšie spôsoby na predčasnú ejakuláciu

ejakulacia

Pri liečení predčasnej ejakulácie máte aj ďalšie možnosti ako ju liečiť, resp. potláčať jej dopad na Váš sexuálny život. Patria medzi to pomôcky, cviky či lieky. Napríklad existujú kondómy, ktorý sú z vnútornej strany pokryté látkou zvanou benzokain alebo lidokain. Napríklad značka Pepino ponúka radu kondómov Long Action. Tento spôsob zaručene predĺži Váš sexuálny styk, lebo benzokain spôsobuje umŕtvenie najcitlivejších častí Vášho penisu.

V poslednej dobe sa začínajú predpisovať aj rôzne lieky. Napr. Dapoxetine bol špeciálne vyvinutý na liečbu predčasnej ejakulácie. Ide o spôsob antidepresívnej liečby, ktorá priamo riadi tú časť mozgu, ktorá má na starosti ejakulovanie.

Z cvikov existuje pomerne účinná forma, tzv. Master – Johnsonova metóda. Prečítať si viac o tejto metóde.


 • 34€/balenie
 • 12 tabliet
  ☑️-Určený pre múžov s predčasnou ejakuláciou
  ☑️-Zvýšenie sexuálnej chuti a aktivity
  ☑️-vysoko koncentrované zložky
 • 📢+Zľava 2 eurá
  (Vložte DOG5 do poznámky)

 • 27€.9/balenie
 • 20 + 4 tabletky
  ☑️-Lepšia erekcia
  ☑️-Silnejšie libido
  ☑️-Oddialenie ejakulácie
 • 📢+Zľava 3 eurá
  (Vložte ejoybonus do poznámky)

 • 65€/tri balenia
 • 30 tabletiek
  ☑️-Zhrubnutie penisu
  ☑️-Predĺženie styku
  ☑️-Zvýšená chuť na sex
 • 📢+Zľava 11%
  (Vložte vimax11sleva do poznámky)

Zmena životného štýlu

(apel na stravu a pohyb, dopisat)

Čo s partnermi?

Hovoriť s vaším partnerom môže byť užitočné, najmä ak zažívate pocit úzkosti pri problémovej ejakulácií. Pri hľadaní liečby je vhodné zapojiť aj partnera, ktorý vám môže nielen pomôcť ale aj veľa uľahčiť.

Nehanbiť sa

Najdôležitejšie je sa pred partnerom nehanbiť a byť úprimný. Akýkoľvek problém práve zažívate, či už sa jedná o problém spojený s ejakuláciou alebo nie. Pomôže to spoločnému vzťahu, zlepšíte medzi sebou dôveru a možno sa zbavíte aj dôvodu, prečo máte problémy s erekciou. Bude to znieť ako klišé, ale  komukikácia je skutočne kľúčová.  Nehanbite sa za svoje telo, prijmite ho vy a aj vaša polovička a život bude opäť o niečo jednoduchší.

Zaujíma vás

dopisat otazky

Máte problémovú ejakuláciu? Podstúpili ste konkrétnu liečbu? Podelte sa s nami anonymne v komentároch o vaše skúsenosti.

Aktualne skore
[Celkovol: 1 Priemerne: 5]

6 komentárov

 1. Slavomir Raslavský 30. mája 2016
 2. Zolo 19. júla 2017
  • Baby 24. októbra 2017
  • Ján Horváth 9. januára 2020
 3. Petr 3. novembra 2017
  • Ján Horváth 9. januára 2020

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+