Bod G – Kde sa nachádza?

Posledná aktualizácia článku:

Bod G

Niektorí ho veľmi dobre poznajú, iní doteraz o ňom len počuli a pochybujú o jeho existencii.  Ako je to teda s bájnym bodom G?  A majú ho aj muži alebo je to výsada žien?

Obsah článku

 1. O bode G
 2. Stimulácia
 3. Bod G u mužov

Čo vlastne je bod G?

Hovoriac o bode G máme namysli silnú erotogénnu zónu u ženy i muža, ktorej stimulácia vedie k rýchlemu a intenzívnemu orgazmu. U žien sa nachádza na prednej strane pošvovej steny, u mužov treba zase hľadať pár centimetrov za análnym otvorom.

BOD G u žien

bod g u žien

Ako našli bájny bod

U žien sa jedná o akési fazuľovité špongiovité tkanivo, ktoré je akousi alternatívou mužskej prostaty. O bode G po prvý krát začal hovoriť Dr. Ernst Grafenberg, ktorý sa považuje za jeho objaviteľa. Tento bod rozkoše bol popularizovaný najmä v 80-tych rokoch minulého storočia. Vedci vtedy zistili, že stimulácia tohto bodu vyvoláva silný orgazmus a v niektorých prípadoch môže byť sprevádzaná aj niečím, čo pripomína ejakuláciu, z angličtiny sa používa termín squirting. Pre tieto dôvody sa objavovanie tejto, dovtedy mystickej, oblasti stalo akýmsi „svätým grálom“ uspokojenia.

Kde nájdeme ženský bod G

U žien sa nachádza tento bod jeden až dva palce od otvoru vagíny, na prednej strane pošvovej steny, teda myslí sa tým strana od bruška. Ako najlepšie teda bod G u ženy nájdete?

 1. Ženu „pripravte“ predohrou, aby vola vzrušená a teda vlhká
 2. Zasuňte ukazovák (prípadne palec) tak hlboko do jej vagíny, ako sa len dá
 3. Ohnite prst, ako keby ste šli niekoho volať k sebe, dotýkajte sa pri tom pošvovej steny
 4. Posúvajte prst smerom von z vagíny až kým nenarazíte na oblasť, ktorá je drsnejšia ako jej okolie
 5. Táto oblasť je tým bodom, stimulujte ho a komunikujte s partnerkou o jej pocitoch

Ďalšie typy a nápovedy prináša aj autorka blogu

Pri všetkej tej snahe o romantiku a erotiku nezabudnite na dokonalú úpravu vašich nechtov. Ostré hrany nechtov totiž môžu spôsobiť žene poranenie pošvovej steny a romantike tak môže byť v sekunde koniec.

Stimulujte sa!

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je špeciálne navrhnutý prírodný prípravok na zvýšenie libida u žien. Podporí ich sexualitu aj chuť na sex. Prečítať si o prípravku Aphrodisia V 

Iné možnosti?

Ženy majú oveľa širšie možnosti stimulácie prostredníctvom erotických pomôcok ako muži. Medzi najznámejšie rozhodne patria vibrátory občas aj v inej forme (dildá). Výhoda niektorých vibrátorov spočíva práve v ich tvare. Sú zahnuté smerom hore, čo umožňuje dráždenie spomínaného bodu g. Pri vibrátoroch však stimulácia nekončí. Pozrieť ďalšie erotické pomôcky

Hry

U žien zväčša nie je také jednoduché navodiť tú správnu atmosféru na sexuálne experimenty ako u mužov. Libido, túžba a v neposlednom rade vzrušivé podnety v rámci nejakej predohry sú pre ženy bytostne dôležité. Ak sa radi hráte, vyskúšajte ako formu predohry aj erotické hry.

Majú ho aj muži?

Odpoveď je…

Napriek tomu, že u muža by ste vagínu hľadali asi len márne, je pravdou, že aj muži majú svoj bod G. Aj na mužskom tele je totiž možné nájsť veľmi citlivú oblasť, ktorá sa dá prirovnať práve k ženskému bodu G. Dokonca teórie sa líšia a ak by sme uvažovali nad oboma, môžme dokonca tvrdiť, že muži maju až dva takéto body. Ak teda žena chce prekvapiť svojho miláčika, má o niečo väčšie možnosti k bádaniu a objavovaniu.

Perineum

Perineum je oblasť medzi semenníkmi a análnym otvorom, takzvaná „hradzka“. Hladením, jemným škrabkaním pomocou nechtu môže žena svojho partnera priviesť k šialene dobrému orgazmu. Je to preto, že toto miesto je rovnako veľmi husto pretkané nervovými zakončeniami. Stimulácia tohto bodu tesne pred vyvrcholením muža má za účinok naozaj intenzívnejšie prežitie tohto okamihu.

