afrodiziakum

Afrodiziakum – prírodná pomoc pre lepšiu sexualitu

Posledná aktuálizácia prebehla 30. januára 2020 by lenkarus

Afrodiziaká – cesta k objaveniu sexuality

cokolada-afrodiziakum-620x350

Afrodiziaká sú známe už od dávnych čias. Je to špecifická magická moc chemických zlúčenín.  Táto magická moc spočíva v starostlivosti o libido žien a mužov. Afrodiziaká obsahujú látky, ktoré zvyšujú sexuálny pud a potenciu.

Existujú rôzne druhy afrodiziák, napr. prírodné, prípravky vo forme kvapiek alebo tablety, dokonca aj niektoré potraviny sú považované za prírodné afrodiziakum ako napríklad ustrica. Cieľom každého z nich je zvýšiť chuť na sex.

Podľa Wikipedii je to prostriedok na povzbudenie k chuti na sex a zvýšeniu libida.

Afrodiziakum je látka, ktorá zvyšuje libido. Podľa definície je to iný druh látky ako preparáty, ktoré sa zaoberajú napríklad liečením erektilnej dysfunkcie, hoci majú veľmi podobné účinky.

Štúdie ukázali, že užívanie niektorých preparátov, inhalácia či ich natieranie na pokožku, umožňuje zvýšenie sexuálnej aktivity. Takýto typ preparátu dostal názov afrodiziakum.

Kedy potrebujete afrodiziakum?

Každý z nás zažívame životné obdobia, kedy sa prirodzená túžba po sexuálnom styku stráca. Na svedomí to má množstvo dôvodov ako napríklad dlhodobý vzťah a rovnaký partner, s ktorým ste sa odcudzili.

Aj iné faktory ovplyvňujú chuť na sex hlavne stres a iné civilizačné choroby. Rovnako ochorenia cievneho systému hlavne s priamym vplyvom na tlak.

Ďalšie môžu zlý životný štýl a životospráva, hlavne konzumácia nevhodných jedál, prejedanie sa, nedostatok aktívneho pohybu (sedavá práca a pod.)

Tieto faktory však dokážete pomerne jednoducho eliminovať, keď už o nich viete. Samozrejme ani toto všetko Vám nemusí zabezpečiť a navrátiť sexuálnu túžbu po Vašom partnerovi. Vtedy sú na rade aj rôzne doplnky či sexuálne pomôcky.

Tipy na zvýšenie sexuálnej výkonnosti

  1. Obmedzte stres – správne psychické nastavenie je pre kvalitný sexuálny zážitok viac ako len dôležité. Bez správneho duševného rozpoloženia sú sexuálne aktivity nepohodlné a tiež máte problém s dosiahnutím orgazmu.
  2. Afrodiziaká – zahrňte do vášho jedálnička potraviny s afrodiziakálnymi účinkami. Nejedná sa o žiadne špeciality, stačí ak si sem tam zajete jahody, chilli, oriešky, cesnak, cibuľu, ananás, čokoládu, špargľu a podobne. Uvidíte, že vaše libido postupom času vzrastie.
  3. Pravidelná masturbácia – ak si viete dopriať pravidelne chvíľku pre seba a zažívate často sexuálnu stimuláciu, verte tomu, že v posteli podáte heroický výkon. Ide o akýsi tréning, ktorým sa posúvate vpred ako pri športe.
  4. Skúšajte nové veci – tie isté aktivity dokola robia z vášho milostného vzťahu iba nudný stereotyp. Objavujte spolu s partnerom / partnerkou nové praktiky a uvidíte, že váš sexuálny život bude zábavnejší.
  5. Výživové doplnky – vyskúšajte prírodné prostriedky, ktoré vám pomôžu nakopnúť vašu sexuálnu výkonnosť ako nikdy predtým. Postarajú sa o to výťažky z liečivých rastlín v kombinácii s vitamínmi a aminokyselinami.
  6. Povedzte stop alkoholu – známym faktom je aj to, že alkohol u nás vzbudzuje chuť na sex, avšak nedajte sa oklamať. Alkohol nám zabraňuje v dosiahnutí zdravej erekcie a taktiež spôsobuje ťažkosti s dosahovaním orgazmu.
  7. Pravidelne cvičte – pravidelná fyzická aktivita nielen prospieva k psychickej rovnováhe, ale taktiež u mužov zvyšuje hladinu testosterónu, ktorý zvyšuje chuť na sex. Okrem iného vám nakopne obehový systém, a teda aj správne prekrvenie pohlavných orgánov.
  8. Nefajčite – fajčenie je známe aj tým, že upcháva a zužuje cievy. Následkom je nesprávne prekrvenie organizmu, čo môže viesť až k závažným problémom ako je erektilná dysfunkcia. Fajčenie vám len škodí!
  9. Dostatočný oddych – únava a vyčerpanosť nie sú taktiež prospešné pre naše libido a ani pre našu výkonnosť v posteli. Unavený organizmus nedokáže dosiahnuť také vzrušenie ako ten, ktorý má pravidelne dostatočný oddych.
  10. Vyvážená strava – dbajte na to, aby bolo to, čo jete bohaté na vitamíny, minerály a iné prospešné látky. Je vedecky potvrdené, že nezdravé mastné a kalorické jedlá sú jednou z príčin impotencie. Vyhýbajte sa im a doprajte svojmu organizmu výživnú bombu.