Nájdete ho aj „vo vnútri“

bod g u mužov

Ďalším bodom, tým, ktorý sa podobá práve na ženský bod G je miesto kúsok od análneho otvoru muža. Je to prostata. Nájsť ju by nemal byť problém, netreba však zabudnúť hlavne na to, že účelom je mužovi spôsobiť slasť a nie utrpenie. Preto:

 1. Ako prvé použite lubrikant, ktorý nanesiete do okolia análneho otvoru
 2. Prvý krát použite na prst kondóm, aby išlo všetko hladko a muž si to užil bezstarostne
 3. Po lubrikácii zasuňte prst do mužovho análneho otvoru, asi 3-4cm dovnútra
 4. Nahmatáte akúsi „hrčku“, ktorá bude hľadaným bodom
 5. Pozorujte mužove reakcie a spýtajte sa, čo je pre neho dobré a čo nie

Prostata u muža má tvar gaštana a nachádza sa na spodnej strane panvy. Dráždiť je ju možné aj zvonka, zatlačením v oblasti spomínaného perinea. Tlakom v tomto mieste sa tento prenesie aj na prostatu, ktorá je následne stimulovaná.  Múdre knihy dokonca hovoria, že stimuláciou prostaty môžete muža priviesť k silnému orgazmu aj bez toho, aby ste sa dotkli jeho penisu.

Vyživujte svoj potenciál

Ejoy Ejoy
Najnovší prípravok eJoy, ktorý je vyrobený v Anglicku, Vás okamžite nakopne k sexuálnym výkonom. Prečítať si o prípravku eJoy 

Priama stimulácia perinea

Pre mužov je výber stimulačných prostriedkov síce menší, ale zase nie obmedzený. Minimálne análny kolík je zárukou dráždenia prostaty. Hlavne sexuálny styk v kombinácií s takýmto dráždením zaručene prinesie mužom absolútne nový typ orgazmu. Ďalšie pomôcky prezrieť tu

Nezabudnite na prípravu

Ak sa s partnerkou po sexuálnej stránke príliš nepoznáte a ešte ste sa cielene nesnažili hľadať jej bod G, skúste sa s ňou o tom porozprávať. Aby pri samotnom sexuálnom akte išlo všetko podla plánu. Aj počas neho nezabudnite so ženou komunikovať očami, slovami, sledujte jej mimiku a reakcie. U mužov je to ešte dôležitejšie, nie každému mužovi môže byť stimulácia „odzadu“ príjemná. Tak či tak, nezabudnite sa pripraviť aj kvalitnou predohrou, ktorá je základom úspechu aj v tomto prípade. A potom si už užívajte, objavujte a prežívajte nepoznané…

Hygiena je absolútna priorita

Hoci mnoho párov praktizuje sexuálne hry, experimenty či iné praktiky tzv. na priamo a bez ochrany, vedzte, že to nie je vždy najšťastnejšia voľba. Minimálne by ste sa mali chrániť z pohľadu rôznych baktérií.

Niekoľko zásad:

 • Stimulácia a dráždenie akejkoľvek časti vyžaduje čistotu
 • Neprechádzajte s pomôckami ani rukami z ,,otvoru do otvoru,,
 • Po sexuálnej aktivite pomôcky vždy očistite a uschovajte
 • Používajte iba také čistiace prostriedky, ktoré neničia vaše hračky a zároveň nedráždia na pokožke, zväčša postačuje kvalitné mydlo a voda

Máte podnet do diskusie? Môžete ním prispieť do fóra pod článkom. Či už máte nejakú otázku alebo máte odpoveď na už položený dotaz. Môžete sem písať bez strachu z odhalenia, pretože diskusia je anonymná. 

Aktualne skore
[Celkovol: 0 Priemerne: 0]

Psychická pohoda zvýši váš sexuálny výkon

Vedeli ste, že…stressfix zlty

 • Až 20%percent erektilnej dysfunkcie spôsobuje psychika?
 • Najčastejšie ide o stres, smútok, depresiu a úzkosť?
 • Zlý a nedostatočný spánok spôsobuje slabú erekciu a dokonca neplodnosť?
 • Predčasnú ejakuláciu najčastejšie spôsobuje strach zo sexu, úzkosť a depresia?

Vyskúšajte StressFix 👍

Je to absolútna 🔝 novinka na našom trhu, obsahuje až 14 zložiek 🍃vo veľkom balení, kde je 60 kapsúl💊 iba za 48,9 eur. Slúži ako pomoc pri strachu, úzkosti, slabom spánku či pri depresiách. A tým pádom môže významne zlepšiť váš sexuálny život. Len si spomeňte, aký je to pocit mať sex, keď ste v pohode, uvoľnený…

Pripravili sme pre vás aj špeciálny kupón ,,dusevnezdravie,, ktorý zadajte do poznámky v objednávke a získate 5% zľavu.

Alebo si môžete prečítať viac o StressFixe tu

Zanechaj nám svoj názor

Máte vysoký stres a strach že v posteli zlyháte? StressFix vám prinesie pohodu!Pozri StressFix!
+