Typy produktov

Existuje obrovské množstvo výživových doplnkov, ktoré si dávajú za cieľ zlepšiť sexuálny život muža aj ženy. Niektoré sú veľmi účinné, iné menej. Taktiež pre konkrétneho človek môže byť účinnejšie niečo, pričom druhý nepociťuje absolútne nič. My sme sa Vám snažili vybrať tie najlepšie preparáty na zvýšenie libida.

Pre ženy

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je špeciálne navrhnutý prírodný prípravok na zvýšenie libida u žien. Podporí ich sexualitu aj chuť na sex. Prečítať si o prípravku Aphrodisia V  [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Pre mužov

Ejoy Ejoy
Najnovší prípravok eJoy, ktorý je vyrobený v Anglicku, Vás okamžite nakopne k sexuálnym výkonom. Prečítať si o prípravku eJoy  [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…
Zerex Zerex
Zerex je na Slovensku dlhoročný reprezentant silnej erekcie a zvýšeného libida. Prečítať si o prípravku Zerex  [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Sexuálne hry a pomôcky

Váš pohlavný život môžete okoreniť aj ďalšími spôsobmi. Veľmi častou a vzrušujúcou vecou je kúpa erotickej hračky ako napr. vibrátor, nafukovacia panna a pod. Ženy môžu vniesť do sexuálneho života vzrušenie napríklad kúpou erotického prádla, v ktorom vyzerá veľmi príťažlivo, čo určite ocení aj muž.

Hra na role

Aj erotické hry majú svoje miesto vo Vašej spálni. Zahrajte sa s partnerom na niekoho, kto Vám príde príťažlivý a rajcuje sexuálne predstavy.

Napríklad sa zahrajte na doktora a pacientku, kúpte alebo si zožeňte si adekvátne oblečenie. Všetko pripravte tak, aby ste pri tom neboli vzrušený. Zapojte do toho všetko, aj Vaše herecké výkony. Tvárte sa že sa nepoznáte keď pacientka príde navštíviť pána doktora. Ten ju môže následne poriadne vyšetriť – všetko je len o popustení uzde sexuálnej fantázie.

Známe afrodiziaká

Španielske mušky, zvané aj kantaridy, predstavujú legendárne afrodiziakum. Len pár kvapiek stačí na to, aby ste okorenili Váš sexuálny život. Účinkuje okamžite. Vyvolávajú silnú erekciu. Dôležité je neprekračovať odporúčanú dávku, pretože môžu spôsobiť komplikácie, nakoľko vo väčších množstvách sú jedovaté.

Škorica – okrem toho, že škorica je výborným spôsobom ochutenia jedál, predstavuje aj prírodné afrodiziakum. A to predovšetkým vtedy, keď ju pridáte do vareného vína. Už za krátku dobu po konzumácii budete cítiť Váš narastajúci sexuálny apetít.

Čokoláda – áno, aj čokoláda je afrodiziakum. Vďaka látke zvanej fenyetylamín navodzuje sexuálne vzrušenie.

Banán – okrem toho, že jeho tvar nám pripomína mužský pohlavný orgán a je dobrou rekvizitou na vtipnú predohru, obsahuje aj enzým  bromelin, ktorý skutočne podporuje  mužský sexuálny
apetít.

Maca – nazývaná aj peruánska modrá tabletka Vám dodá vzrušujúcu energiu , zlepšuje libido, pôsobí proti depresiám, zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť a má ohromujúci vplyv na reprodukčné zdravie. .

Ženšenslúži nielen na posilnenie imunity, ale aj zlepšenie sexuálnej výdrže a liečbe neplodnosti, ako u mužov tak aj u žien. K výbornému preparátu obsahujúci ženšen sme napísali recenziu.

Je problém vo vašom partnerovy? Výborný prostriedok na zlepšenie sexuality, erekcie a libida pre mužov je určite Erexan alebo Zerex!

Aké sú skúsenosti ľudí?

Skúseností so samotnými afrodiziakami v potravinách nájdete na internete málo, avšak nemôžete čakať, že keďž napríklad zjete čokoládu, budete chcieť skočiť na vášho partnera. Ide o to, že potraviny s afrodiziakálnymi účinkami by ste mali konzumovať na pravidelnej báze, pričom ich účinok sa časom aj prejaví. Čo sa však týka výživových doplnkov, tak najviac vychvaľované sú práve tie, ktoré obsahujú ženšen, rastlinu menom maca peruánska a tiež muira puama. Veľmi dobré recenzie nájdete na prípravok menom Aphrodisia V, ktorý je aj pre mužov aj pre ženy. Pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii sú účinky skutočne citeľné, čo sa potvrdilo najmä u ženských užívatelieku. Nastal u nich nárast chuti do sexuálnych aktivít a tiež prežívali intenzívnejší pohlavný styk.

Jednoznačne odporúčame vyskúšať afrodiziakálne bylinky konzumovať aj vo forme čaju, prášku, tbaletách a tiež tinktúrach. Uvidíte, že sa oplatí.

Časté otázky na afrodiziaká

ako zvýšiť hladinu testosteronu?Čo je to afrodiziakum?

Afrodiziakum predstavuje látku ktorá zvyšuje chuť do sexu a do sexuálnych aktivít. Zväčša sa jedná o látku, ktorú človek môže konzumovať v rámci stravy. Môže sa jednať o rôzne potraviny, rastlinné extrakty alebo výživové doplnky. Afrodiziaká ľuďom zvyšujú libido, teda sexuálny apetít, a pomáhajú im prežiť intenzívnejší pohlavný styk.

Aké sú najlepšie potraviny – afrodiziaká?

Rad potravín, ktoré majú afrodiziakálne účinky, je naozaj dlhý, avšak vybrali sme pre vás niektoré z nich, ktoré sú najznámejšie. Ide hlavne o bobuľové ovocie (jahody, maliny, čučoriedky), Cesnak, cibuľa, ananás, med, čokoláda, avokádo, červené víno, zázvor, chilli, koreniny, špargľa, oriešky, morské plody, banány, ryby, zeler.

Môže byť afrodiziakum aj parfém?

Samozrejme, za afrodiziakum sa považuje niečo, čo zvyšuje chuť na sex a aktivity s ním spojené. Ak váš partner / partnerka miluje váš parfém, je jasné, že to v ňom / nej zvyšuje chuť na vás, teda na milovanie s vami. Dá sa teda povedať, že aj parfém môže byť v istom zmysle považovaný za afrodiziakum. Existujú však aj špeciálne Zerex parfémy, ktoré sú vytvorené špeciálne na zvyšovanie chuti na sex.

Považuje sa alkohol za afrodiziakum?

V niektorých prípadoch môže byť pravda, že alkohol zvyšuje chuť na sex, a to hlavne čo sa týka piatkových večerov v kluboch. Mali by ste však vedieť aj to, že alkohol spôsobuje problémy s dosahovaním zdravej erekcie a s jej dlhodobým udržaním. Okrem iného vám alkohol znemožňuje schopnosť dosiahnutia orgazmu.

Zhrnutie

Afrodiziaká sú známe už od nepamäti. My sme Vám dali typ na niektoré z nich. Prekvapte svoju polovičku netradičným večerom s vínom a škoricou, poprípade si nakvapkajte pár kvapiek španielskych mušiek alebo siahnite po náročnejšom prípravku ako je Maca. Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Je len na Vás po čom siahnete a čím si spestríte sexuálny život.

Dôležité je nevzdať po prvom možnom neúspešnom pokuse s afrodiziakmi. Snažte sa nájsť správnu cestu, ako si o niečo vylepšiť život za dverami spálne.

Budeme radi, ak sa s nami o skúsenosti podelíte v komentároch. Komunikácia, je samozrejme, anonymná. 

4.7/5 - (14 votes)

No Responses

Zanechaj nám svoj názor

Máte stres, trpíte zlou psychikou a chcete mať sexuálnu pohodu?Prečítaj si o StressFixe!
+